Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

çinli cbr 150 ler(xgj 150-23)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    yapcak bıse yok ..zengının parası zugurdun agzını yorar...boswerın keyfınıze bakın..
    MT ANTALYA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mct 250 Kışa İnş...
    arkadaşlar çinden çıkan mal aşırı derecede ucuz oluyor düşünsenize orda mühendis aylık10 dolar maaşla çalışıyor

işçilik 1 dolar bile değil... ve düşünün ev fiyatları dandik bir yerde bile 50000 dolar deniyor

yani çin aslında çok ucuz bir ülke... hani aslında kullandığımız kalite yönündende bi farklılık yok çünkü adamlar zaten kar edelim diye metal karışımlarını düşürmüyor sadece yapılan malı hop satışa yani denetimden geçirmiyor...

Öyle bir toptancıyla konuştumki adam 2 senede zengin oldu...Nakliye gideri malın alış fiyatından fazla tutuyor diyor... gemi gemi mal getiriyor...

şaka gibi ama gerçek... yani nekadar vergi koyarsan koy ne yaparsan yap çin hızlı bir biimde dünyayı ele geçiriyor..
    Benim için en önemli şey hız... O 10 Saniyede ben özgürüm...( cehenneme git toretto...:cat:)

Bizim oy kullanıp başa geçirmek için kuyruklarda heba oldugumuz SAYIN meclis üyelerimiz eger biraz zeki, biraz çevik olsalardı; ithalatın önüne geçmek için basit yol olan vergilendirmenin yalnızca ortadireğin altına boru döşemek olduğunu birazcık olsun çakarlardı.Hatta bunu o küçük beyinlerine birileri ki o da burjuva dedigimiz pastanın büyük dilimini sömüren saygın soyguncular fısıldamasalar beraberinde ceblerine ,,pardon pardon hesap defterlerine birşeyler ekleyip.Bir üretici bir sömürücü eşliginde devlet kapısına gelmezse teşvik,uzun vadeli kredi vb gibi konularda devletden umdugu destegi asla bulamaz bu memlekette.Neden;yöneticilerimizin dilinden tek sömürücüler anlar.SAYIN vekilim-bakanım her ne ..... sa bilseki dünya standartlarındaki herhengi bir cc deki motorsiklet nasıl olmalıdır diye ki insanına milli servetine deger veren bir T.C vatandaşı olarak.......Türkiye cumhuriyeti motor mezarlığına dönmezdi.300-5000-15000 KM de garajlarda hurdalıklarda üretim sorunlarından dolayı çürüyen gayri safi milli hasılat.Böyle densiz böyle seviyesiz bir sisteme böyle bir tarih esir olamaz olmamalı ama biz suçluyuz.Bunları alkışladığımız sürece bu eziyetlere mahkumuz.Umdugu motora binemeyen her motorcu adına yazıyorum bunlarıTüm bunlara ragmen de birkaç blirkişiçıkıp hala bu ülkede % bilmem kaç yerli üretim yapılıyor diyor beni güldürüyorki bunu savunanlar da emimnim o markaların tamirci ve satıcıları.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    eet memleket meselelerini konuşmak için gerçekten çok hoş bi topic.gerçektenn.....
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    ŞimdiLik Yoq...!!!
    yorumlara bakıyorumda yerden yere vurmuşsunuz motoru ben kullandım motor çok güzel ve rahat ufakdan titreşimi var onu halledebiliyorsunuz zaten (Y) bende bu aralar bi motor alıcam gene bundan düşünüyorum çünkü kullanırken çok zevk aldım vede çok büyük bi arızası olmadı bence güzel motor fiaıda çok uygun ,)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler