Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam anlamadığım bir olay var sizin altınızda ki motorlar japon ama örnek verirken alman markaları sayıyorsunuz bu yaptığınız olay elin aletiyle işi girişmek olur. Siz daha elinizde ki malın nereli olduğuna bakın öyle kıyas yapın saygılar.
    Hocam ben sizin kafa bassın diye örnek verdim ama gene basmamis. Anlamadınız anlatayım. 16000 lira lik motosiklet ile 7 000 liralık motosiklet kıyaslanamaz diyorum. Arada bariz kalite farkı var diyorum. Ama sizin kafa sürekli alet düşündüğünden, olayi alete bağlamışsıniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Alıntı Aspenda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben sizin kafa bassın diye örnek verdim ama gene basmamis. Anlamadınız anlatayım. 16000 lira lik motosiklet ile 7 000 liralık motosiklet kıyaslanamaz diyorum. Arada bariz kalite farkı var diyorum. Ama sizin kafa sürekli alet düşündüğünden, olayi alete bağlamışsıniz.
    Keşke sizin de kafanız 2 gram düşünebilseydi de cebinizde ki paralardan olmasaydınız ama bidaha ki sefere diyelim bu arada motorunuz japon malı diye yedirilseden çinde fason fabrikada üretilmiş olanlardan
    PULSAR 200RR

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Keşke sizin de kafanız 2 gram düşünebilseydi de cebinizde ki paralardan olmasaydınız ama bidaha ki sefere diyelim bu arada motorunuz japon malı diye yedirilseden çinde fason fabrikada üretilmiş olanlardan
    BABALAR böyle düşünür. Babanızın da 2 gramlık akılsız biri olduğunu düşününce ortaya çıkan meyve ortada :D Sen o dahi fikirlerini babana sakla.Başka sefere yine bir JAPON yada alman alırım sonuçta motosiklet alıyoruz.Polyestere binmek istesem hintli alırım. Tavsiyem sizde bir sonraki motosikletinizi çinlilerden seçmeniz bu japon kıskançlığı sizi yiyip biritmiş en azından 2 side çekik gözlü dersiniz. Baba ya selam cebindeki paralardan az size çıkma yapsın alın bi japon rahatlayın.

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Arkadaşlar herkese merhaba; 2014 model İnazuma alarak aranıza katılmış bulunuyorum.1 haftada yaklaşık 700km yol yaptım ve gayet memnunum. Önceki motorum Rtr 150 olduğu için titreşim olmaması çok rahat ettirdi. Merak ettiğim bir konuda yardımınızı isteyeceğim; amortisör ayarı nasıl yapılıyor? Bu sayfadaki çoğu sayfayı okudum ama bulamadım.
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler,
    Herkese kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Öncelikle hayırlısı olsun. Amortisör ayarı koltuğun altında ki avadanlık içerisinde ki anahtar ile, yine koltuğun altındaki amortisör ayar vidasını çevirmek suretiyle yapılıyor. Ancak size tavsiyem artcılı sürüşlerde amortisör ayarını yükseltmeyi unutmamanız olacaktır.Yoksa keçeler zarar görebilir.

Motosikleti
    BABALAR böyle düşünür. Babanızın da 2 gramlık akılsız biri olduğunu düşününce ortaya çıkan meyve ortada :D Sen o dahi fikirlerini babana sakla.Başka sefere yine bir JAPON yada alman alırım sonuçta motosiklet alıyoruz.Polyestere binmek istesem hintli alırım. Tavsiyem sizde bir sonraki motosikletinizi çinlilerden seçmeniz bu japon kıskançlığı sizi yiyip biritmiş en azından 2 side çekik gözlü dersiniz. Baba ya selam cebindeki paralardan az size çıkma yapsın alın bi japon rahatlayın.
    Sizin kafalarınız japon marka görünce duruyor babama çok defa söyledim sizin gibi japondur dedi aldı ayriyeten 2013 de 12 bin liraya aldı siz 16 bin lira vermişsiniz 250 cc lik makinaya para sizindir hayrını görün. Polyester dediğiniz makinalar kendini ispatladı 100 bin km üstünde bir çok pulsar var. Çok şükür kendi motorumu kendim aldım sizede tavsiye olarak bu satırları yazmıştım fakat japon malını kendi malınız gibi görmeniz üzücü yeni maceralara açık olmaz dileğiyle tekeriniz düz bassın
    PULSAR 200RR

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Sizin kafalarınız japon marka görünce duruyor babama çok defa söyledim sizin gibi japondur dedi aldı ayriyeten 2013 de 12 bin liraya aldı siz 16 bin lira vermişsiniz 250 cc lik makinaya para sizindir hayrını görün. Polyester dediğiniz makinalar kendini ispatladı 100 bin km üstünde bir çok pulsar var. Çok şükür kendi motorumu kendim aldım sizede tavsiye olarak bu satırları yazmıştım fakat japon malını kendi malınız gibi görmeniz üzücü yeni maceralara açık olmaz dileğiyle tekeriniz düz bassın
    Ben 2016 da verdim ayrıca F aldım. Ayrıca çok şükür önce evimi, sonra arabamı ve şimdide motosikletimi kendim aldım. Ben kendini ispatlamadı demiyorum. Ancak sonuçta polyester. Emin ol bütçem 7 bin lira olsaydı ben de pulsardan başka makina almaz dim. Ve yine emin ol motosiklet için 17 bin lira bütçe olsa sende hintli almazsın

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Öncelikle hayırlısı olsun. Amortisör ayarı koltuğun altında ki avadanlık içerisinde ki anahtar ile, yine koltuğun altındaki amortisör ayar vidasını çevirmek suretiyle yapılıyor. Ancak size tavsiyem artcılı sürüşlerde amortisör ayarını yükseltmeyi unutmamanız olacaktır.Yoksa keçeler zarar görebilir.
    Teşekkür ederim, maalesef 3. konumda artçı ile 120 km yol( çoğunluğu asfalt yol) yaptım. Ayarı değiştirecektim dediğiniz anahtarı( Yarım ay şeklinde olan sanırım) da buldum ama çeviremedim. Yanlış bir şey yapıp zarar vermemek için çok zorlamadım, zorlamak gerekiyormuş demek. Umarım keçeler zarar görmemiştir. Vakit ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.

Motosikleti
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Ben 2016 da verdim ayrıca F aldım. Ayrıca çok şükür önce evimi, sonra arabamı ve şimdide motosikletimi kendim aldım. Ben kendini ispatlamadı demiyorum. Ancak sonuçta polyester. Emin ol bütçem 7 bin lira olsaydı ben de pulsardan başka makina almaz dim. Ve yine emin ol motosiklet için 17 bin lira bütçe olsa sende hintli almazsın
    Tabiki de hem bütçe hem tercih meselesi önemli olan içinize sinmesidir kırıcı bir laf ettiysem affola
    PULSAR 200RR

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ayıcık37 nick name adlı kullanıcımız malesef adı gıbı..

arkadaşım bak bu forumlara çok uzun zamandır girmiyordum ancak bu motoru alırken sizin o fabrika hatalı motorunuz benı kalitesizliği ve sorunlarıyla çok güldürmüştü ama yıllar gecti dedim yenı modellerinde duzeltmişlerdir yoksa ucuz dıyede kimse bu motoru almaz ama sızın foruma baktım hala gene bu konular konusuluyo offffff

ya tecrube denen olay çok başka biz liseli o çocuk değiliz şimdi fabrika hatalı motoru kullanmak mı delilik yoksa adam gibi bir motora hakkını vermek mi ?

gelmiş bana liseli uretim hatalı ,kalitesiz ,sorunlarla boğuşan ,vites göstergesi olmayan ,bayisi bisikletciye benzeyen , ufacık tefecik motor yapıp az metal kullanıp gövdeyede küçük egzoz çakıp tek silindir motorun hafif işte başarılı bu demek hangi akla hizmettir.

sen hatayı en başında yapmışssın genç .ne olduğu belli değil birde 150 ccde var 200 ccde :D adamlar para gelsinde demişler

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    [QUOTE=leventatik81;3985384]Arkadaşlar inazuma f kullanıcılarında bir ricam var. Aktif kullananlar şehir içi ortalama ne kadar yakıyor? ş.arası ne kadar yakıyor ? ortalama hız belirterek yazarsanız memnun olurum. 100 km deki yakıt litresi nedir?

Falcon 250 vardı mayıs ayında uzun yol yaptıktan sonra sattım (çin malı pek beğenmedim açıkçası) bu sene ş.içi için honda 125 aldım. seneye inazuma f alacam inşallah tekrar uzun yok için. yardımcı olursanız sevinirim. çok yakıyor diye okudum bi kaç yerde ama[COLOR="Silver"][/QUben şehir içinde 3.8 litre uzun yolda 1110 -120 km hı zbandında kullanış ile 3.5 litre yakıt hesaplıyorum.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ayıcık37 adlı yenı bıtme kullanıcıya neden kaliteye onem verdiğimizin kanıtı ve neden bızım motorla kıyaslanamıyacağının tescili sen git cbf150 ile kıyasla

buda bonus: adamlar soyleşideki gibi ucuza aldık konuya nasıl baktığınıza bağlı gibi filan diyor oysaki hadi ses yapma sorunu neysede sen trafikte motor stop ettiğinde bu can kaybına neden olmuyacak mı ? uzak doğulu adam evet onemsemıyor ama ben boyle birşeyi asla kabul etmem
    ya zaten gidona bakın o gövde paneli filan çin malı kalitesinde bıde kalkmış bisiklet gibi tek silindir plastiği bolca ,gövdeye küççücük egzozlu araçla bızım makınayı bır tutuyor aklı sıra bıze akıl veriyor
    Hakan VB bunu beğendi.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    selamlar, İzmir'de olup bana motorunu inceleme fırsatı (sürme değil) verecek arkadaşlara sesleniyorum.
    Durum acil, önemli ve kritiktir
    Kaskınıza taş değmesin, kuş pislemesin.

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar, İzmir'de olup bana motorunu inceleme fırsatı (sürme değil) verecek arkadaşlara sesleniyorum.
    Profilinizdeki numara kullanılmıyor sanırım, mut.suz1710@mynet.com adresinden iletişim kurabiliriz.

Motosikleti
    Zemre kullanılıyor aktiftir.
    Teşekkürler

Arkadaşlar 5500 devirden sonra başlayan titreşim makul seviyede mi? Ilk motorum ve başka motor tecrübem yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Inazuma'yı Mototas firmasından sıfır olarak aldım. Bir iki hafta sonra farkettim ki gidonun ortasındaki vidanın kenarları ezilmiş ve paslanmaya başlamış. 1000 km bakımında Yücel motor'a sorduğumda yanlış anahtar ile vidayı sıktıklarını ve vidanın altındaki somunun takılmadığını söylediler. Kadıköy'deki Mototas'a gidip durumu anlattım. Parçayı sipariş edeceklerini 3 hafta içinde geleceğini söylediler. Şahsi fikrim bu firmadan alışveriş yapmamak. Genel olarakda müşteriye ilgisiz bir tavır içindeler. Motordaki titreşimin seviyesinini kontrol ettirmek için ustalardan birine test etmesini söyledim, adam bakkala gitmiş, elinde kola ile geldi. Yani ciddiyet yok, profesyonellik yok. En mühimi motor eksik montajlamışlar ve vidaya zarar vererek o halde satıyorlar. Bu küçük de olsa genel vaziyet için fikir veriyor.

Motosikleti
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zemre arkadaşıma teşekkür ediyorum.

Beni bekledi ve çok güzel bilgi verdi ve hatta kullandırdı motorunu

Ben motoru görüntü ve edindiğim bilgilerle çok sevmiştim.

Bugün daha çok sevdim.

Aklımda tek bir soru işareti var, Forza dan sonra oturma pozisyonu ve gidon tutuşu olarak Inazuma F, naked versiyona göre daha mı rahat gelir bana?
    zemre bunu beğendi.

Motosikleti
    Inazuma
    arkadaslar selam. cok fazla forum yazisi ollmus iclerinde ara dedim ama tam aradigimi bulamadim.

orta sehpa taktirmak istiyorum motora. istanbuldayim. piyasasi nedir? nerede yaptirsak memnun kaliriz? kac paraya oluyorsa uygundur, kaziklanmak da istemiyorum ama internette irf nin urununu cok ovuyorlar, fiyati 250 lira. pahali degil mi biraz?

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Esekli tam olarak piyasayi bilmiyorum ama irf marka kaliteliyse 250 eder diye düşünüyorum.
    Bayinin taktigi orta sehpa, motoru sehpaya alirken KIRILDI. Motoru az kalsin düşürüyordum. Otoparktaki gorevli gordu yakindaydi o yetisti de dusurmeden kurtardik.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Sahibinden.com sitesinde 338678393 ilan numarası ile Konya dan motosikletim satılıktır arkadaşlar. İlgilenenler olursa telefonla irtibat kurabiliriz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)