Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı leon99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, motorum tam 90 KM'ye geldiğinde ve daha yüksek hızlarda benzetmek gerekirse "Gııır Gıııır Gıııır Gıııır" diye sürekli bir ses vermeye başladı. Sebebi ne olabilir?
    Zincir boşluğuna bi baktır, sanırım fazla gergin.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    Zincir germeyi yapmıştık, dediğiniz gibi olabilir biraz bollaştırıp tekrar dinleyeyim, teşekkürler.

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Arkadaşlar..Bizim ön dişli 14 diş..aramızda 15 yada 16 takıp kullanan birileri var mı acaba..bu değişim nasıl olur acaba? sadece ön dişli değişimi. arka dişliyle oynamadan. makine oldukça rahatlar gibime geliyor..

Merhaba arkadaşlar,
    Birkaç mesaj önce harika iki kullanıcı yorumları ile aklımda olan bir çok cevabı buldum ancak en son kafama takilan şey, rosso2 veya michelin pilot street ile viraj performansı, viraj keyifi nasıl?
    Virajlarda yumuşak süspansiyonun olumsuz getirisi olması olası ancak sorun yaşayanınz oldu mu acaba?
    Viraj yapmayı, dönmeyi seviyorum ve genelde biraz tempolu dönüyorum. Bu açıdan keşke dedirttiği bir durum oldu mu acaba?
    Herzaman sakin kalmak zor oluyor bazen insan içindeki apaçiyide beslemek istiyor kısaca ara sıra biraz viraj keyfi yaşamak isteyince baltalama gibi bir durum oluyor mu??
    Teşekkürler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar..Bizim ön dişli 14 diş..aramızda 15 yada 16 takıp kullanan birileri var mı acaba..bu değişim nasıl olur acaba? sadece ön dişli değişimi. arka dişliyle oynamadan. makine oldukça rahatlar gibime geliyor..
    16t ve 15t değişimlerinde zincir ile oynamana gerek kalmıyor.
    16t 2 kişi ile sıkıntılı oldu.
    15t gayet başarılı.

Üzerindeki 14t ile motoru satınca 15 ve 16t dişliler elimde kaldı. Tanesi 100 liradan satışa çıkarmıştım istersen görüşelim.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı gvenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Birkaç mesaj önce harika iki kullanıcı yorumları ile aklımda olan bir çok cevabı buldum ancak en son kafama takilan şey, rosso2 veya michelin pilot street ile viraj performansı, viraj keyifi nasıl?
    Virajlarda yumuşak süspansiyonun olumsuz getirisi olması olası ancak sorun yaşayanınz oldu mu acaba?
    Viraj yapmayı, dönmeyi seviyorum ve genelde biraz tempolu dönüyorum. Bu açıdan keşke dedirttiği bir durum oldu mu acaba?
    Herzaman sakin kalmak zor oluyor bazen insan içindeki apaçiyide beslemek istiyor kısaca ara sıra biraz viraj keyfi yaşamak isteyince baltalama gibi bir durum oluyor mu??
    Teşekkürler.
    Ağırlığından dolayı herhalde viraj performansı bence çok iyi durumda.
    Üzerindeki irc lastikle bile gayet iyi viraj performansı olan bir motor.Ben henüz lastik değiştirmedim ama rosso2 takmış olsam herhalde biraz daha cesur ve güvenle virajlara girerdim.
    Yine de çok şansı zorlamamak gerekir diye düşünüyorum.Düşmekten olan korkumdan değil.Düştüğü zaman açacağı masraftan ötürü korkum.
    Ne kadar basmayacağım viraja yatmayacağım desen bile insan dayanamıyo tabiki ara sıra

fazilk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 İnazuma (2014-Beyaz)
    Alıntı afatsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    Malum kış geldi soğuklar başladı. İnazuma için antifiriz eklemek ya da değiştirmek gerekiyor mu?
    Sn.Afatsum!
    Aynı soru benim de aklıma gelmiş, forumda sormuştum.
    Sn.Zümer sağolsun,soğutma suyunu antifrizli olarak bildiğini ifade etmişti.
    Siz de aynı soruyu sorunca, emin olmak için Endo servisi arayıp sordum.
    Bayinin antifrizli olarak teslim ettiğini, ancak ölçtürmemiz ve gereği halinde antifriz ekleme veya değiştirme yapmamızın uygun olacağı ifade edildi.
    Tüm arkadaşlarımıza kazasız sürüşler dilerim.
    Selamlar, saygılar...
    İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın... B. FRANKLİN

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Selam arkadaşlar A2 ehliyetimi alalı 2 hafta falan oldu, gerekli eğitimlerimi alıp motosiklet almayı düşünüyorum inşallah... Benim sormak istediğim şu, forumda bir kaç kaza haberini okudum ister istemez bir korku sardı tabi, KTM duke 390 ile başlamayı düşünüyordum, bu haberlerden sonra vazgeçip Yahama Ybr 125 ile başlamayı kafaya koydum; ancak Suzuki İnazuma bayadır takip ettiğim bir motor, videolarını falan sıkça izliyorum hantal olduğu ve ağırlığının çok olduğunu söylüyor herkes ve sahibinden'de ikinci el inazumalar 6 aydır falan ilanda ve fiyatları da gayet makul aslında alan fala mı yok anlamadım. Benim boyum 183 cm kilo 87 bu motor başlangıç için gerekli eğitimlerimi aldıktan sonra nasıl olur ve tabi kesin cevabı olmaz ama değiştirmeye kalktığımızda elden çıkarabailir miyiz? Bir de 5 litre falan yakıyor demişler o kadar yakıyor mu acaba teşekkürler :D

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar A2 ehliyetimi alalı 2 hafta falan oldu, gerekli eğitimlerimi alıp motosiklet almayı düşünüyorum inşallah... Benim sormak istediğim şu, forumda bir kaç kaza haberini okudum ister istemez bir korku sardı tabi, KTM duke 390 ile başlamayı düşünüyordum, bu haberlerden sonra vazgeçip Yahama Ybr 125 ile başlamayı kafaya koydum; ancak Suzuki İnazuma bayadır takip ettiğim bir motor, videolarını falan sıkça izliyorum hantal olduğu ve ağırlığının çok olduğunu söylüyor herkes ve sahibinden'de ikinci el inazumalar 6 aydır falan ilanda ve fiyatları da gayet makul aslında alan fala mı yok anlamadım. Benim boyum 183 cm kilo 87 bu motor başlangıç için gerekli eğitimlerimi aldıktan sonra nasıl olur ve tabi kesin cevabı olmaz ama değiştirmeye kalktığımızda elden çıkarabailir miyiz? Bir de 5 litre falan yakıyor demişler o kadar yakıyor mu acaba teşekkürler :D
    5 litre yakmaz yahu ne yaptınız Benim ortalamam 4 litre civarı.Yol boş olursa 130-140 civarı da gidiyorum.Ona rağmen böyle.Ama az yaktığı da söylenemez tabiki.

Kış dönemi geldiği için motor satışları iyice yavaşlaması normal.Başka motorlara da baksan öyle ilanlar eminim ki göreceksin.Satma konusunda sıkıntı yaşayacağımı inazuma için hiç düşünmüyorum.

Yamaha ybr 125 ile başlamayı kafaya koydum demişsin, ama yine de cüsseli motorlar daha cezbedici senin için herhalde.Ama emin ol cüsseli motora sahip olup düşüp rezil olmaktansa daha küçük motorlarla başlamak her yönden seni rahatlatacaktır.Inazumayla düşersen zaten maddiyat konusunda seni baya yakar.Kendi üzerinde oluşacak hasarlar tabiki artacaktır.Sonuçta kuru ağırlığı 183 kilo olan bir motordan bahsediyoruz.Allah hepimizi kaza yapmaktan korusun.
    Ve ilk motorun hata kaldırabilir bir motor olmalı.

Ybr ile başla 15000-20000 km yol yapıp trafikte iyice tecrübelendikten sonra zaten daha iyi motorlar alırsın.Kendine çok güvenip direk 600'lük makinelerle başlayan arkadaşlar da var bu forumda.Karar senin tabiki .

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    @yusufbaris cevabın için teşekkür ederim, peki yolda sollamalarda falan ağır kalıyor mu yani 120-130 civarlarında nasıldır, mesela tam sollamaya kalkarken bakıp kalıyor muyuz öyle yanımızdakilere :D
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

7600 km oldu 8000 olur diye düşünüyorum 1 haftaya, ybr125 kullanıyorum. Temmuzdan bu yana. Bunun 5000 kmsi sanırım artçılı olarak oldu.
    Tek sürdüğümde özellikle dar manevralarda bazen boşa düşürdüğümde vitesi bir anda sağ veya sola doğru yığıldığında motosiklet 136 kg olmasının avantajıyla bisiklet gibi çat diye çeki veriyorum düze. Ancak artçılıyken bir inazuma ağırlığına erişiyoruz +50 kg artçıyla.

Artçılı vaziyette motoru dar manevralarda boşken ki gibi sağsola çekmek yada hafif sağa sola devrilince kaldırmak çok zor olıyor.
    İnazumada totalde 230 kg olucam ancak bir takım şeyler var denge için.
    Ama şunu biliyorum ybr125le iyiki başlamışım. Sağa sola yığılma yapınca cart diye kaldırıyorum. Gidon yukarda ve geniş kontra vermek özellikle dar virajlı yollarda motoru bir virajın çıkışından diğer viraja taşımak daha kolay oluyor.
    Parça ucuz, aka dayanıklı vites hatalarını kaldırır düzeyde.

YRA dan seviye2 eğitimini aldım. Meselenin motosikleti bacaklarla Vs taşımak değil gaz fren ve debriyajla taşındığını, chidori dengesi denilen, Japon gymkhanası olan sürüşü öğretip kendini bu öğrendiklerinle eğitmeni sağlıyorlar. O yüzden şuan hani yukarda dediğim bir takım şeyler var lafı işte buydu eğitim çoğu şeyi senin keşfetmeni beklemeden senin önüne koyuyor.
    Eğer ki herhangi birinden YRA olur gis olur honda olur eğitim alıp ve eğitimdeki öğrendiklerini anladığına pratikteki başarınla emin olırsa güçten ziyade ağır bir motosiklet ide becerebilirsin bence.

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    @yusufbaris cevabın için teşekkür ederim, peki yolda sollamalarda falan ağır kalıyor mu yani 120-130 civarlarında nasıldır, mesela tam sollamaya kalkarken bakıp kalıyor muyuz öyle yanımızdakilere :D
    Sollamalarda herhangi bir ağırlık yok.130 km'ye kadar ivmelenmesi gayet yeterli.Sonrasında ivme biraz düşüyor tabi.Ama yine de yanındakilerle bakakalmıyosun

85mm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '17 Yamaha Tracer 900
    Benim forumda yazdığım mesajları inceleyin. Merakınız olan-olmayan birçok soruyu cevapladım. Bence İnazuma çok arada bir motor. Ne demek arada? Şu demek: Gaz tepkisi ve onu dozajlamak çok kolay. Hemen alışırsınız. Ama ağırlığı bir 600cc kadar yüksek. Hiç tecrübesi olmayan adam için büyük sıkıntı. Ya da bir başka açıdan bakarsak, genişliği makul seviyede rahatça aralara giriliyor ama gidon açısı çok dar ve buna ağırlık da eklenince trafikte sıkıntı çıkan noktalar olabiliyor.

Motorun canı 130'dan sonra bitiyor. İvmelenme gözle görülür biçimde düşüyor. Bu hızlardayken sollamaya falan çıkmayın, o tempoda stabil olarak devam edin. Tehlike arz eder bu hızda sollamaya çıkmak. Zaten tecrübeniz hiç yok, sıkıntı yaşanabilir. Ben YBR alıp zevkli zevkli devam edin derim. Yakıtı çok az, çok hafif bir motor, parçası ucuz, ilana koyduktan sonraki gün satılacak kadar piyasası var, şekli de çok tatlı. Bence müthiş bir seçenek kendisi.
    actros1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    @85mm cevabınız için teşekkür ederim, bende öyle düşünüyorum ama sonraki aşama içinde aklımdan geçmiyor değil bakalım
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    selam arkadaşlar bu vereceğim linkte inazumanın modifiye olmuş tüm halleri var,bakmak istersiniz diye düşündüm ,saygılar...
    http://motoblast.org/2014/12/09/hotmega-gallery-modif-suzuki-inazuma-250-si-baby-gsx-yang-keren/#jp-carousel-11214
    yusufbaris ve Hakan VB bunu beğendiler.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti

resim

selam! arkadaşlar geçen yaz yeni motorumla yaptığım gezilerde,motorumun yüklü olduğu zamanlarda yan ayak ayakçığın boyunun kısa olması sebebiyle, motor yana yıkılacak gibi duruyordu,ben de yan ayakçığın boyunu uzatarak yenisini yaptım,saygılar...
    yusufbaris bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Arkadaşlar merhaba..dün gittim orta sehpa aldım bahçelievlerden..kendim takarım diye motorsuz gittim..rezalet bir şey çıktı. Yayı çok sert ve kancaları yamulttu önce. Sol ayak gitti zincire çarptı..motoru sehpaya kakdırmak için iki kişi lazım yoksa fıtık olursunuz. Hiçbir açısı uygun değil. Yamuk resmen. Biri ufacık dokunsa devrilecekmiş gibi duruyor. Sinir oldum söktüm..
    Yani..yüzelli lira girdi bana..sanırım servis dışında başka biryerden almamak lazımmış..

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    İrfan ustadan alsaydın ya güzel kardeşim, bu kadar sıkıntı olmazdı.
    mesut hoca bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    inazuma parçaları korkulduğu kadar pahalı mı?

En çok ne kadar masraf ettiniz? rutin bakımlarda yada kaza sonrası..
    mesut hoca bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan ustadan alsaydın ya güzel kardeşim, bu kadar sıkıntı olmazdı.
    elimden gelir bazı işler, buda onlardan birisi, motorumdaki orta sehpayıda kendim yapmıştım,sadece bu yan ayakçık için bile sorsan 100 tl isterler,ama ben işçilik hariç 30 cm lik etli doğalgaz borusundan yaptım ,zaten elimde bir parça boru vardı,işçilik benden olunca bedavaya geldi,saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:08 ----------

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inazuma parçaları korkulduğu kadar pahalı mı?

En çok ne kadar masraf ettiniz? rutin bakımlarda yada kaza sonrası..
    şu ana kadar her hangi bir parça masrafım olmadı,ama parçalarının pahalı olduğunu söylüyorlar (iyi motor iyi para)
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)