Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bir ara epey bakıyordum Inazumaya.
    Tamam iyi motor, rahat motor ama...

Bu motorlar hiç mi kullanılmaz/sürülmez?

4-5 yaşındaki motorların epeyce bir çoğunluğu hep 20-25 bin kilometrenin altında...

8.000 km de olduğu söylenen bir motoru gittim gördüm.
    Arka fren balatası bitmiş, diski çizip iz yapmıştı artık...

Üstüne üstlük bulunmaz hint kumaşı gibi fiyatlar neredeyse
    2. el Vstrom ABS'li yeni nesil fiyatlarına yakın hale gelmiş...

O gündür bu gündür Inazuma bakmayı bıraktım...
    motörcü ve blueway2 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    odeon65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma 2014
    Tsk ederim cok makbule gecti

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Angrypower

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Ufoz acele etmezsen sende bakimli bir inazuma bulabilirsin bu kadar karamsar olma. Ben alali 2 hafta olmadi biraz yerleri kuru buldummu gunesi gordummu 0 derecede bile 5-10km keyifle geziyorum cok rahat bir motosiklet. Daha once gv250 hyosung vardi ve onun rahat oldugunu dusunurdum ama 90 km gittikten sonra arkamda uyusma baslardi azda olsa titresim vardi. Ama inazuma da bunlarin hicbiri yok ve gercekten cok rahat. Daha once inazuma almadigima cok pisman oldum. Insallah kazasiz belasiz binmeye devam ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:07 ----------

Forumda onceki sayfalarda canta cevabinibuldum😁😎
    mehmetseza ve ufoz bunu beğendiler.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Bende 1 sene oldu inazuma'yı alalı,ama farklı arkadaşların motorlarınada bindim,benimki sanki sağır kalmış gibi,5.viteste 10500 deviri geçmiyor yokuş aşağı harici.dolayısıyla son hızıda düşük kalıyor.aynı durumu yaşayan varmı acaba

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 1 sene oldu inazuma'yı alalı,ama farklı arkadaşların motorlarınada bindim,benimki sanki sağır kalmış gibi,5.viteste 10500 deviri geçmiyor yokuş aşağı harici.dolayısıyla son hızıda düşük kalıyor.aynı durumu yaşayan varmı acaba
    Subap ayarina baktir
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    Merhaba Motosiklet Sever Dostlar YouTube Kanalımıza Tüm Dostlarımızı Bekliyoruz..

blueway2 ve ilker_41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    suzuki inazuma 2014
    Gunaydin arkadaslar forum pek canli degil biliyorum inazumamin egzos borusu icinde kirilmalar varmis headers bulmam gerekiyor hz. Google dan baktim bulamadim. Bulabilecegim bir yer yada site bilen varsa cok makbule gecer

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı odeon65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gunaydin arkadaslar forum pek canli degil biliyorum inazumamin egzos borusu icinde kirilmalar varmis headers bulmam gerekiyor hz. Google dan baktim bulamadim. Bulabilecegim bir yer yada site bilen varsa cok makbule gecer
    El yapımı olarak Ferik Egzoz'a sorabilirsin. Sadece headers olduğundan problem çıkmadan takarsın die düşünüyorum veya bir egzozcuya götürüp derdini anlatırsın. Bir başka egzozla senin egzozu kesip bir yapar.

Motosikleti
    suzuki inazuma 2014
    Tsk ederim ferik egzosa nasil ulasabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Istanbul daymis ben ankaradayim 😥

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı odeon65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tsk ederim ferik egzosa nasil ulasabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Istanbul daymis ben ankaradayim ��
    şaşmaz başkent oto sanayinde efe motor salih usta var 905324046061 onnla bir görüş istrsen yada ostimde murat usta var duran motor 05427271826

Motosikleti
    suzuki inazuma 2014
    Teşekkür ederim mehmet seza
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki inazuma 2014
    Inazuma mamin lastiklerini degistirdim. Arka michelin oldu onu de michelin olacakti ama maalesef 110 80 17 michelin piyasada yoktu . N 11 den 5 defa var gorunen yerlerden talepte bulunmama ragmen iade oldu ellerinde olmadigindan. Sonucta aramaktan sikildim. Once anlas a baktim yorumlar yari yariya olunca emin olamadim. Sonucta mitas aldim
    Guzel yumusak buldum. Ben de virajlara cok hizli giren biri degilim lastikleri cok zorlamam ama tutusun iyi o,ldugu hissediliyor. Umarim memnuniyeti devam eder. Motorumu ocak ayinda aldim zincir disli seti lastikler ve yagini degistirdim. 20000 de aldim su an 22000 i gectim. Cok memnunun uzun yillar binmeyi dusunuyorum.ortalama 3,5 ila 3.7 arasi yakiyor. 50 tl 60 tl arasi benzin aliyorum genelde . Soylemek istedigim bir sey var depoda 2 lt benzin kaldiginda rampa asagi sanirim stop etti benzin azligindan oldugunu dusunuyorum. Durdum marsa bastiginda calisti. Benzin doldurdum birdaaha olmadi. Yani tavsiyem 300 km yi pek gecirmeyin doldurun depoyu . Biraz paylasim yapayi siteyi canlandirayim dedim umarim kafanizi sisirmemisimdir. Herkese coronadan uzak gunler

Motosikleti
    Xpulse 200t
    BN125'in yanına sonunda birde Inazuma ekledik
    .
    Inazuma'yı daha önce kullanmıştım ama kısa bir yolculuktu. Bin km kadar kullanayım görüşlerimi yazarım.
    .

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BN125'in yanına sonunda birde Inazuma ekledik
    .
    Inazuma'yı daha önce kullanmıştım ama kısa bir yolculuktu. Bin km kadar kullanayım görüşlerimi yazarım.
    .
    https://i.hizliresim.com/W2btM9.jpg
    Hayırlı olsun, ağırlık kriterine uydu mu Inazuma?

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, ağırlık kriterine uydu mu Inazuma?
    Sağolun.
    Temel olarak ağırlığı bana uygun değildi.
    Bu kanaate daha önce kullandığım için varmıştım.
    Dün riske grip aldım. Hatta bugün motoru Acıbademden Bakırköye götürürken gelen bir telefon üzerine Cağaloğlu yokuşu çıkışında ve Çemberlitaş-Kadırga arası yokuş inişte kullanmak zorunda kaldım. Üstelik berbat bir trafikte.

Zorlanmadım ve daha önce farketmediğim ilginç bir şeyin farkına vardım.

Inazumanın 2. Vites aralığı bayağı geniş. Yokuşta 2 ye attıktan sonra, neredeyse tam durana kadar 2.vitesle yavaşla hızlan yapılabiliyor. Halbuki BN125'in vitesinde bire düşmek gereken çok yer oluyor. En büyük sorunda tam o anda yolun tıkanması.

Şimdilik tek fark frenler ve ön far. Inazumanın frenlerini BN125 le kıyaslarsam, 10 üzerinden 6 anca alır. Bu durum belki balatalardan, lastik havasının fazla olmasından yada benim henüz tam alışmamış olmamdan kaynaklanabilir. İlerleyen günlerde göreceğim.

Genel olarak bir kaç konuyu şimdilik askıya alırsak, Inazuma tam benlik. 6.vitese tak, neredeyse 60 ile 120 arasında rahatça kullan
    Titreşim yok, kuru gürültü yok...
    motörcü bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Öncelikle 285 sayfalık Inazuma başlığını okuyayım dedim.

Bu kadar boş beleş muhabbet görmedim daha önce.
    Neredeyse ilk 100 sayfa "Kadınlar Hamamı" muhabbetinden hallice...

CBF150 tipiyle, performansıyla, gücüyle hızıyla, fiyatıyla Inazumayı kıyaslamaya çalışan (ki bence b.k atmaya çalışmışlar) epeyce var.

Şimdinin nasıl sosyal medya siyasi iktidar trolleri varsa, 6-7 yıl öncede motosiklet dünyası trolleri varmış.

Her neyse, dün Çatalcaya giderken otobanda bir kez daha sürat değil, bir miktar torkun bana yeterli olduğunu farkettim.
    BN125 te 4-5 nm Tork daha olaydı başka bir arayışa girmezmişim.

Genel olarak Inazuma, yola oturan, 100-110 aralığında seyahat edecek, bu yolculuk sırasında kamyon sollarken sağa sola savrulmak istemeyen, yolun engebelerinde havalı amortisörlü yolcu otobüsü gibi tıs tıs konforlu amortisör arayanların motoru.
    Sele son derece rahat.
    erensel, blueway2 ve motörcü bunu beğendiler.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun.
    Temel olarak ağırlığı bana uygun değildi.
    Bu kanaate daha önce kullandığım için varmıştım.
    Dün riske grip aldım. Hatta bugün motoru Acıbademden Bakırköye götürürken gelen bir telefon üzerine Cağaloğlu yokuşu çıkışında ve Çemberlitaş-Kadırga arası yokuş inişte kullanmak zorunda kaldım. Üstelik berbat bir trafikte.

Zorlanmadım ve daha önce farketmediğim ilginç bir şeyin farkına vardım.

Inazumanın 2. Vites aralığı bayağı geniş. Yokuşta 2 ye attıktan sonra, neredeyse tam durana kadar 2.vitesle yavaşla hızlan yapılabiliyor. Halbuki BN125'in vitesinde bire düşmek gereken çok yer oluyor. En büyük sorunda tam o anda yolun tıkanması.
    Çünkü inazuma 6 vites, bn 125 5 vites. 6 vites kullanımı kesinlikle daha rahat, ağır hızda sürüşte 5 vites motosiklette birinci ve ikinci vites arası geçişler adamı üzüyor, 6 vitesli motosiklette ikinci viteste rahatça düşük hızda sürüş mümkün, vites aralıkları daha kısa, kullanımı daha rahattır.

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    arkadaşlar inazuma alacaktım bugun ama... yedek parça sorunu nedeniyle vazgeçtim

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı batuhanaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar inazuma alacaktım bugun ama... yedek parça sorunu nedeniyle vazgeçtim
    Hata etmişsiniz,İnazuma sarf malzeme dışında bi ihtiyacı olmuyor,onlarda internette hep mevcut

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    inazuma çinli bir motor değil ki durmadan yedek parça lazım olsun. motor parçası vs arıza vermiyor.
    güzel bakarsan torununa bile temiz şekilde kalır.
    blueway2, dewo24 ve Justforfun bunu beğendiler.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    erensel ve Smlgndz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)