Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Yamaha WR 125 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Canasil07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER6N -YAMAHA BWS 125
    Alıntı Freezzer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş canasil sesde iyi olmuş umarım kaynak yaparken granaja zarar vermemiştir usta.Bu fmflerin bi kaç tipi var anladığım kadarıyla bi 4.0 birde 4.1'i birisi sesli öteki değilmiş.Ben hala plakalık kuyrukla uğraşıyorum çıkartınca çok güzel oldu kuyruk biran önce ceza yemeden halletmem lazım bu işi evotech tail tidy'yi yaptırmaya çalışıyorum ama hala iyi bi usta bulamadım yapınca foto koyarım bende
    Sagol usta darısı senin basına inşallah, bendeki kesinlikle sesli olanı bundan eminim bende bı huy var bundan önceki motorum cbf150 di bizim burda tekdi modifiye de bu motorum da öle bişeyi görüp beğendiysem fazla araştırmadan düşünmeden pat diye aliyom kar zarar gözetmeden zevk meselesi iste kimi insan sade sever benim gibi manyaklar da böyle sever ama senin fotoları da merakla bekliyorum inşallah istediğin gibi olur motorun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gerçekten de güzel, kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Benim ayrıca bir sorum olacak;
    Yamaha WR 125 R modelini yeni başlayan birisine tavsiye edebilir misiniz? Bu konuda değişkenler oldukça fazla biliyorum o yüzden temel bilgi vereyim. 10 yıldır araba sürüyorum, 1.90 boy ve 82 kiloyum, commuter ile başlamaya pek hevesli değilim, İstanbul'da kullanmak üzere trafikten kaçmama yarımcı olacak bir model ihtiyacım var.
    Bunlar düşünüldüğünde tavsiye edilebilir mi?

Rockwood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR125R
    Alıntı NewGuy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten de güzel, kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Benim ayrıca bir sorum olacak;
    Yamaha WR 125 R modelini yeni başlayan birisine tavsiye edebilir misiniz? Bu konuda değişkenler oldukça fazla biliyorum o yüzden temel bilgi vereyim. 10 yıldır araba sürüyorum, 1.90 boy ve 82 kiloyum, commuter ile başlamaya pek hevesli değilim, İstanbul'da kullanmak üzere trafikten kaçmama yarımcı olacak bir model ihtiyacım var.
    Bunlar düşünüldüğünde tavsiye edilebilir mi?
    Hocam benim boyum 1.90, kilom da 80. Aradığınız motor budur, resim ekliyorum:

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fmf egzozlardan bende düşünüyordum ama 125cc de takıpta kullananlara denk gelmemiştim, arkadaşlar son sürat, alt devir canlılığı, genel ses performansı, yakıt ekonomisi açısından yorumlarsanız çok makbule geçecek ben ebay den getirmeyi düşünüyorum, bunların bir sürü modeli var, sizdekiler nedir? bazılarının orjinalden söküp takılabilen susturucuları (silencer) var ...
    arkadaşlar alıcam, yorumlarınızı bekliyorum karbüratör jet kit de yanına alabilirim, acaba son sürat 120 den 140'a çıkar mı? yakıt 3 lt den 3.5 lt olur mu?
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

valla boy dağılımı güzelmiş, altında küçük kalmamış motor, sağol hocam cevap için.

peki bir sorum daha olacak, lastikleri cidden ince, benim gibi acemi birisi için bir zorluk yaratmasın kontrol açısından? ayrıca artçı için selede fazla da yer kalmıyor gördüğüm kadarıyla

Motosikleti
    WR125R
    Alıntı NewGuy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla boy dağılımı güzelmiş, altında küçük kalmamış motor, sağol hocam cevap için.

peki bir sorum daha olacak, lastikleri cidden ince, benim gibi acemi birisi için bir zorluk yaratmasın kontrol açısından? ayrıca artçı için selede fazla da yer kalmıyor gördüğüm kadarıyla
    Belki de uzun süredir her türden motor kullanıyorum diye zor gelmiyor bana hocam, lastik inceliği konusunda bir şey diyemeyeceğim ne yazık ki. Bu arada, evet, artçı için neredeyse yer yok arkada. Bana sorarsanız zaten bu motor tek kişilik

Bu arada egzoz için Canasil07 ağabeyimize sorarsanız daha iyi olur.

Motosikleti
    arkadaşlar alıcam, yorumlarınızı bekliyorum karbüratör jet kit de yanına alabilirim, acaba son sürat 120 den 140'a çıkar mı? yakıt 3 lt den 3.5 lt olur mu?

Valla arkadasım ben 3 gündür kullanıyorum egsozu şuan sana nedesem boş. Yakıt ve yağ sorunu olcak ama performans artacak dışarıya tok bı ses verecek motorun daha atik olcak hız konusunda 120 yapıyorsan üzerini yapmaya başlayacaksın 130 mu 140 mı yaparsın bisey diyemem. Karar sana kalmış ben tavsiye ederim. Herkezin bayramı mübarek olsun iyi bayramlar.

Alıntı Rockwood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki de uzun süredir her türden motor kullanıyorum diye zor gelmiyor bana hocam, lastik inceliği konusunda bir şey diyemeyeceğim ne yazık ki. Bu arada, evet, artçı için neredeyse yer yok arkada. Bana sorarsanız zaten bu motor tek kişilik
    sağol hocam, denemeden bilemeyeceğiz anlaşılan

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Canasil07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla arkadasım ben 3 gündür kullanıyorum egsozu şuan sana nedesem boş. Yakıt ve yağ sorunu olcak ama performans artacak dışarıya tok bı ses verecek motorun daha atik olcak hız konusunda 120 yapıyorsan üzerini yapmaya başlayacaksın 130 mu 140 mı yaparsın bisey diyemem. Karar sana kalmış ben tavsiye ederim. Herkezin bayramı mübarek olsun iyi bayramlar.
    yağ dan kastınız nedir? yağ eksiltme mi olabilir? ben kendi aracıma birebir olanı bulamadım, suzuki drz 125 supermotonunkini alabilirim, satıcıda uyar mı uymaz mı bilmiyor :(
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    yağ dan kastınız nedir? yağ eksiltme mi olabilir? ben kendi aracıma birebir olanı bulamadım, suzuki drz 125 supermotonunkini alabilirim, satıcıda uyar mı uymaz mı bilmiyor :(
    Tabiki motor yağında eksilme olcak bunu da sık sık kontrol edeceksin yağı. Satıcıdan net bı cevap almadan eksozu alma yani kesin emin olarak al eksozu uysun motoruna performans acısından Cok önemli bu.

Bendende birkac wr 250 x resmi . umarım 250 x kullanıcısıda cıkar forumda

[IMG]http://imageshack.us/photo/my-images/14/img0347tn.jpg/
    [/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

[/COLOR]

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    WR125R
    250'nin tadı ayrıdır tabi... Eğer bu sene X modeli gelmiş olsaydı hiç düşünmeden alırdım WR yerine. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Motosikleti
    125 likler boyleise 250 lilik nasıldır, Allah kaza bela vermesin. Fiyat bakımın dan bizim motorların 2 katı sanırsam

Motosikleti
    Hiç sesiniz çıkmıyor arkadaslar nasıl gidiyor, motorunuzla araniz nasıl yokmu paylaşmak istediğiniz bisey sizde is yok yine ben yazayım bişeyler )
    Motorumla ve yeni eksozumla ilgi odağı olmaya devam ediyorum ses güzel performans güzel motor güzel hayat güzel

Birkac tavsiyem olabilir wr 125 lere . Manetler cok uzun. Kisa zeta manetlerle degistirilmesi lazim . Yine benim tercihim handguard zeta koruma takilinca iyi duruyor manetleri degistirmeden handguard takilamiyor . Plakalik kismi cikartilmali en kotu gorunen kismi motorun . Elciklerde degistirilmeli zimpara gibi orjinalleri

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Bende bu modifiyeyle ilgileniyorum fakat bir cevap alamadim usa dan

http://www.youtube.com/watch?v=hYbiT...e_gdata_player

Motosikleti
    Alıntı Adjika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkac tavsiyem olabilir wr 125 lere . Manetler cok uzun. Kisa zeta manetlerle degistirilmesi lazim . Yine benim tercihim handguard zeta koruma takilinca iyi duruyor manetleri degistirmeden handguard takilamiyor . Plakalik kismi cikartilmali en kotu gorunen kismi motorun . Elciklerde degistirilmeli zimpara gibi orjinalleri

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Bende bu modifiyeyle ilgileniyorum fakat bir cevap alamadim usa dan

http://www.youtube.com/watch?v=hYbiT...e_gdata_player

Bencede kuyruk kısmı değişse güzel olur yanlız ıslak ve camurlu bir zeminde nasıl bir sonuc verir o kafama takılıyor birde burda benim kuyruk olayını yaptırma şansım sifir doğru düzgün usta yok.

Turbo kit olayida manyak biseymis makine çıldırıyor resmen bizim 125 lerede olurmiki araştırma yaptığınız yerden haber gelirse bizimle de paylaşırsanız memnun oluruz.

Yaklasik 1800 dolar civari. Yaklasik %75 beygir artisi sagliyor . Camurluk sorun cikartmiyor 1 senedir boyle kullaniyorum ben yagmur camurda pek kullanmadim . Freezer ugrasiyor suan kuyrukla birkactane fazladan yaptiricak resimleri burda paylasir .

Motosikleti
    İmkan olcak yaptıracaksın motora super biseymis gercekten.

Valla fotoları sabırsızlıkla bekliyorum ayriyetten mazemeleri nasıl ve nerden temin edildi ne kadara patladı bu is, paylaşımları bekliyorum.

Motosikleti
    Arkadaslar bu motorlara ne tür yağ koysak daha iyi olur mesela castrol 10-40 sentetik yağ nasıl iyi olurmu?

Motosikleti
    WR125R
    Alıntı Canasil07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu motorlara ne tür yağ koysak daha iyi olur mesela castrol 10-40 sentetik yağ nasıl iyi olurmu?
    Mesajınızı daha erken görmüş olsaydım dün motorun rodaj bakımını yaptırırken sorardım servise

Zeta kısa manetler bizim motorlara uyuyor mu? Motor gelmeden önce aldığım Acerbis X-Force el koruma manetlerin uzun olması dolayısıyla güzel durmadı, manetler açıkta kaldı. Eğer manetler uymuyor derseniz yeni el koruma almak zorunda kalacağım...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)