Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Merhaba arkadaşlar

İnazuma almayı düşünen 1i olarak birkaç sorum olacak.

120 ile stabil giden bir motor olduğunu duydum, ben hem şehiriçi hem şehirdışı yol yapmayı düşünen 1iyim, naked ile şehirdışı uzun yollarda rahat edebilir miyim ? Aslen İstanbul'da yaşıyorum, memleket Adana, 1 gün Ankarada konaklamalı ya da direkt İstanbul - Adana yapabilir miyim ? Rüzgar alma durumu nedir? İnazuma ile uzun yol giden arkadaşlar deneyimlerini yazarsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    @2move haklisin kesinlikle. Ayrica km dusurenlerin sadece kuryeler olmadigi konusunda da katiliyorum.

Bu arada ben de okul tatillerinde kapalicarsida ciraklik yaptim 5 sene. Tavukpazari tarafindaydim. Mihlayici atolyesiydi. Simdi kime anlatsam iyi ki birakmissin carsi öldü diyor.
    2move bunu beğendi.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @2move haklisin kesinlikle. Ayrica km dusurenlerin sadece kuryeler olmadigi konusunda da katiliyorum.

Bu arada ben de okul tatillerinde kapalicarsida ciraklik yaptim 5 sene. Tavukpazari tarafindaydim. Mihlayici atolyesiydi. Simdi kime anlatsam iyi ki birakmissin carsi öldü diyor.
    çarşı ölü, sektör ölü, ekonomi ölü iyiki bırakmışsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

İnazuma almayı düşünen 1i olarak birkaç sorum olacak.

120 ile stabil giden bir motor olduğunu duydum, ben hem şehiriçi hem şehirdışı yol yapmayı düşünen 1iyim, naked ile şehirdışı uzun yollarda rahat edebilir miyim ? Aslen İstanbul'da yaşıyorum, memleket Adana, 1 gün Ankarada konaklamalı ya da direkt İstanbul - Adana yapabilir miyim ? Rüzgar alma durumu nedir? İnazuma ile uzun yol giden arkadaşlar deneyimlerini yazarsa sevinirim.
    tavsiye ederim, kulagına pamuk kulaklık takarsan rüzgardanda rahatsız olmadan keyifle gidersin, hızlandıkca güven veren bir motor ve çok stabil
    reverse bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    İnazuma F 15.950 TL
    la bi yürü git.
    dyavol-77 bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    MT-07
    Yaa 2014 aldım diye biraz hayıflanıyordum sonra dedim motorda bir değişiklik yok neden fazla para vereyim dedim.Sizin mesajı görünce ağzım kulaklarıma vardı , bir yandan da üzüldüm çünkü iyi satıyordu , inşallah bu fiyatlar inazumanın hızını kesmez. Bir taraftanda bakıyosun bajaj pulsar olmuş 9.000 TL e inazumada hala 12.000 lerde kalsa ayıp olurdu. İnazumanın kalitesini işçiliğini yakından görünce çok daha iyi anlıyosun.Demek istediğim fiyatından kaliteliydi inazuma.
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16.04.2015 itibariyle fiyatlar :

İnazuma 14.450 TL / Kampanyalı 13.950 TL
    İnazuma F 15.950 TL / Kampanyalı 15.450 TL.

Bir önceki fiyat listesindeki eski fiyatlar neydi diyenler için;

İnazuma 13.750 TL / Kampanyalı 13.250 TL
    İnazuma F 14.950 TL / Kampanyalı 14.450 TL.
    Motor_Derili bunu beğendi.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Ha baba haa fiyatlara bak

250cc de butun markalarin b*ku cikti fiyat hususunda.. kaçan müşterinin bir yerine kaçiyor

Motosikleti
    MT-07
    O değilde bu yıl kawasaki yılı olacak gibi geliyor bana Eur bazında sattıkları için diğer japonlara göre fiyatlar daha iyi

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlanı arıyorum bakımını filan soruyorum, en son fiyat konusunda adam diyor ki zam gelmiş dün fiyata bin TL zam koyacam diyor. Bu kadar parlak zekalı arkadaşlara sesleniyorum, borsaya girin

Hondacılara taş atıyordu millet, Japon piyasanın hepsi al kullan sat motoruna döndü. Bu balon nerde patlayacak merak ediyorum.
    abeciMotoru bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahah bende diz örtüsü ve el koruma ile kullaniyorum. Totom usumesin diye bende mi kurye oluyorum? Her sakalliyi deden sanma

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:18 ----------

Hocam, kapalicarsida esnafim (kuyumcu) diz ortumde var el korumamda Ama kurye degilim ) bu arada kendi fikrimi soyleyim, kuryelerin bircogu inazuma sahiplerinden daha cok km tecrubeleri var ve daha az kazalari var. Inazumayi baslangic motoru olarak alanlar cogunlukta. Debrija basmadan gecirenmi ararsin, motoru isitmadan binen mi ararsin, devamli stop ettiren mi? Hatta bir tanidigim acemi aldigi gun arabanin altina soktu motoru. Bence kiryelerin hakkini yemeyin. Onlar motor kullaniyor, "motor kullanmayi ogrenmiyor"
    bu kadar olur dimi..örnek verdiğim konuya yakın bir durumun var...kuyumcuda çalışıyorsun ve ınazumalısın...hayır işin ilginc yanı motoru satmak istiyorsun (farzı misal) herşeyde anlaşıyorsun noterede sıra bekliyorsun falan...alıcı diyor ki gardaş ne iş yaparsın ...sende Kuyumcudayım diyorsun...o elemanda benim bu örneği hatırlayıp son anda bir wcye gideyim deyip roketlemesin...

Tamam kuryeler iyidir hoştur konuya hakimdir ama motoru gerçekten çok hırpalarlar...adeta canını çıkarırlar...kurye motoru yorar acemi kullanıcı en fazla dediğin gibi debriyaj balatasını harcar...

Tamam tabi ki istisnalar vardir ama benim gorduklerimde kuryelerin kullandigi cantalardan da vardi.
    Kuryeler bence de bircogumuzdan daha profesyonel kullaniyolardir ama mesela bir rodaj yapma gibi endiselerinin oldugunu sanmiyorum. Ayrica kurye motorlari cok yuksek km'lerde olur genelde. Tahminim o motoru satarken de km dusurup rofaji itinayla yapılmış kapali garaj motoru.. Sifirindan farksiz vs gibi terimler kullanıyorlardır. Tabi bu yazdiklarim icin de istisnalar vardir.
    Ama ben hic bir ilanda motoru kuryelik yapmak icin kullandim diyene rastlamadim.
    aynen kurye motoru dedin mi biraz düşünmek lazım...

Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa 2014 aldım diye biraz hayıflanıyordum sonra dedim motorda bir değişiklik yok neden fazla para vereyim dedim.Sizin mesajı görünce ağzım kulaklarıma vardı , bir yandan da üzüldüm çünkü iyi satıyordu , inşallah bu fiyatlar inazumanın hızını kesmez. Bir taraftanda bakıyosun bajaj pulsar olmuş 9.000 TL e inazumada hala 12.000 lerde kalsa ayıp olurdu. İnazumanın kalitesini işçiliğini yakından görünce çok daha iyi anlıyosun.Demek istediğim fiyatından kaliteliydi inazuma.
    2.elde çok uygun fiyatlar var çok da temiz...sıfırın fiyatı bence ikinci etkilemez...
    2move ve reverse bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Arkadaşlar cümleten selamün aleyküm.

Çook büyük bir aksilik çıkmaz ise , önümüzdeki hafta 13 model Siyah bir Inazuma ile aranızdayım. Beni tanımayan arkadaşlar şu linke göz atabilir ;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ja-icerir.html

Başta Ezio41, Metehan ve Yousuffer olmak üzere yorumları ile bana yol gösteren arkadaşlara teşekkürler.

Bu arada Mr.Metehan dün sizin öğleden sonra Hasanpaşa Motomax önünden geçme ihtimalimiz var mı ?

Gelelim konumuzua. Bir dünya sorum ile daha motoru almadan başınızın belası olacağım, her topiğe girdiğinizde ulan yine mi bu adam diyeceksiniz ama yapcak bişey yok

Sorularımın hepsini sormayayım zamana yayayım.

Motosikletime almak istediğim bazı aksesuarlar var kimisi öncelikli. Mesela stomp grip (dizlik kullanıyorum) , tank pad gibi ürünler. Daha sonra radyatör koruma,egsoz koruma vs. alacağım. Nette aradğımda karşıma Sakallı nickli bir adam çıkıyor. Bayağı da aksesuar var Inazuma için. Bu adam güvenilir midir ? Ürün fiyatlarını , teslimat detaylarını nerden öğrenebilirim ? Telefonunu da bulamadım.

Ayrıca motosiklette halı hazırda yapıştırılmış olan tank pad'i nasıl sökebilirim ?

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Herkese kazasız belasız sürüşler .

Motosikleti
    MT-07
    Sakallı güvenilirdir bi sıkıntı yaşamazsınız zaten bu başlığıda takip ediyor diye hatırlıyorum, egzoz koruma bence alma egzozdaki çıkıntılar zaten koruma ,korumanın koruması olmasın artık bişey olursa 60 tl 100 tl gibi bişey o zaman harcarsın paranı
    Sokollu bunu beğendi.

Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakallı güvenilirdir bi sıkıntı yaşamazsınız zaten bu başlığıda takip ediyor diye hatırlıyorum, egzoz koruma bence alma egzozdaki çıkıntılar zaten koruma ,korumanın koruması olmasın artık bişey olursa 60 tl 100 tl gibi bişey o zaman harcarsın paranı
    Teşekkürler, bir iletişime geçebilsem öncelikli olan şeyleri sipariş edeceğim ama çok yoğun sanırım kendisi.

Makineyi almadan aksesuar toparlıyorum

Motosikleti
    MT-07
    60-100 tl dediğim egzoz üreindeki korumanın orjinali idi bu arada, 2013 modellerde aynalar daha kısa ayna uzatma aparatı al mehmet kayan mıydı neydi sahibinden.comda var ve takınca çok hoş oluyor
    Sokollu bunu beğendi.

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı onoank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

1000 bakımından sonraki bakım 5000 km' demi?
    Bu bakımda neler yapılıyor ve yaklaşık ne kadara mal oluyor bilgi verebilirseniz çok sevinirim
    Evet 1000,5000,10000 km diye gidiyo bakım aralıkları.Yücel Motor Maslak bayisinde yaptırdım tüm bakımlarını.
    1000 bakımı : 180 TL
    5000 bakımı : 95 TL
    10000 bakımına 330 TL verdim.Ayrıca ön fren balatasını da değiştirdim o da 80 lira tuttu.
    Motor_Derili, isra... ve CFÇ4137 bunu beğendiler.

Arkadaşlar 2013 model siyah Inazuma ile aranızdayım. Aksesuar siparişlerini verdim (stomp grip, gidon pad gibi ufak şeyler) beklemedeyim.

Bir fotoğraf atayım ;

Allah hepimize dilediği motoru kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.

16bin bakımı için yapılması gerekenler ile alakalı sorular soracağım. Şimdilik zincir temizleme, lastik hava basıncı gibi şeylerle uğraşıyorum. Tabi bir de trafik sigortası var. Haftasonları Avrupa yakasında sahilden turlamak isteyenler özel mesaj atabilir.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. 16 bindemi motor? Benimkide aşa yukarı aynı. 15500 kmde. Ayıp olmazsa kaça aldın sorabilirmiyim? Benimkide ilandada. 9990 tl ye koydum ben.
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Hayırlı olsun sokollu , adem80 inazumanın piyasasını neden düşürüyosun hemen 11.500 yap fiyatını
    Sokollu bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Düşüktke yazsam rağbet az. Aynı model ve km dekiler 10500 -11500 tl arasında. Tok satıcı değilim, aç satıcıda değilim satılırsa araba alacağım. Satılmazsada binerim. Yani hiç bir şekilde sıkıntı yok.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Sokollu hayirli olsun kazasiz belasiz kullanman dilegiyle.
    Sendin sanirim degil mi birkac motor arasinda kalmistin, İnazuma deneyecektin ve rahatligina hayran kalacaksin demistim. Gorunen o ki karar verme asamasini hizlandirmis inazuma.
    Sokollu bunu beğendi.

Sokollu hayirli olsun kazasiz belasiz kullanman dilegiyle.
    Sendin sanirim degil mi birkac motor arasinda kalmistin, İnazuma deneyecektin ve rahatligina hayran kalacaksin demistim. Gorunen o ki karar verme asamasini hizlandirmis inazuma.
    Evet konu açmıştım,sen de umarım motorunu yakın zamanda teslim alırsın ve kazasız belasız kullanırsın. Cbr250'den sonra gidon ve viraj alışkanlıklarımı değiştirmeyeceğimi zannediyordum ama üstünden inesim gelmedi bugün Şu sağ ayağımı biraz kontrol altına almam lazım, hassas bir arka freni var, kilitliyorum istemsiz. İlk test ettiğim İnazuma'da farketmemiştim ama , düşük hızda araç arasında ön kullanmıyordum, kullanmam gerekecek gibi
    reverse bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)