Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial 150 ZNX Euro3

Motovento
    REKLAM ALANI
    ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally

Motor: Tek Silindir, 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi: 151,1 cm³
    Silindir Çapı ve Strok: 57,4 x 58,4
    Sıkıştırma Oranı: 9,2:1
    Max. Tork: 8,6 Nm at / 5500 rev / min¹
    Max. Güç: 5.7KW
    Max. Hız: 85
    Rölanti: 1600±100rpm
    Şanzıman: otomatik
    Çalıştırma Metodu: Elden ve Ayaktan Marşlı
    Soğutma Tipi: Hava Soğutma
    Yağlama Tipi: Yağ Pompası
    Ateşleme Tipi: CDI
    Fren Tipi (Ön/Arka): Disk/ Disk
    Frenleme Metodu (Ön/Arka): El ile
    Ön / Arka Lastik: 120/70-12 - 120/70-12
    Yakıt Tankı Kapasitesi: 7.6L
    Benzin Tipi: # 93 ve üzeri
    Ağırlık: 110 kg
    Max Yükleme Kapasitesi: 150
    Boyutlar U-G-Y (mm): 1905 x 720 x 1165
    Dingil Mesafesi: 1300

Fiyat: 2,250TL - 2,775 TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    motoru yeni aldım daha 15 km de bugün plaka çıkacak motor hakkında yorum yapmam için erken diye düşünüyorum ilk izlenimlerim farın ampülü armut tip tabir edilen cinsten fakat aydınlatması iyi, sürüşü dengeli, frenler süper, işcilik kalitesi 125 ZN ile hemen hemen aynı diyebilirim 125 ZN'm vardı 15000 km sürmüştüm çok memnun kalmıştım beni hiç üzmemişti 1 kere bile yolda kalmamıştı umarım bu motorda onun kadar iyi çıkar

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım inşallah umduğun gıbı cıkar senı memnun eder

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Sağol arkadaşım

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    motor 160 km de 5 litre benzin harcadı rodajda olduğu için 30-40 km sürati geçmedim rodajdan sonra bu mesafenin biraz daha artacağını tahmin ediyorum depo 7,6 litre olduğuna göre 1 depoyla 250 km civarı yol yapar. motoru kapının önüne parkediyorum ön tekerden çelik halat kilitle bağlıyorum geçen günü araba park etmek için benim motoru çekmeye çalışmışlar halat ön amortisörle disk kilidin arasında yarım tur atmış ve sıkışmış zar zor çıkardım aralarından şimdik bozuk zeminden geçerken önden bi ötme sesi geliyor onun haricinde motorda hiç ses yok şimdilik izlenimlerim bukadar

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    ikinci depoda 5 litreyle 180 km yaptım üçüncü depoda 170 km deyim hala çeyrek depo benzin var 50-60 km maksimum sürat yaptım. motorun yakışı giderek azalıyor lastikler şu ana kadar hiç kayma yapmadı ama genede fazla güvenemiyorum. motorun dengesi çok iyi trafikte kıvrak bir şekilde kullanılıyor sürüş pozisyonuda çok rahat nede olsa vespa klonu yanlız amortisörleri çok sert tüm çukurları hissediyorsunuz önceleri lastiklerin hava basıncı yüksek olduğu için sert zannediyordum lastik basıncını düşürdüm fakat fazla değişen birşey olmadı
    500 bakımında yağ değişirken dikkat ettim yağ tapasının 10 cm uzunluğunda yaylı filtreli bir mekanizması var ve bayaa geniş bir tapa daha önceki motorunki basit bir vidaydı ikinci bakım 1500 km sonraymış
    bugün hava sıcaklığı 3 c motor tek marşta çalıştı saat gibide sayıyor şimdilik anlatacaklarım bukadar eğer merak ettiğiniz birşey varsa çekinmeden sorabilirsiniz

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Güzel model. Bende birkaç ay kullandım. Beğedim açıkcası. Yalnız amortisörler gayet yumuşak ve rahat size neden sert geldi acaba ?
    Konforu kavrayışı süratlenmesi gidişi vs beklentileri karşılayacak düzeyde.
    Model olarak çok şık.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu motor bizim banstar mete yi taşıyor demekki sağlam makina
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    acayüp bizim motorların amortisör ayarı varmı bilmiyorum belki benimki serttedir yada benim amortisörde bişey var daha önce dediğim gibi çelik halat dolanmıştı zor çıkardım arasından şimdi çukurlarda ötme sesi geliyor belki o zaman ön amortisöre zarar geldi

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Önde ayar yok ama arkalar yaarlanıyor. Ben en sertin bir atına ayarlamıştım. yumuşak ta iki kişi sorun oluyor serttede tek kişi iken çok sert kalıyor en uygun ayar dediğim şekilde oldu bende.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Dün 120 km'lik kısa bir gezi yaptım önce garipçe'ye ardındanda rumeli fenerine gittim tepeye çıkınca hava iyice soğudu yer yer kar vardı resmen dondum motorun performansında en ufak değişiklik olmadı yerler kaygan olduğu için tepelere çıkarken motoru devirsiz kullanmak zorunda kaldım banamısın demedi ama ben dondum dönüşte ilk sapaktan aşağı indim
    Lastieri değiştirmeyi düşünüyordum bu gezinin ardından vazgeçtim çok sert fren yapmama ve kaygan zeminde gitmeme rağmen en ufak bir kayma yapmadı ama ön amortisörümde bi terslik olduğuna kesin kanaat getirdim en ufak çukurda yada tümsekte tak tak vuruyor

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bayide bu motorun üzerine orta sehpada oturdum bu kadar kötü bir duruş oturuş görmemiştim başka hiç bir scooterda, hani scooterda sandalyede oturur gibi durursun derler ya aynen ondan, ayrıca ayak basma yerindeki plastiğin dokusu akülü araba plastiği gibi, bir motosiklete yakışmıyor.

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayide bu motorun üzerine orta sehpada oturdum bu kadar kötü bir duruş oturuş görmemiştim başka hiç bir scooterda, hani scooterda sandalyede oturur gibi durursun derler ya aynen ondan, ayrıca ayak basma yerindeki plastiğin dokusu akülü araba plastiği gibi, bir motosiklete yakışmıyor.
    Bu motorun oturuş tarzı dünyanı en kaliteli motorlarından birinin kopyası 1000 km dir sürüyorum hiçbir rahatsızlık hissetmedim aksine çok rahat ve sürmesi çok zevkli sehpada 10 sn oturup nasıl karar verdiniz anlamış değilim malzeme kalitesi çok yüksek değil ama yerilecek kadarda kötü değil benim için önemli olan beni yolda bırakmaması ama zevk meselesi siz beğenmeyebilirsiniz saygı duyarım o halde orjinaline yönelmenizi tavsiye ederim fiyatı bu motorun 5 misli fazla tabiki çok daha kalitelidir

yokmu baska kullanan?

yok demek ki.. ben yorum yapıyım almayı dusunenler için almayın bu motoru

almıyalım da niye?

motor hakkında kimsenin fikr olmadığı için geçerli bi sebep
    Mengu16 bunu beğendi.

dix1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu motoru ilk motorum olarak düşünüyorum, yalnız sorun şu ki mondial markası beni korkutuyor , korkmamın sebebi uzun süre kullanamazmıyım değil , sürekli sorun çıkartıp motordan soğutur mu diye düşünüyorum yoksa 2 sene bile kullanmıyacağım siz ne dersiniz bu konuda bilgilendirebilirmisiniz, şimdi honda pcx güzel motor ama 6000 tl ler vermek istemiyorum ilk motora

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor bizim banstar mete yi taşıyor demekki sağlam makina
    mete abinin 6 ayda hurdaya çıkardığı motor değilmi bu?

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Selam Ben şu an 3500 km deyim Birkere arka fren sertleşti havasını aldılar düzeldi geçen günde ayaklığın takozu düşmüş onu taktılar (5 YTL) onun dışında birşey çıkmadı gittiğim servis iyi bir servisdir motoruda itinalı kullanırım. istanbul civarı 300--350 km lik gezilerim oluyor şuana kadar herhangi bir sıkıntı olmadı birde aşşağıdaki linde bişeyler yazmışdım onuda oku istersen

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)