Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Speed 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway speed 150
    Özellikler SPEED 150

Uzunluk ( mm ) 2060
    Genişlik ( mm ) 726
    Yükseklik ( mm ) 1120
    Teker Mesafesi ( mm ) 1320
    Yerden yüksek ( mm ) 150
    Net Ağırlık ( kg ) 128
    Motor Tipi Tek Silindirli, 4 Zamanlı, Hava Soğutmalı
    Maksimum Güç 11 hp/ 8250 rpm
    Maksimum Tork 10.4Nm/ 6500 rpm
    Ön Fren Disk
    Arka Fren Disk
    Ön Teker Ölçüleri 2.75-18
    Arka Teker Ölçüleri 3.25-18
    Yakıt Depo Kapasitesi ( L ) 11
    Ateşleme Sistemi CDI
    Maksimum Yük Kapasitesi ( kg ) 150
    Çalıştırma Sistemi Elektrik ve Ayaktan Marş
    Debriyaj Sistemi Manuel, 5 Vites
    Akü 12V

Arkadaşlar Speed 150 ile bilgilerimizi burda paylaşalım Speed sahibi olan arkadaşlar motorsikletlerinin resimlerini burda paylaşırlar ise motoru tanımak açısından faydalı olur Bende yakında kendi motorumun resimlerini burda paylaşıcam.Lakin paylaşmadan önce kendi izlenimlerimi artı ve eksi olarak aktarayım.

+ motosiklet kırılıp dökülmüyor.1 yıl oldu sıfır alalı,hala sıfır gibi

- 150 cc için daha hızlı olabilirdi.maksimum 100-105 kmh yapıyor.

+ Çok ergonomik bir motor,kullanmak keyif veriyor.

- tek çirkin yanı aynaları,ben kendim başka aynalar aldım

+ Genel görüntü çok hoş,ybr ile kıyaslayanlar yan yana dururlarken baksınlar.ybr'nin cılız,speed'in kaslı olduğunu hemen fark edecekler.

- koltuk kılıfı çirkin değil ama kalitesiz ve kullanışsız.Onu bir döşemecide 20 tl'ye hallettim.

+ Çoğumuzun bu satıları okurken asıl merak ettiği kısım yakıt durumu merak etmeyin üzmüyor.Gayet ekonomik Basmaya göre değiştiği için net bir bilgi veremiyorum.50 tl benzin ile 400 km gittiğimde oldu şehir içinde,30 tl ile 270 km'de

+ Çok hızlı olmamasına rağmen üstümde 2 ağır adam varmış gidemem demez yokuşta sizi sıkıntıya sokmaz.

+ - Tork meselesine gelince Sonuçta bu bir xt 600 değil,o yüzden büyük beklentiler içine girmemek lazım.6000 km olana kadar gazı verince bağırıyor ama yeterli gücü hissedemiyordum.6000 km'den sonra hissedilir bir artış oldu.Sanırım motor açıldı

+
    Motor 8000 km'ye merdiven dayadı.Teknik aksamda hiçbir sorun yaşamadım.

+ Titreşim yok denilicek kadar az.

Sormak istediğiniz sorular var ise burda seve seve yanıtlarım
    Kontrolsüz hız,hız değildir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Keeway speed 150
    Arkadaşlar sizinle ilk uzun yol deneyimimi paylaşmak istedim bodrum - fethiye arası 222 km yol yaptım.bodrum'dan gökova'ya kadar ören yolu üzerinden geldim.Yani dağların,köylerin ve müthiş manzaraların içinden gökova'dan sonra şehirler arası yoldan geldim.Köy yollarında 30-40 km ortalama hızlı gelirken,şehirler arası 70-80 km hızla geldim Çok keyifli bir yolculuktu,bu yolculuk sırasında motorumu daha çok sevdim Bu arada küçük bir uyarı gökova fethiye arasında motorlar için hız sınırı 74 km radarlara dikkat ! Motorumla ilgili bir ıkınma tıkanma olmadı.Tek uzun molam yarım saatti,diğerleri fotoğraf ve wc ihtiyacı için verilen 2-3 dakilalık aralardı geze geze geldiğim için yolculuk molalar dahil 6 saat felan sürdü.Yakıt ise 20tl civarı yaktı diye tahmin ediyorum Dönüşte direk şehirler arası yoldan dönücem,bakalım kaç saatimizi alıcak aşağıda yolculuğumdan kalan birkaç manzara fotoğrafını görebilirsiniz

[

Motosikleti
    Keeway speed 150
    Merhaba arkadaşlar sanırım pek keeway speed 150 kullanıcısı yok Ancak,temiz bakıldığı sürece çirkinleşicek bir makine değildir bunlar aylar önce çektiğim birkaç resim.Merak edenler için paylaşayım Resimlerin üzerine tıklarsanız orjinal boyutu ile çıkacaktır.

Motosikleti
    Keeway speed 150
    Gördüğüm kadarı ile fazla bir ilgi yok speed 150'ye ama bu speed'in hak ettiği değer değil arkadaşlar motorsikletimi 2010'dan bu yana aktif olarak kullanıyorum.13.000 km'ye yaklaştı ve motor eskisinden daha seri yağını 1500 km'de bir değiştirip biniyorum.Beni üzecek bir arızası olmadı daha doğrusu arızası olmadı sorusu olan varsa sorabilir bu arada olumsuz tek tarafı uzun yola çıktığımda,80 km yol gittikten sonra popo biraz ağıyor :D mola vererek gitmek gerek sanırım yüksek cc'li geniş bir motorla ancak bu popo ağrısı olmaz
    acanlı bunu beğendi.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Kendin çal kendin oyna.. bir tek sende var galiba bu motordan.. Keeway fena değildir birde arkalar disk görüntü fena değil göstergeler kötü ve motor klasik 150.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Keeway speed 150
    Evet sanki bir tek bende varmış gibi hissediyorum bende ayrıcalık olarak görüyorum,yoksa tutulmayan bir motoru tek tutan enayi olarak değil :D çünkü üzmeyen bir motorsiklet ve ben aldığıma memnunum aslında olay pazarlama ile alakalı farkında olunamayan şeyin tutulmasıda mümkün değil

Tutuluyor krdeşim merak etme sen motorumdan bende çok memnunum 2. el aldım ama hiç yarıyolda bırakmadı beni bende cg200 yaptım şuanda düzde 140-150max. görüyorum ön arka dişli değiştim parçalar ona göre ayarlandı hiç bi problem yok ben pek anlamam bu motorun içinden ama, sanki bnm evladım gibi

http://imageshack.us/photo/my-images/13/75026324.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/18/66396322.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/338/51939577.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/803/36970291.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/18/15102012567.jpg/

eskiler

Motosikleti
    keeway speed 150
    SLM arkadaşlar bende 2008 modeli var gayet memnunum motorumdan hoşuma giden iki önemli şey amortisörleri diğeride vibrasyon olmaması. iki gün önce ön zincir dişlisini değiştirdim 15 ten 18 cıkardım motor cok rahatladı bunu yapmadan önce hemen vites büyütme istiyodu şimdi böyle bişe kalmadı yalnız dişli kapağını biraz yontmak gerekiyo zincir sürtüyo

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Arkadaşlar almak istense fiyatı kaçtır?Gerçekten klasik bir 150 cc.Fena motor değil ama egzoz çok kötü :/

Motosikleti
    Keeway speed 150
    Sahibinden com'a bakabilirsin. Benim motoru ya kawasaki ya suzuki zannediyorlar : ))) Komik bir benzetme. Ancak benzetenler motorlara sempati duyan ama motor kullanmayan,motor bilgisi az olan insanlar hayalim de ki motor yamaha mt-03 Ancak hem fiyatı,hem vergisi,hem yakıtı tuzlu işi gidip gelmek için keeway'i,arada gezmek için mt-03'ü kullanmak lazım ) Bu arada evet vibrasyon yok denilecek kadar azdır speed 150'de

eskiden bu siteye çok girerdim üniversite yıllarımda speed 150 kullanıcısı olarak. o zamanlar motorumu çok seviyordum. aradan 7 yıl geçti 7 yıl sonra motoruma ilk defa parça ihtiyacı duyduğum için yedek parça araştırması yaparken rastladım. şifremi bile unutmuşum tekrar şifre istedim sırf eski günlerin hatırına birkaç cümle yazayım diye.
    keeway speed 150 motorum tamı tamına 7 yıllık. eskiden kendim kullanırdım öğretmen olduktan sonra biladerimle birlikte kullanıyoruz. 40000 km yi geçen motosikletimin ilk defa yedek parça ihtiyacı oldu o da arka lastik ve zincir ve arka teker göbeğindeki kaplin takozu denilen parça. 40000 km dir motorumun hiç bir parçasını henüz değiştirmedim herşeyiyle orjinal duruyor. aslında bakımlarını da tam yaptırdım denilemez yağ değişimini bile 5000 km yi geçtiğini bazen 10000 km yi geçtiğini bilirim. ama hala saat gibi çalışıyor. sadece zinciri ve kaplin takozu gevredi heralde hemen gevşeme yapıyor. motorla çok yerler gezdim iki sene boyunca üniversiteye motorumla gittim geldim. hatta bu sitede eskilerden kalma fotoğraflarım bile olabilir. çok kahrımı çekti ama motorumu hiç zorlamadım. 80-90 km hızı çok nadir geçmişimdir. şimdi bile binenler daha motoru bile açılmamış bunun derler. biladerim tutturuyor çok eskidi satalım bi mondial alalım diye bende ona diyorum ki bilader piyasada 7 yıllık bi mondial göster hemen satıp mondial alacam diyom.
    arkadaşlarımla çok yerler gezdim sırtımda bir sırt çantasıyla çok yerler dediğim 100-200 km lik yollar değil 1000-1500 km lik yollar. ama artık sadece şehir içinde kullanılıyor. onun için fazla km yapamıyoruz. ve en önemlisi beni bir kez dahi yolda bırakmadı. eskiden citroen bir arabam vardı ona güvenmediğimden gideceğim uzun yollara motorumla giderdim.
    diyeceğim o ki kral motormuş vesselam alırken neden kimsede yok bundan diyordum çok kararsızdım ama kaliteli bir motormuş. tabiki bilenler bilir bu motoru. ama ilk defa yedek parça ihtiyacı duydum parça sıkıntısı var onu söyleyebilirim. mecburen gidip şu mondiallere takılan zincirlerden taktıracam motoruma hiç istemesemde ve biliyorum bir sene sonra taktığım zincir ve kaplin takozu bozulacak.

Motosikleti
    Keeway speed 150
    Sevgili arkadaşlar motorsiklet 17.000 km'ye yaklaştı ve hiçbir sorunu yok Bunda katkım büyük tabi ki 3 yıldır biniyorum tek yaptığım zamanı gelince yağını değiştirmek ve motorsikleti üzmemek. Motorsikletin hızı ve torku eskisinden daha iyi, enteresan bir durum motorsikletin motor aksamında beni değiştir diyen bir parçası çıkmadı henüz Arada meraktan tamirciye felan gidip göz attırdım, gayet iyi durumda sorun yok dediler Genelde iş ve arası kullandım, şehirler arasıda gittiğim oldu. Yedek parça sorununuda direk türkiye distribütörünü arayarak çözebilirsiniz! Ben arka farı komple değiştirdim, çünkü vida yerinden çok sıkılmış ve kırılmıştı. Yapıştırmak yerine işin garantisini seçip parçayı değiştirdim birebir parçası geldi

Motosikleti
    Keeway speed 150
    Arkadaşlar motorumun dişli ve zincir setini değiştirmem gerekiyor. Ancak, internet üzerinden bulamadım. Tahmin edelebileceği üzere sanayide zaten yok. Yedek parça olayı eskiye nazaran sıkıntılı keeway'de. Son çare yine türkiye distribütörünü arayacağım. Orjinalini bulamazsak farklı boyutlarda dişli takmak sıkıntı olur mu?

Motosikleti
    Keeway speed 150
    İstediğim parçayı buldum. Üstelik kendi yaşadığım şehirde biraz daha dikkatli araştırmak lazımmış bu arada motorum 25000 km civarında ve ciddi bir sorun yok. En son zincir değişti, belli bi km sonra değişmesi gerekiyor haliyle egzozun içinde bir kırık vardı, onuda egzozcu halletti. Krom kaplama hariç her motorda olduğu gibi benim egzozda da paslanmalar var. Unutmadan birde arka rulman değişti. Göbekte hafif bir oynama vardı. Tamirci arkadaşlar motorun hor kullanılmadığını ve iyi durumda olduğunu belirtti zamanında bakım yapılıp, motor hor kullanılmadığı sürece hiçbir motorda kolay kolay sorun olmaz zaten. Herkese kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)