Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey QM 125T-10E

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bu motor hakkında bilgi verirmisiniz.

1.100 km kaç lira benzin harcar?
    2.Yolda bırakırmı beni?
    3.Parça sorunu yaşarmıyım?
    4.Performansı nasıldır?
    5.2 kişi binildiğinde kötü yolda yorulurmu?
    6.Max. hız kaçtır?
    7.Birde kullanan varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Herkese şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cin çan con
    1. kilometrede 12 kuruş yakıyor
    2. uzun yola çıkaçaksan kayışı 4000 km değiştir. 5000 km kopuyor
    3. şimdilik parça sorunu yaşamadım
    4. performansı 150cc olsa daha iyi olur
    5. 2 kişi düz yolda iyi gidiyor çok yokuş çıkaçaksan motor zorlanıyor düz yolda 2 kişi 80 km hız yapıyor.
    6. tek kişi 90 km hız yapıyor
    7. tek kişi kullanacaksan motor iyi hiç bir sorun yaşamassın. iki kişi kullanacaksan selesi küçük olduğu için arkadaki yolcu yer darlığından şikayetçi oluyor.

2.Yolda bırakırmı beni?
    4.Performansı nasıldır?
    6.Max. hız kaçtır?

4 senedir motor kullanıyorum , bu modeli kullanmaya başlayalı 13 ay oldu, sıfır aldım 6450 kilometredeyim, 2 defa bandırma manisa yaptım dinlenmeden geri döndüm; 2 defa bandırma tekirdağ çerkezköye gidip geldim karşıya feribotla geçtim; iş icabı; hiçbir sorunla karsılasmadım tek problem çıkarmadı ..yalnız her 1500-2000 km de bir muntazam olarak servise bakımını yaptırdım ...sorularınıza gelince..

1.şehir içi 100 ila 120 lira /km sehir dısı 95 lira/km benzin yaktığını gördüm...hava filtresinin temiz olması çok büyük tasarruf sağlıyor..

2.bakımını düzgün yaptığın müddet hiçbir motor yolda bırakmıyor ..bundan öncede asya 150t kullandım 3,5 yıl onunlada uzak mesafelere çok çıktım 40 000 km kullandım hiiiç yolda kalmadım ama onunda bakımını hiç aksatmadım.

3.bu motorlarda parça sorunu yaşaman zor herbirinin parçası birbirine uyuyor.

4.hız tutkunuysan uzun yolda tavsiye etmem en fazla rüzgarsız kuru havada vede düz yolda 85-90km yi görürsün tek kişi; 2 kişi 65-70km geçmiyor bu arada yokuşlarda falanda motor boğulma şişme kesinlikle yapmıyor ben hiç görmedim.şehr içinde tam bir canavar büyük nimet çook iyi tek kişi iki kişi banamısın demiyor ;

saygılar arkadaslar..kesinlikle kasksız kullanmanızı önermem..

Motosikleti
    parayı bulursam bir gün olacak ;)
    Alıntı ilkerist adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2.Yolda bırakırmı beni?
    4.Performansı nasıldır?
    6.Max. hız kaçtır?

arkadaşlar merhaba,
    ben bu motordan kullandım,ilk motorumdu.insan ilk motorunda aldanabiliyor.akıl veren birisi olmadığında.neyse ben motor ile 3km. ya yakın yol yaptım ama nasıl yaptım bilemezsin.nerden başlasam bilmiyorum.tam bir yolda bırakma makinası.pardon motoru diyecektim.ben bursa merkezde oturuyorum ve gemlik'e gideyim dedim bilen bilir.gidip gelene kadar 10 15 defa yolda bırakmıştır herhalde.
    servisine götürüyom normaldir diyor.enteresan.bişey yapamıyorlar.
    neyse alacak arkadaşlara kesin sureyle almayın diyorum başka bişey demiyorum.
    şimdi bende bir ybr125 var ve geçenlerdeul'a gittik 2 kişi arkada yük falan var 560km yol yaptık ve bana mısın demedi.tam gibi motor maşallah.neyse motora başlayacak arkadaşlara tavsiyem ybr125 dir.çok uzun boylu olmamak şartıyla.
    arkadaşlar yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
    kazasız belasız günler arkadaşalar.saygılar...
    bilgi paylaşıldıkça çoğalır.

Motosikleti
    GSX-R 1000
    Alıntı lieber_mann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,
    ben bu motordan kullandım,ilk motorumdu.insan ilk motorunda aldanabiliyor.akıl veren birisi olmadığında.neyse ben motor ile 3km. ya yakın yol yaptım ama nasıl yaptım bilemezsin.nerden başlasam bilmiyorum.tam bir yolda bırakma makinası.pardon motoru diyecektim.ben bursa merkezde oturuyorum ve gemlik'e gideyim dedim bilen bilir.gidip gelene kadar 10 15 defa yolda bırakmıştır herhalde.
    servisine götürüyom normaldir diyor.enteresan.bişey yapamıyorlar.
    neyse alacak arkadaşlara kesin sureyle almayın diyorum başka bişey demiyorum.
    şimdi bende bir ybr125 var ve geçenlerdeul'a gittik 2 kişi arkada yük falan var 560km yol yaptık ve bana mısın demedi.tam gibi motor maşallah.neyse motora başlayacak arkadaşlara tavsiyem ybr125 dir.çok uzun boylu olmamak şartıyla.
    arkadaşlar yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
    kazasız belasız günler arkadaşalar.saygılar...
    bilgi paylaşıldıkça çoğalır.
    ........................

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler