Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Arkadaşlar Merhaba ,

Fuarda F modeli siparişi verdim bunun için kapora yatırdım. Nisanda gelecekti ama Mayıs ortası dendi. Şimdide elimde sözleşme var TL cinsinden benden fiyat farkı istiyorlar. Bu nasıl bir firmadır 3 gündür Suzuki Türkiyeyi arıyorum bir tane muhattap yok genel müdürü bağlayın diyorum dışarıda diyorlar. ben gerçekten bin pişman oldum bu firmadan. Buradan bir yetkili okuyorsa bu şekilde iş yapamazsınız. Hepsini mahkemeye verecem. Aynı durumda olan arkadaşlar varmı.
    mustang53 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediğin gibi F'de ön taraf biraz daha geniş ve yükse, bu nedenle daha kalıplı duruyor. Oturuş pozisyonu da bir miktar daha dik. Yani inazuma alacaksan ve iri yarı biriysen F alman daha mantıklı olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Uzun süredir iş yoğunluğu nedeniyle pek motorla çıkamıyorum. Cumartesi günü eğer bir işim çıkmaz ise 9 gibi Ankara Optimum Avm önünden hareket ederek otobandan Gerede'deki Kaya Greenpark otele gidip kahvaltı etmeyi planlıyorum. Mesafe 100 km olup tahmini 12 gibi dönmüş olacağım. Eşlik etmek isteyen olursa haberleşelim. (Özellikle Suat.2014, onurördek, tuğmenunsal ve on the road'a duyurulur.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

HGS sorununu düşünmemiştim. Alternatiflere açığım.
    Cumartesi günü Bilkent'teki GYMKHANA etkinliğine gitmek isteyenlerle haberleşebiliriz.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı endoramax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba ,

Fuarda F modeli siparişi verdim bunun için kapora yatırdım. Nisanda gelecekti ama Mayıs ortası dendi. Şimdide elimde sözleşme var TL cinsinden benden fiyat farkı istiyorlar. Bu nasıl bir firmadır 3 gündür Suzuki Türkiyeyi arıyorum bir tane muhattap yok genel müdürü bağlayın diyorum dışarıda diyorlar. ben gerçekten bin pişman oldum bu firmadan. Buradan bir yetkili okuyorsa bu şekilde iş yapamazsınız. Hepsini mahkemeye verecem. Aynı durumda olan arkadaşlar varmı.
    Ben varım.
    Fuarda degil ama daha sonra kapora verdim bayide. Bende de sozlesme var ve motorun modeli yili rengi fiyati herseyi yaziyor. Ayrica altta maddeler var bunlardan sadece biri fiyatla ilgli ve onda da sadece olusacak vergi degisiklikleri yansıtılacaktır yaziyor.
    Fiyatla ilgili baska bir ibare yok.
    Sim bayi zam farkini yansitacagini soyluyor.
    Bu isin hukuki boyutu nedir acaba?
    Bir yerde sadece kaporayi faiziyle geri alirsiniz diye okudum. Ama iyi arastirmak lazim. 1000 papel az degil guzel bir takim lastik taktirip depoyu fulleyip artan parayla da bi aksam yemwgi yerim.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Motor pazarını o kadar iyi bilmem ama otomobil sektöründe VW de bu şekilde çalışır..
    Kaporayı verir, aracı beklersiniz.. araç geldiğinde güncel fiyatını öder alırsınız...
    olmazsa kaporanızı geri alırsınız sorunsuzca (diyelimki fiyat çok arttı veya paraya sıkıştınız, çıkışmadı ... )

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Demek ya razi gelecegiz ya da vazgecip kaporamizi geri alacagiz.
    Tamam ama elde imzali kaseli sozlesme varken olayın hukuki boyutu nedir ki?
    Avukat yok mu aramizda?

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyla ilgili olmayacak ama İpone 10/40 yarı sentetik yağ koydum 2 gün önce. Daha önce olmayan bir boşa gecmeme (durur vaziyette) ve 2.vitese çıkarken boşta kalma huyu basladi. Motul daha başarılı demek ki İnazuma için.

İşin ilginç kısmı Cbr250'de tam tersiydi. Motul kemikli vites ve vuruntu yaptığı için İpone'a geçince vites geçişleri çok yumuşamıştı.

Titreşimsiz sessiz ve performansından ödün vermeden çalışıyor, belki biraz daha zaman geçince bu inadından vazgeçer.

F alacak arkadaşlara sabır diliyorum

Motosikleti
    İnazuma F
    selam,
    hangi bayiye kapora vermiştiniz acaba. ben de fuardan sonra batuhan motora kapora yolladım. bu hafta aradım. ayın 15 inden sonra teslim edeceklerini söyledi. herhangi bir fiyat farkından bahsetmedi.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Fiyat farkindan bahsetmemistir cunku siz sormamissinizdir diye dusunuyorum.

Motosikleti
    İnazuma F
    bi sorayım bakalım.

Motosikleti
    MT-07
    İş çıkarma abi sorma bişey bence , teslim alırken fark isterlerse çamura yatarsın en güzeli kışın motor almakmış ağada paşada siz oluyosunuz kışın, batuhan kışın 12.950 ye full aksesuar satıyordu

ARKADAŞLAR NEDEN BU BAŞLIKTA RESİMLİ PAYLAŞIMLAR YAPMIYOSUNUZ , ÖRNEĞİN FAR AMPULÜ DEĞİŞİMİ , YAĞ DEĞİŞİMİ, FREN BAKIMI GİBİ LÜTFEN ÜŞENMEYİN VE BÖYLE ŞEYLERİ PAYLAŞIN

Motosikleti
    İnazuma F
    sorduk...başımıza iş aldık...fiyat farkı çıkacak sanırım.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Yok abi ne alakasi var sanki sormasaniz adamlari ayakta uyutup eski fiyattan mi alacagiz?
    Bosverin en azindan onceden haberiniz oldu. Motoru teslim almaya gittiginizde hevesiniz daha cok kirilmamis olur.

Motosikleti
    mondial mc 150
    bana da aynısı oldu ben de sinirlendim gittim ikinci el naked inazuma aldım.

Arkadaşlar biliyorum sorum sizlere biraz saçma gelecek ama ilk motorumu alacağım için ve biraz da acemilik olduğundan bir türlü karar veremedim. Almak istediğim bir commuter. Epeyce bir süre YBR 125 ile CBF 150 arasında gidip geldikten sonra bu defa İnazuma'ya takıldım. Onlarla kıyaslamak doğru değil biliyorum ama ne yapsam bilmiyorum.
    YBR ekonomik, görünüşü fena değil.
    CBF konforlu, görünüş olarak hoşuma gitmiyor ama servisi var ve kampanya var.
    İnazuma: Hem konforlu, hem yakışıklı ama 250'lik; haliyle diğerlerinin 2 katına ancak 2. elini alabilirim. Üstelik 250'lik motor başlangıç için biraz sert mi olur? Bir de Manisa'da servisi yok İzmir'e gitmem lazım (onu sineye çekeceğiz artık)
    Lütfen bir akıl verin
    Not: Bu arada 4000 km'de 2014 İnazuma buldum 10bin istiyorlar. Onu da belirteyim.

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar yurtdışında bir site denk geldi parçaya ihtiyacı olan arkadaşlar varsa sitede birçok parça mevcut , fiyatlar uygun ve paypal ile güvenli alışveriş var.
    http://www.scbmotorcycles.com/motorcycle-parts/suzuki/inazuma+gw+250+l3/

Not:Çıkma parçalar ama söyleyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

4.000 km de inazuma hemde 2014 kimse 10.000 e vermez veriyorsa dakka durma al ama iyi baktır kazalı çıkmasın fiyat çok çok iyi. Ben olsam bir yamuk ararım ama motorda söyleyim

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4.000 TL 2014 model 10 kağıt iyi rakam, üzerinde hiç bir aksesuar olmasa, düşük hızlarda düşüp ufak çizikler olsa bile. Inazuma'yı CBF,YBR eleyip seçerseniz ilk alım fiyatından ziyade yakıt sarfiyatını da göz önüne alın. Benim gibi kısa vites aralıklarına hemen alışamaz, 9k devire kadar vites atmazsanız iyi yakar Ama Allah var iyi yakıyor

Ne oldu bu Inazuma F ? Yok mu İstanbul içi teslim alan . Ne kadar sönük başlık, ne buluşan var ne eden. Size havalar tam ısınana kadar mühlet, kendinize gelin

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı ecz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biliyorum sorum sizlere biraz saçma gelecek ama ilk motorumu alacağım için ve biraz da acemilik olduğundan bir türlü karar veremedim. Almak istediğim bir commuter. Epeyce bir süre YBR 125 ile CBF 150 arasında gidip geldikten sonra bu defa İnazuma'ya takıldım. Onlarla kıyaslamak doğru değil biliyorum ama ne yapsam bilmiyorum.
    YBR ekonomik, görünüşü fena değil.
    CBF konforlu, görünüş olarak hoşuma gitmiyor ama servisi var ve kampanya var.
    İnazuma: Hem konforlu, hem yakışıklı ama 250'lik; haliyle diğerlerinin 2 katına ancak 2. elini alabilirim. Üstelik 250'lik motor başlangıç için biraz sert mi olur? Bir de Manisa'da servisi yok İzmir'e gitmem lazım (onu sineye çekeceğiz artık)
    Lütfen bir akıl verin
    Not: Bu arada 4000 km'de 2014 İnazuma buldum 10bin istiyorlar. Onu da belirteyim.
    ilk motorunuz olacağı için ybr125 daha hafif ,daha pratik vede yarı fiyatına 0 km imkanı ile yamahayı size daha uygun görüyorum.cbf ybr arasındaki polemiğe gelirsekte cbf150 kısa mesafeli uzun yollara ilaç gibi ancak ybr125 inkar edilemez bir kalitesi var.ybr125 diyorum

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.000 TL 2014 model 10 kağıt iyi rakam, üzerinde hiç bir aksesuar olmasa, düşük hızlarda düşüp ufak çizikler olsa bile. Inazuma'yı CBF,YBR eleyip seçerseniz ilk alım fiyatından ziyade yakıt sarfiyatını da göz önüne alın. Benim gibi kısa vites aralıklarına hemen alışamaz, 9k devire kadar vites atmazsanız iyi yakar Ama Allah var iyi yakıyor

Ne oldu bu Inazuma F ? Yok mu İstanbul içi teslim alan . Ne kadar sönük başlık, ne buluşan var ne eden. Size havalar tam ısınana kadar mühlet, kendinize gelin
    İnazuma f'ler bu hafta sonu itibariyle dagitilacak. Ben işlerim dolayısıyla haftaya carsamba teslim alacagim. Bol bol fotoğraf paylaşırım.
    Sokollu ve __bakteri__ bunu beğendiler.

Teşekkür ederim arkadaşlar! Gönlüm İnazuma'dan yana ama mantık YBR diyor.

Motosikleti
    İnazuma
    Arkadaşlar merhaba,

Bugün (13.05.2015) itibariyle İnazuma'mı aldım. daha önce crypton ve ybr 125 kullanmıştım. Uzun süredir hedefim İnazuma'ydı. Çok şükür Allah nasip etti. Ankara civarından arkadaşlarla tanışmak/görüşmek isterim. herkese selamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)