Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ilk partinin yarın gelmesi lazım kandırmasınlar bizi..agustosun 15 ini zor bekledim eylülü hiç bekleyemem
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    çelikatlı selam.
    150 cc yetmiyo. motor birazda keyif işi. bastınmı az da olsa uzamalı. şimdilik 250cc hedef. sana söylemiştim. seneye F 650 GS BMW inşallah. 250 cc piyasasını araştırıyorum. bi yandanda suzikiyi bekliyorum. çünki suziki gelince rakipleri fiyat kırmak zorunda kalacak. buda bize yarar diye düşünüyorum. suziki olmazsa sym wolf 250 egsozunu değiştirmek şartıyla iyi gözüküyor. sen ne dersin. senin kadar tecrübem yok sonuçta.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bayramdan sonra bodrum suzuki bayisini bi ziyarete gidicem. Acaba ocak, şubat ayına kadar zam gelirmiki bu modele? Zaten sınırlı sayıda gelecekmiş galiba?

bilmek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700X
    Herkese merhaba

Yeni forum üyesiyim. Bende inazuma almak istiyordum ama gelişi Eylül sonuna sarkınca vazgeçtim. Kawasaki Ninja 250R aldım. Şimdide Antalya Suzuki bayisine yaptığımız ön ödemeyi geri almak için uğraşıyorum. Bu konuda Suzuki Türkiye yetkilileri ile de görüştüm. Geri zekalı yetkili "siz kapora vermişsiniz geri alamazsınız" diyor. Oysaki Tüketici hakları öyle demiyor. Aldığınız bir malı bile 1 ay içinde memnun kalmazsanız iade etme hakkımız var. Bizim konumuzda ise henüz ortada olmayan ne zaman geleceği bile mechul olan bir motor için banka kanalıyla şirket adına yaptığımız ön ödeme var. Bu konuda bu gün itibariyle Antalya Suzuki bayisine noter kanalı ile ihtarname çekmiş bulunmaktayım. Yasal süresi içerisinde geri ödeme yapılmazsa yasal olarak işlem başlatacağım.

Bu konuyu sizin kafanızı da ağrıtmak için açmadım. Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Para alışverişine girdiğiniz kişiler hakkında dikkatli olunuz. Zira ortalık yamyam dolu.

7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Geçmiş olsun. Sıkıntılı bir süreç sizi bekliyor. Umarım fazla uğraşmadan en azından paranın bir kısmını alırsınız.
    Bilgilendirme için de teşekkürler.
    Üzgünüm ancak biraz sizde de hata var. Henüz tüm dünyadaki çıkış tarihi bile net olarak belirtilmemiş bir modelin, Türkiye'ye gelip de size ulaşması için ön ödeme yapmanız aşırı heyecanlı bir davranış olmuş.
    Sizinki kesinlikle iyi niyetli bir yaklaşım ama ticaretle uğraşanlar artık eskisi gibi değil. Ne yaptı, ne emek verdi de ön ödeme olarak aldığı parayı hak ettiğini düşünüyor bu satıcı ben de anlayamıyorum. Bunlar gibisine hakkımı helal etmiyorum.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Alıntı bilmek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba

Yeni forum üyesiyim. Bende inazuma almak istiyordum ama gelişi Eylül sonuna sarkınca vazgeçtim. Kawasaki Ninja 250R aldım. Şimdide Antalya Suzuki bayisine yaptığımız ön ödemeyi geri almak için uğraşıyorum. Bu konuda Suzuki Türkiye yetkilileri ile de görüştüm. Geri zekalı yetkili "siz kapora vermişsiniz geri alamazsınız" diyor. Oysaki Tüketici hakları öyle demiyor. Aldığınız bir malı bile 1 ay içinde memnun kalmazsanız iade etme hakkımız var. Bizim konumuzda ise henüz ortada olmayan ne zaman geleceği bile mechul olan bir motor için banka kanalıyla şirket adına yaptığımız ön ödeme var. Bu konuda bu gün itibariyle Antalya Suzuki bayisine noter kanalı ile ihtarname çekmiş bulunmaktayım. Yasal süresi içerisinde geri ödeme yapılmazsa yasal olarak işlem başlatacağım.

Bu konuyu sizin kafanızı da ağrıtmak için açmadım. Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Para alışverişine girdiğiniz kişiler hakkında dikkatli olunuz. Zira ortalık yamyam dolu.
    Paranızı almasanız bile hakkınızı başkasına devredebilirsiniz.Miktarın ne olduğunu yazmamışsınız ama motor geldikten sonra mutlaka talibi çıkıcaktır.Ayrıca kapora konusunda suzuki yetkilisine ben de katılıyorum.Kaporayı yatırıp sipariş geçildikten sonra parayı geri istemek olmaz,o zaman kaporanın ne anlamı kalır ki?Sonuçta bayiler motorları peşin para verip alıyorlar.

Motosikleti
    Honda NC700X
    Alıntı nayken81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paranızı almasanız bile hakkınızı başkasına devredebilirsiniz.Miktarın ne olduğunu yazmamışsınız ama motor geldikten sonra mutlaka talibi çıkıcaktır.Ayrıca kapora konusunda suzuki yetkilisine ben de katılıyorum.Kaporayı yatırıp sipariş geçildikten sonra parayı geri istemek olmaz,o zaman kaporanın ne anlamı kalır ki?Sonuçta bayiler motorları peşin para verip alıyorlar.
    Sayın nayken81

Sanki bayi benim için Suzuki Türkiye ye peşin para vermişte motor getirmişte biz almamışız gibi algılamışsınız. Biz zaten motor zamanında gelmiyor diye vazgeçiyoruz. Araba pazarında pazarlık yapıp kapora verip, çıkar aracı pazardan pazartesi noterde buluşuruz deyip notere gelmediktemi kapora yakıyorsun.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çelikatlı selam.
    150 cc yetmiyo. motor birazda keyif işi. bastınmı az da olsa uzamalı. şimdilik 250cc hedef. sana söylemiştim. seneye F 650 GS BMW inşallah. 250 cc piyasasını araştırıyorum. bi yandanda suzikiyi bekliyorum. çünki suziki gelince rakipleri fiyat kırmak zorunda kalacak. buda bize yarar diye düşünüyorum. suziki olmazsa sym wolf 250 egsozunu değiştirmek şartıyla iyi gözüküyor. sen ne dersin. senin kadar tecrübem yok sonuçta.
    estafurullah abi. keyif işi diyorsan yavaş yavaş büyütmenden yanayım.ben iş ev arası vasıta olarak kullandığımdan yakıt güzel olduğu için bunla enaz bi sene devam düşünüyorum.ama şeytan çok dürtüklüyor heran herşeyi yapabilirim ınzuma güzel motor tutulacağınada eminim sana yakışır. ama bide şöyle düşün abi motor büyütmeye başladınmı bunun sonu yok çok kısa sürelerde sınıf atlamaya başlıyo insan her yeni aldığın motordan en fazla 3ay sonra sıkılıyorsun çünkü onunda limitlerini artık ezberlemiş oluyosun kesmemeye başlıyo değiştiriyorsun. bu yüzden 250cc en çabuk geçilen sınıf olduğundan sıfır alıp zarar etmeni istemem 6ay ençok 1sene sonra gene büyüüteceğine eminim 150cc den 250ye geçip motorun büyüdükce keyifin katlanarak arttığını hisseden anlayan biri asla 250cc de kendine dur diyemez..illa inzuma olması şart değil sana ikinci el temiz bi 250cc lazım sadece geçiş için kullanacağından adım gibi eminim çünkü.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    .... Şimdide Antalya Suzuki bayisine yaptığımız ön ödemeyi geri almak için uğraşıyorum. Bu konuda Suzuki Türkiye yetkilileri ile de görüştüm. Geri zekalı yetkili "siz kapora vermişsiniz geri alamazsınız" diyor. Oysaki Tüketici hakları öyle demiyor. Aldığınız bir malı bile 1 ay içinde memnun kalmazsanız iade etme hakkımız var. Bizim konumuzda ise henüz ortada olmayan ne zaman geleceği bile mechul olan bir motor için banka kanalıyla şirket adına yaptığımız ön ödeme var. Bu konuda bu gün itibariyle Antalya Suzuki bayisine noter kanalı ile ihtarname çekmiş bulunmaktayım. Yasal süresi içerisinde geri ödeme yapılmazsa yasal olarak işlem başlatacağım.Bu konuyu sizin kafanızı da ağrıtmak için açmadım. Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Para alışverişine girdiğiniz kişiler hakkında dikkatli olunuz. Zira ortalık yamyam dolu.
    Satın Almaktan vazgeçersen için kapora yanabilir fakat . Ön görülen teslimat Zamanı gelse geçse, o zaman geri alma hakkı da doğar.
    SEBEPSİZ ZENGİNLEŞME ( Cayma Tazminatı Olduğu Şart Edilmedikçe Kaparo Pey Akçesi Gibi Verilen Paralar - Akdi Bozmakta Haklı Olsun Olmasın Verenin İstirdada Yetkili Olduğu )
    Davası açılabilir
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    Sayın nayken81

Sanki bayi benim için Suzuki Türkiye ye peşin para vermişte motor getirmişte biz almamışız gibi algılamışsınız. Biz zaten motor zamanında gelmiyor diye vazgeçiyoruz. Araba pazarında pazarlık yapıp kapora verip, çıkar aracı pazardan pazartesi noterde buluşuruz deyip notere gelmediktemi kapora yakıyorsun.
    Hocam kapora verirken size motorun geliş tarihi hakkında yazılı bir taahhütte bulunuldu mu?Bulunulduysa sonuna kadar haklısınız.

Motosikleti
    Honda NC700X
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satın Almaktan vazgeçersen için kapora yanabilir fakat . Ön görülen teslimat Zamanı gelse geçse, o zaman geri alma hakkı da doğar.
    SEBEPSİZ ZENGİNLEŞME ( Cayma Tazminatı Olduğu Şart Edilmedikçe Kaparo Pey Akçesi Gibi Verilen Paralar - Akdi Bozmakta Haklı Olsun Olmasın Verenin İstirdada Yetkili Olduğu )
    Davası açılabilir
    Mehmet bey çok doğru bir tesbitte bulunmuş, Cayma Tazminatı olarak belirtilip karşılıklı imza atılarak düzenlenmiş bir sözleşme olsa ve o sözleşme şartlarına uymayan bir sebeple alıcı vazgeçse, Cayma Tazminatını geri alamaz. Ama bizim örneğimizde ortada bir sözleşme yok. Bizim için getirtilmiş ortada kalmış Bayiyi zarara uğratan bir olay yok. Motor geldiğinde satılmayacak elde kalacak bir durum yok. Kaldı ki ürün daha fabrikada üretim bandında.

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    yilan hikayesine dondu vallahi

Motosikleti
    TVS apache...
    selam çelikatlı. tavsiyelerin için teşekkür ederim. inanki bana çok faydası oluyor.buraya herşeyi ayrıntılı yazamıyorum. bilgi kirliliği olmasın diye. bende ikinci el 250 cc makina bakıyorum. satarken az zarar etmek için. fakat 250 cc den 150 cc den sıkıldığım kadar çabuk sıkılacağımı sanmıyorum. malum malzeme kalitesi işçilik konfor ve güç olarak baya fark var arada.

Motosikleti
    Mehmet bey çok doğru bir tesbitte bulunmuş, Cayma Tazminatı olarak belirtilip karşılıklı imza atılarak düzenlenmiş bir sözleşme olsa ve o sözleşme şartlarına uymayan bir sebeple alıcı vazgeçse, Cayma Tazminatını geri alamaz. Ama bizim örneğimizde ortada bir sözleşme yok. Bizim için getirtilmiş ortada kalmış Bayiyi zarara uğratan bir olay yok. Motor geldiğinde satılmayacak elde kalacak bir durum yok. Kaldı ki ürün daha fabrikada üretim bandında.
    Hocam ortada bir sözleşme yoksa işiniz yasal yollardan çok zor.Ben ce siz motorun gelmesini bekliyip hakkınızı bir başka alıcıya devredin ve verdiğiniz paranın tamamını kurtarın.

Motosikleti
    Honda NC700X
    Alıntı nayken81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ortada bir sözleşme yoksa işiniz yasal yollardan çok zor.Ben ce siz motorun gelmesini bekliyip hakkınızı bir başka alıcıya devredin ve verdiğiniz paranın tamamını kurtarın.
    Ortada bir sözleşme yok. Ancak ödeme EFT yoluyla bankadan gerçekleşti. Dekont var.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    O para yanar hakkınızı devredin yada motor gelirse tabi siz alın
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Honda NC700X
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O para yanar hakkınızı devredin yada motor gelirse tabi siz alın
    Bakalım görücez yancakmı. Muz cumhuriyeti mi burası kanun var nizam var

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    gelesi yok galiba inazumanın )))

Motosikleti
    TVS apache...
    kimse bişey yazmadığına göre kimsenin umudu kalmamış gibi gözüküyor. ben bu motoru almak için değil rakipleri fiyat kırsın diye bekliyorum artık. çünki piyasaya yeni çıkmış bi motoru almak kumar gibi bişey. iyi çıktı tuttu tamam... tutmadı patladı... elinde kaldı son sahibi oldun. yada hiç parasına elden çıkardın... inazuma bugün gelse akibeti seneye belli olur. bidahaki seneye ikinci el piyasası oluşur. ölme eşşem ölmeeee... 10500 pilaka dahil olacak. en fazla iki sene bin. 7500 e sat. satabilirsen 14000 ver 600 lük ne makinalar var. tepe tepe bin...
    .

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ya gelirse...............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)