Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kymco downtown
    s.a arkadaşlar. hataydan ya da iskenderundan kullanan var mı? suzuki bayisi yok hatayda. almak istesem ta adanaya mı gitmem lazım. hadi onu hallettik servsi meselesini nasıl yapacam.
    Kymco Kymco Partizani

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaslar 150 tl ye satilan orta sehbalar nasil acaba siparis verip taktiran varmi.??

cemsultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Alıntı inazumaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 150 tl ye satilan orta sehbalar nasil acaba siparis verip taktiran varmi.??
    Ben kullanıyorum, bir eksiğini görmedim, zaten sadece zincir temizlerken ve yağlarken ihtiyacım oluyor, onun haricinde aklıma bile gelmiyor.
    - 50 km/h hızla giderken 27 metre ilerideki yayaya çarpmadan durabilirsin, 60 km/h hızla aynı yayaya 44 km/h hızla çarparsın.
    - Trafikte her zaman ilk önce çoçuğa, sonra çocuğa, sonra tekrar çocuğa bakın.

Montajini ne kadar a yaptirdiniz

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    herkese selamlar..
    geçenlerde park ampullerimin patlaması sonucu beyaz renk ampul taktım .sanki gündüz farı gibi oldu :D

birde bu aralar hızlanmalarınız nasıl benim hiç olmadığı kadar iyide ,heralde motor açılıyor önceden 35 lt topcase varken 140 gibi mevlaları düzde görmezdi şimdi çok kısa bi sürede 140 kmhzları çarcabuk aşar oldu daha sonuna kadar bassam 150 yi görecekti gidişinden belli oluyor sizlerlede paylaşmak istedim ;) bu motoru seviyorum olmuş bu ya :D
    Sokollu bunu beğendi.

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Beyaz ampulleri ben bir türlü sevemedim ya. Ama motor beyaz olunca sanki biraz daha olmuş. Kaç kmdesin?
    motorcu48 bunu beğendi.

cemsultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Alıntı inazumaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Montajini ne kadar a yaptirdiniz
    Aldığım yerde taktılar ücretsiz.
    - 50 km/h hızla giderken 27 metre ilerideki yayaya çarpmadan durabilirsin, 60 km/h hızla aynı yayaya 44 km/h hızla çarparsın.
    - Trafikte her zaman ilk önce çoçuğa, sonra çocuğa, sonra tekrar çocuğa bakın.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı sozerten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz ampulleri ben bir türlü sevemedim ya. Ama motor beyaz olunca sanki biraz daha olmuş. Kaç kmdesin?
    Daha 6500 kmde .beyaz ampulleri bende birturlu sevemedim .motorumda standart ampul takiliyken bir degisiklik diye beyaz led park taktim ama onunda en iyisi standart renk bana kalirsada )
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Africa Twin DCT, Yamaha Vmax 1200, Versys x300
    Arkadaşlar...üzerine alınma diye diye suzuki inazuma şövenliği yapmayın bana lütfen...yaşım 46 bu 15. Motorum.50 cc dem .1300 cc ye kadar yuzbinlerce km kullandım..iki buyuk kazam oldu...nickimde 19 yazıyor diye velet muamelesi yapmayın çok rica ediyorum...ben hiçbir markaya kardeşimin firmasıymış gibi yaklaşmadım şimdiye kadar. Ortada bir alet var bizde gikrimizi soyluyoruz..boyle yok o oyle olamaz kesin sende sorun vs..ya bırakın bunları...o zaman ben yazmayım yerime siz yazın...kayıyor diyorum iste..bunu soylememin bana ne artısı olabilirki...fazla yakıyor diyorum..hop hemen yok bu motora göre kurus hesabı yapmamalı normal vs...servis yok diyorum..parça pahalı diyorum...gücü extra 60 kiloyu taşımak içon kullanırken torktan ve beygirden yiyor diyorum...yani niye suzuki diye sakınayım ki fikrimi..babamın oğlu değilya..kötü demiyorum...ama eksik yönleri çok bana göre..zaten bir para beklentim var 6 ay içinde ilk fırsatta ya sıfır mt ya da az yaksın diye bir ncx alma niyetim var...
    Diyorsunuzki en yuksek yanak bunda var 250 likler icinde rks 200 ile ladtikleri tipatip ayni..jant teker olcusu ayni...yani ilk aklima gelen motorda bile var bu lastikten...badınc..e denedim diyorum..36 bastim cok kaydi 32 yumusak oldu direksiyonu zorladi dusuk hizda agirlik sebebiyle 34 denedim yine kaydi onde michaekin var ve bu "yalan" değil...foto cekebilirim yahu..ben sehir icinde virajlardan urkerek doner oldum..sebep neyse ne...inanmayana yapabileceğim bir iyilik yok...bendeki kayiyor abi..napim...
    blueway2 bunu beğendi.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Alıntı aymer19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar...üzerine alınma diye diye suzuki inazuma şövenliği yapmayın bana lütfen...yaşım 46 bu 15. Motorum.50 cc dem .1300 cc ye kadar yuzbinlerce km kullandım..iki buyuk kazam oldu...nickimde 19 yazıyor diye velet muamelesi yapmayın çok rica ediyorum...ben hiçbir markaya kardeşimin firmasıymış gibi yaklaşmadım şimdiye kadar. Ortada bir alet var bizde gikrimizi soyluyoruz..boyle yok o oyle olamaz kesin sende sorun vs..ya bırakın bunları...o zaman ben yazmayım yerime siz yazın...kayıyor diyorum iste..bunu soylememin bana ne artısı olabilirki...fazla yakıyor diyorum..hop hemen yok bu motora göre kurus hesabı yapmamalı normal vs...servis yok diyorum..parça pahalı diyorum...gücü extra 60 kiloyu taşımak içon kullanırken torktan ve beygirden yiyor diyorum...yani niye suzuki diye sakınayım ki fikrimi..babamın oğlu değilya..kötü demiyorum...ama eksik yönleri çok bana göre..zaten bir para beklentim var 6 ay içinde ilk fırsatta ya sıfır mt ya da az yaksın diye bir ncx alma niyetim var...
    Diyorsunuzki en yuksek yanak bunda var 250 likler icinde rks 200 ile ladtikleri tipatip ayni..jant teker olcusu ayni...yani ilk aklima gelen motorda bile var bu lastikten...badınc..e denedim diyorum..36 bastim cok kaydi 32 yumusak oldu direksiyonu zorladi dusuk hizda agirlik sebebiyle 34 denedim yine kaydi onde michaekin var ve bu "yalan" değil...foto cekebilirim yahu..ben sehir icinde virajlardan urkerek doner oldum..sebep neyse ne...inanmayana yapabileceğim bir iyilik yok...bendeki kayiyor abi..napim...
    Ne kadar ekmek o kadar köfte, eksikleri olmasaydı zaten uzak ara en çok satan motor olurdu değil mi? MT07 veya NC750'nin bu motordan az yakacağını sanmıyorum Tipi çok iyi değil, ağır, son hızı düşük, ABS yok evet doğru. Ama bu fiyata alınabilecek, bu özelliklerde bir motor yok zaten. Ben de onun için aldım. Ayrıca vitesli öğrenmek isteyenler için de ilk makine olarak çok ideal bir motor. Lastikleri IRC olmasına rağmen, çok dengeli. Tipi iyi olsa ve son hızı yüksek olsa bence yok satardı. Bu fiyata, kullanması bu kadar rahat bir motosiklet olduğunu sanmıyorum.

Motosikleti
    Hmmm demek öyle...cross tourer alabilirmiyim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Pardon cross runner...

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hmmm demek öyle...cross tourer alabilirmiyim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Pardon cross runner...
    Abi merak etmeyin, yaşınızın ve deneyiminizin bizden çok daha fazla olduğunu biliyorum önceki sayfalarda da yorumlarınızı okuyup, çoğuna katıldığımı belirtmiştim.

İnternette popüler bazı siteler var yakıt tüketimi gösteren güya gerçek değerlermiş, alakası yok. Cbr 250 için 3,05 demiş, 3.6 altına indiğimi hatırlamıyorum. Inazuma için maksimum 3.6 demiş, 4.1 altına düşmedim. Siz de ona göre hesabınızı yapın.

Inazuma'yı maddi nedenlerden ötürü satıyorum bir süre motosiklet kullanmayacağım. Malını satana kadar öven sonra yerden yere vuran adamlardan değilim. Kendi deneyimlerime göre yazıp çizdim hep . r25 de sürdüm, (tur atmak değil) 1 sezon kadar cbr 250 de. Parça kalitesi, işçilik anlamında eline su dökebilecek motosiklet yok . Bu motor sadece periyodik bakımlarla en az 200bin km. çevirir .

Seneye param olursa da temiz denk getirirsem Xt 660 veya DRZ 400 SM istiyorum şehir içinde tork manyağı psikopat bir makine ile gezmek istiyorum artık Bu Inazuma yavaş anlamına gelmiyor 250cc sarmıyor artık, önceden üzerine oturunca korktuğunuz makine bir zaman sonra bisiklete dönüyor
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    Yani....doğru yoldasın...
    ben 4.35 lt den aşağı düşüremedim bu arada...kesin bendeki alet arızalı ...4 ün altına düşenler olduğuna göre...herneyse..artık pek önemi yok...şimdi kullanıyoruz...6 ay içinde bu durum değişecek yüksek ihtimalle...hayırlısı...suzuki almam bir daha servisi olmadığı için anadoluda...yakıttan vazgeçip enaz 600 lük bir motor alacağım...hiç olmazsa hız olsun ..

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Ben en az 3.9 en çok 4.6 yaktırdım.

Yani....doğru yoldasın...
    ben 4.35 lt den aşağı düşüremedim bu arada...kesin bendeki alet arızalı ...4 ün altına düşenler olduğuna göre...herneyse..artık pek önemi yok...şimdi kullanıyoruz...6 ay içinde bu durum değişecek yüksek ihtimalle...hayırlısı...suzuki almam bir daha servisi olmadığı için anadoluda...yakıttan vazgeçip enaz 600 lük bir motor alacağım...hiç olmazsa hız olsun ..
    Haftasonu bir arkadaşıma Xj 6 almaya gideceğiz. Eğer o makineye 5 lt. civarı yaktırırsak olaylar olaylar Borç harç kredi gözümü kapatıp girerim.

Motosikleti
    Oda güzel....

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Abi bende ilk başlarda inazuma şovenliği yaptım harika motor bilmem ne falan diye.Evet hakkaten de Suzuki amcamızın oğlu falan değil.Servise gittiğimizde de akrabamıza gitmiyoruz.ÇAtır çatır parayı alıyolar.Ben İnazuma almadan önce 600 cc almayı düşünüyodum.Ama parçaları çok pahalı olur diye vazgeçmiştim.Geçen hafta zincir dişli seti değiştirdim serviste 15000 bakımı fren balatası derken 650 liraya denk geldi.Nerde bakım ucuzluğu ben öyle bişey göremiyorum malesef.Zaten 750 lira falan tutmuştu da pazarlıkla 650 ye inebildik.
    Tabiki bu motosikletimden nefret ediyorum demek değil.Ama eksi yönlerini nedense daha fazla görmeye başladım motorumun
    Malesef 250 cc de rakibi olmadığı için bende İnazuma tercih etmiştim.Bakalım neler olacak.

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Üstad, yaşına ve tecrübene sonsuz saygım var. Ben de 6000 kmdir inazuma sahibiyim fakat yorumlarınızı okuduğumda sanki bambaşka motorlara sahipmişiz gibi. Yani ben bu motora sahip olmasam, yorumlarınızı okuduktan sonra kesinlikle bu motorun aşırı dandik olduğunu düşünürüm. Saygılarımla..

Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bende ilk başlarda inazuma şovenliği yaptım harika motor bilmem ne falan diye.Evet hakkaten de Suzuki amcamızın oğlu falan değil.Servise gittiğimizde de akrabamıza gitmiyoruz.ÇAtır çatır parayı alıyolar.Ben İnazuma almadan önce 600 cc almayı düşünüyodum.Ama parçaları çok pahalı olur diye vazgeçmiştim.Geçen hafta zincir dişli seti değiştirdim serviste 15000 bakımı fren balatası derken 650 liraya denk geldi.Nerde bakım ucuzluğu ben öyle bişey göremiyorum malesef.Zaten 750 lira falan tutmuştu da pazarlıkla 650 ye inebildik.
    Tabiki bu motosikletimden nefret ediyorum demek değil.Ama eksi yönlerini nedense daha fazla görmeye başladım motorumun
    Malesef 250 cc de rakibi olmadığı için bende İnazuma tercih etmiştim.Bakalım neler olacak.
    Hocam isterse Ducati olsun hiç bir motosikletin periyodik bakımı benim nazarımda o kadar tutamaz. Maddi durumlardan ötürü 250cc alıyoruz zaten. Benim önerim garanti ile işiniz yoksa parçaları siz tedarik edip bakımlarını bir ustada veya kendiniz yapın. Ne kadar fark edeceğini görürsünüz.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Selam arkadaşlar bir sorum olacak.
    Yavaş giderken kafamı arkaya doğru eğip dinliyorum yüke binince tahrik zincirinden bir
    zzzzzzzzz...!!!
    sesi gelmekte.
    Debriyajı ayırınca kesiyor, boşta giderken aynı hızda ses yok
    motor asılırken bu zzzzzz... sesi geliyor rahatsız edici değil.
    Ama merak ettim normal midir ?

Zincirimi Oring olmasına rağmen yinede sprey ve hafiften ince yağ kullanarak yağladım.
    Motor 2013 - 6600KM

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)