Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZNX Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally

Motor: Tek Silindir, 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi: 151,1 cm³
    Silindir Çapı ve Strok: 57,4 x 58,4
    Sıkıştırma Oranı: 9,2:1
    Max. Tork: 8,6 Nm at / 5500 rev / min¹
    Max. Güç: 5.7KW
    Max. Hız: 85
    Rölanti: 1600±100rpm
    Şanzıman: otomatik
    Çalıştırma Metodu: Elden ve Ayaktan Marşlı
    Soğutma Tipi: Hava Soğutma
    Yağlama Tipi: Yağ Pompası
    Ateşleme Tipi: CDI
    Fren Tipi (Ön/Arka): Disk/ Disk
    Frenleme Metodu (Ön/Arka): El ile
    Ön / Arka Lastik: 120/70-12 - 120/70-12
    Yakıt Tankı Kapasitesi: 7.6L
    Benzin Tipi: # 93 ve üzeri
    Ağırlık: 110 kg
    Max Yükleme Kapasitesi: 150
    Boyutlar U-G-Y (mm): 1905 x 720 x 1165
    Dingil Mesafesi: 1300

Fiyat: 2,250TL - 2,775 TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bu motor kullanıcısı.. fikri olan yokmu.. almayı düşündüğüm motorlardan biri fakat motor hakkında bilgi bulamadım nette..

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Selam Konuyu aşşağıdaki linkden takip edebilirsiniz bende almadan önce bilgi bulamamıştım şu an 3000 km deyim herhangi bir arıza yada problem çıkarmadı birtek ön amortisörden ses geliyordu oda motoru yıkatınca geçti öğrenmek istediğiniz birşey varsa sorabilirsiniz

http://www.motosiklet.net/forum/moto...znx-euro3.html

siz olmasanız motor hakkında internette hiçbir bilgi olmıcaktı paylaşımların burdan olması gerekir diye düşünüyorum baslıktan dolayı..
    kafam cok karısık.. asya nostalji ya da znu 125 görünüşlerinde dolayı ilgimi fazlasıyla çekiyo.. 150 znx ise 150 lik olmasından dolayı bunların arasına gırıyor ama genel olarak bu motorlardan uzak durulması gerektiği yorumları rahatsız ediyor beni..
    uzun yol yapılabilirmi.. kalitesi nasıl bu motorların ilerde denildiği gibi baş ağrıtırmı:(?

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Selam Ben 4-5 sene önce 125 zn kullanmıştım asya nostaljiyle aynı motor 2 yıl kullandım 1 kere bile arıza yapmadı bu motorda şu an 3000 km yi biraz geçtim şu ana kadar herhangi bir problem çıkarmadı 100 km de 2,5 litre civarı yakıyor orjinal lastikleri değiştirme ihtiyacı duymadım frenler süper bir kere arka fren hava yaptı havasını aldılar düzeldi dengesi çok iyi trafikde araçların arasından kıvrakca geçebiliyorsun zn de kıvrak bir manevra yapmaya kalkınca gidon dizime çarpıyordu bu motordada trafikde durunca ayaklarım tam yere basmıyordu parmak uçlarında duruyordum arka amortisörleri 2 kademe ufalttırdım hem viraj dengesi arttı hemde artık ayak tabanlarım yere basıyor bu arada boyum 1.73 diğer 125 zn yi kullanmış biri olarak bence aralarındaki en büyük fark 150 cc olması değilde jant'ının 2 inch büyük olmasıdır bu fark sürüş kalitesinde kendini hissettiriyor gelelim uzak durma mevzusuna bazı çin motorları var nekadar titiz kullansanda bakımlarını zamanında yapsanda arıza çıkarır ve dökülür her yerinden ses gelir ama bu tüm çin motorları böyledir demek değil bu benim 3 üncü çin malı motorum 3 üde beni hiç üzmedi bisan roadstar 250 ile bir haftalık tur yaptım 2800 km son günü benzin ve yemek dışında kontak kapatmadan fethiyeden istanbula geldim benim pilim bitti birine motoru versem geri fethiyeye giderdi bu motorda çin motoru. seni iyi anlıyorum bende diğer 2 çin motorumu almadan önce forum sayfalarını 2 günde bitirmiştim motorları alırken tecrübe sahibi sayılırdım kronik arızalarının olmadığını dökülmediğini vs. birçok forum üyesi kullanıcının yorumlarından okumuştum bu motoruda almadan önce bi bakayım nasıl motormuş dedim forum sayfalarını araştırdım hiçbir bilgi bulamadım motoru aldıktan sonrada bu sayfayı açtım. son olarak uzun yol yapılabilirmi demişsiniz ben tek seferde 350 km yaptım düz yolda 110 km sürat zorlanmadan yaptım zorlasam biraz daha yapardı dik yokuş yukarı 70 km sürat yapıyor uzun yokuşlarda çekişi düşmüyor her iki hızda % 90 gaz verdim motorda herhangi bir zorlanma falan olmadı ama ben yoruldum nihayetinde şehir içinde kullanılmak için dizayn edilmiş bir motor. kullanıcısının fazla olmamasınıda fiyatına bağlıyorum ben kışın peşin para çok cazip bir fiyata buldum ve hemen aldım çokda memmnunum şu anki fiyatının fazla olduğunu düşünüyorum umarım yardımcı olabilmişimdir kafana takılan yada merak ettiğin birşey olursa sorabilirsin kal sağlıcakla

cevabın için gerçekten çok teşekkür.. ama kafamdaki soru işaretleri bir türlü geçmiyor.. ne yapaıcam bilemiyorum böyle okuyarak arastırarak dusunerek yaz bıtıcek ve ben motor alamıcam.. motor alma surecım ıkı yıl oldu heralde butun hepsıne baktım desem yalan olur en son ybr alıcaktım kafaya koymustum ancak genel ımajından dolayı yıne vazgectım bu sefer goruntusu guzel olsun dıye tutturdum hafta sonları denıze kacabılıcegım bır motor olsun falan ama sımdıde bu motorların kalıtesızlıgı yuzundenalamıyorum..zn yada nostaljı cokbegenıyorumama ıste genel kanı ve yorumlar yuzunden yıne harekete gecemıyorum :(
    sym fiddle a baktım en son saglamlıgı tartısılmıyor ama seklı benı pek tatmın etmedı ve parasıda bıraz cok ama ne yapıcam nasıl olcak saplandım kaldım :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)