Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fazilk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 İnazuma (2014-Beyaz)
    Merhaba Sn.forum sakinleri!

Malum kış geliyor.

İnazumalarımızı bayiden sıfır aldığımızda, antifrizli vaziyette mi teslim ediliyor, yoksa antifrizi bizim kendi hava şartlarımıza göre eklememiz mi gerekiyor?

Bir bilen üyemiz aydınlatırsa memnun olurum.

Kazasız sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Arkadaşlar merhaba,

Ev alacağımız için motorumuz ve arabamız satılıktır. İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

Motor;

http://www.sahibinden.com/234955637

Araba;

http://www.sahibinden.com/234961164

Motor hakkında ek bilgi;

http://www.motosiklet.net/forum/etki...aj-gezisi.html

Şimdiden ilginize teşekkürler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı fazilk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Sn.forum sakinleri!

Malum kış geliyor.

İnazumalarımızı bayiden sıfır aldığımızda, antifrizli vaziyette mi teslim ediliyor, yoksa antifrizi bizim kendi hava şartlarımıza göre eklememiz mi gerekiyor?

Bir bilen üyemiz aydınlatırsa memnun olurum.

Kazasız sürüşler dilerim.
    Bildiğim kadarıyla evet, soğutma suyu antifrizli.
    fazilk bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

fazilk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 İnazuma (2014-Beyaz)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla evet, soğutma suyu antifrizli.
    Sn.Zümer!
    Benim de tahminim o yöndeydi, lakin bir sabah ansızın donmuş soğutma suyu ile karşılaşmaktan korktum
    İlginiz ve cevabınız için teşekkür ediyor,
    Kazasız sürüşler diliyorum.
    Saygılar...

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    arkadaşlar merhaba forumu uzun zamandır takip ediyorum
    kısmet bugüneymiş bugünden itibaren bende inazuma sahibiyim
    herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Hayırlı olsun afatsum. Kazasiz belasiz kullanman dileğiyle.

Motosikleti
    MT 07
    lastikleri değiştiren var mı?
    hangi lastikleri öneriyorsunuz?

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı afatsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikleri değiştiren var mı?
    hangi lastikleri öneriyorsunuz?
    Motorun hayırlı olsun aramıza hoş geldin.
    Bende lastik değiştirmeyi planlıyorum uzun zamandır.Ama tam şu iyidir şu takılmalı diye bir fikir alamadım.
    18000 km oldu orjinal lastikleriyle devam ediyorum.

Ebatları birebir uyan lastikler aşağıdakiler.
    Metzeler Lasertec 110/80-17 57H ve 140/70-17 66H
    Bridgestone Battlax BT45 110/80-17 57H ve 140/70-17 66H

Ön lastik biraz daha küçük olup Michelin veya Pirelli önerenler de var.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Arkadaşlar selamlar bende uzun zamandır lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum gerçekten insanı korkutuyor orjinal lastikler. Ben lastik için yaz başında motolastik ile telefonda konuştum Bridgestone Battlax çift hamur ve yumuşak bir lastik michelin ve diğer modellerden daha yumuşak ve ıslak performası daha iyi olduğunu söylemişlerdi bende tam olarak bilmiyorum ama yabancı forumlardanda okudum kullanan herkes çok memnun olduğunu gördüm. Şu anda indirimde bende almayı planlıyorum bakmanızı tavsiye ederim. Pirelli rosso 2 gibi lastiklerin boyutları inazuma için tam değil biraz ergonomisi değişir diye ben pek düşünmüyorum.

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı endoramax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar bende uzun zamandır lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum gerçekten insanı korkutuyor orjinal lastikler. Ben lastik için yaz başında motolastik ile telefonda konuştum Bridgestone Battlax çift hamur ve yumuşak bir lastik michelin ve diğer modellerden daha yumuşak ve ıslak performası daha iyi olduğunu söylemişlerdi bende tam olarak bilmiyorum ama yabancı forumlardanda okudum kullanan herkes çok memnun olduğunu gördüm. Şu anda indirimde bende almayı planlıyorum bakmanızı tavsiye ederim. Pirelli rosso 2 gibi lastiklerin boyutları inazuma için tam değil biraz ergonomisi değişir diye ben pek düşünmüyorum.
    Lastik konusu en az bilgi sahibi olduğumuz konular arasında gerçekten.Kimse lastikleri değiştiremedi herhalde ki bilgi gelmiyor.800 lira ve üstü olunca fiyatı herkes haklı tabiki

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ben degistirdim. motoru bayiden cikartmadan Bridgestone bt45 taktirdim yalniz bir anlasmazlik sonucu on lastigim 110.80 degil 110.70 oldu. Bayi hicbir sikinti yasamayacagimin garantisini verince ariza cikartmadim. Mayis ayindan beri kullaniyorum cok memnunum. Islakta daha ilk kez bugun deneme sansim oldu herhangi bir guvensizlik hissiyati yasatmadi.
    Tavsiye ederim.

Motosikleti
    MT 07
    arkadaşlar merhaba motoru alalı bir hafta oldu ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum ki alamayı düşünen veya ilk kez vitesli bir motor kullanmak isteyen arkadaşlara yol gösterici olsun

İlk önce biraz kendimden biraz bahsedeyim
    26 yaşındayım 2007 den beri araba kullanıyorum o zamandan beri motor sevdası vardı içimden kısmet bu zamanaymış ankarada öğretmenlik yapıyorum. Haliyle o zamandan bu zamana biraz da olsa trafik adabı edindim diye düşünüyorum. Üniversite yıllarımda bisiklet geçmişimde var.

Daha önceden hiç motor kullanmadım ehliyet sınavını saymaysak
    İnazumayı seçme nedenim eşimle birlikte gezilere gitmek istememiz ve çift silindir çıplak şehir içi bir motor olması birde ileride enduro tarzı büyük bir motor ( kawasaki versys) tercih etmek istemem.

Motor gerçekten güzel beni yeterince tatmin etti. Hızlanması gidişi gösterişi gayet yerinde ağırlık belki bazı arkadaşlar için can sıkıcı olabilir ama şuan benim için bir sıkıntı değil
    Motoru memleketim olan izmirden aldım ve ertesi günü ankaraya yola çıktım yolda rodajda olduğu için 80 kmyi geçemedim haliyle 600 kmlik yol 12 saat sürdü ama benim için çok zevkli bir yolculuk oldu
    Bir iki kere daha frenleri kullanamamdan ya da lastiklerin gazabı olsa gerek arka tekeri kaydırdım onun dışında bir sıkıntı yok gaz debriyaj ve trafik adabını bilen kişi için çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ama motor büyük gerçekten bunuda bir göz önünde bulundurmak lazım
    Pazartesi 1000 bakımını yaptırıcam bakalım sonrası daha zevkli olacak sanırım

Bir hata ya da yanlış bilgilendirme verdiysem affola
    Okuduğunuz için teşekkürler

Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız güzel günlerde kullanın.

Ankaraya bir inazuma daha gelmesine sevindim. Malesef motosiklet kültürü ve kullanıcısı fazla olmayan bir şehirdeyiz.

Bakım için bir iki tavsiye; biliyorsunuz tek bir servise mahkümuz Ankara'da. Randevu saatinizde sürprizler yaşayabilirsiniz. Aynı saate 5 kişiye randevu verirler. Yağınızı kendiniz götürün mutlaka, servisin 3.sınıf yağını motora koymayın. Motul 5100 10w40 tavsiyem.

Bir Ankara buluşmasında görüşmek üzere. Tekeriniz düz bassın...

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Üç yıldır kullandığım Fazerimi sattım..ve bugün İnazuma aldım..2014..15000 km de..sadece yirmi km kullanabildim..ilk izlenimlerim..çok dengeli..çok kıvrak ve güzel gaz tepkisi var..çok hoşuma gitti..ilk sahibinden aldım.. (Serhat arkadaşs teşekkürler)..lastikleri michelin..ve harika..
    Fazerden sonra daha sakin ama eğlenceli yolculuklarım olacak sanırım...
    Kazasız belasız sürüşler herkese...

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Lastik konusunda tecrübemi paylaşmak isterim.

Üstündeki IRC lastikleri halen değiştirmediyseniz, muhakkak ilk fırsatta değiştirmenizi önemle belirtmek isterim. Düzgün lastik takıldıktan sonra IRC lerin lastikten olmadığını ve sizi ne kadar riske attığını fark edeceksiniz.

Motoru aldığım MOTOTAŞ ve SUZUKI Yetkili servisleri ile görüşmem sonucunda, tam boyutta olmayan Lastiklerin kullanıldığı durumda sorunlar çıktığını, bu nedenle hiç bir şekilde tam ebatlarda olmayan lastik takılmasını önermiyor ve taktırmıyor olduklarını öğrendim.

INAZUMA'ya uyan tek bir düzgün lastik var. Aşağıda detaylarını verdim. Takıldıktan sonra motor inanılmaz değişmişti. Emin olun değiştirdiğinize değecek.

110/80-17 57H CONTINENTAL CONTi GO
    140/70-17 66S CONTINENTAL CONTi GO

Ben ZENN MOTOR ( Hasanpaşa-İstanbul ) www.zennmotor.com 'da taktırdım. Haziran ayında 815 TL ödedim.

Lastiklerin kendi sitesindeki bilgileri inceleyebilirsiniz:

http://www.continental-tires.com/mot...igo---allround
    ÖN: 110/80 - 17 M/C 57 H TL 0240025
    ARKA: 140/70 - 17 M/C 66 S TL 0240062

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı aydin-ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik konusunda tecrübemi paylaşmak isterim.

Üstündeki IRC lastikleri halen değiştirmediyseniz, muhakkak ilk fırsatta değiştirmenizi önemle belirtmek isterim. Düzgün lastik takıldıktan sonra IRC lerin lastikten olmadığını ve sizi ne kadar riske attığını fark edeceksiniz.

Motoru aldığım MOTOTAŞ ve SUZUKI Yetkili servisleri ile görüşmem sonucunda, tam boyutta olmayan Lastiklerin kullanıldığı durumda sorunlar çıktığını, bu nedenle hiç bir şekilde tam ebatlarda olmayan lastik takılmasını önermiyor ve taktırmıyor olduklarını öğrendim.

INAZUMA'ya uyan tek bir düzgün lastik var. Aşağıda detaylarını verdim. Takıldıktan sonra motor inanılmaz değişmişti. Emin olun değiştirdiğinize değecek.

110/80-17 57H CONTINENTAL CONTi GO
    140/70-17 66S CONTINENTAL CONTi GO

Ben ZENN MOTOR ( Hasanpaşa-İstanbul ) www.zennmotor.com 'da taktırdım. Haziran ayında 815 TL ödedim.

Lastiklerin kendi sitesindeki bilgileri inceleyebilirsiniz:

http://www.continental-tires.com/mot...igo---allround
    ÖN: 110/80 - 17 M/C 57 H TL 0240025
    ARKA: 140/70 - 17 M/C 66 S TL 0240062

http://blobs.continental-tires.com/w...cture-data.png
    Tavsiyelerin için teşekkürler.
    Continental lastik takma sebebin servisin bu lastiği tercih etmesinden dolayı mı ?Yoksa kendin lastiği alıp serviste mi taktırdın ?
    Aşağıdaki iki lastikte boyutları birebir olan lastiklerden.Bunlar hakkkında herhangi bir bilgin var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Alıntı afatsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba motoru alalı bir hafta oldu ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum ki alamayı düşünen veya ilk kez vitesli bir motor kullanmak isteyen arkadaşlara yol gösterici olsun

İlk önce biraz kendimden biraz bahsedeyim
    26 yaşındayım 2007 den beri araba kullanıyorum o zamandan beri motor sevdası vardı içimden kısmet bu zamanaymış ankarada öğretmenlik yapıyorum. Haliyle o zamandan bu zamana biraz da olsa trafik adabı edindim diye düşünüyorum. Üniversite yıllarımda bisiklet geçmişimde var.

Daha önceden hiç motor kullanmadım ehliyet sınavını saymaysak
    İnazumayı seçme nedenim eşimle birlikte gezilere gitmek istememiz ve çift silindir çıplak şehir içi bir motor olması birde ileride enduro tarzı büyük bir motor ( kawasaki versys) tercih etmek istemem.

Motor gerçekten güzel beni yeterince tatmin etti. Hızlanması gidişi gösterişi gayet yerinde ağırlık belki bazı arkadaşlar için can sıkıcı olabilir ama şuan benim için bir sıkıntı değil
    Motoru memleketim olan izmirden aldım ve ertesi günü ankaraya yola çıktım yolda rodajda olduğu için 80 kmyi geçemedim haliyle 600 kmlik yol 12 saat sürdü ama benim için çok zevkli bir yolculuk oldu
    Bir iki kere daha frenleri kullanamamdan ya da lastiklerin gazabı olsa gerek arka tekeri kaydırdım onun dışında bir sıkıntı yok gaz debriyaj ve trafik adabını bilen kişi için çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ama motor büyük gerçekten bunuda bir göz önünde bulundurmak lazım
    Pazartesi 1000 bakımını yaptırıcam bakalım sonrası daha zevkli olacak sanırım

Bir hata ya da yanlış bilgilendirme verdiysem affola
    Okuduğunuz için teşekkürler
    Motor alma sebeplerimiz nerdeyse birebir uyuşuyor.Öncesinde bisiklet geçmişim var benimde.Hala bisikletim duruyor.Sürmesem bile temizleyip bi köşede onu tutuyorum.Zaman zaman zincirini yağlıyorum zevkli bi iş çünkü

Inazuma kitapçığında rodaj süresinin 1600 km olduğu yazıyor.Belli bir süre daha motoru çok kasmamalısın.
    Resimde 1600 kmye kadar 8250 devri çok aşmamak gerektiği yazıyor.Türkçe kitapçık lazımsa gönderebilirim.

Ayrıca motorum 18000 kmye yaklaştı.Nerdeyse motorun kendine yeni yeni geldiğini hissediyorum nedense.Daha bi zevkli hale geldi sanki.İyice açılıyor mu ne anlamadım :D

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyelerin için teşekkürler.
    Continental lastik takma sebebin servisin bu lastiği tercih etmesinden dolayı mı ?Yoksa kendin lastiği alıp serviste mi taktırdın ?
    Aşağıdaki iki lastikte boyutları birebir olan lastiklerden.Bunlar hakkkında herhangi bir bilgin var mı ?

SUZUKI Kızıltoprak servisle daha motoru alır almaz, lastikleri değiştirmek istediğimi söylemiştim, önce Pirelli Rosso 2 yi duyduğum için takılmasını rica ediyordum. Onlar bana onun olmayacağını belirtmelerini takiben, bakındığımda sadece Continental'e ulaştım. Belirttiğiniz lastiklerinde uyumlu olduğunu yazınızla öğrendim. ZENN Motor'da da sadece o var dediler, sattıkları sadece o var da olabilir. O nedenle taktırdım kısaca. Taktırdığımda motora artık güvenebilir hale geldiğimi fark ettim işin açıkçası...

Motosikleti
    MT 07
    Arkadaslar gecen gun fark ettik egzozlarin altinda iki tane delik var gecen gun oradan su ciktigini gordum
    Bu bir sikinti mi yoksa normal mi ?
    Motor durdugu yerde bir iki kere calistirip gaz verdim ondan mi olabilir
    Yoksa olagan bir sey mi yanan yakitin icindeki suyu oradan atmasi icin mi ?
    Sonucta egzozlar yukari dogru merak ettim bilgisi olan arkadas aydinlatirsa sevinirim

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Cok net bilgim yok yalniz ben de ilk kez oradaki delikleri farkettigimde sormustum, bana normal oldugu soylendi. Oradan su gelmesi de herhangi bir seyin tahliyesidir buyuk ihtimalle. Yine de daha bilgili bir arkadaşın cevabini bekleyelim.

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    O delikler her egzosda bulunur ki, makine çalışınca borularda ısıdan oluşan suyun dışarı atılması içindir..yoksa bir miktar sı birikir hep borunun en alt kesiminde ve zamanla pas ve yırtık oluşabilir..arabalarda da vardır o delik..
    ben böyle biliyorum..böyle anlatmıştı bir egzoscu arkadaş..ki oldukla mantıklı..düşünsenize kışın borular buz gibi..makine çalışınca terliyor hemen ısınana dek...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)