Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki ninja 636
    Honda cbf 1000 fa ile kiyas yapabilecek arkadas varmidir ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    Alıntı otherworld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki yıla yakın bir süredir fazer 8 kullanıyorum. 20 bine yaklaştı. hiç bir gün sorun çıkarmamıştır. titreme vs. hiç bir sorun yaşamadım. rusty arkadaşın şansına arızalı motor denk gelmiş olabilir. bir ay motora elimi sürmediğim zaman oldu ama çalıştırırken tek marş. artçı için rahatsız deniyor ama kimseden bir rahatsızlık duymadım bu güne kadar. artçı için top case olduktan sonra çok rahat. yedi bin devire kadar normal bir motor iken yedi bin devirden sonra çıldırıyor. yakıt konusu; şehir içerisinde, normal sakin kullanımda 6lt. şehir dışı, yine sakin 90-100 arası 4.6lt yaktım. yakıt konusu tamamen bilek işidir. buna rağmen bu aletin yakıtı, sınıfına göre çok iyi.
    Titreşim şu an bayaa bir az, silindir kapağındaki terleme de geçti.
    Aslında titreşim olayı ilk 1000 km de yoktu. Taki 1000 bakımına gittim, çıktığımda motorda titreşim vardı. Servis kaynaklı bir problem olduğunu düşünüyorum. 300 km sonra 5000 bakımı gelecek. Mecburi olarak başka bir servise gideceğim.
    Yakıt konusunda İzmir den izmit e olan yolculuğumda 6. vites 90km hızı aşmayarak 2-3 defa hesap yaptım. 100 Km de 3.93lt gibi bir rakam çıktı. Yada daha kaba bir hesapla benzin göstergesindeki diş başına 72km yol yaptım. Açıkçası sandığımdan da ekonomik çıktı.

otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    Alıntı Havatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda cbf 1000 fa ile kiyas yapabilecek arkadas varmidir ???
    bende almadan önce son olarak yeni kasa cbf 1000 ile kararsız kalmıştım. honda bu ülkede seviliyor çünkü servis desteği çok iyi. ama yamahanın da kötü değil. cbf 1000 ile honda akademi de eğitim aldıktan sonra bana ruhsuz, hissiz bir motor olarak geldi. yalnış anlaşılmasın honda iyi bir motosiklet. son olarak, fazer8 testi yaptım ve bu benim motorum dedim bu motoru aldım. çok memnunum. ben hiç bir zaman marka fanatiği olmadım. her motor kendine göre güzeldir. ben motoru aldığıma pişman değilim. bugün olsa yine bu motoru alırım. motosiklet bir aşktır. herkesin sevdiği motosikleti alması gerektiğine inanıyorum. önemli olan konu; bir ömür boyu motosiklet üzerinde olmak. bunun için, mutlaka bu işin eğitimini almalı, bilinçli bir sürücü olmalıyız...
    Volki34 bunu beğendi.

Arkadaşlar fz 1 i epeyce kafaya takmıştım. Lakin her ne sebepse nasip olmadı. Arkasından boşver dedim kendine bir GS 1200 al yolun keyfini çıkar dedim. Oda tam ben motoru alacakken satıldı. Epeyce canım sıkıldı. Bu fz 8 fazer leri yakından gördüm ama sürmüşlüğüm yok. Fz 1 de biraz şehiriiçinde hararet yapma yada bacaklarıma cok sıcak gelmesi durumu var. R1 imde sık yaşardım bu sorunu. Fz 6 kullanırken (2 önceki motorum fz 6 idi 98 lik) böyle sıcaklıklar falan hissetmezdim bacak aramda. FZ 8 lerde bu olay varmı yani çok sıcaklık hissettiriyormu şehir içinde , kırmızı ışıklarda vs..

İkincisi fz 6 da aldığım ve hissettiğim gücü ve hazzı bunlarda alabilirmiyim? Kimileri diyorki fz 6 bu makinadan daha hızlıdır veya daha agresiftir. Bu biraz hantal falan diyor.. Ne derece doğrudur? Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha r1
    2012 eylül ayında aldım FZ 8 motorumu, r1 den inip buna binince haliyle güç biraz az geldi bana.. Şu an 3500 km de herhangi bir sıkıntısı yok makinanın.. Rodajdan sonra biraz zorladım otobanda 250 km gördü bıraktım, ama göreceğide bu sanırım...Ara hızlanmaları gayet başarılı... Kompresyona düştüğünde biraz titreme yapıyor ama buda nazar boncuğu olsun. Tavsiye edilir..
    maverıck bunu beğendi.

otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    Alıntı victroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fz 1 i epeyce kafaya takmıştım. Lakin her ne sebepse nasip olmadı. Arkasından boşver dedim kendine bir GS 1200 al yolun keyfini çıkar dedim. Oda tam ben motoru alacakken satıldı. Epeyce canım sıkıldı. Bu fz 8 fazer leri yakından gördüm ama sürmüşlüğüm yok. Fz 1 de biraz şehiriiçinde hararet yapma yada bacaklarıma cok sıcak gelmesi durumu var. R1 imde sık yaşardım bu sorunu. Fz 6 kullanırken (2 önceki motorum fz 6 idi 98 lik) böyle sıcaklıklar falan hissetmezdim bacak aramda. FZ 8 lerde bu olay varmı yani çok sıcaklık hissettiriyormu şehir içinde , kırmızı ışıklarda vs..

İkincisi fz 6 da aldığım ve hissettiğim gücü ve hazzı bunlarda alabilirmiyim? Kimileri diyorki fz 6 bu makinadan daha hızlıdır veya daha agresiftir. Bu biraz hantal falan diyor.. Ne derece doğrudur? Şimdiden teşekkürler
    fazer 8 fz6'dan çok daha güçlü bir motosiklettir. zaten motoru r1 motor bloğu olduğunu öğrenmiştim. alt yada üst devirlerde çok iyi. kısaca nerede ne kadar güç istiyorsanız çok çok iyi veriyor. sıcaklık veya pişirme gibi en ufak bir rahatsızlık yaşamadım. fz6'daki arkadaki sele altı egzozlar çok güzeldi ama artçıya rahatsızlık verdiği için yana almışlar. motorun performansı da verdiği hisse mükemmel. bunu geçenlerde bmw motosikletlerini test etttikten sonra söylüyorum. kısacası, parasına göre dünyanın en iyi motosikleti. zaten avrupanın en çok satan motosikletiymiş. bir de artık motosiklet firmaları, sadece abs'li motor üretmeye başladılar. bu yüzden abs tercihini yapmanızı tavsiye ederim. alırken vereceğiniz bir kaç bin lira, hayatınızı kurtarabilir..

Motosikleti
    mr 250 destro
    arkadaslar merhaba dun ayvalıga gıderken motorumdan garıp bır takırtılar geldı ve ayvalıkta bır motorcuya goturdum ve motorun yataklarından geldıgını soyledıler motor ne hararet yaptı nede yag eksılmesı neyse yıne aynı aksam 8de balıkesırden fırmanın ısmını hatırlamıyorum sımdı. yamaha bana bır mınubus gonderdı tabı naklıyat parasını vermek sartıyla ıstanbula geldım bugunde kızıltopraktakı yamaha servısıne goturdum motoru ustamız actıgında ekzantrık gergısının bozuk oldugunu ve sente atladıgını gorduk .motor 3aylık ve 3000km de garantı kapsamında sımdı yapılıyor tabı ama motor söküldüğü ıcın hıc hevesım kalmadı acıkcası kımsede yasanmayan bır arıza bende cıktı ne kadar sansız oldugumu bırkez daha anladım

Yaklaşık 8 aydır CBR250R kullanıcısıyım, 4500 km'deyim, Honda'nın sürüş okuluna ve bireysel ders veren bir hocadan özel ders aldım. Artık CC yükseltmek istiyorum, 1 haftadır motor arayışı içerisindeyim ve FZ8 alma niyetindeyim. Kimileri 5000 km'den sonra alabilirsin diyor, kimisi de 600cc'de en az 3000 km tecrübe edin diyor. FZ8 sahibi arkadaşlar, bu konuda bana bilgi verebilir misiniz, nasıl bir yol izlemeliyim. Sanırım amansız CC yükseltme hastalığına yakalandım

twis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı settler65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 8 aydır CBR250R kullanıcısıyım, 4500 km'deyim, Honda'nın sürüş okuluna ve bireysel ders veren bir hocadan özel ders aldım. Artık CC yükseltmek istiyorum, 1 haftadır motor arayışı içerisindeyim ve FZ8 alma niyetindeyim. Kimileri 5000 km'den sonra alabilirsin diyor, kimisi de 600cc'de en az 3000 km tecrübe edin diyor. FZ8 sahibi arkadaşlar, bu konuda bana bilgi verebilir misiniz, nasıl bir yol izlemeliyim. Sanırım amansız CC yükseltme hastalığına yakalandım
    üstat fazer 8 kullanıyorum sana kım tavsye verıyorsa ölünce arkandanda motor tehlıke der 3000 -4000 km kullanıp sen piştin tamam sımdı 100 beygirlik makinaya geçeyim denmez senin anlayacagın sekılde 30k km gec durmayı kalkmayı gazlamayı bır kavra bır ıkı defa düş hatta neyin ne oldugunu bir anla sonra büyüt sonra arkanda kötü haberin gelip bizide üzme :( acı ama gerçek :(
    Kıdemli Yaya

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı settler65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldığın motorla bir adaptasyon eğitim alırsan ve başlarda temkinli olursan çok bi problem olmaz...çok acelen yoksa biraz daha bekleyebilirsin...örneğin fz6 fazerda yapacağın 3000 km sonrası fazer 8 sana çok fazla değişik gelmeyecektir. yani değiştirdiğine değer mi düşünmek lazım...fz6 dan 8 e geçen varsa onlar daha net cevaplarlar...

Arkadaşlar Fazer 8 için artçının tuttuğu yan demirleri alabileceğim bir internet sitesi biliyormusunuz?

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Fazer 8 çiler merhaba

Motosikleti
    mr 250 destro
    hosgeldın

Motosikleti
    Honda1000RR
    Fazer 8 çiler nasıl motorlarınız dan memnun musunuz. Ben 2 sene kadar fazer 6 kullandım 7 bin devirden sonra fazer 6 da iyi ses çıkıyordu ama fazer8 de hiç ses yok maşallah. Sanırım hava filtresi tertibatı farklı. Dışarıdan sesin geldiğini söylüyorlar ama ben hissetmiyorum. Sürüş konforu çok hoşuma gidiyor motor resmen uzun yol diye yalvarıyor

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Arkadaşlar ne durumdasiniz? Herhangi bir sorunla karsilasan var mi lastik haricinde? Egzantrikten baska sorun yasayan oldu mu? Ve 2012 fz8 in 6 aylik bandrolu ne kadar?

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Vay arkadaş yıllık 517 tl miş.. resmen harac.. bide 650 cc den sonra 2 katindan fazla katliyor

Motosikleti
    Honda1000RR
    2013 6 aylık vergisi 260 diye hatırlıyorum. Tam bir boru yani

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 6 aylık vergisi 260 diye hatırlıyorum. Tam bir boru yani
    6 aylik 258.50 tl :( yillik 517 tl.. yahu 2012 fz8 almaya niyet ettim yakiti burda yazanlara gore benim icin uygun fakat bandrol hayallerimi yikti

Gerci 4 yasina geldiginde 308 tl ye dusecek yani 6 aylik 154tl ye.. 2016 da

Motosikleti
    Honda1000RR
    Kesinlikle bende tavsiye ederim. Senede iki defa devrileceğiz başka çaresi yok

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    21 inde yurt disina gidiyorum 4 ay kadar kalicam,orda biriktirdigim parayi car cur etmeyip fz8 alayim diyorum fakat surekli yurt disinda calisip arada tr ye donucem, senede 1 ay binip 517tl vermek canimi yakacak gibi aslan besleyen yemini dusunmez diyecegiz artik

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)