Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    selo apache forumuna da ekle hatta gezi konusu aç

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    akşama artık kanka şimdi çalışıyom

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Geçen cumartesi 1000 bakımını yaptırdım. Yağ, yağ filtresi değişimi, ufak tefek ayarlar yapıldı. Ödediğim 125 TL. Anladığım kadarıyla bu rakam, Suzuki Türkiye'nin yetkili servislere bildirdiği İnazuma 1000 bakımı fiyatı. Bahsettiğim işlemler için servisin alması gereken fiyat bu. Fazla alan yerler eğer başka işlemler yapıp malzeme kullanmıyor ise uyanıklık yapıyor bence.

Bu arada motorun verilen kitapçıkları içinde garanti belgesi gibi birşey var mı sizde. Benim elimdekilerde 4-5 tane farklı dillerde kullanım klavuzu bir de garanti şeması gibi birşey yazan bir kitapçık var. Bunlarda da servis kaydı yapılacak hiçbir yer göremedim ben. İnazumacılardan 1000 bakımı yaptıranlar ne gibi bir kayıt aldırdı veya belge aldılar?

Motosikleti
    bende 3 tane farkli dilde birde turkce kutapcik verdiler
    birde 3-5 yaprakli garanti kagdi verdiler icinde kupon gibi kare kare yerler var herhalde bakimlar oraya yaziliyor
    seb ne marka yag koydular kac lt koydular birde iscilik yok dimi ilk bakimda

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    evet arkadaşlar yorucu ve uzun süren ınazuma koruma demiri çalışmam meyvesini verdi buyrtun resimler

yapıştırıcı ne alaka diyeceksiniz bağlantı kelepçeleri şasiyi hem çizmemesi hem tutuş mukavemetini arttırması hemde araya girecek suyun ileride korozyon pas yapması önlemek amaçlı idi , bunun için bisiklet şamreli güzel iş gördü

koruma demirinin enden boyunu uzun bulan arkadaşlar için daha kısa malzeme kullanarak orjinalinden biraz uzun ama , şu anki resimlerdekinden biraz daha kısa modelini yapmak mümkün , zira sizin koruma demirinden beklentiniz nedir ? korumasımı yoksa gösterişimi ,? ölçüler dahilinde kendi tecrübelerimi kullanarak mantıklı olanı şahsımca uygun görüp hayata geçirilmiş bir durum , ama olmaz diye bir şey yok talep olursa kısa modelini üretmekte gayet mümkün , çok yorgunum cümleten hayırlı akşamlar. kalın sağlıcakla.
    ercishow, burdurlu1985 ve ErtugrulGazi bunu beğendiler.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    eline sağlık irfan abi. Uzun gelirse sprel makinası kaynak makinası mevcut bende. Accık kısaltıveririz. Tabi şu motoru hayırlısıyla alalımda bi
    piyanist_irf bunu beğendi.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    irfan abi koruma demiri çok güzel olmuş eline sağlık,biraz uzun görünsede koruma görevini fazlasıyla yerine getirecek gibi duruyor bu halde yan yatmalarda motoru güzel korur...

birde uzun yolda ayakları uzatmak içinde süper olmuş
    piyanist_irf ve ercishow bunu beğendiler.

Motosikleti
    eline sağlık irfan ustam dört dörtlük olmuş
    yalnız hani yanlış anlamada dediğin gibi enine biraz uzun olmuş
    malum İstanbul trafiğinde araba aralarından geçerken sorun olurmu yakından görmeğince bişey diyemiyorum ama resimlerden anlaşılan bu...

Motosikleti
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık irfan ustam dört dörtlük olmuş
    yalnız hani yanlış anlamada dediğin gibi enine biraz uzun olmuş
    malum İstanbul trafiğinde araba aralarından geçerken sorun olurmu yakından görmeğince bişey diyemiyorum ama resimlerden anlaşılan bu...

horoza sormuşlar yumurtamı tavuktan çıkar tavukmu yumurtadan ? cevabını tahmin etmen zor olmayacak talep üzerine daha kısasınıda yaparım , daha yakışıklı olur lakin allah korusun ileride yan yatırdığında hiç bir maddi manevi yükü kabullenmem ama daha yakışıklı duracağında hemfikiriz , sizlerin düşünceleri ile geliştirip tasarlıyorum böyle bir velinimet başka bir yerde varsa söyleyin ? seninkini 10 cm daha kısa yaparım , nitekim durum söylediğim gibi, şu an yaptıklarım 74.5 cm bunu 60 cm ye hatta 55 cm ye çekmem zor değil , ama bundan vicdanen rahatsız olacağım , evet koruyacak ama göz göre göre , bile bile lades diyeceğim ve bu durum canımı sıkıyor

yok irfan ustam sen biraz daha kısalt dersen hiç bir mahzur yok , şu ana kadar 5 adet yaptım ve tamamlamam gereken 7 adet daha var onlarıda talep üzerine kısa yaparım , ok dersen 10 cm bayağı bir daraltır , daha yakışıklı olur ne diyorsun ? yapayımmı ?
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

İrfan usta süper olmuş, emeğine sağlık

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    İrfan eline sağlık.. Sanırım ilk üretim koruma demiri sahibi ben oldum.Boru gerçekten çok mukavemetli ve etli. Daha önce orijinal koruma demiri almış fakat gözüm tutmadığından motosiklete monte etmemiştim.Bana göre bu tip motosikletlerde en önemli aksesuar (!) ve olmazsa olmazı motor ve karenaj koruma demiridir.Allah muhafaza motoru devirdiğiniz zaman Suzuki yedek parça ve karenaj(grenaj)ları adamın ocağına incir ağacı diker.
    Sağolasın eline sağlık İrfan Usta
    ercishow ve piyanist_irf bunu beğendiler.

Motosikleti
    suzuki inazuma 250 cc
    İrfan usta,
    kesinlikle çok başarılı, tebrikler. bir an önce benimkini yollamanı bekliyorum bu genişlik benim için çok iyi bir seçim, zira sis lambası (koruma demiri üstüne) takacağım ve daha dolu görünecek. Genelde uzun yolda kullanacağım için genişliği sıkıntı yaratmayacak. İşini bitirmen ve yançanta demirine de el atman dilekleriyle.

Motosikleti
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan eline sağlık.. Sanırım ilk üretim koruma demiri sahibi ben oldum.Boru gerçekten çok mukavemetli ve etli. Daha önce orijinal koruma demiri almış fakat gözüm tutmadığından motosiklete monte etmemiştim.Bana göre bu tip motosikletlerde en önemli aksesuar (!) ve olmazsa olmazı motor ve karenaj koruma demiridir.Allah muhafaza motoru devirdiğiniz zaman Suzuki yedek parça ve karenaj(grenaj)ları adamın ocağına incir ağacı diker.
    Sağolasın eline sağlık İrfan Usta

temenni ediyor ve diliyorumki allah o koruma demirini işlevini görmesini kısmet etmesin güle güle kullan serdar abicim , imkanlarım elverdiğince bir şeyler yapmaya çalıştım , tabiki bu işlerin sonu yoktur , ve yeni yazılmış bir yazılım yada paroğramın nasılki daha gelişmiş versiyonları çıkıyor , bu işlerde zamanla , kullandıkça eksiği gediği meydana çıkıp noksanlar tamamlanacak, dahada geliştirilecek işlerdir , koruma demirinde değil , her işte böyledir , şunu unutmayınki hayatımda ilk defa koruma demiri imal ettim, ve bunu seri olarak yaptım , yani daha önceden hiç bir tecrübem yoktu, internetten araştırmadım (tekniğini vs.) sadece hayal gücümü, bilek gücümü ve hidrolik bükme mak.sını kullandım ,

söz dönüp dolaşıp insan isterse yapamayacağı şey yok cümlesine gelmekte , sen başta olmak üzre haricen 5 koruma demiri daha yolculuklarına başlamak, ve ambalajlanmak üzre hazırlar , güzel yorumlarını esirgemeyen tüm gönül dostlarına teşekkür ediyorum , bir kaç resim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Alıntı ercishow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan usta,
    kesinlikle çok başarılı, tebrikler. bir an önce benimkini yollamanı bekliyorum bu genişlik benim için çok iyi bir seçim, zira sis lambası (koruma demiri üstüne) takacağım ve daha dolu görünecek. Genelde uzun yolda kullanacağım için genişliği sıkıntı yaratmayacak. İşini bitirmen ve yançanta demirine de el atman dilekleriyle.
    bu işler böyledir ercancım kimi uzun olsun ister kimi kısa olsun ister, herkezi,n beklentileri, tecrübesi farklıdır ama bu işte amaç tektir , bu demir parçası 4 mm et kalınlığına sahip toplamda 180 cm ortalama boya sahiptir ve ağırlığı takriben 4 kg gelmektedir (sallama ) 4 mm et kalınlığındaki ve 27.5 mm çapındaki 1 mt. lik bir boruyu elinize alıp bükmeye çalışın, hatta kaldıraç sistemi yapıp biryerlere takın, ne yaparsanız yapın ama o boruyu bükün sonra 2. parçayıda büküp diğeriyle aynı açılara getirin , bunu yaparken estetiği ,konumu açılarıda göze hoş gelmeli çok kolay bir işmiş ) ama klavyede yazması gerçekte pek o kadar kolay değildir, uzun lafın kısası yaptığın işi önce kendin beğeneceksin , beğendimmi dersen içimde en ufak bir kuşku yoktur ve bu iş olmuştur . yan çanta demirlerine biraz daha zaman var şimdilik çünki elimdeki işi bitiremedim, ama yapacağım inşallah .

yarın adresine kargolarım , kal sağlıcakla .

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    irfan abi eline sağlık bence güzel olmuş kısa veya uzun orası kişiden kişiye değişir ama iş görmedikten sonra ne kıymeti var

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 3 tane farkli dilde birde turkce kutapcik verdiler
    birde 3-5 yaprakli garanti kagdi verdiler icinde kupon gibi kare kare yerler var herhalde bakimlar oraya yaziliyor
    seb ne marka yag koydular kac lt koydular birde iscilik yok dimi ilk bakimda
    Castrol 10-50 yağ koydular. 2.5 lt kadar aldı. 2.1lt alması gerek ama yağ filtresi yeni takılıp bütün yağ boşalınca yağın bir bölümü yağ filtresine gittiği için 2.1den daha fazla alıyor. İşçilik ücreti yok.
    Verilen kağıtlara bir bakayım gözümden kaçmış birşey var mı?

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi eline sağlık bence güzel olmuş kısa veya uzun orası kişiden kişiye değişir ama iş görmedikten sonra ne kıymeti var

Mühim olan işlevi diyorsun yani ı
    F54 ve piyanist_irf bunu beğendiler.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    kargolama işlemleri hazır lakin bir sıkıntı oluştu aparatların bağlantı civataları için izmite gitmem gerekiyor , karamürselde 1 tane civatacı var hem karakter hemde ürün çeşidi ve kalitesi adına çok iyi şeyler söyleyemeyeceğim , uzun atlama yapmasını geçtim , esnaflığı sıfır seviyede ,ve alacağım malzemeden elinde işimi görecek sayıda yok , o yüzden izmitte gitmem gerekiyor

ercancım şu an online olduğunu görüyorum telefonun bende mevcut , lakin kargo ücreti 15 lira gibi bir rakam tutmakta bilgin olsun detayları telden görüşürüz. bir kaç resim

ercishow ve ramizan83 bunu beğendiler.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Ellerine sağlık İrfan abi çok güzel olmuş.

Motosikleti
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık İrfan abi çok güzel olmuş.

teşekkürler engincim hay allah aynı resimden 2 tane yüklemişim

bu arada arkadaşlar boyut olarak uzun diyen arkadaşlar için , orjinal koruma demirinden 5 cm uzun ama ilk yaptığım 74.5 cm lik koruma demirlerinden 16.5 cm kısa model tamamdır uzun isteye uzun , kısa isteyene kısa her yol angara

Motosikleti
    merhaba arkadaşlar suzukı ınazuma koruma demiri, olması gerektiği ölçülerde imal edilmiş kaliteli etli sağlam boru kullanılmış tam olarak planladığım ölçüp biçtiğim gibi amacına ulaşmıştır , diğer sayfalarda söyledim ,ama yine söylüyorum koruma demirinin amacı allah göstermesin kazalarda sürücünün ayaklarını güvenlik altına alıp , aynı zamandada motorda oluşacak hasarları en minimum seviyeye indirmektir ve bu koruma demiri bu işi (GÖRÜYOR) son noktayı resim ve videolarla bitirmeden önce , uzun olsaydı ,kısa olsaydı düşüncelerine bir nebze olsun ışık tutacağını sanıyorum , şimdi düşünen arkadaşlar kararını versin , elimde kısada mevcut 60 cm, uzunda mevcut 75 cm , karar sizin

bir kez daha düşünün , yakışıklı mı olacak, koruyacakmı hangisi ? sevgili saygıdeğer mehmet hocama motorunu 30 dakikalığına yatırıp uyuttuğum için çok teşekkür ediyorum koruma demirini kazasız günlerde güle güle kullan sevgili abicim , inşallah işlevini görmek nasip olmaz , ellerinden öpüyor sevgilerimi sunuyorum.

ulem şaka maka inazuma topiği üstüme yıkıldı arakaş memleketin tek askeri benmiyim beaaaa temelin fıkrası gibi, şimdi resim ve videyu gördükten sonra ilgili arkadaşların yorumunu bekliyor olacağım , hepinize saygılar sevgiler öperim gıdışınızdan

ve final videosu

http://www.youtube.com/watch?v=X5V1Plt8KRs
    ercishow, EFEKAN09 ve papazkemal bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)