Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle öneririz ancak şuda var ilk motorunuz olacaksa düşmesi kalkması olur parçaları ise çok pahalı çünkü diğerlerinin kalite yönünden kaç fırın önünde o yuzden sıkıntı olabilir iyi düşünmek gerek

evet vites araları kısa tutulmuş demek yanlış olmaz bu motor ara hızlanma ve 22 nm torku 6500 dddk de üretip arka dişli büyüklüğü ilede yuksek viteste ekonomik yolculuklar sağlasın diye yapılmış olarak düşünüyorum.
    evet yedek parça fiyatları önemli :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yaban89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gw ınazuma 250 .
    Teşekkür ederim aksesuar konusunda kesinlikle tavsiyenize uyacağım hayırlısından motora bir kavuşayım gerisi sizin tecrübenize dayanarak hareket edeceğim.
    Mehmet Altaş

Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet yedek parça fiyatları önemli :(
    kalite için değer

gezgin41 arkadaşım ; Yüksek cc motorda inazuma almanı istemem. kalitesi normal orta sınıf bir markanın öncelikle almanı öneririm.Belli bir tecrübe kazandıktan sonra markası ve kalitesi bilinen bir motorsiklet alman daha iyi olur diye düşünüyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşar forumda arka frendeki hissiyatsızlıktan bahsedilmiş sizce sebebi şu videodaki pimlerin yağsız kalması olabilirmi ? Arkada frendeki hissiyatsızlığı gidermek mümkün değilmi. Bugün verdim inazuma siparişini yahu bir derman, tedirginim çünkü geçen hafta birisinin inazumasını kullanma şansım oldu ve gerçekten arka fren çok hissizdi üzerine çıksam arkayı kaydırmaz o kadar sert yani varmı bu sorunu yaşayan şu videoyu bir inceleyip hemen uygulayın bakalım
    https://www.youtube.com/watch?v=JmC1C8mx8oc

Adam balata değişimini göstermiş sizin söylediğinizle alakası yok. Onları yağlaması söküp takarken kolay olması ve söküp takarken sürtünmeden meydana gelen aşınma ile paslanma olmaması için.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Arka fren hissiyatsizligi derken tutmuyor mu arka fren? Oyle bir durum hic gormedim cunku. Hatta ben biraz da ayari dusurmeyi dusunuyorum.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bugun siyah bir inazuma f icin kapora vererek araniza katilmaya aday olmuş bulunuyorum.
    Bir aksilik olmazsa mayisin ilk haftasi teslim edecekler. Sözleşmede tahmini teslim tarihi olarak 10 Mayıs yazılı. Sanırım bu maksimum olarak öngörülen tarih.
    Hoşbulduk.
    Hakanozm bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Balatadaki deliklerin içinden o pimler geçiyor balata o pimler üzerinde hareket ediyor diye düşündüm , bu forumda birkaçtane mesaj gördüm hepside arka frendeki hissiyatsızlıktan bahsediyor. Freni hissiyatsız olan bir arkadaş yukarıdaki videodaki olayı bir denese keşke sanırım gres yağ sürdüğüde

Kusura bakmayın ama Hissiyatsızlık derken frende neyi hissetmeye çalışıyorsunuz basınca tutmuyor mu? pedal çokmu sert yada çokmu yumuşak, eğer tekerin kaymaya başlaması geç oluyorsa bu zaten Motosiklet için iyi bişeydir.
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balatadaki deliklerin içinden o pimler geçiyor balata o pimler üzerinde hareket ediyor diye düşündüm , bu forumda birkaçtane mesaj gördüm hepside arka frendeki hissiyatsızlıktan bahsediyor. Freni hissiyatsız olan bir arkadaş yukarıdaki videodaki olayı bir denese keşke sanırım gres yağ sürdüğüde

Motosikleti
    MT-07
    Önceki mesajımda yazmıştım çok sertti arka fren ve tutmuyordu , arka tekeri kaydırmak için baya bi bastım kaymadı yavaşlamadıda, inazuma gibi bir motorda böyle sorun olmamalı heralde balatadan felandır değilmi?

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Eger motor 0 km ise ilk bi kac yuz km kaydirmaz yuzeyin asinmasi gerek.pul konusu ise bazilari fazla kaydirdigi icin oynayanlar oluyo lastiklerinde irc olupta arka frenin kaymadigini ilk defa okuyorum .bazi ucuz hint mali motorda cok okumustum arka fren hissisligini ,hava yapiyormus kaydirmiyormus diye.eger boyle birsey inazumada olsa direk satardim :D gerci kaymasida iyi degil

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Ben motorumu sıfır kilometre aldım. Başlangıç motoru olduğundan dolayı arka freni bilerek çok etkili yapmamışlar bence. O nedenle kaydırıp düşme ihtimalini azaltmışlar. Ben zaten %70 ön+ %30 arka fren şeklinde her iki freni de kullandığımdan herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Bu şekilde fren performansı oldukça tatminkar. Sadece arka freni de çok istisnai, dönüşlerde filan hızı ayarlayamadığımda kullanıyorum. Onun dışında frenin tutmaması gibi bir durum varsa motorda bir arıza vardır bence.

Motosikleti
    cıks
    reverse tebrikler
    hayırlı olsun

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reverse tebrikler
    hayırlı olsun
    Teşekkür ederim potasyum.
    Ben de f kasayi araniza kabul etmeyeceksiniz sanmıştım.

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar bende pazartesi teslim alıyorum hayırlısı ile allah hepimize kazasız sürüşler nasip etsin

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Sana da hayırlı olsun Mirkuza. F model mi yoksa çıplak versiyon mu?
    Mirkuza bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Reverse çıplak model aldım ben çıplak seviyorum , f modeli.yakından görmedim ama inazuma böyle ise o daha heybetlidir, birde motorları resimde , videoda görmekle gerçekte görmek çok farklı oluyo
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Hayırlı olsun ; reserve ve mirkuza
    reverse ve Mirkuza bunu beğendiler.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Aramiza yeni katilan arkadaslara hayirli ugurlu olsun hosgeldin diyorum.Adem arkadas nerlerde yahu
    reverse bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)