Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bogusbill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar.

20 bin km'deki inazumamı satıyorum. kazası yatması kalkması yok, plaka ilanda açık. lastikleri 2 gün önce sıfıra yakın bulduğum stock lastikleriyle değiştirdim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7423256/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    Alıntı recko45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze iyi forumlar pazartesi günü inazumami satıp bu gün xj6 mı aldım hayırlı sı olsun hava çok yağışlı olması sebebiyle iş yerimin deposuna koydum sürmeye fırsat olmadı tekerimiz düz bassın Rabbim kazasız sürüşler nasip etsin
    Inazumadan sonra nasıl hissettiniz peki. Bize farklarını ve deneyimlerinizi aktarirsaniz memnun kalırız.

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    Merhaba arkadaşlar. 15.000 bakımına ne kadar ücret verdiniz? Neler değiştirildi? İyi sürüşler.

pilliceset - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Alıntı leon99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 15.000 bakımına ne kadar ücret verdiniz? Neler değiştirildi? İyi sürüşler.
    Merhaba,

Benim motorum 13 bin küsür kilometrede fakat sezon başladığı için değişmesi gerekenleri şimdiden değiştirdim.

Değişen parçalar

Buji (NGK iridyum): 40 TL
    Soğutma Suyu: 10 TL
    Hava Filtresi : 50 TL
    İşçilik Masrafı: 100 TL

Bunların haricinde ben fren balatalarını da değiştirdim ama frenlerinin sağlam olduğunu düşünüyosan değiştirmene gerek yok. Ya da ustana güveniyorsan, değiştirmen gerektiğini belirtiyorsa değiştirebilirsin. GOLD marka balatalar gayet iyi balatalardır. 90-100 TL civarında bulabilirsin.

Yağını ve yağ filtresini en son ne zaman değiştirdiysen ona göre karar verebilirsin.
    Yağ filtresi 25-30 TL civarında olması gerek. Yağ tercihin de sana kalmış.

Ama unutmamak gerekir ki 15.000 bakımından sonra uzun süre zincir yağlamak dışında bakım yaptırmana gerek kalmayacak. O yüzden biraz tuzlu gelebilir haliyle.

Kolay gelsin.

Jeridan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV650A
    Doğru Hayaletfilo lokma anahtarı kullanmak daha sağlıklı olur. Motorunuzda kendiniz işlem yapıyorsanız ufak bir set çok iş görür.

arkadaşlar,

ayna için ve gidon uzatma için değerli yardımlarınıız lütfen

inazuma F

pilliceset - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Alıntı zappin72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,

ayna için ve gidon uzatma için değerli yardımlarınıız lütfen

inazuma F
    Selam Zappin,

Gidon için bakmadım ama ayna uzatma aparatı bu arkadaşta var. Ama pek iletişim canlısı biri değil anladığım kadarıyla. Bi kaç soru sormuştum geri dönüş alamadım. Bi de sen şansını dene, belki yardımcı olur

https://www.facebook.com/S4K4LL1/?fref=ts
    Life's for my own to live my own way

Jeridan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV650A
    Merhaba Arkadaşlar ;

Bazı arkadaşlarım özel mesaj yolu ile Inazuma hakkında bazı fikirler almak istiyorlar , sorular soruyorlar. Ancak verdiğim yanıtlar gidiyor mu bilmiyorum. Forumun mesaj sistemine çok aşina değilim. Mesajı yolla diyorum ancak önceki ekrana geri dönüyor. Sonrasında da gönderilen mesajlarda falan göremiyorum verdiğim yanıtı. Bu yüzden yanıt vermediğimi düşünen varsa kusura bakmasın ve mümkünse buraya yazsın. Hem sorulan sorulara benim dışımda bilgisi olan arkadaşlar da yorum yapar , hem de belki bu soruların cevabını merak eden bir başkası da faydalanır.

Bugün biraz dolaştım. Hava oldukça güzeldi. Konuyu takip edenler için yağ değişiminde motul 7100 kullanmıştım. Yağ değişimi sonrası motorun çalışma ve performansından çok memnunum. Vites geçişleri ve devirlenmesi çok daha iyi.

Bir ikinci değişim zincir yağımı değiştirdim. Benim çocukluğumdan beri teknelere merakım var. Kendi külüstür teknemi de kendim onarır ve bakımlarını yaparım. Teknede kullandığım Castrol'ün lityum sabunlu bir gresi var. Kiloluk teneke ile alıyorum.
    Bundan niye bahsettim. Bizim zincir spreyi olarak aldığımız motul ipone vb spreylerde de aslolan zinciri gres yağı ile yağlamak. Kullandığımız spreylerde de üç temel özellik var. Yağlama , korozyona karşı direnç , temizleme. Bu konuda tuzlu su içinde ve solventten zarar görmeyen denizde kullandığım gresi neden kullanmayayım ki düşüncesi sebebi ile bir test yaptım.

Son zincir temizliğinden sonra (temizlik için gazyağı ve yumuşak bir fırça kullanıyorum , sonrasında iyice kuruluyorum)elimle bu gresten uyguladım.
    Zincir tamamen yağlandıktan sonra ise bir bezle fazlalıkları aldım. Bu yağlamanın akabinde 200 km kadar kullandım. Normalde kullandığım ipone zincir spreyi ile yağlamış olsaydım şu sıralar zincirimden ses gelmeye başlamıştı. Parmağımı gezdirdiğimde bazı yerlerin oldukça kuru ve yağsız olduğunu görürdüm. Ayrıca ciddi bir kirlenme de olurdu yağ üzerinde.

Lityum greste ise bunların hiçbiri yok henüz. Zincirin yağlanma seviyesi çok iyi düzeyde. Halen oldukça sessiz çalışıyor. Kirlenme de oldukça az.
    Bunu yapın diye söylemiyorum tabii. Önerilen zincir temizleme spreyi ile temizle , sprey yağ ile yağla olacaktır mutlaka. Ama benim mekanik kafam diyor ki sanki bu spreylerle işi biraz daha kolaylaştırıp bizi kazıklıyorlar. Zira ürünler çok pahalı.

Benim uyguladığım yöntem temizlik aşamasında çok vakit alır. Gazyağı ile uzun süre bu gresi temizlemek için uğraşırsınız. Çünkü tutunması oldukça güçlüdür. Ancak benim için zincirin çalışması gözle görülür şekilde daha sağlıklı. Bu yüzden lityum gres kullanmaya devam edeceğim.

Son olarak Silivri tarafında sağda bir tekne gördüm bir mağazanın önünde. Bir an dikkatim dağıldı. Az kalsın öndeki arkadaşın bagajına selam veriyordum. Verilmiş sadakamız varmış.

fazilk, ^adm^ ve Smlgndz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar ben de 5 mayıs itibariyle inazuma f sahibi oldum motor çok güzel maşaallah

teşekkür ederim bir sonuç alırsam haber veririm

slm...

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    15000 km lik inazuma dan sonra ktm almış birisi olarak hantal(!) makinelerinizin değerini bilin
    Tadı damağımda kalan tek motosiklet diyebilirim, ktm de çok çılgın ama o konfor başkaydı be usta.

Fakat ben 0 km fiyatlarından ciddi muzdaribim, iyi lastik yok abs yok kaydırmalı debriyaj yok ama fiyat 16 kusur sanki biraz çok oldu.

Ve ikinci sıkıntı bana göre beyaz reng neden gelmiyor üzücü kanımca motoru tok gösteren gen güzel renkti.

Eski bir inazumaci olarak iyi forumlar !

Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Merhaba,
    Dün biraz turladım motorla. Geri eve gelip park ettiğimde şöyle bir problem farkettim;

Vites boştayken yeşil boş vites lambası yanmıyor ve vites göstergesi normalde 0 göstermesi gerekirken hiçbir şey göstermiyor. Tura çıkmadan yeşil N lambası yanıyordu.

Sorun ne olabilir.?

merhaba

bende genelde arada boşluk verme imkanı olmadığında örnek 4 - 3- 2 yapıyor.debriyajı tazeleyince düzelyordu

slm

Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Alıntı Ayrton_SENNA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Dün biraz turladım motorla. Geri eve gelip park ettiğimde şöyle bir problem farkettim;

Vites boştayken yeşil boş vites lambası yanmıyor ve vites göstergesi normalde 0 göstermesi gerekirken hiçbir şey göstermiyor. Tura çıkmadan yeşil N lambası yanıyordu.

Sorun ne olabilir.?
    Bugün baktığımda kendi kendine düzelmiş.

Motosikleti
    Yamaha R25
    arka çamurluğu iptal etmeyi düşünüyorum ne tavsiye edersiniz?

astramastra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Zincir temizleme ve yağlama için ne kullanıyorsunuz arkadaşlar, ne önerirsiniz? Bir de genelde kaç km de bir yapıyorsunuz?

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Zincir temizliği için gazyağı kullanıyorum. İnce bir fırça ile gazyağı uygulayıp şıkır şıkır temizliyorum. Ardından bir bezle gazyağını iyice siliyorum. 15- 20 dk kuruması ve gazyağının uçması için bekleyip Castrol sprey zincir yağı ile yağlıyorum. Ve bunu 1000 km de bir uyguluyorum. Aralarda sürekli zinciri gerginlik ve yağ durumu açısından kontrol ediyorum. Ayrıca 1 kutu spreyi toplamda 6-7 kez falan kullanıyorum. Tabi bu benim sürekli temiz asfalt koşullarında kullanıyor olmamla alakalı bir durum. Değişik koşullarda bu veriler değişecektir.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı bogusbill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar.

20 bin km'deki inazumamı satıyorum. kazası yatması kalkması yok, plaka ilanda açık. lastikleri 2 gün önce sıfıra yakın bulduğum stock lastikleriyle değiştirdim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7423256/detay/
    Motorun egzozları biraz sorulu gibi duruyor.

Motosikleti
    suzuki-inazuma
    ARKADAŞLAR,RÜZGAR SİPERLİĞİNİZDEN MEMNUNMUSUNUZ? MARKASINI ÖĞRENEBİLİRMİYİM.BEN PUİG TAKTIM AMA HİÇ FAYDA ALAMADIM.

astramastra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    cevap için teşekkürler, yalnız 1000 km de bir fazla değil mi? Ben genelde çevreden 300-500km duydum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)