Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Yamaha WR 125 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha WR 125R
    Öncelikle herkese selamlar şu dakika üye oldum hem hepinize bi merhaba deyip bir de soru sorayım dedim. 2012 WR125r kullanıcısıyım. Motorumu 4bin kmde aldım aldığımda 4000 bakımı yapılmıştı şu anda 6binde ve km bölümümde yağ yazısı yanıp sönmeye başladı. Bu motorun resmi yağ değiştirme aralığını bilen varmı ve yağ yazısını nasıl söndüreceğimi? Gerçi kullanım kılavuzunda yazıyordur ama nereye kaldırdığımı bilmiyorum. Yani kılavuzu aramaktansa sizlere sormak daha kolayıma geldi. Kim bilir belkide güzel bir muhabbet başlar. Herkese selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

BU arada motorum satılıktır ilgilenen varsa bana ulaşabilir. http://www.sahibinden.com/ sitesinde motorumun ilanı var yalova diye bakarsanız rahatlıkla bulabilirisiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cnkdgrmc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-N
    Arkadaslar merhaba bende wr125x almaya karar verdim suan 2005 transalp kullaniyorum sehir ici yaptigim yol artinca wr125x almaya karar verdim. Transalp satar miyim bilmiyorum ama suanda boyle bir niyetim yok fakat ogrenmek istedigim 125x lerde tel jant kullanildigi icin acaba sambrelli mi eger oyleyse ktm 125 arastirmaya baslayacagim

slm her 3000 km de bakım ışığı yanar. normaldir. gösterge üstündeki düğmeye basılı tutarsan söner.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    X modelinde yani 17" asfalt lastiklerde iç lastik olmaması lazım. Emin değilim
    #sürenadam

Motosikleti
    ER6-N
    Umarın dedığınız gibidir.... Motoru almadan jant bakmaya basladım. Transalpimle iki defa uzun yolda lastiğime vida girdi bildiğin rezillik sambrele tövbeliyimm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben ybr 125 le bunun arasında kaldım rallye katılcıam ve hemen 7000 8000 km olunca satıcam ybr 125 hemen çıkar elden bunlar nasıl bunlard rahat çıkıyormu

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı Dadeicos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar,

Tüm yazıları baştan sona büyük bir keyifle okudum, çok faydalı bilgiler var, katkıda herkese teşekkürler. Bende aranıza katılıyorum, motor almak için kış ayları çok uygun olmasa da dayanamayıp WR125R siparişi verdim cumartesi, hafta içi plaka ruhsat işlemleri yapılıp işlemler tamamlanacak, haftaya teslim alacağım kısmetse. 1 Hafta geçmez artık.
    Bir haftayı geçti motoru aldın mı ?

Motosikleti
    Yamaha WR125R
    Selamlar, hafta sonu teslim aldım motoru. Cumartesi ve pazar toplam 250 km yol yaptım. Henüz rodaj aşamasında olduğundan 1/3 gazdan fazla yüklenmedim, o yüzden tam olarak gücünü test etme şansım olmadı. Fakat ilk izlenimlerim, çok seri motor, daha öncedeki yazılarda söylendiği gibi hiç 125 lik gibi hissetmiyor insan. Kullanması çok zevkli üzerinden hiç inesim gelmedi, yüksek olması bu zevki dahada arttırıyor. Herşeyden önemlisi motor güven veriyor, Yamaha çok kaliteli iş çıkartmış, 125 lik olmasına rağmen kullandığı parçaların kalitesi standartların çok üstünde olduğunu fark ettim. Kesinlikle verilen paranın hakkını son kuruşuna kadar hak eden bir motor.

Motosikleti
    ER6-N
    Dadeicos hayirli olsun allah kaza bela vermesin....

Bende x olan modelin sifirini almaya karar verdim sahibinden.com da 4000 5000 km yol yapmis arkadaslar 8250 istiyor yani gercekten inanilir gibi degil 500 tl icin kim 5000 km yapmis motoru alir bilmiyorum ? subat fuarinda bir indirim falan olur mu acaba aslinda cokda acelelem yok h birde unutmadan yamahada bu motor icin test surusu imkanimiz var mi ???

Motosikleti
    Yamaha WR125R
    Alıntı cnkdgrmc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dadeicos hayirli olsun allah kaza bela vermesin....

Bende x olan modelin sifirini almaya karar verdim sahibinden.com da 4000 5000 km yol yapmis arkadaslar 8250 istiyor yani gercekten inanilir gibi degil 500 tl icin kim 5000 km yapmis motoru alir bilmiyorum ? subat fuarinda bir indirim falan olur mu acaba aslinda cokda acelelem yok h birde unutmadan yamahada bu motor icin test surusu imkanimiz var mi ???

Teşekkür ederim.
    Ben fuara kadar beklemek istemediğimden hemen almak istedim, fakat bekleyebilirseniz fuarı hem 2013 modelini alırsınız hemde kampanya yaparlarsa daha uyguna alma şansınız olur diye düşünüyorum.
    2. eller konusunda bende çok araştırdım, WR 125 ler kaliteli motorlar olduğundan 4000-5000km de eğer hasarı yok ise tercih edilebilir. Gördüğüm kadarıyla 2. elde fiyat çok düşmüyor. İstanbulda fazla 2. el alternatifi olmadığından yenisini tercih ettim.
    Bildiğim kadarı ile test sürüşü imkanı yok. Yamahanın hafta sonu eğitimlerinde motor kullanma imkanı sunuyorlar fakat WR 125 in bu eğitimlerde kullanılabileceğini sanmıyorum.

Motosikleti
    Honda CRF250L
    Yamaha 2013 wr125r http://www.yamaha-motor.eu/uk/produc...cc/wr125r.aspx 2013'de mavi rengi yok onun yerine siyah gelmiş stickerları degişmiş koltuk döşemesinin yanları siyah ortası gri v.b gibi değişimler var

Motosikleti
    ER6-N
    Simdilik fuari bekleyecegim.2. El konusunda 4000 5000 km elbette problem yasamazssin ama 5000 km kullanip zarar 500 tl olmasi enteresan he tabiki kimse zarar etsin istemem ama bir malida satmak icin uygun bir fiyat yazmak gerekir ben bu sekilde yapiyorum diye boyle dusunuyorum. Simdilik zaten 2005 model transalpim duruyor kis sebebiylede yogun bir kullabimda soz konusu degil yani 2013 model alacagiz gibi duruyor kismetse . Yardimlarin icin tesekkurler. Kazasiz surusler dilerim herkese

sezginnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ''2011''
    Herkese merhaba o kadar motor araştırdım bu motor hiç dikkatimi çekmemişti. Şu anda ybr 125 kullanıyorum ama yaza kadar inşallah bu motordan alacağım. Kafam da size sormak istediğim bı çok soru vardı ama az önce baştan sona okudum.ybr yi yaz kış kullanıyorum tabi tekerleklere urgan dolayarak :-)

---------- Post added at 03:40 ---------- Previous post was at 02:36 ----------

Wr125x 'in lastikleri wr125r 'den dahamı geniş?

Motosikleti
    Yamaha WR 125R
    Arkadaşlar Merhaba,
    Hatırlarsanız, daha önceden arka dişliyi değiştirmiştim (53 to 57), ancak tam olarak tatmin etmedi. En son bir dişli daha yaptırdım, bu sefer dişli sayısı 61. Arazideki yetersizlikten ötürü motoru satmayı düşünmeye başlamıştım. Sonuç harika!

Resim gönderirdim, ama nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum.
    [IMG]C:\Documents and Settings\sordu\Desktop\IMAG0072[/IMG]

Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı başiskele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,
    Hatırlarsanız, daha önceden arka dişliyi değiştirmiştim (53 to 57), ancak tam olarak tatmin etmedi. En son bir dişli daha yaptırdım, bu sefer dişli sayısı 61. Arazideki yetersizlikten ötürü motoru satmayı düşünmeye başlamıştım. Sonuç harika!

https://www.motosiklet.net/forum/C:\Documents and Settings\sordu\Desktop\IMAG0072
    Bu siteye fotoğrafı yükle sonra linki kopyala sonra yorum bölümüne yapıştır http://www.hizliresim.com/

Motosikleti
    Yamaha WR125R
    Alıntı başiskele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

C:\Documents and Settings\sordu\Desktop\IMAG0072

Merhaba,
    Daha önceki yazılarınızı beğenerek okumuştum, kendi imkanlarınızla bu tür modifikasyonlar yapmanızı taktir ediyorum.
    Resimleri paylaşırsanız incelemek isterim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Alıntı sezginnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba o kadar motor araştırdım bu motor hiç dikkatimi çekmemişti. Şu anda ybr 125 kullanıyorum ama yaza kadar inşallah bu motordan alacağım. Kafam da size sormak istediğim bı çok soru vardı ama az önce baştan sona okudum.ybr yi yaz kış kullanıyorum tabi tekerleklere urgan dolayarak :-)

---------- Post added at 03:40 ---------- Previous post was at 02:36 ----------

Wr125x 'in lastikleri wr125r 'den dahamı geniş?
    Evet lastikleri daha geniş, WR125X supermoto olarak geçiyor daha çok şehir içi asfalt kullanımı için.

Motosikleti
    Yamaha WR 125R

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Alçaltılmış ve arazi şartlarına uyumlanmış WR125r motorum.

önceki hali

son hali

TAYFUNBORA ve braingulp bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha WR 125R
    Modifiye arka dişlinin yakından görüntüsü

isterseniz ön dişliyi de yaptırabilirsiniz. Ön dişlide ise 13/53 oranındaki WR 125 dişli takımında, ön dişlide 1 diş arkada 4 diş ' e eşit gelmektedir. Bu durumda arka dişlide benim yaptığım 8 dişli büyütme işine denk olarak, ön dişliyi 2 diş küçültürseniz aynı sonucu elde edersiniz.
    Mesela biz arkadaşın KLX 250 motorunda böyle bir modifikasyon yaptık. Arka tekerdeki yapı arka dişlinin büyütülmesine olanak vermediğinden, ön dişliyi küçültme yoluna gittik. Orijinalde 14 olan diş sayısını yeni dişlide 12 olarak yeniden yaptırdık. Sonuç resimdeki gibi. Yalnız bu modifikasyonda dişliye sertleştirme işlemi de yaptırdık.

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    ins. WR125x alicam, cok nadir de olsa iki kisi binebilme ihtimalim var, arka yolcu icin tutamak olmadigini fark ettim, aksesuar olarak boyle bir urun mevcutmu ?

Yoksa yolcu nun bana tutunmasimi gerekicek?

resim temsilidir.

Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ins. WR125x alicam, cok nadir de olsa iki kisi binebilme ihtimalim var, arka yolcu icin tutamak olmadigini fark ettim, aksesuar olarak boyle bir urun mevcutmu ?

Yoksa yolcu nun bana tutunmasimi gerekicek?

resim temsilidir.

http://www.125er-forum.de/attachment...6850-kopie.jpg
    Yamaha'nın resmi sitesinde aksesuar olarak böyle bir ürün bulunmuyor. Selede artçı tutma bandı var ne kadar işe yarar bilmiyorum ama top case kakarsan artçı çanta demirinden tutunabilir.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)