Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrtkulaksiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx150
    Aklima takilan en buyuk soru buydu maslak.cevap icin cok tesekkur ederim.fuari bekliyorum belki 2015 ler farkli olup.simdi bikac stok var ama alip pisman olmaktan korkuyorum.
    Maslak bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mrtkulaksiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklima takilan en buyuk soru buydu maslak.cevap icin cok tesekkur ederim.fuari bekliyorum belki 2015 ler farkli olup.simdi bikac stok var ama alip pisman olmaktan korkuyorum.
    Bence farklı birsey cıkmaz ama fuarada pek fazla birsey kalmadı bekle ordan alırsın.

ooo uzun süredir millet yok bizim makinelerde sorun olmadığı için soru bile soramıyosun,, Neyse makine dedim ya motorumu satmaya karar verdim arkadaslar 2014 model 7. ayın sonunda aldım 4200 KM de oda uzun yol raceblue extralı egzoz topcase yan canta motor koruma demiri vs... ilgilenen varsa ozelden yazsın malüm siteye koymadım

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3404567

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo uzun süredir millet yok bizim makinelerde sorun olmadığı için soru bile soramıyosun,, Neyse makine dedim ya motorumu satmaya karar verdim arkadaslar 2014 model 7. ayın sonunda aldım 4200 KM de oda uzun yol raceblue extralı egzoz topcase yan canta motor koruma demiri vs... ilgilenen varsa ozelden yazsın malüm siteye koymadım

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3404567

Abs var mı? Fiyat olarak ne düşünüyorsunuz?

Benim bilader kafayı 600rr a takmış durumda. Bende aklını çelip fazer aldırma niyetindeyim. Geri dönüşü bana olsun diye ;)
    Maslak bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs var mı? Fiyat olarak ne düşünüyorsunuz?

Benim bilader kafayı 600rr a takmış durumda. Bende aklını çelip fazer aldırma niyetindeyim. Geri dönüşü bana olsun diye ;)
    Ewet abs var 600 rr la 245 e kadar aşşağı yukarı aynı gidiyor 2014 model 600rr ,onunla kıyaslanmayacak derecede koforlu 27,250 istiyorum extrası biraz cok

[IMG][/IMG]
    aydın07 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Birader tutturdu 600rr diye. Sahibinden de ki ilanları arayıp 2. sahibiyim dediği 11. sahibi 4. sahibiyim diyen 12. sahibi çıktı. Mesaj atınca km düşmüş vs adamın hevesini kaçırdılar.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Birader tutturdu 600rr diye. Sahibinden de ki ilanları arayıp 2. sahibiyim dediği 11. sahibi 4. sahibiyim diyen 12. sahibi çıktı. Mesaj atınca km düşmüş vs adamın hevesini kaçırdılar.
    Bu bahsettiğin motorlar fazer 8 mi
    "CaRPe DieM"

_engin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 800
    Arkadaşlar bu makineye uyum sağlayan bir egzos tavsiye edebilirmisiniz

Alıntı _engin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre sıralama şöyle

bunu bizzat kullanıyorum Arrow dan memenunum italyan tavsiye ederim bende çok araştırdım en çok bunun sesi cezbetti beni

2. Tercihim bu

3.Tercihim
    _engin_ bunu beğendi.

mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8

Motosikleti
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bahsettiğin motorlar fazer 8 mi
    Yok 600rr. .

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Üstadım, 8'lere her egsoz gidiyor. Ses tınıları egsozların birçoğunda birbirine çok yakın. Sen öncelikle beklentini belirtsen iyi olur. İyi bağırıp desibeli yüksek mi olsun, homurtu şeklinde tok bir ses mi olsun, maliyeti düşük mü olsun, tipi güzel mi olsun. Bu tercihlere göre tavsiyede bulunmak daha uygun olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Yok 600rr. .
    Neden RR istiyormuş peki?
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Yamaha Fazer 800
    [QUOTE=cihan54;3542337]Üstadım, 8'lere her egsoz gidiyor. Ses tınıları egsozların birçoğunda birbirine çok yakın. Sen öncelikle beklentini belirtsen iyi olur. İyi bağırıp desibeli yüksek mi olsun, homurtu şeklinde tok bir ses mi olsun, maliyeti düşük mü olsun, tipi güzel mi olsun. Bu tercihlere göre tavsiyede bulunmak daha uygun olur. [COLOR="Silver"]

Cihanım amaç sesi yükseltmek ,sesi yükseltirken motorun performansını bozmamak ayarlarının ve alt devir torklarını düşürmemek şu anki mevcut performansı muhafaza ederek ses almak ;)bu şekilde bir tavsiyede bulunabilirseniz sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre sıralama şöyle

https://www.youtube.com/watch?v=qmPpT6AXh1M
    bunu bizzat kullanıyorum Arrow dan memenunum italyan tavsiye ederim bende çok araştırdım en çok bunun sesi cezbetti beni

2. Tercihim bu
    https://www.youtube.com/watch?v=no6ZRPmlh4s

3.Tercihim
    https://www.youtube.com/watch?v=IsSZkQsao-w
    teşekkür ederim Maslak
    Maslak bunu beğendi.

[QUOTE=_engin_;3542829]
    Üstadım, 8'lere her egsoz gidiyor. Ses tınıları egsozların birçoğunda birbirine çok yakın. Sen öncelikle beklentini belirtsen iyi olur. İyi bağırıp desibeli yüksek mi olsun, homurtu şeklinde tok bir ses mi olsun, maliyeti düşük mü olsun, tipi güzel mi olsun. Bu tercihlere göre tavsiyede bulunmak daha uygun olur. [COLOR="Silver"]

Cihanım amaç sesi yükseltmek ,sesi yükseltirken motorun performansını bozmamak ayarlarının ve alt devir torklarını düşürmemek şu anki mevcut performansı muhafaza ederek ses almak ;)bu şekilde bir tavsiyede bulunabilirseniz sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

teşekkür ederim Maslak

Hangi markaya karar verdin peki yada hangisini daha çok beğendin

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Cihanım amaç sesi yükseltmek ,sesi yükseltirken motorun performansını bozmamak ayarlarının ve alt devir torklarını düşürmemek şu anki mevcut performansı muhafaza ederek ses almak ;)bu şekilde bir tavsiyede bulunabilirseniz sevinirim[COLOR="Silver"]
    Amaç ses desibelini yükseltmekse Akrapovic, Leovince ve Twobrothers üçlüsünden birini tercih edebilirsin. Aralarında en tok olanı 2bros, en cırlayanı Leovince'dır. Performans açısından bakarsak, markaya göre değişim gösteren birşey yok. Şu dip notu düşeyim; hangi tüp olursa olsun, egsoz manifoldunu standarda göre açmış olacağından dolayı düşün devirlerde performans düşüklüğü, maksimum devirde atalet (Örneğin maximum hız) nispeten artacaktır. Fakat, bu hissedilir derecede birşey değildir. Düşük devirlerdeki performans düşüklüğünü hissetmezsin. Ahmet hocam "ben çok hissediyorum" demişti ama, ben katılmıyorum, hissedilmiyor

Maximum'daki artışı da ben 3 fazer beraber yürürken keşfetmiştim, düşük bir miktar etki ediyor
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Yamaha Fazer 800
    [QUOTE=Maslak;3542853]

Hangi markaya karar verdin peki yada hangisini daha çok beğendin
    akrapoviç i beğendim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

Amaç ses desibelini yükseltmekse Akrapovic, Leovince ve Twobrothers üçlüsünden birini tercih edebilirsin. Aralarında en tok olanı 2bros, en cırlayanı Leovince'dır. Performans açısından bakarsak, markaya göre değişim gösteren birşey yok. Şu dip notu düşeyim; hangi tüp olursa olsun, egsoz manifoldunu standarda göre açmış olacağından dolayı düşün devirlerde performans düşüklüğü, maksimum devirde atalet (Örneğin maximum hız) nispeten artacaktır. Fakat, bu hissedilir derecede birşey değildir. Düşük devirlerdeki performans düşüklüğünü hissetmezsin. Ahmet hocam "ben çok hissediyorum" demişti ama, ben katılmıyorum, hissedilmiyor

Maximum'daki artışı da ben 3 fazer beraber yürürken keşfetmiştim, düşük bir miktar etki ediyor
    peki Cihanım bunların içinden bir tüp e karar verdiğimde motora herhangi bir ayar yaptıracakmıyım acaba

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Yeni sistemler elektronik enjeksiyonlu olduğundan, değişiklikten sonra bir ayar gerekmiyor. Ama o bahsettiğim; performanstaki küçük oynamaları da istemiyorsan iyi bir serviste bilgisayara bağlatıp uygun CO ayarlarını sabitleyebilirsin. Bunun için de sanırım 250tl civarında birşey alabilirler. Kanımca gereksiz
    Maslak ve _engin_ bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Yamaha Fazer 800
    Yeni sistemler elektronik enjeksiyonlu olduğundan, değişiklikten sonra bir ayar gerekmiyor. Ama o bahsettiğim; performanstaki küçük oynamaları da istemiyorsan iyi bir serviste bilgisayara bağlatıp uygun CO ayarlarını sabitleyebilirsin. Bunun için de sanırım 250tl civarında birşey alabilirler. Kanımca gereksiz
    bilgilerin için teşekkürler

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    7 ayda 17 bin km yapmışım motora acımam lazım biraz..
    "CaRPe DieM"

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Marka fark etmeksizin tek başına egzozun hiçbir performans katkısı yoktur. Aksine alt devirlerde bir miktar düşme yapar. Ses güzel görüntü güzel ama o alt devirlerdeki düşmeyi ben hissettiğim için sindiremedim. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz sesi ve güzelliği için göz yumabilirsin ama teknik açıdan bu iş böyle.

Hee kimi kullanıcılar farkı hissetmiyor dahi çevremde de var ama benim gibi motorunu dinleyen biriysen kesinlikle hissedersin. Sıkıştırmayı düşürdüğü için toparlama aşamasında biraz geç kalıyor ama üst devirlerde de biraz rahatlıyor.

Şahsen motorunuzun hangi egzozlu olduğu bence hiç önemli değil önemli olan motordan aldığınız keyiftir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Bir çok markada "R" serisi motora sahip oldum. Fazer8'e egzos takılınca bir racing olacağını kimse düşünmesin. Motorumuz o sese ve karektere asla sahip olamaz.

Diğer markalara bakarak ta sınıfının lider motoru Fazer8'dir.
    _engin_, cihan54 ve Maslak bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)