Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    85mm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '17 Yamaha Tracer 900
    Alıntı afatsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar zinciri ne ile temizliyorsunuz?
    Bizim kitapçıkta gazyağı ile temizlemeyin diyor
    Arkadaşımda r25 var onun kitapçıkta gazyağı yada diğer temizleme ürünlerinle temizleyin diyor 400 ml ürüne 40 lira verip tek kullanımda bitsin istemiyorum aklıma takıldı merak ettim
    Teşekkürler
    Valla gaz yağı o kadar kolay bulunmadığı için mazot kullanıyorum ben. Kalın borulu bir fıs fısım var, şişesi 1.5-2 liraya doluyor 3 ay civarı da gidiyor. İlk vitesli motora geçtikten sonra o temizleme spreylerinden kullanıp iyi temizlensin diye sıkarken işimin neredeyse yarısında tüp bitince bir daha lanet olsun asla kullanmam dedim... Hem 40 lira civarı hem de hemen bitiyor. Hayır bir de dişlide kalan topak topak yağları çıkarmıyor. Şimdi mazotla temizliyorum, pırıl pırıl tertemiz yapıyor anında! Üzerine de bu spreylerden eser miktarda sıkıyorum ki üzerinde kalan son kiri, pisliği ve mazotu süzsün. Çünkü solvent bazlı oluyor o spreyler. Son bir rötuş gibi düşünün spreyi. Dolayısıyla o da bayağı bir süre gidiyor artık. Hatta şimdi size, geçen sene kıştı yanılmıyorsam, ilk temizlememden sonra fotoğrafını çekmiştim. Bir bakın kararınızı verirsiniz ona göre.

Hakan VB ve kani2 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z 250 SL
    Merhaba,

Bende motosiklet camiasına yeni katılıyorum...Bu hafta içinde suzuki inazuma 250 alıcam,uzun süre motosiklet kullanmadım ve tecrübem yok en yakın arkadaşlarımın motorlarını markete felan giderken kullandım TMF de yarışan bir abim sayesinde bir çok motoru da kullandım motosiklet geçmişim bundan ibaret.

Başlangıç olarak Suzuki Inazuma 250 yi tavsiye edermisiniz ?

Aksiyonu sevmeyen ve sakin bir insanım..
    İstanbulda MOTOTAŞ dan 0 olarak almayı planlıyorum.

Yorumlarınızı yazmanızı istiyorum...

Teşekkürler
    Kazasız belasız sürüşler diliyorum herkese...

Saygılar:harika:

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Alıntı afatsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar zinciri ne ile temizliyorsunuz?
    Bizim kitapçıkta gazyağı ile temizlemeyin diyor
    Arkadaşımda r25 var onun kitapçıkta gazyağı yada diğer temizleme ürünlerinle temizleyin diyor 400 ml ürüne 40 lira verip tek kullanımda bitsin istemiyorum aklıma takıldı merak ettim
    Teşekkürler
    Bendede r25 var kullanma klavuzunda gaz yagiyla temizleyin diyor mazotuda denedim ama gaz yagı gercekten guzel temizliyor, uçucu olduğundan olsa gerek geride tortusu kalmıyor zincir pırıl pırıl oluyor.
    Ankarada oturanlar icin gaz yagi: İstanbul yolunda, honda efeden sonraki PO da var, normal pompadan dolduruyorlar litlesi 3küsür tl civarı.

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    kararınızı vermişsiniz şimdiden hayırlısı olsun
    bende hiç motor tecrübem olmadan hatta daha önce vitesli motor bile kullanmamıştım
    tek tecrübem ehliyet sınavından ibaretti
    geçenler inazuma aldım ilk gün 120 km yol yaptım izmir de ertesi gün ankara'ya yola çıktım herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama çok dikkat etmek lazım
    bu söylediklerim belki iyidir belki kötü bilmiyorum daha tecrübeli arkadaşlar yorumda bulunabilir kusuruma bakmasınlar
    ama motoru almaya gittiğimde gözüme çok büyük geldi ve yapamayacağım demiştim benden bir kaç hafta önce iş arkadaşım motor almıştı r25 onunda hiç motor tecrübesi yoktu alışıyorsun demişti o benim içimi çok rahatlatlı o yüzden bende sana diyorum dostum alışıyorsun yeter ki dikkat et ;)

Motosikleti
    R 1150 GS Adventure
    Arkadaşlar merhaba. İlandaki motorum satılıktır. Gayet temiz kullanıldı. Buradan bir arkadaşın almasını isterim. Aksesuarlarına göre fiyatı çok makul yazıldı. Bu fiyat bu hafta geçerli arkadaşlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-sahibinden-2014-model-full-aksesuarli-kazasiz-ciziksiz-inazuma-241680223/detay/

yarım saate ilan onaylanacaktır.

Motosikleti
    MT-07
    Eğer çantalar dahil ise kaçmaz bu motor !!!

Alıntı oegbilisim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. İlandaki motorum satılıktır. Gayet temiz kullanıldı. Buradan bir arkadaşın almasını isterim. Aksesuarlarına göre fiyatı çok makul yazıldı. Bu fiyat bu hafta geçerli arkadaşlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-sahibinden-2014-model-full-aksesuarli-kazasiz-ciziksiz-inazuma-241680223/detay/

yarım saate ilan onaylanacaktır.

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer çantalar dahil ise kaçmaz bu motor !!!
    Evet aynı fikirdeyim.Motor almayı düşünseydim kesinlikle gidip bakardım.İncelerdim.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı oegbilisim adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gerçekten çok iyi
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    SELAM ARKADAŞLAR BEN MESUT HOCA, YAKLAŞIK 3-4 AYDIR 2013 İNAZUMAYA PİNİYORUM,VE MOTORUMU ÇOK BEĞENİYORUM, 2-3 GEZİ YAPTIM BU MOTORLA ,HAKİKATEN 10 NUMARA,TÜM ARKADAŞLARA SELAMLAR...GEZİLERİMİ GÖRMEK İSTEYENLER - HAYAT GEZİNCE GÜZEL - GEZİ SEİSİNE BAKA BİLİR,HEPİNİZEDE ESKİŞEHİRDEN SELAM OLSUN...
    l3v3nt, Mexico ve Hakan VB bunu beğendiler.

Motosikleti
    İNAZUMA F , HONDA ŞHADOV 750
    Merhaba Mesut Hocam...
    Gezilerinin devamını dilerim.
    Tekerine taş değmez inşallah.
    Mesut hocam tam adresi verebilir misin?
    mesut hoca bunu beğendi.

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Merhabalar Mesut Hoca,

4 Ekimde http://www.motosiklet.net/forum/etki...uzel-23-a.html ve
    31 Ekimde yaptığın gezilere ait fotoğraflar http://www.motosiklet.net/forum/etki...uzel-24-a.html müthiş görünüyor. Ellerine sağlık. Ancak fotoğraf albümlerini oluşturmak, saklamak ve arkadaşlarına gösterebilmek için sana https://www.flickr.com/ ı öneriyorum. Böylece doğrudan Flickr dan arkadaşların tüm albümlerini açıklamalarınla birlikte her zaman inceleyebilir olacaklar.

Bende bu sene Inazuma F 2015 ile, Temmuz 1-16 sı arasında toplam 5000km yol yaptım ülkemizde. Maalesef çektiğim birkaç yüz GB boyutlarındaki video kaydı, İstanbul'a geldiğimde bozulan notebook um içinde kaldı. Sendekileri görünce, beni de şu videoları diskten kurtarıp yayınlayayım diye heveslendirdin.

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    https://www.dropbox.com/s/buwfdj9s8j...50_04.jpg?dl=0
    arkadaşlar bu demirin ne işe yaradığını merak ediyorum lütfen cahilliğime verin

Motosikleti
    İNAZUMA F , HONDA ŞHADOV 750
    O demirden tutup öyle orta ayağa alınıyor.
    öyle daha kolay oluyor.

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    evet o demirin görevi orta sehpaya kolay kaldırmak için sanırım..Merak ettiğim şu..İnazuma fabrikadan çıkarken orta sehpalı mı çıkıyor..?
    yoksa bizim çakallar sehpayı makinenin üzerinden alıp artı bir meblağa mı satıyorlar alıcıya..Eğer böyleyse yuh bizim dürüstlüğümüze..
    bu arada..benzin göstergesi zıplamaya başladığında yakıt aldım.40 tl ye doldu..ve 266 km..km de 0.15 değeri buldum..harika..
    40 tl'ye Fazerla 110 km anca gidiyodum...

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet o demirin görevi orta sehpaya kolay kaldırmak için sanırım..Merak ettiğim şu..İnazuma fabrikadan çıkarken orta sehpalı mı çıkıyor..?
    yoksa bizim çakallar sehpayı makinenin üzerinden alıp artı bir meblağa mı satıyorlar alıcıya..Eğer böyleyse yuh bizim dürüstlüğümüze..
    bu arada..benzin göstergesi zıplamaya başladığında yakıt aldım.40 tl ye doldu..ve 266 km..km de 0.15 değeri buldum..harika..
    40 tl'ye Fazerla 110 km anca gidiyodum...
    0.15 değerini nasıl bulabiliyosun abi nedir bunun sırrı
    Ben en fazla 0.18 değerini bulabildim.Gerçi 100 km hızı hiç geçmesek belki 0.15 değerini yakalayabilirim.Normalde ortalama yakıtı 0.20 benim motorumun.

Motosikleti
    Honda CB 500F
    Ben beylikdüzü-sefaköy arası kullanıyorum şuan..ve 100 ü çok nadir geçtim bu seferki ölçümde..zaten yol da müsait değil birçok yerde tıkanıyor..o yüzden 0.15 çıktı bence değer..sekizbin devirin altında alınan değer bu olsa gerek..üzerine çıkıldoğında elbet artar..derdi öyle yüksek sürat olmayanlar için yeterli ve keyifli bir makine olmuş inazuma...

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben beylikdüzü-sefaköy arası kullanıyorum şuan..ve 100 ü çok nadir geçtim bu seferki ölçümde..zaten yol da müsait değil birçok yerde tıkanıyor..o yüzden 0.15 çıktı bence değer..sekizbin devirin altında alınan değer bu olsa gerek..üzerine çıkıldoğında elbet artar..derdi öyle yüksek sürat olmayanlar için yeterli ve keyifli bir makine olmuş inazuma...
    Aynen öyle, derdi hız olan zaten inazuma almaz.Fazerdan sonra inazumaya geçiş ilginç olmuş.Normalde herkes cc büyütme peşinde ama sen tam tersini yapmışsın.Fazer'ı bırakma sebebi aşırı hızlı olması mı ? İlerleyen zamanlar için benim de fazer veya muadili bi motor alma gibi bi niyetim var.Ve geçerli sebepler bulursam tabiki almaktan vazgeçerim

Motosikleti
    Honda CB 500F
    Hocam Fazer harika bir makine. 14000 km kullandım ve bir kere sıkıntı yaşamadım.59000 deydi satarken..çanakkaleye gidip geldim çokça ama artık dediğim gibi ben beylikdüzü-sefaköy arası biniyorum..uzun yolum bitti gibi..fazer yoğun trafikte yoruyor ve makinede sıkılıyor bundan..en sevdiği devir 5000 ve üstü.. e herif 4000 de doksanı buluyo..haliyle trafikte hararet ikidebirde yükselip düşüyor..ktm 390 düşündüm bir ara.
    Sonra inazuma dedim..günün birinde kullanacağım yollarda trafik olmayacaksa ilk bakacağım makine yine Fazer..
    Bir süre sonra bir Hamburg planım var..ve bence inazuma rahatça gider gelir..iki gün geç gider gelir ama yapar bunu..

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Bilinçli kullanıcı böyle olsa gerek.Motorun hakkı bu yollar değil diyip atmışsın.Fazerin düşük devir sevmediğini biliyoruz.İstanbul için bahsediyorsan o yollarda hiçbir zaman trafik bitmeyecek.Daha da artacak gibi görünüyor
    Baya uzun soluklu bir gezi yapacaksın harika.Ama uzun ön cam olmadan o yollar bitmez.Resimde göremiyorum motorun camı var mı yok mu.120 den sonra rüzgar iyice yormaya başlıyor.

Motosikleti
    Honda CB 500F
    Harika bir gezi olacak cidden..yorucu olacak ama değecek buna.toplam 6000 km.
    Motorda puig cam var..faydalıda oluyor..lastiklerde michelin..
    İstanbul trafiğine gelince..Allah kahretsin istanbulun trafiğini...☺

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)