Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 NT Turkuaz / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Mondial 125 NT Turkuaz "ŞEHRİ FETHET"

Trafik sorunu kafanızda büyümesin, tıkanan trafiğe ve park yeri aramaya son. 125 NT TURKUAZ şehiriçi ulaşımlarınızı rahatlatacak, kişisel günlük kullanımlarınız ve ticari ekonomik paket servis taşımacılıklarınız için çözüm ortağınız olacak.

NT TURKUAZ 125 cc. 7.000 d/d' da 5,6 kw. güç üreten motor yapısı ve zevkinize uygun 4 renk seçeneği ( kırmızı / mavi / siyah / beyaz ) ile beğeninize sunuluyor.

Güçlü Motor Hacmi

125 cc. ve 7.000 d/d' da 5,6 kw. güç üreten motor yapısına sahip 125 NT, gücü, keyfi ve zamanı lehinize çevirir.

Süspansiyon

125 NT TURKUAZ'da süspansiyon sistemi, önde teleskobik, arka süspansiyonda ise çift helezonik amörtisörle müthiş bir konfor sağlıyor. Motosikletin gücü, konforuyla birleşince motosiklet kullanmak tüketici için tadına varılmaz bir hal alıyor.

Jant

Ön tekerlekte kullanılan 12' ’’Jantla trafikte daha güvenli sürüş ve hareket imkanı sağlar. 125 NT Turkuaz 180 mm. hidrolik disk fren sistemine sahiptir.

Gösterge Paneli

125 NT TURKUAZ gösterge paneli üzerinde; analog km saati, benzin göstergesi, cep telefonu ikaz ledi, uzun / kısa far ikaz lambası ve sağ / sol sinyal ikaz ışıkları bulunmaktadır.

Aydınlatma & İkaz Lambaları

125 NT TURKUAZ gidona entegre ön sinyaller, ön gövde üzerine konumlandırılmış far, arka stop ve tümleşik arka sinyaller ile dikkatleri üzerine çeker. Trafikte fark edilirliği maksimuma çıkararak, hem güvenlik hem de rahat sürüş imkanı sunar.

Ayaklık Ana Gövde

Ayaklık ana gövde, ticari amaçlı ve kişisel kullanımlarda ihtiyaç duyulabilecek yük taşımacılığına uygun genişlikte tasarlanmıştır.

Güvenlik sistemi

125 NT Turkuaz’da hem yolculukta hem de yolculuk dışında içiniz rahat! Yenilenen kilit sistemiyle dıştan gelebilecek tehlikelere karşı güvenlik önlemleri arttırılmıştır.

Sele

Genişletilmiş sele yapısı ve sele altı bagajı ile sürücülere yolculuk için gerekli alanı sağlayan 125 NT Turkuaz, yol boyunca ihtiyacınız olan her şeyi onda bulmanızı sağlar.

Çevreci Ve Estetik Egzoz

Dekoratif koruma kapaklı, Euro 3 standartlarında düşük emisyonlu egzoz.

Mondial 125 NT Turkuaz Fiyatı ve Ayrıntılı Bilgi için Tıklayın

Teknik Özellikler

Ateşleme Tipi CDI
    Çalıştırma Metodu Elden ve Ayaktan Marşlı
    Rölanti 1500 ± 150 min
    Sıkıştırma Oranı 9.2 ± 0.3:1
    Silindir Çapı ve Strok (mm) 52.40x57.80
    Silindir Hacmi (cm³) 125
    Soğutma Tipi Fan Soğutma
    Yağlama Tipi Yağ Pompası

Fren Tipi (Ön/Arka) Disk / Kampana
    Frenleme Metodu (Ön/Arka) El ile
    Max. Güç 5.6 kw at 7000 min
    Max. Hız (km/h) 80
    Max. Tork 8.6 Nm at 5000 min
    Şanzıman Otomatik

Dingil Mesafesi (mm) 1250
    Lastik (Ön/Arka) 90/90-12 / 3.50-10

Boyutlar U-G-Y (mm) 1850x700x1100
    Max Yükleme Kapasitesi (Kg) 156
    Yakıt Tankı Kapasitesi (L) 5.0 ± 0.3
    Yüksüz Ağırlık (Kg) 104

Size en yakın Mondial bayii Nerede? Tıklayın öğrenin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Tarz olarak güzel motor

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    hiç kullanan vatandaş yokmu bu motoru nedir ne değildir alınırmı max hızı 2 kısı nekadardır sehirler arası kullanıılırmı ?
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç kullanan vatandaş yokmu bu motoru nedir ne değildir alınırmı max hızı 2 kısı nekadardır sehirler arası kullanıılırmı ?
    Honda spacy benzeri pizzacı motoru. Şehirlerarası pek gitmez ama 150km'ye kadar yol gidebilir fazla sıkmadan.

Motosikleti
    MONDİAL 125 NT TURKUAZ
    Ben kendim kullanıyorum şahsen adam gibi bakıldığında çok seri bir scooter, maxi ve normal scooter arası modeldir son hız olarak 80 zorlarsan düz yol 90-95 yapar.orjinal arka amortisörler çok kötü motor yere vuuyo sürekli değitirdikten sonra çok iyi bir scooter tavsiye ederim..

Panaromik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jincheng JC150 T-A
    Merhaba arkadaşlar karbüratör ve jikle ile ilgili hazırladığım yardımcı videoları izlemek isterseniz lütfen kanalımı ziyaret ediniz.
    teşekkürler

https://www.youtube.com/channel/UC6s...mk67qa-__UV9Cw

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    mu motosiklet hakkında daha detayli bilgi verebilecek olan varmı acaba ? almayı düşünüyorum.

Huzeyfee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    selamlar. Bir hafta oldu turkuazımı alalı. Beyaz rengini aldım. Motoru alırken her motor için geçerli olan şu kriteri göz önünde bulundurmak lazım diye düşünüyorum. ''BEN BU MOTORDAN NE BEKLİYORUM? '' ben bu kritere göre hareket ettim. İşe gidip gelmek için bu fiyata alınabilecek en uygun scooter buydu. 150 km oldu. Gayet memnunum.Seri bir motor. Yakıtınıda ilerleyen zamanlarda ölçüp paylaşacağım. İyi sürüşler. Tekeriniz düz bassın.

Selamın aleyküm. 2 ay önce aldım 125 nt yi . 80 km sabit hızla giderken bi anda motor gaz verdikce gitmemeye basladı. İlkten cok zorladım dedım durdum sogusun dıye 1 saate yakın bekledm snra tekrar calıstırdım calısmasında hıc bı sıkıntı yok ama motor yürümüyo gaza basıyorum gitmiyor tekerleri döndürmüyor . Bi motorcu abımız durdu benı gorup baktı kayış kopmuş dedi. ne kadar bi masraf cıkartır bana .
    arda4 bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı flawless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm. 2 ay önce aldım 125 nt yi . 80 km sabit hızla giderken bi anda motor gaz verdikce gitmemeye basladı. İlkten cok zorladım dedım durdum sogusun dıye 1 saate yakın bekledm snra tekrar calıstırdım calısmasında hıc bı sıkıntı yok ama motor yürümüyo gaza basıyorum gitmiyor tekerleri döndürmüyor . Bi motorcu abımız durdu benı gorup baktı kayış kopmuş dedi. ne kadar bi masraf cıkartır bana .
    Aleyküm selam.
    2 aylık motorun kayışı neden ve nasıl kopar? Bu kadar mı kalitesiz? Ancak aldığınız motor eski kayışla 15 bin km yapmışsa kopması normal. Ben Today gibi minik bir motorda bile 20 bin km de ancak eskitebiliyorum.

Kayış motordan motora değişiyor. Aprilia'nınki 400 küsur lirayken Today'in kayışı 130 lira tuttu. Turkuaz kayışı da 100 lirayı geçmez tahminim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    apache motorum ile yokuş yukarı tokatladığım motorun ta kendisi bu lavuk beni bir solladı aklımı başımdan aldı, sonra bende arkasından hızlandım ve geçtim herifi.

Yokuş yukarı beni geçtikten sonra ben vites düşürüp asılınca birde baktımki one eleman arkada kalmış, o anki yüzünü görmeniz lazım annesini çağırıyordu

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache motorum ile yokuş yukarı tokatladığım motorun ta kendisi bu lavuk beni bir solladı aklımı başımdan aldı, sonra bende arkasından hızlandım ve geçtim herifi.

Yokuş yukarı beni geçtikten sonra ben vites düşürüp asılınca birde baktımki one eleman arkada kalmış, o anki yüzünü görmeniz lazım annesini çağırıyordu
    Çağıracak tabi, adam MotoGP'yi kaybetti, kolay mı ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bunu kayınpederim aldı, ben de bayramda kullanma fırsatı buldum. Motor da 250 km'de falandı. Açıkçası beklediğimden çok daha iyi çıktı. Bir kere çok rahat gidiyor, çekişi çok iyi. Çok rahat bir motor, yalnız amortisörler sanki iki kişi binince biraz yumuşak kalıyor gibi. Rodajda olduğundan 40'ı geçmedim, o hıza kadar rölanti hariç titreşim hiç yok. Umutlu olmadığım motor bir anda alınabilirler listeme girdi. Fiyatı 3500 TL. Bu fiyata 125 ZNU var ancak o motora normal çanta takılamıyor, takmak için sırt dayamasını kesmek gerekiyor. Ayrıca yakıtı da 3 litrenin üzerindeymiş. Bir de Lifan Eagle var. Onu denedim ama içine sinmedi.

Özetle, motor güzel, bence alınır.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu kayınpederim aldı, ben de bayramda kullanma fırsatı buldum. Motor da 250 km'de falandı. Açıkçası beklediğimden çok daha iyi çıktı. Bir kere çok rahat gidiyor, çekişi çok iyi. Çok rahat bir motor, yalnız amortisörler sanki iki kişi binince biraz yumuşak kalıyor gibi. Rodajda olduğundan 40'ı geçmedim, o hıza kadar rölanti hariç titreşim hiç yok. Umutlu olmadığım motor bir anda alınabilirler listeme girdi. Fiyatı 3500 TL. Bu fiyata 125 ZNU var ancak o motora normal çanta takılamıyor, takmak için sırt dayamasını kesmek gerekiyor. Ayrıca yakıtı da 3 litrenin üzerindeymiş. Bir de Lifan Eagle var. Onu denedim ama içine sinmedi.

Özetle, motor güzel, bence alınır.
    Hocam merhaba, ben yeni motor almayı düşünüyorum. Bütçeme en uygun motor bu sanırım. Önerir misiniz? Yoksa başka alternatif var mı?

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Ben de aldım, 2 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Tavsiye ederim.

CLASS_A_MAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Turkuaz 125

Kullanıcı yorum

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3000 km dir kullanıyorum motosikleti. Rodaj süresinde yakıtı hiç dert etmemiştim ama, rodaj sonrasında yakıtı 100 km/ 3.5 litrenin altına hiç düşmedi. Zaten son gaz 85 km anca yapıyor. Yokuş aşağıya 100 km ye yaklaşıyor ama, bu seferde tutukluk yapıyor. Yani 100 km yi hiç geçmiyor. Arka lastik göbeğinden ses geliyordu, rulmandan değil bağlantı çatalının bir tanesinin civatası kırılmış parçası içinde kalmış. Bunun tamiri için arka tekeri sökmek gerekiyordu. Arka tekeri sökmek için amortisörü sökmek ve lastiğin havasını indirmek gerekti. Yolda filan lastik sökmek gerekse vay halimize yani. Motosiklet karbüratörlü olduğu İçin pislik tıkama sorunu oluyor. Çok kötü bir yerde kalıyordum neredeyse. Neyseki motor tam durdu duracak derken pisliği attı. Ama gideceğim yerden vaz geçmek zorunda kaldım. Güvenemedim gitmeye. Triger kayışını bando marka ile değiştirdim. 743x20x30. Üzerinden çıkanın ölçüsü de bu. Ama en önemlisi lastikleri. Gerçekten berbat bir lastik. En ufak bir ıslak zeminde bile hemen kayıyor. Bir defa düştüm ve dizimin ağrısı bir aydır geçmedi. Yeni lastik sipariş verdim bu hafta. Süspansiyonu da çok iyi değil. Fiyatına göre iyi sayılır ama yaşadığım eksilerini paylaşmak istedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)