Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fazilk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 İnazuma (2014-Beyaz)
    Alıntı kadirgül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...kontak açtıktan sonra star stop düğmesini açtım ve "F1" hatası verdi. bir kaç denemeden sonra motor çalıştı. şimdi hala bu sıkıntı ara ara karşıma çıkmakta.
    FI lambası bende de yanmıştı. Ancak bendeki sorunun akü zayıflığından olduğu anlaşıldı ve akü değiştirilince sorun çözülmüştü.

Selamlar, saygılar...
    İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın... B. FRANKLİN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı kadirgül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar bende 2013 model inazuma kullanıcısıyım. motorum 25000 km de ve yaklaşık 8000 km dir bende. yaklaşık 8 ay kadar önce (temmuz-ağustos) kontak açtıktan sonra star stop düğmesini açtım ve "F1" hatası verdi. bir kaç denemeden sonra motor çalıştı. şimdi hala bu sıkıntı ara ara karşıma çıkmakta. düğmeyi açtıktan sonra yakıt basma süresi yaklaşı 4 saniye kadar diye düşünürsem bu sıkıntıyı artık sesten anlar oldum. çünkü 2 saniye kadar basıyor sonra duruyor ve "F1" lambası yanıyor. enjektör temizleyicide kullandım ama sıkıntı devam ediyor. servise gitmedim. bu durumla karşılaşan başka arkadaşlar oldumu.
    Aynı hata bende de var. Yan ayaktan kontağa tüm kabloları kontrol ettirdim, en son yetkili serviste cihaza bağlayıp sorguladılar kontak hatası verdi. Kontağa bağlı soketleri kurcalayınca bir süre düzeldi, şimdi zaman zaman yeniden tekrarlıyor. Yusufbarış arkadaşın önerisini servise ileteceğim. Olmadı paraya kıyıp kontağı değiştireceğiz.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Beyler elimde inazuma icin hic kullanilmamis 0 km 1 numara buyuk on disli var. Fiyat 100 tl isteyen iletisime gecsin

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Arkadaşlar bu bizim Inazuma F ler için rüzgar korumalığını yükseltmenin bir yolu var mı? Nasıl birşey yapılabilir acaba?

http://madebysakalli.blogspot.com.tr/p/1.html

bu adamla nasıl ıletısıme gecebılırım ne telefonu var nede urun satın alabılecegım bır adresı .tanıyan vvarmı

ınazuma ya aksesuar alacagım.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben bu motorla Antalya-Konya arasını 1 kere gittim eşimle ve ertesi gün Beyşehir gölü etrafından döndüm geldim.
    O hafta içinde de sattım Inazuma yı.

Böyle uzun yol tebrik ediyorum seni..

Kesinlikle artçı ile uzun yol motoru değil.
    Ön dişliyi 1 tık büyüttüm 140km deki zırıltı için olmadı, tekrar 1 tık daha büyüttüm yine tatmin etmedi.

Sağlamlık ve kalitesine kimse bir şey diyemez. Lakin uzun yol için yetersiz.
    Hele birde artçılı çıkarsan yola eziyet oluyor.
    Güç yetersiz, rampalarda vites düşüp tapa gaz zırıl zırıl titreyerek tırmanmak ve yakıt çok can sıkıcı.
    Hadi yaktığının hakkını vereydi bari yine tutacak bi yeri olurdu..

Sattığım kırmızım..
    http://s31.postimg.org/4xc271nwb/screenshot_23.jpg

Sırasıyla..
    http://s31.postimg.org/p3fk5xjjv/screenshot_22.jpg
    peki bu motorun 2.el veya 0 fiyat aralığıgında konfor veya seni bezdiren etmenlerini yedekleyecek başka bir motosiklet var mı sana göre?Japonların yüksek cc yaşlıları mesela ama onlarda açıkcası daha pahalı

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    arkadaşlar yeni 10 000 km bakımına girdim
    ulusan ankara da yaptırdım bakımı bu zamana kadar olan bakımları topladığımda elimde 900 tl gibi bir meblağ gözüküyor
    küçük cc motor için biraz fazla değil mi ?
    bir de bakım tablosunda 10 000 km de buji değişir diyo servis değiştirmemiş "sözde" usta gerek görmemiş görse değiştirirmiş !

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı afatsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulusan ankara da yaptırdım bakımı bu zamana kadar olan bakımları topladığımda elimde 900 tl gibi bir meblağ gözüküyor
    bir de bakım tablosunda 10 000 km de buji değişir diyo servis değiştirmemiş "sözde" usta gerek görmemiş görse değiştirirmiş !
    bizim burada yani marmariste suzuki yetkili bayisi şöyle işliyor.
    periyodik bakıma giderken motoru bırakıyorsun satıcı motora binip sanayıye götürüp herhangibi bir motorcuya motoru yaptırıyor:D adamların anlayışı bu bende naptım o adamlara yaptıracağıma aldığım gunden bu yana bildiğim motorcuya götürdüm ve dediğiniz gibide hiç kazıklanmadım .
    ben 10 bin bakımında ne buji nede yag filtresini değiştirttim gerçekten gerek yok ancak bende kuralcıyımdır muhendis oyle demişse vardır bir bildiği fakat şunuda unutmamalı çogu şeyi motorun ömrü uzun olsun sorun yaşatmasın diye parcaların ömrü bitmeden değiştirilmesini öneriyorlar
    Mustafa Kemal Atatürk

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Ulusan tekel sayılabilecek konumda iken kafasına göre fiyat belirliyordu, halen öyle galiba.
    Şu an sitede ankara da yetkili servis bilgisi yok.
    KÜR ŞAD

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    ben bu hafta 15bin bakımına giricem. 240 tl fiyat aldım servisten.
    900 biraz ağır olmuş

Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Merhaba, inazuma için akü önerebilirmisiniz?

2014 model 4900 kmde motorum. Kıştan sonra akünün performansı düşmüş durumda. Teşekkürler.

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı necipalperen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu hafta 15bin bakımına giricem. 240 tl fiyat aldım servisten.
    900 biraz ağır olmuş
    10 000 km bakımı 350 lira tuttu bunda buji yok !!
    bu zamana kadar yaptığım toplam bakım masrafları 900 tl arkadaşlar

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Şu inazuma ne güzel motor, 250cc sınıfında iki kişi binilebilen, en rahat, en oturaklı, en kaliteli motor. Şöyle canın uzun yola gitmek isteyince güvenerek gidebileceğin , bakımlarını yaptıysan seni yolda bırakmayacak bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

İnazumanın orjinal aküsü 2 yıl idare ediyor, ben VLM akü aldım bir sene gitti, şimdi tekrar VLM aldım bir yıl daha gider heralde.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Orjinal Yuasa 250 lira civarında. Bir de bosch önerilmiş. Alternatif İnci, Mutlu, Varta vs. bulunabilirmi?

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Vlm 100tl, her sene al bir tane, yuasa 250 tl pahalıdır hemde Max 2yıl gider

Inazumanın niye yeni ABS li Euro 4 uyumlu modeli gelmiyor?

Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Bakım için bir de yağ aldım Motul 5100 üretim tarihi mayıs 2016. Çok mu eski acaba? Yoksa normal mi 10 aylık kutu olması?

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Merhaba arkadaşlar, kuyruk çantası kullanan var mıdır aramızda. Hangi model nasıl durur, ne önerilir merak etmekteyim

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, kuyruk çantası kullanan var mıdır aramızda. Hangi model nasıl durur, ne önerilir merak etmekteyim
    Givi çanta öneririm.
    http://www.giviturkiye.com/givi-sr31...canta-tasiyici

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    beyler selam, gidon pad internette fellik fellik aradım satan eden bildiğiniz bir yer var mı?

bir de istanbul anadolu yakasında bakım nerede yaptırıyorsunuz? mototaş hem tuzlu hem ilgisiz geldi son gittiğimde, önerebileceğiniz bir yer var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)