Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster

depomu fulledim bugün trıp B sıfırlanıp gazı açtık.lakin;

1-motorumda uzun kısa xenon var fakat sis lambaları patlamış sanırım ikisi de yanmıyor.nasıl değiştircem ?

2-orta sehpa meselesi orjinali bayağı pahalı sizce gerek var mı?

3- sakal beyaz fazere çok yakışıyor.uygun satan birileri var mı?

4-gösterge saati 12 den sonra 13 değilde 1 oluyor hepsinde öyle mi?

Herkese iyi forumlar teşekkürler.
    Hayırlı olsun temiz, nazarsız, kazasız kullan inşallah. ABS'siz eski kasa almış olman handikap olmuş senin için. O yüzden frenlemelerine ve virajlarına dikkat etmelisin.

Girizgahı yaptığımıza göre;

1- Sis lambası dediğin park lambaları mı ki acaba Eğer onlarsa panzotları sökersen ulaşabilirsin.
    2- Orta sehpa her motor için avantajlı ve kullanışlı olabilir. Fakat pahalıdır meret. Elzem bir ihtiyaç değil kanımca
    3- Sakalı ben orjinali dışında satanını görmedim duymadım. Orjinali de 600 lira falandı bir zamanlar. Şimdi nedir fiyatı bilmiyorum. Yamaha bayii/servis'lerden sordurabilirsin.
    4- Hiç kurcalamadım, bilmiyorum
    YBRMANİA bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    bir deneyeceğiz bakalım park lambası işini.

Sakal işini araşırıp buraya yazarım ;)

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    İlan süresi dolduğu için linki güncelledim.

EKSTRALAR:
    • Michelin Pilot Road 4 lastikler yeni takıldı / az kullanıldı.
    • Üzerinde Akrapovic egzoz bulunuyor. Orjinal egzozu duruyor, alıcıya vereceğim.
    • Plakalık iptali ile daha spor görünüme sahip. Orjinal plakalık / kuyruk duruyor, alıcıya vereceğim.
    • Motosikletin kuyruk kısmına gömülü led sinyaller bulunuyor. Bknz: youtube.com/watch?v=dVVc45_FcA4
    • Kuyruk kısmında led / çakar bulunuyor. Bknz: youtube.com/watch?v=1D2VJZEXV2Y
    • Koruma takozları takılı.

İLAN:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...91119180/detay

Motosikleti
    Fazer 8 2015
    Merhaba Arkadaşlar,

Ben de yaklaşık 2 ay önce Fazer8 ailesine katıldım. Çanta ihtiyacım var şuan için ne önerirsiniz?

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    [IMG][/IMG]

evet arkadaşlar nasipse ramazan bayramı sonrası yapmayı düşündüğümüz bir haftalık karadeniz planımızdır. 2 fazer8 1 mt-09 tracer ve 1 Honda afrika twin olmak üzere toplam 4 motoruz.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://hizliresim.co...0L.jpg</a></a>

evet arkadaşlar nasipse ramazan bayramı sonrası yapmayı düşündüğümüz bir haftalık karadeniz planımızdır. 2 fazer8 1 mt-09 tracer ve 1 Honda afrika twin olmak üzere toplam 4 motoruz.
    17 Temmuzda benim ordan geç de düğünüme uğra bari babacan

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:13 ----------

Ya da 22 temmuzda dönüş yap, istanbuldaki ikinci düğünüme uğra bari
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Fazer 8 abs
    2011 beyaz abs ile gruba bende katıldım arkadaşlar.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hayırlı olsun. Kazasız nazarsız inşallah
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Cihanım hayırlı olsun Allah tamamını erdirsin inşallah. Uçak biletleri güzergah planı 6 aydan önce yapıldı. Yoksa niye olmasın.

Ama planda Sakarya ya uğrayacağız. Müsait olursan görüşürüz.
    cihan54 bunu beğendi.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Fazer 8 ile uyumlu Akrapovic Carbon egzozumu satıyorum.
    İlgilenenler özel mesaj gönderebilirler.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...6240373/detay/

Arkadaşlar merhabalar, herkese kazasız belasız sürüşler öncelikle.

MT-09 alma kararı verdim, 2 ci elleri 26 binden başlıyor fakat 1 tane var oda 23 bin civarı: https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...03066475/detay

Arkadan hasarlı, araba vurmuş olsa maşalara falan hasar gelirdi ama motor vurmuş bir servise götürüp incelletirecem her yerini ona göre bişi yok derseler alıcam.

Eğer aksi bir durum yaşanırsa FZ8 almak istiyorum çok.

Yalnız biraz mesajları okudum herkes 2013 öneriyor çünkü selede, amortisörlerde falan iyileştirmeler yapılmış, tasarım olarak hiç dikakt etmedim bakmadım bile.

Karenajlı sevmiyorum naked'ciyim ben, o yüzden bana çıplak versiyonlarından 23 bine kadar istanbulda öneride bulunabilirmisiniz? yada belki satanınızda vardır?

Bu ikisi arasında kaldım, 2012 olan çok yakışıklı, 2013 olanını hesap makinası ile çekmişler galiba.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...91856891/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...05413015/detay

Ekleme: 2012 alırsam ne gibi sıkıntılar yaşarım? keşke 2013 alsaydım dedirtirmi?
    Ekleme: Birde şu km olayı var, 30 bin km'de almak sorun yaşatırmı? yani bakımları herşeyi tam yapılmış olsada yinede almalımıyım?
    Ekleme: Son olarak ise km düşürülmüşse bunu servis anlayabilirmi?, servise götürünce baktırmak için max kaç tl alıyorlar?

Şimdiden çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Gençler canlanın cevap bekliyorum :D

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Vikings96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar, herkese kazasız belasız sürüşler öncelikle.

MT-09 alma kararı verdim, 2 ci elleri 26 binden başlıyor fakat 1 tane var oda 23 bin civarı: https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...03066475/detay

Arkadan hasarlı, araba vurmuş olsa maşalara falan hasar gelirdi ama motor vurmuş bir servise götürüp incelletirecem her yerini ona göre bişi yok derseler alıcam.

Eğer aksi bir durum yaşanırsa FZ8 almak istiyorum çok.

Yalnız biraz mesajları okudum herkes 2013 öneriyor çünkü selede, amortisörlerde falan iyileştirmeler yapılmış, tasarım olarak hiç dikakt etmedim bakmadım bile.

Karenajlı sevmiyorum naked'ciyim ben, o yüzden bana çıplak versiyonlarından 23 bine kadar istanbulda öneride bulunabilirmisiniz? yada belki satanınızda vardır?

Bu ikisi arasında kaldım, 2012 olan çok yakışıklı, 2013 olanını hesap makinası ile çekmişler galiba.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...91856891/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...05413015/detay

Ekleme: 2012 alırsam ne gibi sıkıntılar yaşarım? keşke 2013 alsaydım dedirtirmi?
    Ekleme: Birde şu km olayı var, 30 bin km'de almak sorun yaşatırmı? yani bakımları herşeyi tam yapılmış olsada yinede almalımıyım?
    Ekleme: Son olarak ise km düşürülmüşse bunu servis anlayabilirmi?, servise götürünce baktırmak için max kaç tl alıyorlar?

Şimdiden çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Gençler canlanın cevap bekliyorum :D
    Söylenecek çok şey var da, öğrenilmesi gerekenler de var.

bütçen nedir? çünkü mt09 dedin, 26'dan başlıyo dedin, FZ8 dedin, 23 geçti orda bi yerde

Önerdiğim linklerin hepsi çöp Biraz daha bütçe ayırman ve daha temiz ilanlara yönelmen gerekiyor kanımca
    "CaRPe DieM"

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylenecek çok şey var da, öğrenilmesi gerekenler de var.

bütçen nedir? çünkü mt09 dedin, 26'dan başlıyo dedin, FZ8 dedin, 23 geçti orda bi yerde

Önerdiğim linklerin hepsi çöp Biraz daha bütçe ayırman ve daha temiz ilanlara yönelmen gerekiyor kanımca

MT-09'un 2 ci el fiyatları 26 dan başlıyor, şans eseri 23.750'ye satan adam var onunla 23'e bağlayabilirim. Eğer aksi bir şey olursa fz8 alıcam.

Çünkü 26 bin bütçem yok. Fz8 ler arasında 23'e kadar motor önerisi istiyorum sizden :D bu arada bunlar neden çöp bilgilendirebilirsiniz öna göre bir şeyler öğreniyim teşekkürler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kazalı veya hor kullanılmış motorlara sıcak bakıyorsan, senin için bir sorun teşkil etmiyorsa ilk karşılaştığın motoru alabilirsin tabi, o senin tercihine kalmış. Fakat, bir motorun kaza geçmişi varsa ve o motoru yakinen tanımıyorsan yaklaşmaman gerekir. O yüzden mt09 ilanını tavsiye etmem.

13 model öncesi FZ'leri prototip olarak düşünebilirsin. Yamaha yaptı, eksik ve problemli, sevilmeyen yönlerini kullanıcı geri bildirimi ve yorumları ile ölçtü ve FZ'leri revize etti. Problemli yanlarını olması gerektiği şekilde değiştirdi. İşte bu yüzden 13 öncesi kasaları tavsiye etmiyoruz. Ama pek tabi de model arttıkça da fiyatlar da artıyor haliyle. O noktada da bütçe ön plana çıkıyor.

Verdiğin ilanlarda 13 model olanın hakkında pek bir şey söyleyemem ama servise veya güvenilir bir ustaya gösterebilir, bilgi alabilirsin. Şahsen ben kuyruğu iptal edilmiş motorlardan olabildiğince uzak dururum. Bana sevimsiz kullanılmış gelir nedense
    "CaRPe DieM"

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazalı veya hor kullanılmış motorlara sıcak bakıyorsan, senin için bir sorun teşkil etmiyorsa ilk karşılaştığın motoru alabilirsin tabi, o senin tercihine kalmış. Fakat, bir motorun kaza geçmişi varsa ve o motoru yakinen tanımıyorsan yaklaşmaman gerekir. O yüzden mt09 ilanını tavsiye etmem.

13 model öncesi FZ'leri prototip olarak düşünebilirsin. Yamaha yaptı, eksik ve problemli, sevilmeyen yönlerini kullanıcı geri bildirimi ve yorumları ile ölçtü ve FZ'leri revize etti. Problemli yanlarını olması gerektiği şekilde değiştirdi. İşte bu yüzden 13 öncesi kasaları tavsiye etmiyoruz. Ama pek tabi de model arttıkça da fiyatlar da artıyor haliyle. O noktada da bütçe ön plana çıkıyor.

Verdiğin ilanlarda 13 model olanın hakkında pek bir şey söyleyemem ama servise veya güvenilir bir ustaya gösterebilir, bilgi alabilirsin. Şahsen ben kuyruğu iptal edilmiş motorlardan olabildiğince uzak dururum. Bana sevimsiz kullanılmış gelir nedense
    Kazalı veya hor kullanılmış motorları bende sevmem ve istemem. Bu adama dururken arkadan ışıklarda motorsiklet çarpmış. Bir kaç şeyi değişmiş, kardeşler yamaha ile görüşücem sorucam motoru hatta bizim burada ki kardeşlerde yaptırmış. Bi konuşayım şöyle böyle diye bana bilgi versinler ha onda bişi yok yürür aksamında alabilirsin derseler alıp motoru oraya götürüp bir kez kafadan tırnağa baktırıp almayı planlıyorum.

Eğer servis alma derse fz8 alıcam, 2013 ve üzeri bakıyorum ama bütçem max 23. o yüzden daha yukarı çıkamıyorum...

Kuyruğu kesik ben seviyorum fakat her kuyruğu kesik motorcular apaçi diye düşünmüyorum ha çoğunluğu öyle, yürür aksamı sorunsuz olsun benim için önemli olan o takırtı tukurtı sesleri olmasın saat gibi egzos sesi harici ses gelmeyecek makinadan.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...07076497/detay

buda benim motorum memnunum ve satıp satmama arasında kararsızım fakat araç aldığım için ve bajaj 2 tane motorum olduğu için satılırsa diye koydum pazarlık payı yok bakımları tam bujı filtre v.s yeni değişti ilave sıfır givi cam aldım yani full aksesuar düşünürsen ilana bak gene düşünen arkadaşlar olursa 1.2 ay daha satılıktır ilan kalkarsa buradan mesaj atabilirsiniz

Motosikleti
    Honda1000RR
    Temiz motor arayan arkadaşlara duyurulur.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2827315/detay/

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MONSTER 696
    Arkadaşlar merhaba fazer8 arıyorum satmayı düşünenler lütfen yazabilir mi ?

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    SORUM VAR;

Arkadaşlarım sayın abilerim, öğretmen bir abim fazer 800 aldı lakin ayak uçları yere değiyor, göbek amortisöründe seleyi alçaltma gibi bir imkan var mı?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ayarlanabilir ön ve arka süspansiyon
    Fazer8 sürücüleri, motosikletlerini farklı amaçlar için kullanan motosiklet sürücüleridir. Bu sade, çok yönlü motosiklet, her taraftan 130 mm hareket serbestliği sağlayan şasinin farklı yüklere, sürüş tarzlarına ve koşullarına uyacak şekilde ayarlanma olanağı sağlayan, ayarlanabilir ön ve arka süspansiyonlarla donatılmıştır.
    (Yamaha Resmi Sitesinden Alıntı)

Keşke almadan bir deneseymiş, veya chopper mı alsaymış acaba Fazer 8'in sele kısa boylular için idealdir de aslında.
    ramcixx bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)