Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Yamaha WR 125 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ertoros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX150L
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ertoros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende merak ettim bu modeli,fazla güçlü değil ama hafif bir model.
    ilk incelemelerinizi bizimlede paylasırsanız sevinirim
    ertoros bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Otomano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR125X
    Merhaba arkadaşlar, bende WRX aldım şu an 350 km deyim. Motordan çok memnunum, sizlerle de tanışayım istedim. Selametle

Alıntı Otomano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bende WRX aldım şu an 350 km deyim. Motordan çok memnunum, sizlerle de tanışayım istedim. Selametle
    Merhaba, WRX ile ilgili 350 km lik deneyiminizin özetini almak isterim. Bu motoru alternatif olarak düşünüyorum. X modeli degil mi? sizdeki. Çekişi hızlanması ve yol konforu nasıldır diye size sormak istedim. Teşekkürler,

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    merhabalar
    wr 125 x 100km rede ne yakar ? son hızı ve şehir dışı kullanımlara gider mi ? sele rahat mı ? birde ben uzun boyluyum bana gider mi ?

Motosikleti
    Yamaha WR125X
    newmoto76; kesinlikle mükemmel diyebilirim çok memnunum. Evet WR 125 X modeli daha 2 hafta oldu alalı. Henüz rodajı tamamlamadım ama çekişi hızlanması gayet iyi, henüz fazla zorlamadım, açıldıktan sonra daha iyi olacağını düşünüyorum. Yol konforu olarak arada ayağa kalkıyorum o şekilde sürüyorum şayet yol müsaitse

enesbingl; 15-17 kuruş arası yakıyor şu an itibariyle... Son hızı 106 gördüm. Henüz uzun yol yapmadım ama bu motor uzun yol için yetersiz hele benm gibi gideceğiniz yere varmakta sabırsızsanız...
    Boyum 179, kilom 75 herhangi bi sıkıntım yok. Boyunuz daha uzunsa altınızda küçük kalabilir
    enesbingl bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Arkadaşlar Merhaba ,

Ben 2 ay önce 2011 model WR125R aldım. Şu ana kadar çok memnunum ama bir sıkıntım var. Öncelikle daha öncesinde ufak bir scooter kullanmıştım çok tecrübeli bir motor kullanıcısı değilim belki bu hatalar bundan kaynaklanıyor olabilir.
    1-) Geçen ay zincir ve dişli takımını değiştirdim. Vites değiştirirken sorun yaşıyorum ama bu sorun zincir değiştirmeden öncede vardı. 1 den 2. vitese geçerken çok zorlanıyor bazı zamanlarda takılıyor ve bende bir daha 1 ve sonra 2 yapıyorum bu geçişler sırasında da baya bir ses geliyor. Aynı sorun vites küçültürkende oluyor. Vites geçişlerinde çok fazla "tak" diye ses geliyor. Bu motorlarda hep aynımıdır yoksa benim motoruma has bir şeymidir bilmiyorum daha öncesinde başka bir motor kullanmadığım yada başka bir WR kullanmadığım için karşılaştıramıyorum.

2-) Motorun üzerinde arazi lastikleri var bu lastiklerle durmak gerçekten zor oluyor. Ben yol lastiği taktırmak istiyorum. Benim bu lastik değiştirirken sadece lastiği değiştirmem yeterlimidir yoksa cant ve lastiği komple değiştirmemmi gerekiyor. Bunu daha önceden yapan arkadaşlar varsa ne kullandıklarını paylaşırlarsa (lastik markası ve boyutları gibi) çok sevinirim.

Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Yamaha WR125X
    Merhaba endoramax;

Hayırlı olsun, Rabbim kazasız binmeyi nasib etsin. Bende tecrübeli değilim ama henüz senin yaşadığın tarz bi sorun yaşamadım, sadece durduktan sonra 1'e alırkan zorlanıyorum, sebebini bilmiyorum, bakıma gidince öğreneceğim. Senin sorununu da motorcuya sorar iletirim sana inşallah.

Lastik mevzusu; ölçülerine bakıp aynı ölçüde düz yol lastiği bulabilirsin internetten,heidenau lastiklerinden almayı düşünüyorum sende bi göz atabilirsin.

Selametle

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Merhaba Otomano ,

Allah hepimize kazasız belasız süremeyi nasip eylesin. Cevap için çok teşekkür ederim. Birde bazı kişiler şöyle yorumlar yapmıştı bu lastik konusunda ya süspansiyon ayarlarını değiştirmen lazım, bazı kişilerde bu jant'ların değişmesi lazım gibi ama senin dediğinden anladığım kadarıyla bu şekilde bir değişiklik yapmaya gerek yok. Üzerindeki lastikler şu anda Heidenau. Eğer sen bulup alırsan banada haber verirsen çok sevinirim.

motorun hayırlı olsun. bendede wr125r var ben öyle bi sorun yaşamadım belki vites geçişlerini kötü yapıyorsundur yada motorunda ufak bir sorun olabilir. servise götürsen yararlı olabilir. lastik için bu siteye bakabilirsin yararlı olur inşallah http://www.motosikletaksesuarlari.com/Motosiklet-Lastigi/Enduro-Lastikleri-246

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Size bir sorum var kusura bakmayın belki saçma bir soru olacaktır ama vites konusunu doğru anlamaya çalışıyorum. Vites arttırırken ayağımızla vites'i nasıl yapmamız lazım yani ayağımızı vites geçene kadar yukarımı kaldırmalıyız (temas halinde) yoksa vites'e ufak bir ayağımızın üstü ile vurmamız mı lazım bunun dışında vites düşürürkende nasıl olmalıdır. Umarım sorumu anlatabilmişimdir.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sahibinden e ikinci el wr125x ilanı koyan arkadaşlara sesleniyorum. Sıfır alıp kaç ay kullanıp sonra da 9000 tl civarı fiyat koyuyorsunuz ya. Bu motorun sıfır fiyatı o kadar zaten. Sizin totonuzda bizim bilmediğimiz bişey mi var? Binince değerleniyo mu? Motordan soğuttunuz
    186vedat bunu beğendi.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı endoramax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba ,

Ben 2 ay önce 2011 model WR125R aldım. Şu ana kadar çok memnunum ama bir sıkıntım var. Öncelikle daha öncesinde ufak bir scooter kullanmıştım çok tecrübeli bir motor kullanıcısı değilim belki bu hatalar bundan kaynaklanıyor olabilir.
    1-) Geçen ay zincir ve dişli takımını değiştirdim. Vites değiştirirken sorun yaşıyorum ama bu sorun zincir değiştirmeden öncede vardı. 1 den 2. vitese geçerken çok zorlanıyor bazı zamanlarda takılıyor ve bende bir daha 1 ve sonra 2 yapıyorum bu geçişler sırasında da baya bir ses geliyor. Aynı sorun vites küçültürkende oluyor. Vites geçişlerinde çok fazla "tak" diye ses geliyor. Bu motorlarda hep aynımıdır yoksa benim motoruma has bir şeymidir bilmiyorum daha öncesinde başka bir motor kullanmadığım yada başka bir WR kullanmadığım için karşılaştıramıyorum.

2-) Motorun üzerinde arazi lastikleri var bu lastiklerle durmak gerçekten zor oluyor. Ben yol lastiği taktırmak istiyorum. Benim bu lastik değiştirirken sadece lastiği değiştirmem yeterlimidir yoksa cant ve lastiği komple değiştirmemmi gerekiyor. Bunu daha önceden yapan arkadaşlar varsa ne kullandıklarını paylaşırlarsa (lastik markası ve boyutları gibi) çok sevinirim.

Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
    vitesiniz zor geçiyorsa,
    ya vites kolunuz eğri motora sürtüyor bakarak anlayabilirsiniz

yada debriyaj ayarınız çok dipte kavrıyor tam kavrayamadan elciğe çarpıyor ve vites geçişi sağlanamıyor.

başka bir ihtimal yok ikisinden birisi
    Yeni yine yeniden

efesafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzyf r125-Kuba Xcg 150
    arkadaşlar boyum 1.70 bu motorda ayağım yere tam basarmı veya parmak ucuylamı basarım ? :D

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Boyum 183 ayağım yere tam basamadı. Sizin parmak ucunda bile duramama ihtimaliniz var. Ama Kilo da önemli bi etken.
    Klx 150 yi de boydan dolayı değerlendirin bence. Biraz daha alçak.

Merhaba Arkadaslar, bende A2 ehliyetimi alinca arkadasin gazi ile WR125X aldim, ilk motorum ve daha once deneyimim yok, su anda Mersinde tenha yollarda kendi kendime gidip geliyorum.

Ilk gun 3 kere dusurdum (acemilik iste) ve hemen debriyaj kolunun ucunu kirdim, umarim baska ve buyuk kaza gelmez basima.

Daha once motor deneyimim olmadigi icin baska motorlarla kiyaslayamam ama cok guzel ve seri bir motor.

Motosikleti
    Yamaha WR125X
    Merhaba Onur kardeş )

Hayırlı olsun kazasız belasız binersin inşa Allah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Merhaba Efesafa kardeş

Arkadaşım 175 boyunda benm motora bindi ve ayaklarının ucu yere değiyordu Sanıyorum ki senin ayaklar yere değmez... Ama denemende fayda var yolda belde görürsen durdur :] ya da bi motor dükkanında

Selametle
    Flight Mode !

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Alıntı yusuf101 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende wr 125 x almaya niyetliyim biz iki kiş bincez toplam 150 kg kadar gelrz bide arada çeşme kuşadası falan yapma planımız var sizce motor bu yükü kaldırabiirmi
    Bende yeni yükü motor her türlü kaldirir ama sizin popo bu yükü kaldiramaz okadar uzun yol ben istanbul bursa arasi sele maf etti motoru getirirken seleye çözüm bulan arkadaş varmi ?

Arkadaslar bir sorum olacak haftaya pztesi motoru otobusle nakledecegim sofor benzin olmasin depoda dedi bugun biraz inceledim ama 2. El aldigim icin klavuz yok hortumu bulamadim en pratik otobuse yuklemeden benzini nasil bosaltirim bilen arkadas varsa cevaplarsa cok sevinirim simdiden Teşekkürler

Motosikleti
    yamaha wr125r
    Herkese merhaba ben de yeni wr125r aldım bu hafta henüz rodajdayım km yapmak için tekirdağ-istanbul günübirlik 300 km kadar denedim üstüne sağnak yagmur dolayısıyla baya bir suyla haşır neşir olup ıslandık ama hakkını vereyim mücadeleci her koşulda kullanılabilecek motor olduğunu kanıtladı..
    Otomano bunu beğendi.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)