Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150(50.000km), Suzuki İNAZUMA
    Dün Mavi-Beyaz ile bende aranıza katıldım. Gerçekten fotoğraflarda gözüktüğü gibi değilmiş. Kaslı ve sizlerden okuduğum daha büyük motorlara benzeyen görüntüsüne hayran kaldım. Sürüş keyfi ve kullanıcı için düşünülen ince detaylar ise çok özel hissettiriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurutme durdurma kararı var şuanda o yuzden ceza kesilmiyor

Teşekkür ederim hocam. Muğla'dan Adana'ya ulaşım şu mevsimde zor olur diye vazgeçtim. Dün Adana'ya yakın bir ilden aldım motosikleti. Tavsiye ve yardımınız için size ve @adem80 'e çok teşekkürler;)Orijinal mesajı bulamadım o yüzden buna alıntılıyorum
    __bakteri__ bunu beğendi.
    http://seyahatjurnali.blogspot.com.tr/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hakanozm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 + inazuma
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bridgestone Battlax, Metzeler Lasertec de aynı ölçüde var. Michelin de ön Pilot Active arka için Pilot Street var.
    Teşekkür ederim hangi model özellikle iyidir diye araştırma yapayım, hamuru yumuşak ve çabuk ısınan tabii ki tercihim olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Alıntı atas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün Mavi-Beyaz ile bende aranıza katıldım. Gerçekten fotoğraflarda gözüktüğü gibi değilmiş. Kaslı ve sizlerden okuduğum daha büyük motorlara benzeyen görüntüsüne hayran kaldım. Sürüş keyfi ve kullanıcı için düşünülen ince detaylar ise çok özel hissettiriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Teşekkür ederim hocam. Muğla'dan Adana'ya ulaşım şu mevsimde zor olur diye vazgeçtim. Dün Adana'ya yakın bir ilden aldım motosikleti. Tavsiye ve yardımınız için size ve @adem80 'e çok teşekkürler;)Orijinal mesajı bulamadım o yüzden buna alıntılıyorum
    Hayırlı olsun

Motosikleti
    İnazuma GW250
    Merhaba Arkadaşlar bende ikinci el bir inazuma ile aranıza katıldım. Beyaz renk, 5 bin km, 2014 model. 10900tl ye aldım. Hemen bir sorum olacak. Durduğu yerde gaz açınca egsozların altından düşük basınçla sıvı püskürtüyor. Normalmi acaba.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Alıntı photovol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar bende ikinci el bir inazuma ile aranıza katıldım. Beyaz renk, 5 bin km, 2014 model. 10900tl ye aldım. Hemen bir sorum olacak. Durduğu yerde gaz açınca egsozların altından düşük basınçla sıvı püskürtüyor. Normalmi acaba.
    Hoşgeldin. Ankara'da epey inazumacı oldu. Sıvı püskürtmeye hiç dikkat etmedim. Haftasonu bakarım.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Alıntı photovol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal. Bütün motorlarda vardır. Terlemeyle oluşan sıvıyı atıyor.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hakanozm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler inceleyim ilk defa duydum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

inazuma F'de lastikler IRC malum, Karyol lastik Antalya ile görüştüm değiştirebilirmiyiz diye ancak ilgili ebatlar ın başka markalarını bulmak zormuş anladığım kadarıyla, pirelli sport demon var alternatif olarak ama bu lastiğin de hamuru sert ve geç ısınıyor diye bilgi aldım, motoru aldığımda bakacağız artık
    Antalyada yaşıyorsanız 25+ derece kuru havada gayet yeterli hatta iyi tutuyor. Sorunu soğuk hava ve ıslak asfaltla.

ıslakta çok çıkmıyorsanız antalya için IRC ler çok sorun değil.
    Hakanozm bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Antalyali inazumacilar nerede :D
    Antalya grubu olarak birseyler yapalim, hazır havalarda ısınıyor :D

Ben antalya da f kasayı inceledim lakin gidon bana hormonu cbf gibi geldi, hakikaten güzel ama yine alsam yine naked alırım
    Flatron02 bunu beğendi.

Hakanozm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 + inazuma
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalyada yaşıyorsanız 25+ derece kuru havada gayet yeterli hatta iyi tutuyor. Sorunu soğuk hava ve ıslak asfaltla.

ıslakta çok çıkmıyorsanız antalya için IRC ler çok sorun değil.
    Teşekkür ederim

atas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150(50.000km), Suzuki İNAZUMA
    Merhabalar;

Sakallı'dan başka siperlik satan bildiğiniz yer var mı acaba? Sakallı telefon sms, mail hiç birine dönmüyor. Şeffaf renk bir siperlik bakıyorum.

Teşekkürler,
    Flatron02 bunu beğendi.

Motosikleti
    İnazuma F
    Hayırlı olsun...bende geçen hafta aramıştım.bana 11 den aşağı bırakmadı...size nasipmiş. Bende bugün istanbuldan f modelini sipariş ettim...en kısa sürede aranıza katılacağım İNŞ...

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12950 mavi beyaz. Orta sehpa koruma demiri oncam ve canta tasiyici. Yarisi nakit yarisi vade farksiz 9 ay. Batuhan Motor dan aldim.
    Bu vade farksız 9 ay kredi kartına mı taksit yapılıyor

Flatron02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW 250 İnazuma
    Alıntı Hakanozm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler inceleyim ilk defa duydum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

inazuma F'de lastikler IRC malum, Karyol lastik Antalya ile görüştüm değiştirebilirmiyiz diye ancak ilgili ebatlar ın başka markalarını bulmak zormuş anladığım kadarıyla, pirelli sport demon var alternatif olarak ama bu lastiğin de hamuru sert ve geç ısınıyor diye bilgi aldım, motoru aldığımda bakacağız artık
    Bende Eski sanayideki Michelin le görüşmüştüm. Motor üstünde gelen IRC lerin orjinal japon olduğunu en az michelin kadar kaliteli olduğunu sonradan takılan IRC lastiklerle karıştırılmaması gerektiğini söyledi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Alıntı Baris Yzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalyali inazumacilar nerede :D
    Antalya grubu olarak birseyler yapalim, hazır havalarda ısınıyor :D

Ben antalya da f kasayı inceledim lakin gidon bana hormonu cbf gibi geldi, hakikaten güzel ama yine alsam yine naked alırım
    Kardeş varsa bi etkinlik seve seve katılırız....

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Alıntı atas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;

Sakallı'dan başka siperlik satan bildiğiniz yer var mı acaba? Sakallı telefon sms, mail hiç birine dönmüyor. Şeffaf renk bir siperlik bakıyorum.

Teşekkürler,
    Antalya Harput motor bişeyler ayarlamaya çalışıyordu ama en son ne oldu bilmiyorum.... Bi ara boş vakitte uğruycam...

Bu arada yeni İnazuma sahibi olan herkese hayırlı olsun Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin....
    Hakanozm bunu beğendi.
    Her İnsan Kendi Hayatının Baş Kahramanıdır .......

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    İnazumaci abilerim, kardeşlerim pulsar antalya grubu gibi bizde görüşelim, antalya dediğimiz yer ne kadar ki arada max 10 km var. Hem eğleniriz, hem bilgilerimizi paylaşırız.Hem güzel dostluklar ediniriz.
    Flatron02 ve Hakanozm bunu beğendiler.

Motosikleti
    GW 250 İnazuma
    Alıntı Baris Yzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazumaci abilerim, kardeşlerim pulsar antalya grubu gibi bizde görüşelim, antalya dediğimiz yer ne kadar ki arada max 10 km var. Hem eğleniriz, hem bilgilerimizi paylaşırız.Hem güzel dostluklar ediniriz.
    Dediğim gibi bana uyar......

Motosikleti
    Henüz yok
    Hayirli surusler herkese
    Gecen hafta 2014 model 8000 nde bi inazuma sahibi oldum suanlik cok memnunum sesi gidisi durusu vs cok tatmin ediyor beni
    Yanliz bi sorum olucak sizlere motoru aldigimda arka canta demiri vardi orjinal gri demiri yok elinde olup satacak olan arkadas varmi ben canta takmayi planlamiyorumda

Motosikleti
    Alıntı Mert Arici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli surusler herkese
    Gecen hafta 2014 model 8000 nde bi inazuma sahibi oldum suanlik cok memnunum sesi gidisi durusu vs cok tatmin ediyor beni
    Yanliz bi sorum olucak sizlere motoru aldigimda arka canta demiri vardi orjinal gri demiri yok elinde olup satacak olan arkadas varmi ben canta takmayi planlamiyorumda
    Hayırlı olsun. İşini görür sanırım

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...99523633/detay

Motosikleti
    GW 250 İnazuma
    Hayirli surusler herkese
    Antalyadaysan bende var ....

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Hayirli surusler herkese

Bana ulaşırsan yardımcı olurum 0532 683 2087

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Alıntı Flatron02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır internetteki bulabildiğim tüm yorumları okuyorum. İnazuma alalı 1 yıla yakın oldu. KTM Duke 200 ile arasında gidip geldim ama kararım inazumadan yana oldu. Daha önce Kanuni Tiger 250 - CBF 150 - BMW R80 - BMW 1100 GS - BMW 1200 GS kullandım. İnanın bana aradaki fiyat farkını hesaba katarsanız en az BMW kadar kıvrak ve konforlu. Sadece aksesuarları biraz pahalı ama kalitesini göz önüne alınca oda sorun olmaktan çıkıyor. 10.000-12.000 arası alınabilecek en sorunsuz makina. 600 CC hasreti yaratıyor insanda. 250 CC buysa 600 CC nasıldır diye satmaya meyillenen çok. Bakımları pahalı değil motorlar arasındaki yağ kapasitesi farkı diyorum bakım masraflarına. İlk aldığımda eşimde aynı çamaşır suyuna neden daha fazla ödeyelim ki dedi İlk turdan sonra fikri değişti. Denize bile arabayla mı motorla mı gidelim diyince MOTORRRR diye bağırıyor. Alacaklara kesinlikle tavsiye ederim.
    Bu arada fren sorunu yada kilitleme gibi bi sorunum olmadı benim motorda. Olursa da lastikle halledilir kanaatindeyim. İlk aldığımda Michelin bayine gidip lastikleri değiştirmek istedim. Ancak üstünde gelen lastiğin orjinal japon olduğunu ve aynı markanın sonradan taktırılan ürünleriyle karıştırılmaması gerektiğini ve michelinden kalite olarak bir farkı olmadığını söyledi. Şimdi orjinal lastikleriyle güvenle kullanıyorum....

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Beyler bu arada arka çanta demiri taktırmaya karar verdim ama ne taktıracağıma karar veremedim. Kappa demir 210 tl civarı görünüş şık grenaj delmeden bağlantı yapılıyor. Ama sağlam olur mu. irf motor fotolarda demir kaliteli gibi görünüyor grenaj deliniyor bir zamanlar 150 tl idi şimdi bilmiyorum.. Birde aydın kardeşler var kappa demire benziyor ister del ister delme 130 tl diyorlar. 48 lt lik bir çantayla hangi çanta demirini almamı tavsiye edersiniz ve grenajı delmelimiyim.... Çanta kullanan arkadaşlar yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum....[COLOR="Silver"]
    Merhaba yoğunluk sebebi ile gurup ve forumları çok sık takip edemiyorum, ama önemli bir konuya değinmişsin, inazumada neden kuyruk kerenajı delinir sorusuna iş bilen,tecrübe sahibi ve motor binicisi bir arkadaşınız olarak kesinlikle delinip 3. Nokta bağlantısının yapılması gereklidir, inazumada arka çanta demirinin bağlandığı şasi parçasının et kalınlığı zamanla tansiyon ve titreşim den kaynaklı sallantılarda kaynak yerlerinin dibinden demirin bağlandığı parçayı koparmaktadır, bu kesinlik kazanmış tecrübeyle sabit bir durumdur ve ilerleyen zamanlarda bozuk bir yola girmeniz icab ettiğinde, sadece bir karpuz dahi koysanız ki illa koyacaksınız, bu durum bile şasinin söylediğim parçasını koparmaya yeterli bir unsur olabilir, böyle olmasaydı, kuyruğun ve granajların altında görünmeyen 3.Nokta vida bağlantısı hiç yapılmazdı, burada amaç ürün reklamı yapmak değil önemli olan sizlerin bilinçli olmasıdır, nereden kimden alırsanız alın, ama granajdaki 22 mm bir delik için bu kadar riske girmeyin, 3 motosikleti ben onardım, bu şekilde şasi parçasını neredeyse koparacak duruma gelmişti! arka çanta kullanacaksanız söylediklerimi ciddiye almanızı öneririm boşa konuşup yorum yazmayı seven biri değilim zaman çok değerli, cümleten kazasız sürüşler esen kalın

Not :inazuma ile alakalı tüm aksesuarlar ile alakalı kafanıza takılan sorularınızı 0532 683 2087 den çekinmeden bana sorabilirsiniz kendi numaramdır.
    Motor_Derili ve Hakanozm bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Ön Çamurluk Uzatma Aparatı, Ayna Uzatma Aparatı montajı ve Ön Stabilizer boyaması

Ön lastiği sökünce düşmesin diye kriko ile destekliyoruz.

Ön fren kaliperini 2 cıvata ile söküyoruz. Kaliper sökük iken sakın ön fren manetini sıkmayın. Sonra pistonu geri çekmek için debelenirsiniz Geri montajda sıkma torku 26 Nm.

Ön teker mili 12 alyan ile sökülüyor. Takarken dikkat sıkma torku 65 Nm

Dış kısımlardaki 4 ad cıvata amortisör kovanlarına bağlı

Bu 4 adet civatayo sökmek için alttan lokma anahtar ile açmak gerekiyor. Elin Caponu nasıl taktıysa ustten açmaya çalışmayın

çamurluğun iki yanındaki 1 er cıvatayı da söküyoruz.

Öne doğru dikkatlice çekerek cıkarıyoruz.

aha da çıkmış hali

Ön teker milini gevşetmeden önce sağ kovandaki sabitleme civatasını gevşetmeyi unutmayın.

bi güzel yıkıyoruz. Yıkarken çizmemeye dikkat edin. Çamurluk içindeki çamurları önce su ile akıtın yavaş yavaş yıkayın.

Bazı markalarda plastik aksamlar ABS mi değil mi geyiği var Haliyle Suzuki nin kalitesi tartışılmaz

Ön çamurluk eklentimiz de ABS Plastikten imal. Mat görünümlü. Çamurluk ile aynı tonda ve yüzey kalitesinde. Et kalınlığı ise çamurluktan biraz daha kalın. Tolga Sarıışık kardeşimiz güzel iş çıkarmış

İç yüzeyi

Yerine bire bir oturuyor. Takılınca böyle duracak

Ön çamurluk eklentisiyle birlikte yapıştırıcı da geliyor fakat uzun süre duramadığı için donmuş. Bu yüzden Sista Siyah Poliüretan Mastik kullanıyoruz.

Bunlar da işkence aleti

Plastik aksamlar çizilmesin diye papuçlarına keçe yapıştırdım.

Elimizin ayarı kaçar da dışarı taşırırsak bulaşmasın diye kağıt bant

Yapıştırıcı kenarlara fazla yaklaşmadan kararınca sürüyoruz.

Bu vaziyette yarına kadar bekleyecek.

Bu parça yani ecnebice front stabilizer İnazumayı ilk gördüğüm günden beri gözüme takılıyor

Ben mat siyah tercih ettim. Farklı renkler fantaziye kalmış

deliklerin birinden tel bağlayarak boyayı rahat tatbik edebilirsiniz. 10 dk arayla 3 kat boyadım. Tam kuruma sanırım 5-6 saati bulur. Çamurlugun mat rengiyle aynı oldu.

Bitmiş hali

Ayna uzatma aparatları da Mehmet Kayan kardeşimizden. Tam ayarında olmuş. 2 cm yanlara, 7 cm yukarı kaldırıyor.

Motosikleti
    MT-07
    Motor_derili ben böyle titiz işçilik görmedim süpersin. Ama o metal parçayı siyaha boyamana bence hiç gerek yoktu.Paylaşımın çok güzeldi, Hatırladığıma göre sendeki arka çanta demiri orjinaldi yukardaki mesajda irfan beyin tarif ettiği destek bağlantısı durumu sende varmı ? Yani tam çantanın altına denk gelen kısımda grenajı delerek yapılan bir işlem varmı ?
    Motor_Derili bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)