Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

SYM Maxsym 400i

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco People S 200 - Honda NSS 300 Forza
    Arkadaşlar merhaba, bu motor hakkında kullanım özellikleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Son hız, ağırlığının avantajı-dezavantajı, rüzgar, yakıt vs..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Arkadaşlar merhaba xmax de aradığımı bulamayınca bu motoru keşfettim. Elimdeki motoru da sattım. Fakat motor hakkında pek bilgi yok. İlginçtir ingilizce içerik bile bulamadım malesef youtube de bir arkadaş incelemiş rusçaydı galiba arkadaş yarım yamalak çevirmiş ve oldukça memnun olduğundan felan bahsettiğini söyledi. Aklımı inanılmaz kurcalıyor. 2. El fiyatları oldukça uygun gibi en azından xmaxi sattıktan sonra elimde kalan parayla alabilme şansım var. Neyse merak ettiğim bir kaç nokta var. Kronik bir sıkıntısı var mı? özellikle yağ yakma gibi ciddi problemleri var mı? frenleri ve yol tutuşuyla oldukça met ediliyor o konuya girmeyeceğim. Kısmetse uzun yolculuklar için de kullanacağım zaten günlük en az 60 km yol yapıyorum konfor benim ve artçımında hakkı diyorum hala aktif kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Xmax de ne gibi aradığınızı bulamadınız?
    Nesi hoşuna gitmedi mesela veya sizi sym maxsym400i iten sebep nedir?

Motosikleti
    hocam süspansionlarını hiç beğenmedim frenlerde aynı şekilde durmaksınız 100 km yol gittim neden bilmiyorum ama belim koptu resmen. Pcx ile bu kadar sıkıntı yaşamamıştım sadece o çıkıntı zımbırtısı rahatsızlık veriyordu. Xmax de aksesuarlar çok pahalı en büyük sıkıntım bu oldu. yahu telefon tutacağı 350 tl olur mu arkadaş plastik kap işte şaka gibi. Çakmaklık taktırayım telefonu felan şarj ederim dedim 90 tl çakmaklık 30 tl işçilik ücreti çıkardılar. sym nin bu modelini çok met ediyorlar yurtdışında konforu yol tutuşu ve frenlerinden çok memnun herkes aklımı çok fena çeldi. Kaloriferinin olması kışında en azından bi nebze ısınmamızı sağlar diye düşünüyorum. Bir de motor dolu dolu geliyor çanta dışında ek bir aksesuara ihtiyaç duyacağımı düşünmüyorum. Bir de kalıplı alet hoş görünüyor Denemek istiyorum ama yakınlarda kullanan yok işte xmax deki gibi sorun yaşamak istemiyorum. O yüzden kullan arkadaş varsa özellikle uzun bir süre kullanmış olan tecrübelerini duymak isterdim. Özellikle kronik sorun bölümü. acaba var mıdır yok mudur? kafam çok allak bullak
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam süspansionlarını hiç beğenmedim frenlerde aynı şekilde durmaksınız 100 km yol gittim neden bilmiyorum ama belim koptu resmen. Pcx ile bu kadar sıkıntı yaşamamıştım sadece o çıkıntı zımbırtısı rahatsızlık veriyordu. Xmax de aksesuarlar çok pahalı en büyük sıkıntım bu oldu. yahu telefon tutacağı 350 tl olur mu arkadaş plastik kap işte şaka gibi. Çakmaklık taktırayım telefonu felan şarj ederim dedim 90 tl çakmaklık 30 tl işçilik ücreti çıkardılar. sym nin bu modelini çok met ediyorlar yurtdışında konforu yol tutuşu ve frenlerinden çok memnun herkes aklımı çok fena çeldi. Kaloriferinin olması kışında en azından bi nebze ısınmamızı sağlar diye düşünüyorum. Bir de motor dolu dolu geliyor çanta dışında ek bir aksesuara ihtiyaç duyacağımı düşünmüyorum. Bir de kalıplı alet hoş görünüyor Denemek istiyorum ama yakınlarda kullanan yok işte xmax deki gibi sorun yaşamak istemiyorum. O yüzden kullan arkadaş varsa özellikle uzun bir süre kullanmış olan tecrübelerini duymak isterdim. Özellikle kronik sorun bölümü. acaba var mıdır yok mudur? kafam çok allak bullak
    Valla sym güzel makineler yapıyor ama forum ölü trafikte kaç tane görüyorum ama kimse girip yazmıyor,
    Ben bugün 600 cc liğini sordum 2014 modeline 22.300 Dediler,2015 modeline 28.000 dediler şaşırdım kaldım,
    yeni model hiç farkı yok ama arada 6000 fark var. Deneme sürüşü istedim elimizde deneme sürüşüne verilecek motor yok dediler tam komedi, Deneme sürüşü olmadan nasıl karar vericez belki beğenmiyecem .SYM Firması diyor muş ki bizim markamız bilinen bir marka o yüzden deneme sürüşüne gerek yok, saçmalıktan öteye geçmeyen açıklamalar.
    Artı almak isteseniz ellerinde de yokmuş zaten.
    Bende bu formu takip edicem bakalım kim yazacak?

Motosikleti
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla sym güzel makineler yapıyor ama forum ölü trafikte kaç tane görüyorum ama kimse girip yazmıyor,
    Ben bugün 600 cc liğini sordum 2014 modeline 22.300 Dediler,2015 modeline 28.000 dediler şaşırdım kaldım,
    yeni model hiç farkı yok ama arada 6000 fark var. Deneme sürüşü istedim elimizde deneme sürüşüne verilecek motor yok dediler tam komedi, Deneme sürüşü olmadan nasıl karar vericez belki beğenmiyecem .SYM Firması diyor muş ki bizim markamız bilinen bir marka o yüzden deneme sürüşüne gerek yok, saçmalıktan öteye geçmeyen açıklamalar.
    Artı almak isteseniz ellerinde de yokmuş zaten.
    Bende bu formu takip edicem bakalım kim yazacak?
    hocam ben zaten 2. el bakıyorum sıfır ayarında baya satan var xmaxden sonra elimde bir miktar para var zaten üzerine cebimden ekstra bir meblağ çıkmayacak şekilde almak istiyorum. Alet gerçekten çok hoşuma gitti bir de dediğim gibi yurtdışı sitelerinde acayip met etmişler. Bir de uzun bir süre motor değiştirmek istemiyorum artık 2 senede 5 motor değiştirdim alması değil fakat satması bir dert. pcx sattım 1 senelik fakat fazla binmedim 6-7000 km gibi kullanım vardı. Pimpirikli biri olduğum için motor sıfır gibiydi adam nasıl psikoloji ile gelmişse 1 senede böyle olması imkansız gibi zırvalamaya başlamıştı ondan uğraşmakta istemiyorum. Nasip olursa en azında 3-4 sene kullanmak sonrasında ise Allah nasip ederse goldwing almak istiyorum scooturk te bir arkadaş yazmış aslında sym nin bu modeli için öve öve bitirememiş o da işte dürtüyor şeytan

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    hocam ben zaten 2. el bakıyorum sıfır ayarında baya satan var xmaxden sonra elimde bir miktar para var zaten üzerine cebimden ekstra bir meblağ çıkmayacak şekilde almak istiyorum. Alet gerçekten çok hoşuma gitti bir de dediğim gibi yurtdışı sitelerinde acayip met etmişler. Bir de uzun bir süre motor değiştirmek istemiyorum artık 2 senede 5 motor değiştirdim alması değil fakat satması bir dert. pcx sattım 1 senelik fakat fazla binmedim 6-7000 km gibi kullanım vardı. Pimpirikli biri olduğum için motor sıfır gibiydi adam nasıl psikoloji ile gelmişse 1 senede böyle olması imkansız gibi zırvalamaya başlamıştı ondan uğraşmakta istemiyorum. Nasip olursa en azında 3-4 sene kullanmak sonrasında ise Allah nasip ederse goldwing almak istiyorum scooturk te bir arkadaş yazmış aslında sym nin bu modeli için öve öve bitirememiş o da işte dürtüyor şeytan
    Bak ben sana söyleyeyim SYM güzel makinalar yapıyor fakat 2.eli ölü,
    Sahibinden.com da hesabımda kaç tane sym 400İ var hepsi fiyatlarını 12.000₺ küsur lere kadar düşürdü çünkü satmıyor,
    Artı birde şu var bu makineler 2012 yılında Tr gelmiş yani hepsi 2012 model, ruhsatlarında 2012 model yazıyor, yani sen 2015 ocak ayında da alsan ruhsatta 2012 model yazacak,

Bence bu makinenin 600cc liğine bakmanda fayda var.
    Sym ler de parça sıkıntısı var onu da unutmamak lazım, sen sym servisleriyle konuştun mu hiç bir kaç servisle konuş ondan sonra kararını ver,

Mesela sym alternatif;

kawa 300
    Dealim
    Honda Forza

Motosikleti
    Bak ben sana söyleyeyim SYM güzel makinalar yapıyor fakat 2.eli ölü,
    Sahibinden.com da hesabımda kaç tane sym 400İ var hepsi fiyatlarını 12.000₺ küsur lere kadar düşürdü çünkü satmıyor,
    Artı birde şu var bu makineler 2012 yılında Tr gelmiş yani hepsi 2012 model, ruhsatlarında 2012 model yazıyor, yani sen 2015 ocak ayında da alsan ruhsatta 2012 model yazacak,

Bence bu makinenin 600cc liğine bakmanda fayda var.
    Sym ler de parça sıkıntısı var onu da unutmamak lazım, sen sym servisleriyle konuştun mu hiç bir kaç servisle konuş ondan sonra kararını ver,

Mesela sym alternatif;

kawa 300
    Dealim
    Honda Forza
    hocam dediğim gibi satmak için değil binmek için düşünüyorum. Zaten 2. el temiz alacağım. Sevis sıkıntı değil zaten bu zamana kadar hep kendim yaptım motosikletlerimin bakımlarını. Yedek parça da hemen hemen aşınmadan dolayı değişmesi gerekli olan parçalar hemen temin edilebiliyor. Elimdeki yamaha dan hiç memnun kalmadım aslında görüntüsü felan çok hoşuma gidiyordu fakat süspansiyonları beni deli etti bir de aksesuar fiyatları. Bahsettiğin motorlar güzel lakin bütçe var bir de işin içinde sym yi isteme sabebim zengin aksesuar ve donanım ile gelmesi. Yol tutuşu ve fren de çok met ediliyor. Xmax de yaşadığım sıkıntılardan biridir misal fren inanılmaz hissis ve hiç güven vermiyordu. Diğer bir önemli undur artçı rahatlığı. xmax de artçı süspansiyon ve koltuğun sertliği ve dar olması nedeniyle 50 km sonra çok rahatsız oluyordu. sym de hem çok geniş bir alan var üstelik sisy bar fabrika çıkışlı geliyor ve koltuğun yumuşaklığının yeterli olduğundan bahsediliyor. Bir de kaloferi benim gibi kışında motosiklet kullanan için veli nimet yani dediğim gibi her ne kadar kullanma ve görme fırsatım daha olmasa da bakalım ramazandan sonra alırım artık oruçlu kafayla o kadar yol sıkıntılı olur Kısaca kağıt üzerinde kesinlikle daha fazlasını vaad ediyor diğer bellirttiğiniz motosikletlere göre. Diğer sym modellerine de baktım acaba şikayet var mı diye donanımsal ve motor olarak bir sıkıntı yaşan görmedim. Neyse bakalım umarım hayırlı olur
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    hocam dediğim gibi satmak için değil binmek için düşünüyorum. Zaten 2. el temiz alacağım. Sevis sıkıntı değil zaten bu zamana kadar hep kendim yaptım motosikletlerimin bakımlarını. Yedek parça da hemen hemen aşınmadan dolayı değişmesi gerekli olan parçalar hemen temin edilebiliyor. Elimdeki yamaha dan hiç memnun kalmadım aslında görüntüsü felan çok hoşuma gidiyordu fakat süspansiyonları beni deli etti bir de aksesuar fiyatları. Bahsettiğin motorlar güzel lakin bütçe var bir de işin içinde sym yi isteme sabebim zengin aksesuar ve donanım ile gelmesi. Yol tutuşu ve fren de çok met ediliyor. Xmax de yaşadığım sıkıntılardan biridir misal fren inanılmaz hissis ve hiç güven vermiyordu. Diğer bir önemli undur artçı rahatlığı. xmax de artçı süspansiyon ve koltuğun sertliği ve dar olması nedeniyle 50 km sonra çok rahatsız oluyordu. sym de hem çok geniş bir alan var üstelik sisy bar fabrika çıkışlı geliyor ve koltuğun yumuşaklığının yeterli olduğundan bahsediliyor. Bir de kaloferi benim gibi kışında motosiklet kullanan için veli nimet yani dediğim gibi her ne kadar kullanma ve görme fırsatım daha olmasa da bakalım ramazandan sonra alırım artık oruçlu kafayla o kadar yol sıkıntılı olur Kısaca kağıt üzerinde kesinlikle daha fazlasını vaad ediyor diğer bellirttiğiniz motosikletlere göre. Diğer sym modellerine de baktım acaba şikayet var mı diye donanımsal ve motor olarak bir sıkıntı yaşan görmedim. Neyse bakalım umarım hayırlı olur
    Hakkında hayırlısı neyse o olsun inşallah
    freewill bunu beğendi.

Motosikleti
    Hakkında hayırlısı neyse o olsun inşallah
    amin Dediğim gibi çok araştırdım kronik bir problemi de yokmuş Zaten aleti o kadar donatmışlar ki 2012 den beri değişikliğe bile gidilme gereği duyulmamış rus sitelerinde yazan bu
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    mr 250 destro
    slm 2012modelden yukarı sym400yok bende afyonda buldum getırttım tabı benımkı sıfırdı 400ilerde kalorıfer yok 600ilerde var onun dısında hem cakmak gırısı hemde ayrıca usb sarj cıhazı var fullbır motor frenler ve yol tutusu super kı lastıklerı maxıx marka olmasına ragmen bagajı bıraz kucuk ama kask ve mont sıgıyor ıkı kask sıgıyormus ben sıgdıramadım yakıtı cok az aku gostergesı var on cam vıdalı ıstersen yukarı assagıya oynuyor benım boyum 1.83cm rahatca oturuyorum ve ruzgar gelmıyor kronık problemı yok sadece arka sol amortısor baglantı demırı esnegınde hava fıltresıne carpıyor demırı bıraz traslattım suan bır problemı yok al tavsıye ederım buyuk parcalar dısında dıger bakım parcaları mevcut
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    yurtdışı incelemelerinde 400 olan da görünüyor kalorifer yahu tr ye has mı bu olay
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar bir de bu kayışın ömrü ne kadar fiyat hakkında bilgisi olan var mı?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    mr 250 destro
    sym lerın kayısı kolay kolay yıpranmıyor ben 15000km de degıstırmıstım daha oncekı sym gts250 varken fıyatı ozamanlar 250tl cıvarındaydı ama sym gts 250 nın.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    kayıs20-25 bınde degısıyor
    orjınalı suan 400tl ben 125 tl ye belcıka malı bır kayıs aldım

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben de maxsym 400 aldım. ama pek kullanan yok malesef.

Motosikleti
    HONDA NC750 X DCT
    Herkese merhaba,

Konu başlığında adı geçen scooterun 600 cc'liğini 1 yıldan fazla süredir kullanıyorum. 600 cc'liği için başlık açmaya çalıştım, beceremedim. Site yönetimine yazdım, herhangi bir girişim ya da cevap alamadım.

Motorun şehir içi-dışı performansı gayet iyi. Kalkış, ara hız, hızlanma ve durma isteklerinize gayet iyi cevap veriyor. İlk kalkışta yanınızda duran ve küçümseyen gözlerle tip tip bakan diğer motorcuları (Racing, naked vb.) 2-3 saniye içinde aynanızdan görüyorsunuz. Yetişmeye çalışıyorlar ama nafile bu makine devrini tamalayıp ivmesini aldı mı amerikan arabaları gibi gidiyor.

Süspansiyon sistemi de gayet iyi ama yine de kasislerde ve çukurlarda yavaşlamanızda fayda var. Yoksa kasisin yüksekliğini veya çukurun derinliğini mm cinsinden ölçebilirsiniz.

Yakıt konusu biraz değişik; şehir içi sıkıştırmadan kullanırsanız 27-28 kuruşa kadar düşüyor. Yok ben devirli sevmem gazı kökliycem derseniz 35-37 kuruşlara kadar çıkıyor (ama hakkını da veriyor).

Daha fazla detaylı bilgi isteyen olursa seve seve yardımcı olurum.

Herkese iyi günler, kazasız sürüşler...
    benhasan bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    250 evo yu tatmış biri olarak Tekrar sym den, 400i alma hayali ile.. keyifli sürüşler..
    birGarip..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Arkadaşlar, feysbukta şöyle bir grup açtım kullanıcılar birbirine ulaşabilsin, bilgi alışverişi daha hızlı olsun diye. Katılırsanız, tanıdığınız maxsym kullanıcılarını katarsanız sevinirim.

https://www.facebook.com/groups/336448250077999/

cem1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM MAXİ 400İ
    Bende yeni maxi 400i kullanıcısıyım.. Daha önce chopper kullanıyordum, arada scooter kullanmışlığımda vardır. Ama bu 400i çok başka , gerçekten insan sürekli binmek istiyor.. Denegesi harika , aerodinamik , konforlu , gayet akıcı , resmen süzülüyor , bastıkça yağ gibi akıyor.. Şahsen çok keyif aldım , yağmur çamur demeden devam.. Almak isteyen , bu düşüncelerimden faydalanır umarım. Daha sayacak çok aey var. Herkese iyi sürüşler..
    ömerson bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)