Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar bence sadece arka fren biraz yavaşlamak istediğimizde kullanılmalı motoru asıl durduran ön frendir. Arabalardada aynı şey geçerli evet arabalar kombine çalışır ama arabayı durduran ön frenidir. Eğer arabada sadece arkaler çalışsa idi lastikler hemen kayardı.Motorda ön fren kullandığımızda motorun tüm ağırlığı ön frene biniyor ve bu ön fren arka frenden çok daha iyi motoru durduruyor. Herkes hafif motorun daha iyi duracağını söylüyor ama bana ağır motor daha iyi dururmuş gibi geliyor tabi iyi fren sistemi ve lastik ile.

Birde unutmadan arka tekerin kaymasından korkmayın dengeyi bozmaz iseniz düşmezsiniz ama ön fren kayarsa çok yapabileceğiniz bişey yok birden yapışırsınız. Bol bol boş bir alanda frenleme çalışması yapmak lağzım hatta özellikle sadece arka tekerleri birkaç metre kilitleyerek dengenizi korumaya çalışın daha önce denemediyseniznasıl dengede kaldığınıza çok şaşıracaksınız . Sadece 5.000 Km tecrübe sahibiyim yanıldığım yerler varsa lütfen biri düzeltsin.
    Sokollu ve ..Carmentality.. bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bence sadece arka fren biraz yavaşlamak istediğimizde kullanılmalı motoru asıl durduran ön frendir. Arabalardada aynı şey geçerli evet arabalar kombine çalışır ama arabayı durduran ön frenidir. Eğer arabada sadece arkaler çalışsa idi lastikler hemen kayardı.Motorda ön fren kullandığımızda motorun tüm ağırlığı ön frene biniyor ve bu ön fren arka frenden çok daha iyi motoru durduruyor. Herkes hafif motorun daha iyi duracağını söylüyor ama bana ağır motor daha iyi dururmuş gibi geliyor tabi iyi fren sistemi ve lastik ile.

Birde unutmadan arka tekerin kaymasından korkmayın dengeyi bozmaz iseniz düşmezsiniz ama ön fren kayarsa çok yapabileceğiniz bişey yok birden yapışırsınız. Bol bol boş bir alanda frenleme çalışması yapmak lağzım hatta özellikle sadece arka tekerleri birkaç metre kilitleyerek dengenizi korumaya çalışın daha önce denemediyseniznasıl dengede kaldığınıza çok şaşıracaksınız . Sadece 5.000 Km tecrübe sahibiyim yanıldığım yerler varsa lütfen biri düzeltsin.
    Hocam tamamen haklısınız. İlla ki ön fren kullanmamız gerekiyor ,öne olan yığılma aksi taktirde frenaj mesafesinde uzamaya neden olur. Tüm frenlerimi %70 ön, % 30 arka gibi ayarlamaya çalışırım. Yine de ilk gün izlenimime göre Cbr250'ye göre çok daha yumuşak olan arka fren, bot ile istemsiz sert basınç uyguladığımdan mıdır bilemiyorum, beklemediğim yerde kilitlediği oldu. Cbr'de bazen kasıtlı olarak sert arka basıyordum yine kilitlemiyordu. Tabi kuru zemin ve iki teker aynı doğrultuda iken. Düşük seyirde araç aralarına gir çık yaparken ön sıkmamaya alışkınım, çünkü ne lastik olursa olsun yola çekilen şeriti dik kesmediğiniz halde ön fren ile tutunma kaybı çok yüksek. Yavaşlama amaçlı 30km altı hızlarda sadece arka fren olan alışkanlığımı, 1 parmak ile ön frene dokunarak değiştirmeye çalışacağım.

Şunu kesinlikle belirtmek istiyorum. Amacım doğru bilgi vermek. Bu yazdıklarım Inazuma arka freni hep kilitliyor olarak anlaşılmasın. Tam tersine arka freni diğer Japonlardan iyi tutuyor demek de olabilir. Daha önce bir arkadaş da bundan bahsetmişti. Kendisinde başka marka ve model motosiklet olduğunu hatırlıyorum. Demek ki aynı fren alışkanlığını her motosiklete uygulamak doğru sonuçlar vermeyebilir.

Niyetim foruma 5bin km. yapmadan izlenim yazmamaktı ama çenemi tutamıyorum. Bir abimin sözüdür " makinenin huyunu öğrenebilmen için 5bin, kendini ona adopte etmen için 10bin, elin ayağın gibi kullanabilmen için 15bin sürmen gerekir" demişti. O yüzden Inazuma ile olan izlenimlerimi sezon sonunda paylaşacağım.

Herkese kazasız belasız sürüşler.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Sifir gibi. Xmax a gececegin icin satiliktir. Forumdan biri alirsa sevinirim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8358561/detay/

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar sizde biliyosunuz inazumada sensör çok var , inazumayı yıkarken en çok dikkat etmemiz gereken sensör bulunan kısımlar nerelerdir . Bir resimde işaretleyerek paylaşırsanız çok sevinirim

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Ne sensörü yav? Basınçlı su ile yıkıyorum, hiç bir sorun çıkarmadı kaç yıldır.

Motosikleti
    MT-07
    Kitapçıkta birçok yerde sensörler var ama bu sensörlerin hepsi su ulaşmayacak şekildemi yerleştirilmiştir bilmiyorum. Örneğin hava emiş sensörü nerde ve tahmin ediyorum ki egzoz içindede sensör vardır ve motosikleti yıkarken egzozdan su girmesi bu sensöre zarar verirmi ?

Ayrıca kitapçıkta geçen bir uyarıyı; basınçlı yıkama ile ilgili metni paylaşıyorum

Bozuk para ile çalıştırılan araç tesislerindeki gibi basınçlı su kullanan yıkayıcıların basıncı, motosikletinizin parçalarına zarar vermeye yetecek üzeydedir. Pasa neden olabilir ve aşınmayı arttırır. Parça temizleyicileri de motosiklet parçalarınıza zarar verebilir. Motorunuz yıkarken yüksek basınçlı yıkayıcılar kullanmayınız. Yakıt enjeksiyon sensörleri ve gazkelebeği gövdesi üzerinde parça temizleyici kullanmayınız.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Kendi makinem var. Kendim yıkıyorum. Orda burda yıkatmıyorum. Zaten fazla basınçlı bi makine değil. Sıkıntı yok.

Arkadaşlar Inazuma'nın radyatör sıvı haznesi nerede ? Sağ taraftaki kapağı açmak mı gerekiyor ?

Yağ olarak Ipone 10/40 düşünüyorum, ne tavsiye edersiniz ?

Uyumlu hava filtresi, yağ filtresi gibi ürünleri nerden temin edebilirim ?

Sorular sorular sorular

Herkese kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Radyatör kapağı deponun sağ tarafındaki sinyalin bağlı olduğu granajın altında. Evet ulaşmak için sağdaki granajların bir çoğunu sökmek gerekiyor. Yağ filtresi ve hava filtresi hep servis te değişti. Bilmiyorum. Takipteyim
    Sokollu bunu beğendi.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radyatör kapağı deponun sağ tarafındaki sinyalin bağlı olduğu granajın altında. Evet ulaşmak için sağdaki granajların bir çoğunu sökmek gerekiyor. Yağ filtresi ve hava filtresi hep servis te değişti. Bilmiyorum. Takipteyim
    Hocam teşekkürler ama radyatör kapağı değil de, sıvı veya antifiriz eklenilen küçük depo/haznenin yerini soruyorum. Örn, cbr 250 haznesine arka fren pedalının üstündeki vidayı açıp ekleyebiliyordum.

Parçaları servise gitmemek için sormuştum, bakalım var mıymış bir dükkan

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Aynı yerde

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Al takke ver külah ?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Bul kareyi, al parayı motor 16 bine geldi bugün itibariyle. Motor ilanda, arda arıyorlar çizik varmı diye. Olmamı,motor 16 bine gelmiş, sütten çıkmış ak kaşık değil. Kazası yok. O yönden rahatım

Bul kareyi, al parayı motor 16 bine geldi bugün itibariyle. Motor ilanda, arda arıyorlar çizik varmı diye. Olmamı,motor 16 bine gelmiş, sütten çıkmış ak kaşık değil. Kazası yok. O yönden rahatım
    Kareyi bulsam senin motoru neden alayım abi? Elimde peş para olsa bu seferde başka motorlara askıntı olurum.

Şaka maka garantisi devam ediyor mu ? Abimi yollayacağım bakmaya.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Bu ay bitti garantisi tüh garantilik işim olmadı şükür. Taş gibi motor.

Garantisi yoksa 9.000'den bir kuruş fazla çalışmaz. O da senin hatırına

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar pazarlığı özelden yapın lütfen , sıfırı 14 olan 16.000 km de motoru 9 a verecek olan varsa ben bi tane daha alırım ayrıca bu motor için 16.000 km hiçbişey değil yeterki adam gibi kullanın 200.000 km anahtar değmez

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantisi yoksa 9.000'den bir kuruş fazla çalışmaz. O da senin hatırına
    Mirkuzanın cevabını oku. Ayrıca 16 binde kazasız garantisi bitmişde olsa inazuma varsa gösterde bi tane daha alayım :-P ilandaki bi sürü 2013 model inazuma var, 11-12 bin arası. Onların garantisi devam ediyor mu sanıyorsun?

Mirkuzanın cevabını oku. Ayrıca 16 binde kazasız garantisi bitmişde olsa inazuma varsa gösterde bi tane daha alayım :-P ilandaki bi sürü 2013 model inazuma var, 11-12 bin arası. Onların garantisi devam ediyor mu sanıyorsun?
    Tamam da sıfırı 14, 2. eli hiç mi aşağı inmeyecek. Bari pilaka masrafını da verelim üste.

Benimki tabiki işin gırgırı lakin 2011 model olup 11 - 12 yazan da satamıyor o fiyata. Satılsa senin motor satılır zaten.

Şimdi 9990 olunca razısın da 9000 olunca mı bulursan 1 tane daha alacaksın. Az ben geleyim, az da sen gel da, sabit fikirli olma.

(Al benim garibanı )

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Son teklifim geçerli. Aşa düşmüyorum. Çok memnunum. Ailem var. Motor çok. Arabam yok. Yani Satılmazsada satılmasın. İlla satacağım diye habire fiyat indirmem. Bende bedavaya almadım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)