Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı okan.turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendiniz yapın bakımlarını
    Öyle garantiye giriyormu? Garantiden çıkmasın diye mecbur götürüyoruz. Garantisi bitsin, avuçlarını yalasınlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle garantiye giriyormu? Garantiden çıkmasın diye mecbur götürüyoruz. Garantisi bitsin, avuçlarını yalasınlar.
    Garanti kapsamında olmasının büyük hayrını görücem yakında.
    Motordan iki teneke birbirine çarpınca çıkan ses gibi bişey geliyodu.Motor şuan 5500 kmde.Egzozun içindeki katalizatör (veya katalitik konvertör de deniyo galiba.) değişmesi gerekiyor dediler.Forumda bir arkadaşta da aynı sorun vardı galiba.Bu parçayı garanti kapsamında değişecekler.
    Yaklaşık fiyatı 3000 lira diye söylediler bana.Sipraiş verildi herhalde haftaya gelicek parça.

Bir de benzin göstergesinin tam doğru olarak çalışmadığını düşünen başka bir arkadaşta varmı aramızda ?Normalde tek diş yanıp söndükten sonra içi boş olark ta yanıp sönmesi gerekiyormuş.Bende tek diş yanarken belli bir süre sonra (65-75 km) benzin ve hala tek diş içi dolu olarak yanıp sönüyordu.Tem otoyol bağlantı yolunda ortada öylece kalakaldım.Artık trip2 yi sıfırlayıp ona göre benzin almaya başladım.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    İçi boş yanıp söneni görmedim. Egzostlarda hiç sorun çıkmadı bende. 15 bin bakımına bıraktım demin. Bakalım kaç tl kaktıracaklar.

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    İçi boş yanıp söneni görmedim. Egzostlarda hiç sorun çıkmadı bende. 15 bin bakımına bıraktım demin. Bakalım kaç tl kaktıracaklar.
    İçi boş yanıp söner diye yazıyo türkçe dokümanında.Ama yolda kaldım sorun benim motorda mı yoksa klavuz mu yanlış bilemedim.
    15000 bakımında ne değiştiriyolar ki ? Ne kadara mal olduğunu paylaşırsan sevinirim.
    Ayrıca 10000 bakımında neleri değiştirdiler hatırlayabiliyo musun ?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Yağ iphone marka, yağ filtresi, iki buji standart bakımlar. Hava filtresi değişmemiş. Bugün serviste gördüm bilgisayarda kayıt yaparken. Değiştirin dedim. Bir saatte alırım. Akşam yazarım.

Motosikleti
    NC700X
    Beni inazuma 2014. Bende önce tek çentik kalınca üstteki benzin işareti yanıp sönme yapıyor. Bu durumda 4 LT benzin kalıyor, kitapçıkta yazana göre. 2LT benzine düştüğünde ise hem benzin işareti, hem alttaki tek kalan çentik yanıp sönmeye başlıyor. Bu haldeyken yaklaşık 30km yol gittim..

Normalde, tek çentik sabit, üstteki benzin işareti yanıp sönmeye başlayınca alıyorum benzin.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    15 bin bakımına 225 tl ödedim. Yağ, yağ filtresi, temizlik, işçilik. Yapılan başka bişey yok.

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı ozgurcakici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni inazuma 2014. Bende önce tek çentik kalınca üstteki benzin işareti yanıp sönme yapıyor. Bu durumda 4 LT benzin kalıyor, kitapçıkta yazana göre. 2LT benzine düştüğünde ise hem benzin işareti, hem alttaki tek kalan çentik yanıp sönmeye başlıyor. Bu haldeyken yaklaşık 30km yol gittim..

Normalde, tek çentik sabit, üstteki benzin işareti yanıp sönmeye başlayınca alıyorum benzin.
    Yani aslında içi boş olarak yanıp sönme gibi bir durum olmadı diyosun.Ben olayı yanlış anlamışım o zaman.Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

15 bin bakımına 225 tl ödedim. Yağ, yağ filtresi, temizlik, işçilik. Yapılan başka bişey yok.
    Aslında 1000 bakımında yapılan olayın tamamen aynısı yani.O zamanda yağ ve yağ filtresi değişmişti.Ve işçilikle beraber 180 TL para alınmıştı 2 ay önce .
    Uzun yollar kazasız sürebilmek ümidiyle.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Ben 10 bin bakımına bujilerle beraber 300 tl ödemiştim. 180 nire, 300 nire

Motosikleti
    Suzuki - Inazuma
    Evet yusufbaris, balata kokusunu andırıyor sanki.
    Ybr'den sonra Inazuma'ya binmek attan inip uzay mekiğine binmek gibi.

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı zangocyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yusufbaris, balata kokusunu andırıyor sanki.
    Evet benim motordan da aynı koku geliyor.Ama nedenini çözemedim.Gerçekten balataları mı yakıyoruz acaba.

sıfırı (koruma demirli, ön camlı, orta sehpalı, arka çanta demirli) 13.350 TL olan inazumanın ikinci eli niye bu kadar pahalı?

herkesin malı kendine değerli de karaborsa da değil bu mal.
    ozgurcakici bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    inş. istediginiz gibi sonuçlanir ve garantiden faydalanirsiniz. gelişmelerden hanerdar ederseniz başkalarida faydalanir belki
    Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti kapsamında olmasının büyük hayrını görücem yakında.
    Motordan iki teneke birbirine çarpınca çıkan ses gibi bişey geliyodu.Motor şuan 5500 kmde.Egzozun içindeki katalizatör (veya katalitik konvertör de deniyo galiba.) değişmesi gerekiyor dediler.Forumda bir arkadaşta da aynı sorun vardı galiba.Bu parçayı garanti kapsamında değişecekler.
    Yaklaşık fiyatı 3000 lira diye söylediler bana.Sipraiş verildi herhalde haftaya gelicek parça.

Bir de benzin göstergesinin tam doğru olarak çalışmadığını düşünen başka bir arkadaşta varmı aramızda ?Normalde tek diş yanıp söndükten sonra içi boş olark ta yanıp sönmesi gerekiyormuş.Bende tek diş yanarken belli bir süre sonra (65-75 km) benzin ve hala tek diş içi dolu olarak yanıp sönüyordu.Tem otoyol bağlantı yolunda ortada öylece kalakaldım.Artık trip2 yi sıfırlayıp ona göre benzin almaya başladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

aslinda garantiden çıkmaması lazim sonuçta herkesin kendisinin yapabileceği bakimlar. ama malesef bizde cikiyor diyorlar galiba.

Motosikleti
    NC700X
    Alıntı green71tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfırı (koruma demirli, ön camlı, orta sehpalı, arka çanta demirli) 13.350 TL olan inazumanın ikinci eli niye bu kadar pahalı?

herkesin malı kendine değerli de karaborsa da değil bu mal.

İkinci ele, sıfırından pahalı, yada aynı paraları isteyenler, acaba motorlarını satabiliyorlar mı, bi sormak lazım ...
    Sahibinden'deki ilanlara bakın, çoğu bir kaç aydır duruyor, yada habire silip yeniden ekliyorlar ilanları...
    green71tr bunu beğendi.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Alıntı ozgurcakici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci ele, sıfırından pahalı, yada aynı paraları isteyenler, acaba motorlarını satabiliyorlar mı, bi sormak lazım ...
    Sahibinden'deki ilanlara bakın, çoğu bir kaç aydır duruyor, yada habire silip yeniden ekliyorlar ilanları...
    Genelde böyle yüksek tutarlı ilan koyanlar motorunu kullanmakta olup satmaya çok da niyeti olmayanlar oluyor. Adam, motoru kullanıyorum ama misal 12 bine aldım, 11.500'e alıcı çıksa veririm mantığıyla hareket ederek internete bir ilan koyuyor. Ördek düşerse mantığı. Yoksa istediği kadar aksesuarlı olsun sıfırı 12.000 olan motorun çok temiz olursa ikinci eli en fazla 11.000 olmalı. Pazarlıkla da 10.500'e alınabilmeli. Gel görki fiyatlar çok komik. Adamlar neredeyse yaptırdıkları bakım masrafını, otoyol geçiş ücretini filan ekleyecekler üzerine :D
    mete_han, arslan26, ozgurcakici ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    NC700X
    Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde böyle yüksek tutarlı ilan koyanlar motorunu kullanmakta olup satmaya çok da niyeti olmayanlar oluyor. Adam, motoru kullanıyorum ama misal 12 bine aldım, 11.500'e alıcı çıksa veririm mantığıyla hareket ederek internete bir ilan koyuyor. Ördek düşerse mantığı. Yoksa istediği kadar aksesuarlı olsun sıfırı 12.000 olan motorun çok temiz olursa ikinci eli en fazla 11.000 olmalı. Pazarlıkla da 10.500'e alınabilmeli. Gel görki fiyatlar çok komik. Adamlar neredeyse yaptırdıkları bakım masrafını, otoyol geçiş ücretini filan ekleyecekler üzerine :D

12'ye aldım, geçen ay dört depo benzin aldım, oto yıkamada yıkattım, toplam 14'e veririm ;)

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, istanbul içi test sürüşü yapabileceğim bayi var mı?

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Arkadaşlar ön far ampülü veya park ampülü değiştiren oldumu
    Bu arada ön far h4 müş

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    http://wwww.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-suzuki-gw-250-inazuma-ayna-uzatma-aparati-187747919/detay

Faydalı birşeye benziyor. Şahsen omuzlarımı görmekten bıktım. Ama titreme yapar mı bilemedim.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://wwww.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-suzuki-gw-250-inazuma-ayna-uzatma-aparati-187747919/detay

Faydalı birşeye benziyor. Şahsen omuzlarımı görmekten bıktım. Ama titreme yapar mı bilemedim.
    Sağlam bir şekilde monte edilirse titreme olacağını sanmıyorum, tabi kullananlar daha iyi bilirler.

Nedense motosiklet aksesuarları hep pahalı yani ederinden daha fazla para isteniyor bana kalırsa, inazuma için bir cam bakıyorum 100 küsür euro sanki mersedes otobüsünün ön camını alıyoruz, he bu arada uygun fiyatlı ürün yokmu?? o da var ama denk getirebilene

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Bu arada benim sağ ayna bana daha yakın duruyor ( sol aynaya göre) yani motosikletin yanına geçip gidona yandan baktığınızda ayna kolları bir hizada değil, biraz inceledim ön fren hidrolik kUtusu gidona değidiği için belli açının altına inmiyor Mecburen sol aynayı gevşetip geriye çekmek lazım.. Diğer inazumalarda böylemi? Hiç gözüme çarpmamıştı bu durum diğerlerinde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)