Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı can_frat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tekrar merhaba kısa bir aradan sonra tekrar aranızdayım 10 nisanda 2014 race blue abs motorumu satıp vstrom 1000 almıştım ama enduroya alışamayıp tekrar fazer a geri döndüm bu motorun keyfini başka makinada bulamadım sakın satmayın ��
    Yeniden hayırlı olsun o zaman.
    .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkan turha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayirli olsun bende yeni aldim ama cok yaramaz motor hic durmuyor halendaha hizina alisamadim insani ucuruyor kisa mesafede bile

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Fazer8 Fiyatının çok üzerinde bir motor.

Arkadaslar ben marsa bastigimda yolcu selesinin altinda tik tik elelttonik ses geliyor. Herkesindemi oyle yorum yaparsaniz sevinirim

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hayır öyle bir ses olması normal değil. Marşı rahatça alıyor mu, temazsızlık gibi bir durum seziyor musun, ya da anlamsız stop etme durumu?
    "CaRPe DieM"

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    bende de var o ses röle sesi daha önceki motorum 2014 abs li fazer 8 di onda yoktu 2015 abs li fazer 8 de kontağı açınca sele altıktan tık tık röle sesi geliyor. motorlar aynı ama 2014 ve 2015 arasında ben baya küçük detay yakaladım

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    15 Fazer'ların hepsinde mi böyle birşeyle karşılaşıyorsunuz arkadaşlar. Servise sordunuz mu nedir yorumları?
    "CaRPe DieM"

Anahtari actigimda deyil mars duymesine basarken ayni anda koltuk altinda ince ses tık tık mars duymesinde elin cektiginde kesiyor iki gundur boyle fark ettim bezlrri islak koydum koltugun altina ondan ola bilirmi nemmi aldi ama alakasi yok

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Marş düğmesinde korozyon olursa yapar onu. Veya rölede bi sıkıntı olması lazım.
    "CaRPe DieM"

Arkadaslar motora bindiginiz zaman kulagiz yolcu selesinde olsun oyle marsa basin ses tik tik ederse demekki hepsi boyle etmesse demekki bizimkinde sorun var yorum bekliyorum

Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    arkadaşlar herhangi bir problem yok sadece röle sesi 2015 lerde ufak tefek süprizler var. amortisörlerin çalışması da farklı mesela

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    15'lerde genel olarak öyle bir durum varsa Yamaha geri çağırabilir.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    şimdi dikkatli baktım kontağı açınca çıt ediyor benzin pompası devreye giriyor çıt ediyor tekrar kapanıyor normal röle sesi arızalık bir durum yok bundan farklı bişi varsa konuşmak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Ama marşa basarken veya çalışırken hiçbi ses yok herşey normal

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    benzin pompasından yapabilir o sesi normaldir kontak açınca yapıyosa,marş basarken yapıyorsa röle.hatta çok sıcakken motoru stop edince ıslık sesi gibi bir seste gelebilir

Olayi cozdum motor sicakken stop ediyorum fan devreye giriyor o esnada marsa bastigimda fan gucu kesiyor o yuzden tik tik ses geliyor sorun cozuldu

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kaskım satılıktır arkadaşlar.

İlan linki
    "CaRPe DieM"

aydın07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer 800 2013
    Alıntı serkan turha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben marsa bastigimda yolcu selesinin altinda tik tik elelttonik ses geliyor. Herkesindemi oyle yorum yaparsaniz sevinirim
    bende 2013 var gecen yag fıltre degiştiriken koltuk sökükken fark ettım role sesi o bence koltugu taktıktan sonra duyulmadı

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haziran 11-12-13-14 yolcusu kalmasın

http://<a href="http://hizliresim.co...Bj.png</a></a>
    Evet arkadaşlar beklediğimiz gün geldi çattı, nasipse bu hafta fethiye marmaris arası 4 gün tatildeyiz

4 fazer8,3 fazer600, 2 AN400 BURGMAN, 1 XJ6 toplam 10 motor 15 kişi)
    cihan54, Mariner-M, Maslak ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Mariner-M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8 ABS 2015
    Öncelikle herkese selamlar...
    Uzun bir aradan sonra hem vatanımıza kavuştuk hem motorumuza... (Fazer 8 ABS 2015 Titanyum Gri)
    Forumu istisnasız her kelimesine varana kadar okudum ve emeği gecen herkese cok teşekkür ederım.
    Birçok forumda insanlar birbiriyle dalaşmaktan başka bir işe yaramıyor maalesef...

Buradan birkaç sorum olacak...

1-)Motorun kullanım klavuzunda periyodik bakımlar için 1.000 km, 10.000 km, 20.000 km diye gidiyor... Bakım aralığı biraz fazla değil mi ? Önceki modellerde kullanım klavuzunda da aynı değerler mi var ? (Bence özellikle yağ 5.000 km de kesin değiştirilmesi gerekiyor

2-)Motorunuz rölantide kaç devırde çalışıyor ? ben daha 100 km deyım, rölanti değeri 1.000 rpm de (az gibi sanki)

Herkese emniyetli sürüşler...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Mariner-M adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese selamlar...
    Uzun bir aradan sonra hem vatanımıza kavuştuk hem motorumuza... (Fazer 8 ABS 2015 Titanyum Gri)
    Forumu istisnasız her kelimesine varana kadar okudum ve emeği gecen herkese cok teşekkür ederım.
    Birçok forumda insanlar birbiriyle dalaşmaktan başka bir işe yaramıyor maalesef...

Buradan birkaç sorum olacak...

1-)Motorun kullanım klavuzunda periyodik bakımlar için 1.000 km, 10.000 km, 20.000 km diye gidiyor... Bakım aralığı biraz fazla değil mi ? Önceki modellerde kullanım klavuzunda da aynı değerler mi var ? (Bence özellikle yağ 5.000 km de kesin değiştirilmesi gerekiyor

2-)Motorunuz rölantide kaç devırde çalışıyor ? ben daha 100 km deyım, rölanti değeri 1.000 rpm de (az gibi sanki)

Herkese emniyetli sürüşler...

O zaman hem hoşgeldin hem hayırlı olsun

Periyodik bakım aralıkların standart 4000km'de bir olsun. Kullanım kılavuzu sorunsalına takılma. Motoru ilk çalıştırdığında devir 1900-2000'lerde gezer. Otomatik jikle kapandığı zaman 1500 d/d stabil devir olur. Senin devrin biraz düşük, ince bir ayar çekmen uygun olacaktır.

Keyifli sürüşler dilerim.
    Mariner-M bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)