Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam senin ilacın cbr 250.Neden dersen bahsettğin iki motordan da tork olarak daha fazla ara hızlanmaları daha iyi.Yedek parçası ucuz...Son süratte gt 250r en iyisi...
    Cbr'ı da çok beğeniyorum ama tek silindir olması beni düşündürüyor. Tek silindirin +ları -leri ne olur acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    tek silindirin en büyük artısı torku ve yakıtının nispeten daha az olması.Eksi yönü ise titreşim çift silindire göre biraz daha fazla.Tek silindirin son sürati daha düşüktür ama cbr racing olduğu için inazumadan hızlıdır
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek silindirin en büyük artısı torku ve yakıtının nispeten daha az olması.Eksi yönü ise titreşim çift silindire göre biraz daha fazla.Tek silindirin son sürati daha düşüktür ama cbr racing olduğu için inazumadan hızlıdır
    Teşekkür ederim, verdiğiniz bilgiler gerçekten faydalı oldu

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    arkadaşlar inazuma'da 2 mod varmış, 250cc - 125cc, yani dilerseniz 125 cc modu takılıyormuşsunuz !!! bana komik ve tuhaf geldi. en iyisi bir bilene sormalı.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem kullanmışsınız size danışayım öyleyse. Şahsen benim son hız gibi bir takıntım yok. İstanbul içi E-5te Temde giderken sol şeride geçtiğim zaman sıkıştırılmamak bana yeter. Gezeceğim arkadaşlarımda da cbr250, 250gtr var. Onlar da sürekli son hız gitmezler zaten. Onlardan çok geride kalmamak yeter açıkçası. Motordan ara hızlanmalarda keyif almak isterim. 130la giderken 120 ile giden bir aracı sollarken ter dökmesem yeter. Arada bir de şehirler arası yola çıktığım zaman motor beni yormamalı. Sollama konusunda seri bir şekilde hızlanır mı inazuma? Bir ss gibi uzayıp gitmesini beklemiyorum elbette. Sadece yeterli mi yoksa beni üzer mi?
    Hocam benim anladığm kadarıyla, Duke200, SYM wolf, İnazuma, CBR ve Hyo250 sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak motorlar. İnazuma hariç hepsini kullandım. CBR-wolf-Duke tek silindir olduğu için torklu diye geçiyor ama bukadar küçük hacimlerde ve ~aynı güce sahip motorlarda çok az farkediyor çekiş farkı.

Hyo performans olarak hepsinden 1 adım önde, net. Son hız yada hızlanma olsun... Doğru devir aralığında kullanırsanız aradaki farkı görürsünüz. R modeli çok rahatsız, sert süsp. ve oturuş poz.u ve gidon açısı gereği. Ama Comet alırsanız bilemem, o bariz daha rahat, hele biraz da gidonunu yükseltirseniz daha iyi.

Cbr geri kalanlarından belki son hız olarak biraz daha önde gibi ama okadarcık fark için ben CBR tercih etmezdim. Çünkü ş.içi kullanımında yine diğerlerine göre biraz daha sert süsp. ve oturuş poz. dolayı daha rahatsız geldi bana. Ş.içi ve konfor olarak İnazumayı çok övüyorlar. SYM ve DUKE de yeterli güce sahip ve sürüşleri rahat. Muhtemelen kullanımı en rahat olan 2 motor Duke ve İnazuma gibi. Zaten İnazuma naked'dan ziyade kaliteli-commuter mantığında üretildiği için çok rahat ve kullanımı kolay. Duke ise oturuşu dik, ufak ebatlı ve hafif olduğu için kullanımı çok kolay. Gaza tepkisi çok eğlenceli. SYM bunların arasında sayılır gibi. Yani hepsi birbirinden biraz farklı ama çook da uzak değil.

Bunların hepsi istediğiniz performansı verecektir, kimisi bir tık önde kimisi bir tık geride... ama performans dışında ihtiyaçlarınızı da iyi belirleyin ve ona göre model seçin derim. Çünkü arka çanta, orta ayak, rüzgarlık vs, vs, gibi şeyler bazı insanlar için çok önemli oluyor sonra aldığı motorda rahatsızlık duyuyor

Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar inazuma'da 2 mod varmış, 250cc - 125cc, yani dilerseniz 125 cc modu takılıyormuşsunuz !!! bana komik ve tuhaf geldi. en iyisi bir bilene sormalı.
    Ooo, o muhabbet oralara kadar gitmiş demek... birkaç sayfa önce açıklanmıştı sanırım o "mod" olayı. Kullananlar söylesin.
    #sürenadam

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Evet arkadaşlar ybr maceramın sonuna gelip satmaya karar verdim. İnazuma en çok istediğim model. Önerilerinizi bekliyorum.

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok artık :D

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    İnazumada 2 değil 3 mod varmış.Bi aaarkaaaş söyledi.250cc-125cc-100cc.Hem 100cc moduna getirince vergi de ödemiyomuşsun.Sırf bu yazden alcam bu matordan.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazumada 2 değil 3 mod varmış.Bi aaarkaaaş söyledi.250cc-125cc-100cc.Hem 100cc moduna getirince vergi de ödemiyomuşsun.Sırf bu yazden alcam bu matordan.

abi yapma etme.. 100 cc olması büyük ihtimal.. ama 100 cc olunca vergi ödememe nedir yahu.. anlamış değilim
    birGarip..

Bu iyiydi .

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    İnazuma'da 3 mod var ama cc yada beygir düşüme şeklinde çalışmıyor sadece vites değiştirme ışığı eco mod'da 4-5000 arası normal modda 8-9000 arası kapalı moddada redlineda yanıyo.
    8.39 dan itibaren görebilirsiniz
    http://www.youtube.com/watch?v=z1slJlGIc9M

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    engebeli,mormal yol ve hız moduda var,amorsitör inip kalkıyor,bi rivayete göre hız modunda 600 cc oluyormuş
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi yapma etme.. 100 cc olması büyük ihtimal.. ama 100 cc olunca vergi ödememe nedir yahu.. anlamış değilim
    100 lüklerin vergisi yok ya vergi zamanı 100 lük moda geçiriyomuşsun

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Geyiği sürdürmenin manası yok diye düşünüyorum. Motora böyle bir özellik koyulmuş kullanmak isteyen istediği amaç doğrultusunda kullanır, kullanmayan da kullanmaz.

Motorum 1250 km oldu, topcase çıkarttıktan sonra motorla ilgili söyleyebileceğim dezavantaj ifade edecek hiç birşey kalmadı. Titreşim meseleside çözüldü olan titreşim yumuşak ayakkabı giyenler için sıkıntı yaratacak düzeyde değil ama benim gibi full korumalı racing botu giyiyorsanız uzun yolda birazda olsa rahatsız edebiliyor.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Vauuvv 100 125 250 iyiymiş :D

apophis2026 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette51/cbf150/ınazuma
    ben 100 lük bölümü sildirdim beyinden.650 lik çaktırdım.125-250-650 lik oldu.Şu an süper....
    Vergi de 125 gözüküyo...
    turkish39 bunu beğendi.

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Konu açılmış, 117 sayfa yazı yazılmış ama hiç doyurucu bilgi yok. Çoğunluk geyik muhabbetinden öteye gitmemiş.
    Kullanıcılar biraz ayrıntılı bilgi yazarsa sevinirim.
    Garip bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı apophis2026 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 100 lük bölümü sildirdim beyinden.650 lik çaktırdım.125-250-650 lik oldu.Şu an süper....
    Vergi de 125 gözüküyo...
    Aklım almıyor
    birGarip..

apophis2026 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette51/cbf150/ınazuma
    ?????????????????????????????????????????????????? ???

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    arkadaşlar bu topik niye ölü hiç canlanmalar yok inazuma almayı düşünüyorum

kime ne sorayım kimseler yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)