Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Sym Gts 250i evo Kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Gts Evo modeli hala satışta.. Tam olarak bilen varmı evo'lar ne zaman sonlanıyor?
    Benim duyduğum ellerindeki evo'ları bitirmeye çalışıyorlarmış. Tam olarak bittikten sonra
    Joymax olarak devam edecekmiş..
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    dışarıda bir sürü sym evo gts 250 var, forumda 10 sayfa konusu var, ilginç

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Evet çok ilginç..

O zaman ben şöyle yorumluyorum bunu; gezmekten yazmaya vakit bulamıyolar heralde..

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    aynen hocam

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    bende gts250i evo sahibiyim.acaba bakımlarına ne kadar ödüyorsunuz ?

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Henüz sadece ilk bakımı yapıldı 300 km.de iken yanılmıyorsam 40 lira verdim..

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    herkese selamlar ikinci el bir sym evo ile aranıza geri döndüm... 6000 bakımını altanlarda yaptırdım....

led ışıkları çok güzel ancak farlarla birlikte kullanıldığında çok kötü duruyor , o yüzden farları beyaz ışık ile değiştirmeyi düşünüyorum ledlerle uyum sağlasın diye....Hangi marka ve model almalıyım kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim...

teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Alıntı vona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Forumda bu ilk mesajım, umarım faydalı olurum. SYM GTS 250i Evo motosikletim ile 5000KM yol yaptıktan sonra bir paylaşım yapmak istedim.

+Motor çok sessiz çalışıyor, benim gibi sese takıntılı olan bir kişiyi fazlasıyla tatmin etti. Motorun sakin sesinden başka bir ses gelmiyor etrafından.

+Beni en çok etkileyen kısımlarından biri, 2000 mt rakımlı geçitlere çıktım, 20-30 km hız ile köy yollarında dağlar aştım henüz fan sesini duymadım ve hiç bir zaman 3. çizgiye gelmedi motor sıcaklığım. Uzunca bir yokuşu çıkarken acaba 3. çizgiye gelecek fan açılacak mı diye bekliyorsunuz, fan açılmıyor hatta 1 Km kadar aşağı inmeye başlayınca 1 çizgiye düşebiliyor sıcaklık. Kısacası soğutma sistemi müthiş, seramik silindir harika bir şey.

+Kavrama gayet iyi, büyük cc'lerdeki kalkışta titreşim sorunu yok.

+12-12.5 lt gibi bir deposu var ve bu depoyla 370 KM her türlü yol şartında görüyorum. (şehir içi şehir dışı sakin kullanım)

+Farları bir arabadan daha iyi aydınlatıyor diyebilirim. Sislerle birlikte ise önünüz ışıl ışıl oluyor. Gerçi, uzunlara geçince kısalar sönüyor keşke uzunlar selektördeki gibi yansa denebilir ama genel anlamda çok çok çok başarılı bir aydınlatma sistemi var. Aynı şekilde arka stoplar/frenler led ve görünürlük yeterince iyi.

+Sele altı oldukça geniş. Bir tam bir yarım kask ve bir sürü ıvır zıvır koyabilirsiniz. Bagajın ışığı ve amortisörü var.

+Bir burgman/silverwing olmasa da koltuklar bence gayet rahat. Benim gibi 100+kg üstü, bel fıtığı olan bir adamı günde 500 KM yol yaptırır ve belini ağrıtmazsa bence bu iyi bir artı. 250cc'de uzun boyluların rahat edeceği motor bence bu.

+Çakmak adaptörü hayat kurtarıyor. GPS veya telefon şarjı uzun yollarda gerekli. Alt torpidodan yan torpidoya ufak bir delik ile hiç kablo gözükmeden temiz temiz kullanabilirsiniz.

+Performans olarak, açıkcası hız seven biri değilim ama son sürati olan 145'e hafif eğimli bir yolda kolayca çıkabilir. Devir kesici olmasa daha gidesi var. Buna rağmen asla iğrenç bir motor sesi duymuyorsunuz. 110-120 arası devamlı olarak kullanabilirsiniz. Ara hızlanmalar oldukça tatmin etti beni. (165 beygir otomobilimden inince)

Gelelim kadı kızımızın kusurlarına;

-Ön cam kesinlikle yetersiz, 100-200 KM yol gittikten sonra rüzgarla boğuşmak yorucu oluyor. Ön camın büyük hali Türkiyede yok, ya İtalyadan sipariş vereceksiniz ya da derme çatma yöntemlerle ek cam vidalatacaksınız. Ben dayanamayıp siparişi dün verdim.

-Varyatör bölümü tozlu yollarda çok çabuk toz alıyor. Varyatörün hava alma kısmı arka lastiğin çıkardığı tüm tozu alacak şekilde saçma dizayn edilmiş. Uzun süre (300-500km gibi) tozlu yolda kullanımdan sonra varyatör temizliği bence gerekli. Yapılmazsa kalkışlarda titreme yapıyor.

-Benzin depo kapağı saçma bir yerde ve taşırmadan full'lettirmek zor. Dolumlarda bez şart. Plastikler renk değiştirmeye hazır bekliyorlar çünkü

-Süspansiyon sistemi tek kişi için yeterli fakat benim gibi zaten göbeğinizde bir artçı taşıyorken arkanıza da birini alırsanız pek zevkli bir sürüş beklemeyin.

-Ön frenler, sert bir frenden sonra bir süre diske sürtüyor (100-200 metre), balata değişimi ilk 500 km işe yaradı, şimdi yine aynı. belki diskimde bir sorun olabilir. Benim gibi yaşayanlar var mı bilmem.

-Ortadaki plastik kalitesi pek iyi değil sanki, çizilmeler izler başladı. 2012 model ve sıcak iklimli biyerde yaşıyorum henüz renk atması yok denecek kadar az ama yine de tedirginim.

-Yan ayaklığı kapatırken çok ses geliyor, bir plastik yapıştırılması yeterli.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, yardımcı olabileceğim birşey varsa yazabilirsiniz.

selamlar sormak istediğim bir soru LS2 Marka iki adet camı aşağı kadar inen yarım kaskımız var ancak ikisini birden sığdırmanın yolunu bulamadım çünkü ön bölüm kask için çok yetersiz kalıyor , arka bölüm ise zaten bir adet kask alıyor...

kasklarımız bundan : http://www.karsiyakamotosiklet.com/images/prod/3712.jpg

- -Ön frenler, sert bir frenden sonra bir süre diske sürtüyor (100-200 metre), balata değişimi ilk 500 km işe yaradı, şimdi yine aynı. belki diskimde bir sorun olabilir. Benim gibi yaşayanlar var mı bilmem.

bende aynı şeyi farkettim ön frene biraz sıkı basınca belli bir süre sanki tekere kağıt yada poşet yapışmış gibi aralıklarla ses geliyor çözümünu bulabilen oldu mu ?

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    bugün motordan bir ses daha gelmeye başladı 6000 bakımın yeni yaptırmıştım ancak bugün gaza yüklenince sanki balata yada başka birşey sürekli sürtüyormuş gibi bir ses geliyor , ses kesintili değil yukarıda bahsettiğim frene basınca arada gelen sesten başka bir ses dediğim...

yarın tekrar altan motora gidicem anlaşılan yol gözüktü

Motosikleti
    sym 250i evo
    Selamlar herkese
    Motorumu 2013 ağustos ayında aldım ve hiç beklemeden eşimle istanbul dan kara suya gittik cok ta rahat bir yolculuk oldu.daha sonra bursa ya gittik uzun yol olarak sadece ikisi var ondan sonra ayağımı kirdim nerdeyse 4 ay motora binemedim.o zamanlar pek dikkat etmedim herhalde ama suan arka lastikten veya disk lerden yavaş gidince ıslık sesi gibi ses geliyor ve bu beni fazlasıyla rahatsız ediyor,ayrıca ne kadar yaktığı ile ilgili herkes bişey yazıyor acaba doğru olan nedir?

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-ilk-sahibinden-2013-sym-gts-250-evo-garantisi-devam-etmekte-158403506/detay/

full aksesuarlı ilk sahibinden. tüm kitapçıkları yedek anahtarları aksesuarları ile birlikte .. xmax 400 takas tercihimdir.. düşünen varsa kaçırılmayacak fırsat .. herşeyi orjinal. kazasız

Motosikleti
    honda ıntegra
    Arkadaşlar slm bende joymax 250 aldım cok memnunum sizlerden ricam bu gezigibi organizeleri hangi sayfadan görüp takip edebilirim bi site adı verirseniz sevinirim herkeze kazasız belasız sürüşler...

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Hafta sonu Ağva'da ve saklıgöl'de bir grup vardı. Nasıl organize oluyorlar bilmiyorum ama haber vermek istedim.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

hocam gts evo için 110 da felan titreme yapıyor diyorlar. ne kadar doğru ? birde siz artçı alınca rahat sürüş beklemeyin yazmışsınız ilk defa scooter da artçı alınca rahat edemezsiniz diyeni gördüm süspansiyonlara ayar felan yapsak çözüm olmazmı ?

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    motorun arka suspansiyon ayarı var diye okumuştum ancak yeri bulamadım yardımcı olabilecek var mıdır ?
    motorum 2013 model eylül ayı çıkışlı

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    kimse yok heralde foruma uğrayan

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    yukarı..........

ErsinBoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i 2011
    arkadaşlar tavsiyenize ihtiyacım var
    hayalimdeki iki motordan birisini alıcam inşallah
    ikinci el almayı düşünüyorum malum sıfır fiyatları çok pahalı

ilk tercih honda pcx
    8.550 km 2012 espli model önce cam ve arka çanta takma aparatı var kırmızı renk ve kusursuz fiyat 5.5 civarı

ikinci ve aklımı çelen sym gts 250i evo çok yakışıklı hep hayalimdi
    eğer bilgiler yanlış yazılmadıysa 5.000 km 2011 model siyah ve fiyatı 7.000 civarı kusursuz olduğu yazılmış acil denmiş ama bu fiyata 1 haftadır ilan yayında kalmış
    ilan aklımı kurcalıyo fiyat fazla uygun gibi mesaj attım ve en kısa sürede motora bakmaya gidicem gibi
    tek beğenmediğim tarafı siyah olması beyaz çok hoşuma gidiyor ama bu paraya bu özelliklerde bulursam kaçırmamalımıyım sizce

şimdiden teşekürler
    iki motoruda almak istersem neye dikkat etmeliyim bu motorları tamircilere göstermeye gerek varmı yada yapmam gereken başka bişey
    mesela gts çok sessiz diyolar motora bindiğimde farklı bi ses olursa servise götürüp baktırayım mı ?

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Arkadaşlar merhaba;

İnternette aradım ancak yağ filtresi bulamadım. Servisler haricinde yağ filtresi bulabileceğimiz biyer var mı acaba?

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    4 gün önce 2014 model bir SYM GTS250İ Evo aldım.
    Yeni sahip olduğum ve hakkında bilgi edinmek istediğim aletlerle ilgili forumlara girip okumayı ve tecrübelerden faydalanmayı çok severim ama bu konu başlığı resmen ölü.
    Nedeni ni anlayamadım, bu motora sahip olanların zamanı mı yok, yoksa paylaşacağı bir şey mi yok anlayamadım.

ilker_efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 sym gts250i evo
    dostum evolarda yağ filtresi yok yağ süzgeci var eğer kastın o ise bende çok aradım ama malesaf servis harici yok

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)