Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet rüzgar sorunu her naked ta oldugu gibi fz8 de de mevcut ama 130-140 a kadar sorun yok bence.
    Bende fz8 in tasarımını daha spor bulduğum için onu tercih ettim. Zaten 1000rr dan geçiş yaptigim icin racing kadar olmasada en azından naked olsun dedim
    tesekkür ederim mahallade bir arkadaşta var sıfır almış muhabbeti kurup kullanmam lazım
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Rica ederim. Evet en iyisi test edip kendin karar vermek

serkan turha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 20/50 yag koydum servis yazdir birsey olmaz dedi internette arastirdim kalin yag iyi degil yorumlar var fazer 8 kitapciginda var ama tercubem yok bilgisi olan paylassin dortbinde 20/50 koydum hayirli ramazanlar

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu hafta 12.57 lt benzin ile 220 km yol yaptim. Yani 100 km de 5.7 litre falan yapıyor. Bunun 25 km si yokuş yukarı ve 1. 2. Ve 3. Viteste, 50_60 km şehiriçi ama sakin, geri kalanı da şehir dışı 90-100 km/h arası hızlarda seyrettim. Arada bir kere 205 km/h bir kere 160/h km hiza ciktim ve iki kez de ışıklarda 2. Vitesin sonuna kadar tam gaz ivmelenme yaparak bu sonucu elde ettim.
    Motorda leo vince tüp egzos var.
    Sizce yakit nasil ?
    Takas yaptığım 2008 model 1000rr da aynı şartlarda aynı yakıyordu.Şimdi 1000rr ın performansını düşünürsek fz8 biraz fazla yakiyor. Zaten benim 1000rr ı alan adamda aynısını söylüyor. Fz8 ile aynı yakiyormus diyor.
    sabit hız sürüşlerinde ve touring sürüşte cbr yüzde 10 belki 15 daha az devir cevireceginden az yakabilir. Tabi daha az rüzgar direnci de eklenecek.

sehir içinde aynıysa 1000RR için başarı ama cbr ın yine vitesleri daha uzun oranlı oldugundan 2. vites 180*190 gibi bu da normal aslında.

Honda zaten en hızlıyı degil optimum makineye odaklanıyor her kalemde dengeli bi alet için
    Maslak bunu beğendi.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Büyük ihtimal 1000rr ın uzun vites oranları ile alakalı. Çünkü ben iki motorda da aynı hızlarda seyrediyorum. Tabiki aynı viteste biri 6000 cevirirken digeri 5000 civarı cevirecegi icin yakitta etkileniyordur muhtemelen.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    arkadaşımın fazer8 ini inlecedik. üsütne biraz konuştuk . iyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=_hK3GzQIID4
    cihan54, aydın07 ve motorcu adam bunu beğendiler.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Emeğinize sağlık. Ufak bir not düşeyim; biraz daha sessiz bir mekanda çekim yaparsanız, etraftaki gürültü sizin konuşmanızın önüne geçmemiş olur, daha iyi anlaşılabilirsiniz. Keyifli bir sohbet olmuş, nicelerine inşallah
    "CaRPe DieM"

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık. Ufak bir not düşeyim; biraz daha sessiz bir mekanda çekim yaparsanız, etraftaki gürültü sizin konuşmanızın önüne geçmemiş olur, daha iyi anlaşılabilirsiniz. Keyifli bir sohbet olmuş, nicelerine inşallah

teşekkürler. daha yeniyim bu işte , zamanla göre göre öğreniyorum. evet dediğiniz gibi araç geçerken çok gürültü yapmış. bi dahaki çekimlerde buna dikkat edeceğim. Facebook ve youtubeden takipte kalın
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Hala 2012 ve üzeri motor bakıyorum arkadaşlar bilginize..

sahibindendeki fiyatlar bi tek bana mı yüksek geliyor bu arada? gerçi herkes aynı fikirde olsa gerek aynı motorlar aylardır ilanlarda, satılamıyorlar.. yanlış anlamayın serzenişim fiyatların tepelerde gezdirilmesine...

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    1 ay sonra kışa girerken fiyatlar normale döner

Arabacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha fazer 8
    2012 model ful aksesuarli 17.000 km dr fazer 8 imi satıyorum. Yeni lastik aldım michelin çift hamurlu dod 4 lastikleri. Daha 1000 km olmadı. Fiyat son 26000 tl bursa

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:09 ----------

Motorum 2013 trafik cikislidir. Full siyah renk. Orta sehpa radyatör koruma tank pad alt sakal yamaha 50 lt çanta çanta taşıyıcı demir motor koruma demirleri arka lastik üstü çamurluk vs. Hiçbir sıkıntısı yoktur. Alan kişiye binmek kalacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:19 ----------

Eski lastillerimde iyi durumda onlari da vereceğim.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı Arabacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 model ful aksesuarli 17.000 km dr fazer 8 imi satıyorum. Yeni lastik aldım michelin çift hamurlu dod 4 lastikleri. Daha 1000 km olmadı. Fiyat son 26000 tl bursa

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:09 ----------

Motorum 2013 trafik cikislidir. Full siyah renk. Orta sehpa radyatör koruma tank pad alt sakal yamaha 50 lt çanta çanta taşıyıcı demir motor koruma demirleri arka lastik üstü çamurluk vs. Hiçbir sıkıntısı yoktur. Alan kişiye binmek kalacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:19 ----------

Eski lastillerimde iyi durumda onlari da vereceğim.
    Motorunuz ilanda ise link paylaşmanız daha iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Arkadaşlar bazen motorumu değiştireyim de ne alınır diye düşünüyorum bu fiyata bu denli bir motor yok abi ya...

25-30 bine parasının çok çok üzerinde bir konfor ve güç sunuyor. Grupta burgman binen arkadaşlarımız var onlar bile fazer8 demeye başladılar ne diyelim daha Kimse macera aramasın derim.

Arabacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha fazer 8
    Malesef motorum ilanda falan değil. İsteyen olursa resim atabilirim.

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    herkese kolay gelsin. bizim motorlar hakkında bi sorum olcaktı. fazer 8 abslı modellerde abs yı kapatma gibi bi imkan var mı ? özelliklede arka lastikte böyle bir imkanımız var mı ? bu konu hakkında teknik bilgisi olan arkadaş yardımcı olursa sevınırım.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese kolay gelsin. bizim motorlar hakkında bi sorum olcaktı. fazer 8 abslı modellerde abs yı kapatma gibi bi imkan var mı ? özelliklede arka lastikte böyle bir imkanımız var mı ? bu konu hakkında teknik bilgisi olan arkadaş yardımcı olursa sevınırım.
    Niçin böyle bir şeye ihtiyaç duyuyorsunuz?
    .

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    benim abssız motorlarda frene alısmamla alakalı sanırım bana guven vermıyor.lastıklerım ıyı yer ıyı ama sert bastıgım zaman mesafeyı uzatıyor abs hemen devreye gırıyor teker kıtlemesın dıye halbukı teker kıtlese daha kısa mesafede durucam bu durum arka lastık için gecerlı.ön lastıkte daha absnın devreye gırdıgını gormedım.bide arka lastıkte bayır asgaya ınerken frene bastıgımda hemen abs baslıyor calısmaya durdurmaya ızın vermıyor motoru.

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Merhaba semih39
    Bana kalırsa sana nacizane tavsiyemdir boş bir yolda (kırklareli'de yollar genelde boştur ) sen fren çalış.. Motoru arabayı vs tüm araçları durduran ön frendir. O yüzdendir ki önde 2 adet arkadakinden daha büyük diskler vardır. Ben arka freni ancak ve ancak slalom yaparken 30 km altındaki hızla kullanıyorum.
    Saygılarımla Serkan.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    Honda1000RR
    Merhaba arkadaşlar bildiğim grubumuzda olan tavsiye edebileceğim çok temiz bir motordur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6957165/detay/

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    FZ8 Naked modeline orjinal top case demiri taktıran var mı aranızda,kuyruğun bir bölümü kesilesi gerekiyormuş nasıl bir kesik olacak merak ediyorum.Yapılmış bir montaj görebilsem kararsız kaldım taktırıp taktırmamak arasında.
    Bir gün mutlaka ...

Merhaba. yurtidisina gitme durumun var 2013 fazer8 abs 7900km beyaz makinemi satıyorum ankaradan yazıyorum

İkinci sahibinden * kapalı garaj motoru * yetkili servis bakımlı kazasız

ABS Lİ * * *sıfır ayarında yorulmamış

Serviste takılmış orjinal Orta sehpa, koruma demiri

Sonradan takılmış Tankpad led yan farlar*

İtalyadan getirttiğim mivv double gun fazer8 egzozu*

orjinal kmsinde * ( yaklaşık 1 ay önce yetkili servis Baydar da 6000 lik bakımı yapıldı) *

ben 3700 km *deyken Ekim ayında aldım. bir kere Çanakkaleye gittim, bir kere de Eskişehire gittim. Motoru zorlamadım, redline heves için birkaç kez çıktım ama devamlı o devirde kullanamadım. Motor uzun yolda 140*150 ile gidişlerde 22 kuruş yakmakta şehir içinde 27 kuruş yakmaktadır. Motor çok kalıplı abs si mükemmel. Kışın apartman içinde yazın kapalı garajda muhafaza ettim yağmur da sürmedim. Çalıştığım için çok da binemiyorum

Daha küçük cc li * (250-600) arası çok eski model olmayan, km si çok olmayan racing, touring, enduro, xmax gibi *maxi scooter, ile takas edebilirim.*

Ankara da böyle temiz yakışıklı bir fazer 8 *yoktur *Ankara Motosiklet klübü ile tanışıklığım vardır. Benim uygun olduğum vakitte istenilen yere gösterilebilir*

Egzozlu fiyatı 29000 TL dir *orjinal egzozu çiziksiz muhafaza edilmektedir
    internette ilanı vardır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)