Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Yamaha WR 125 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    Alıntı gigiamato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba wr125 r/x kullanıcıları. Forumda yeniyim fakat wr125x ile uzun yol deneyimi konusunda soruları cevaplayabilirim. Ayrıca soft saddlebag almayı düşünüyorum, motora bağlama konusunda(yan demir vs) tecrübesi olan var mı acaba?
    uzun yol konusunda sıkıntıları nelerdir. cbf almayı düşünüyordum uzun yol için fakat araziye girmeyi seviyorum o yüzden bu motorda hoşuma gitti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gigiamato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha wr125x
    A. Otoban ve Duble Yol Ağırlıklı Güzergahları Tercih Edeceksen
    1. son hızı düşük bir makine olduğundan sıkılabilirsin. hatta uyuklayabilirsin (motoru yormayan yüksek seyir hızı 85-100 arası)
    2. otobüs ve tır sollarken zorlanırsın
    3. koltuk rahatsız edecektir (30-40km sonra) çok viraj vs olmadığından
    4. sert rüzgar alan bir oturma pozisyonu var, bu da seyir hızında +-15km/s lik değişmelere sebep oluyor
    5. 6.vites çok torksuz olduğunda sık sık 5e düşmen gerekebiliyor rüzgar yüzünden
    6. 250KM yol aldıktan sonra bir benzinci gözlemeye başlaman gerekiyor

B. Tali Yollar, Virajlı Yollar, İnişli Çıkışlı Yollar Tercih Edeceksen
    1. çamurluk sisteminin doğası gereği su ve çamurlu yerlerden geçince biraz kirlenmeyi göze alman gerekecek
    2. 3. ve 4. viteslerin aralıkları sayesinde ani yokuşlar, virajlar inanılmaz keyifli olabiliyor
    3. bunun dışında üst düzey keyifli bir yolculuk vaat ediyor

C. Toprak Yollar Tercih Edeceksen
    1. yapısı uygun fakat arazi lastiği şart.ya da "R" versiyonunu satın alacaksın
    2. üzerindeki lastiklerle dans eder şekilde gidecektir

D. Sıkışık Trafikli Yolları Tercih Edeceksen
    1. oturma pozisyonu dik ve yüksek olduğu için önünü görmede epey avantajlısın ve trafik müthiş bir okuma ile keyfe dönüşüyor
    2. kaldırımdan inme, kaldırıma zıplama gibi konularda eğitimliysen bir günlük sürüş bile bir ömürlük keyif verebiliyor
    3. ince bir motor olduğundan bisiklet gibi geçebiliyorsun aralardan, aynalar arabalardan yüksekte kaldığında aynalar da dert olmuyor

Sonuç Olarak:
    -Burdan gazı açarım, Ankaraya giderim, Bodruma giderim dersen 125lik WRXten uzak durmalısın.
    -Çadırı, tulumu, matı yüklerim, tali yollar benim dersen, mütevaziysen fakat gözün de pekse bazı durumlarda bu motor iyi bir başlangıç.
    -Zaten yasal hız sınırları neyime yetmiyor ki? Hızlı giden tırları sollamak zorunda mıyım? dersen bu motoru ömürlük alıp dünyayı bile gezebilirsin.
    -Şehir içinde zibidilik yaparım, 125lik olduğunu saklarım hacı dersen, şehir içinde de ilgili bakışlara, hayranlıklara maruz kalırsın fakat biraz karton bi durum yani onun için biraz tork lazım ;)

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Arkadaşlar selamlar hepinize.

Konuyu bölüm bölüm okudum arkadaşların eline saglık güzel bilgilerle doldurmussunuz sayfanızı.

Bende 2nci motor olarak wr125 alacagım ara ara arazide kullanmak için.

Şimdi bu motoru izmirde kullanan arkadaşlar varmı ? Eger varsa müsait bi zamanda izmir mt toplantısına gelirlerse sevinirim hem tanışmış oluruz hemde ben modeli incelemiş olurum..

Ayrıca almayı düşündügüm motor trabzonda.

Trabzon da bu motoru kullanan arkadaşlar varsa yardımlarını beklıyorum izmirden trabzona gelebilirim.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    550 tl ye satın aldığım ses performans egzoz u motoru sattığımdan dolayı 200 tl ye bırakıyorum
    ayrıca sıfır ön arka jant çemberlerini de 60 tl ye verebilirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-wr125r-x-performans-ses-egzoz-162792198/detay/

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Wr 125R 11.250 - Wr 125X 11.850 TL An itibariyle fiyatı vatana millete hayırlı olsun.

Ayrıca daha önce bahsettiğim gidon setinide aldım. Son durum bu.

Pangea ve Selçuk Keleş bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ninja 250R + YBR125Esd
    bu fiyatlar gerçek mi? hala 8750 diyor kardeşler de

Arda1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bumoto Hummer 500 Long, (motosiklet yakında)
    Merhaba arkadaşlar size WR125R ile ilgili danışmak için bu mesajı yazıyorum. Bir iki gün önce http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6790254/detay/ ilanıma bir takas teklifi geldi. 2010 model Yamaha WR125R cross motoruyla takas etmek istiyor teklif ettiği ilan bu; http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...chFilter=false . Önümüzdeki yıl motosiklet ehliyetimi alacağım ve bu yaz kurs almaya başlayacağım için motosiklet bakmaya başlamıştım ancak mt-125 ile ilgileniyordum. Böyle bir fırsat gelince sizlere sormadan cevap vermek istemedim. Şimdiden teşekkürler.
    ALL TERRAİN VEHİCLE

Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Üste ne kadar nakit alıcaksın ?

Arda1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bumoto Hummer 500 Long, (motosiklet yakında)
    Daha hiç konuşmadık ne kadar isteyeceğimi bilmiyorum. Ama 2010 model olması ve km sinin fazla olması biraz ilginç geldi.
    ALL TERRAİN VEHİCLE

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Merhaba arkadaşlar birkaç sorum olacak.
    WR 125 R İLE W 125 X arasındaki fark nedir ?

Diğer sorum 1.75 boyum var ayaklarım yere parmak ucuyla anca mı değer ?

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar birkaç sorum olacak.
    WR 125 R İLE W 125 X arasındaki fark nedir ?

Diğer sorum 1.75 boyum var ayaklarım yere parmak ucuyla anca mı değer ?
    Hocam yamaha motor türkiye sayfasında ayrıntılı karşılaştırma var. Kısaca X, R'ye göre tam bir şehir motorudur. Senin boyun için de X, R'den daha müsaittir.

Motosikleti
    piaggio 100cc
    1.75 insan boyunu dert etmesin x konusunda 1.68 im :D bu hafta motorsiklet fuarında bindim ve 1 2 hafta içinde alıyorm 2. el tercihim olck sadece tiger perfomance egsoz fln takıyolar ben orjinallikten yanayım ama herkes bu motoru yatırıyor nasıl becerebiliyorlar anlamıyorm saglam düzgün koyan 1 kişi olsa çekicem direk siyah renk ve orjinal stickerları nerdeyse hiçbirinde yok ondan rockstar sitcker tercih etmem mantıklımı

merhaba arkadaslar,
    wr125x almayı düşünüyorum. ilk motorum olacak boyum 1.96cm. çok uzun kalırmıyım? 1.80 boyu olan bi arkadas topuklarım yere deymiyor diye yazmış. ne düşünüyorsunuz.
    teşekkürler..

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Sıfırı 11 civarı olunca 2nci eldeki WR 'lerde 1 lira 2 lira arttırdılar. 6 lira olan WR oldu 7. Herkes üstüne 1-2 koydu.

Nasıl adeletse.Geçen aradım birtanesini 6dan 7ye çekti fiyatı konusurken ilanımdaki fiyat yanlış dedi. Sıfırı 11 olmuş dedi. Peki senın motorun 2015 modelmi dedim ? Neyse herkesin malı kendine tabiki fakat şu var.

Sıfırı pahalandıgında belkide haklı arkadaşlar 2nci elde fiyat yükseltmekte fakat 1 yere kadar. Sen 2nci el Wrleri 7-8 den aşagı satmazsan satamazsın Crf 250 9 lira bulmak mümkün. Hadi 10 olsun.

2 bin lira için Degermi Wr 125 R tartışılır. Fiyat artırırken Fiyat performans olarak diger firmaların satış fiyatları şemasına dahil olursa kaybeder.

Alıcak arkadaşlar 8 bin liraya wr 125 'lerin mantıklı olmadıgını düşünmüyorum.Crf 250 ile fiyatlar birbirine yaklaşırsa haliyle fiyat / performans bakımından kaybedecek.

Eleştirim kullanıcılara degil yamaha'ya aslında. Mt 07yi satıyorsun 18 bin liraya. Wr 125 olmuş 11 lira. Üstündeki teknloji mühendıslik hangisinde daha çok acaba ?

Bunu da yapan Yamaha türkiye. 8 liraya motormu olur bütün japonlar 10 lira üstü diye fiyat çekiyorlar . 8den 11 liraya yükselirken acaba bu aradaki fiyat farkına degecek ne gibi teknoloji konuldu motora ?

Kaydırmalı debriyajmı var benmi bilmıyorum yada quik shiftermi eklediler ? Amortisörleri ohlins olarakmı sürdüler anlam veremedim.

Tebrıkler yamaha türkiye.

Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Nerede bu millet ???

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    WR125 X gerçekten güzel motor ama o fiyat nedir abi öyle,,, 11.850 TL,
    Bu motoru bu kadar pahalı kılan nedir,
    Honda CRF250 fiyatıyla birbirine çok yakın,,,

Bu arada boyu 1.70 olan arkadaşlar motoru alçaltma kitiyle mi kullanıyorsunuz yoksa normal yüksekliği ile mi?

Motosikleti
    Honda CBF 1000
    Merhaba arkadaşlar,
    Motorum satılıktır, ilgili arkadaşlara her an gösterilebilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-0km-2014-yamaha-wr-125-r-cross-motosiklet-takasli-205290275/detay/

Herkese iyi akşamlar. Geçen ağustosta sıfır aldığım motorumu cc yükseltmek için satıyorum. Garantisi devam ediyor. Bakımları nazilli yamaha servisten kaşeli.
    Sahibinden ilanı :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9835887/detay/

Motosikleti
    250 X-Treme Enduro
    bu motorun 1 yıl önceki fiyatı neydi, nisan 2014 zamanları?

merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve yakında x modelini alcam ama aklımda bi kaç soru var
    1-kapadokya bolgesinde yasadığım için toprak (çamur deyil) ve kaya yolara gire bilirmiyim
    2-bir videoda cross lastiklari takmıs geziyodu adam onun gibi lastikleri nerden bula bilirim
    x modelini istiyorum cünkü görünusu cok hosuma vb nedenlerden x modelini terçih etmek istiyorum
    birde r modeli buralarda cok tek olmasını istiyorum
    şimdiden teşekkürler :D

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)