Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    O kadar yapmayin etmeyin,düzgün kullanalım şu motorlari diyoruz ama uyarilar nafile oluyor. İsmail Ayvaz arkadasimiz fz8'i ile Marmaris civarında yaptigi kazada vefat etmistir. Allah rahmet eylesin...Kendisinin cektigi ve 67-68 sayfada paylastigi videolari tekrar seyredebilirsiniz,uyardik ama bir yere kadar!! Yapmayin etmeyin arkadaslar,kendinizi riske atmayin,önemli olan arkadaslik,gezmek,tozmak....yarismak,ben boyle ucarim,boyle donerim değil!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar yapmayin etmeyin,düzgün kullanalım şu motorlari diyoruz ama uyarilar nafile oluyor. İsmail Ayvaz arkadasimiz fz8'i ile Marmaris civarında yaptigi kazada vefat etmistir. Allah rahmet eylesin...Kendisinin cektigi ve 67-68 sayfada paylastigi videolari tekrar seyredebilirsiniz,uyardik ama bir yere kadar!! Yapmayin etmeyin arkadaslar,kendinizi riske atmayin,önemli olan arkadaslik,gezmek,tozmak....yarismak,ben boyle ucarim,boyle donerim değil!
    tanıyan bilen varsa kazayla ilgili başlık açsa olabilir kazada son km lerde olmuş allah rahmet eylesin (videosunu da izledim fena gidiyordu öyle dünkü sürücüye falan benzemiyor )

Motosikleti
    Facebook'da Cengiz Kahraman isimli bir motorcu arkadaşımız paylaşmış,kazanın fotoğrafları mevcut! İsimi de görünce bizim buradan bir arkadas oldugunu hatirladim,malesef düşündüğüm gibi çıktı. Viraj ve daralan yolda bariyerde biten bir kaza :(
    İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Kaza yapan arkadaşa Allahtan rahmet ailesine sabır diliyorum bende şu anda fazer 8 imle ege turundayım kısmet olursa dönünce motoru satmayı düşünüyorum beni yeterince üzdü almayı düşünenler irtibata geçebilir 2014 race blue abs döndüğümde km 5500 civarında olur herkese selamlar

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı can_frat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapan arkadaşa Allahtan rahmet ailesine sabır diliyorum bende şu anda fazer 8 imle ege turundayım kısmet olursa dönünce motoru satmayı düşünüyorum beni yeterince üzdü almayı düşünenler irtibata geçebilir 2014 race blue abs döndüğümde km 5500 civarında olur herkese selamlar
    Aklınızdaki rakam nedir
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Üzerinde çanta ve çanta demiri var satarken söküp sökmeyeceğime karar vermedim kafamda rakam yok tekliflere açığım

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok üzüldüm ya :( aramızdan birini kaybetmek... Diyecek birşey bulamıyorum. Allah rahmet eylesin, toprağı bol olsun.. :(
    "CaRPe DieM"

mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    Allah rahmet eylesin... üzüldüm valla daha 32 yaşındaymış

Motosikleti
    fazer 8, harley davidson custom dyna
    İsmail Ayvaz isimli genç arkadaşa Allah'tan rahmet diliyorum, çok üzüldüm, ailesinin ve tanımamakla birlikte hepimizin başı sağolsun. Allah, kimseye böyle acılar yaşatmasın.

Bu forumdaki arkadaşların tamamına yakınında ciddi bir sorumluluk ve ağırbaşlılık havası sezdiğim için çok memnunum, ara sıra katılan genç arkadaşlara verilen tavsiyeler de bunun bir göstergesi, bu açıdan herkesi tebrik ederim.

Sizce de malum olduğu üzere, önce biz motorcular biraz kendimize ve ekürimizdeki arkadaşlarımıza çeki düzen verirsek, ki bunu ülke genelinde artık seziyorum, trafikteki diğerlerinin saygısını ve sevgisini kazanabiliriz.

Kimsenin tekerine taş değmesin, ağzımızın tadı bozulmasın.
    cihan54, astral, MNS-FZ6 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    vefat eden arkadaşa allah rahmet eylesin...

fazer mı yeterince üzdü yoksa olay mı tam olarak anlayamadım...olaydan etkilendiysen bence hemen karar verme derim...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Allah rahmet eylesin, ama bir kaç arkadaşımız videolarını izleyince uyarmış tehlikeli ve riskli sürdüğünü.

Ben merak edip şimdi izledim, 190-200 km/h hızlarla iki şeritli virajları dönüyor ama diğer şeritte de sivil araçlar var.

Bu arkadaşı kaybettik, allah rahmet eylesin ama kalanları bilinçlendirelim bari.

100 küsür hp az bir güç değil arkadaşlar, kontrolsüz olursa çok rahat insan öldürür. Otobanları caddeleri pist sanıp deli gibi gazlamayalım nolur.

Bir arkadaş yukarıda "fena gidiyordu, dünkü sürücüye benzemiyordu" demiş. Kime göre fena gidiyordu? Neye göre dünkü sürücüye benzemiyordu?

Ben A2'yi 1997 de aldım, 20 yıldır bu alete biniyorum. 10 motor değişmişimdir, 200-250 bin km tecrübem vardır. Değil virajda, düz ve bomboş otobanda bile 200 km/h hıza çıksam düzlük bitmeden gazı kapatırım. O hızlarda arkamızdan kolay kolay taşıt gelmez ama ilerde sağ şeritte bile bir araç varsa yaklaşmam ona o hızlarda.

Bilmiyorum belki de ben çok korkağım, ya da kötü sürücüyüm!

Böyle videolar izleyip/çekip birbirimizi de gaza getiriyoruz işte, aslında sırf bundan dolayı birkaç yıl önce bu tür videolar yayınlamayı yasaklamıştık sitede. Yasak hala devam ediyor ama çok fazla göze batmayınca arada kaynıyor demek ki.

Bir çoğunuzdan büyüğümdür, size abi tavsiyesi; asla kamera takıp bu tür videolar çekmeye yeltenmeyin. Çünkü ister istemez daha hızlı ve riskli görüntüler yakalayıp yayınlamak için kendinizi tehlikeye atabilirsiniz, dürtülerinize engel olmak zordur.

Nolur trafiğe açık alanlarda riskli ve hızlı sürüşler yapmayın, çıkışını görmediğiniz virajlara yüksek hızda girmeyin.

Ben de çok istiyorum gazlamak, deli gibi viraj dönmek ama bunun yeri cadde değil. Gelin bir kaç kişi birleşip pist günleri yapalım, bariyer yok kamyon yok.

Allah ölen arkadaşımıza tekrar gani gani rahmet eylesin.

Allah anasına babasına, varsa karısına çocuğuna sabırlar versin.

Bu ve bunun gibi kazalar da genç arkadaşlarımızı motordan soğutmasın, kaza ve ölüm her canlı için var. Temkinli olup her önlemi aldıktan sonra gerisi kader.

Ülkemizde her gün 12 kişi ölüyor trafik kazasında, bu bayram ölü sayısı 108. Daha da tatil bitmedi, Allah artırmasın ama artar istatistiğe bakarsak.

Eee araba içinde her gün 10 kişi ölüyor diye hangimiz arabaya binmeyi bırakıyoruz? Hepimizin yakınlarında trafikte araba kazası ile ölen birileri vardır, hiç duydunuz mu "ya arabada çok insan ölüyor binmeyin şu arabaya" diyeni?

Yani motosiklet kazaları sizi korkutmasın ama temkinli olmanız için bir uyarı olsun.

Allah bu arkadaşımıza da tekrar rahmet eylesin, sevenlerine sabırlar versin.
    silahtar, astral, cihan54 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin, ama bir kaç arkadaşımız videolarını izleyince uyarmış tehlikeli ve riskli sürdüğünü.

Ben merak edip şimdi izledim, 190-200 km/h hızlarla iki şeritli virajları dönüyor ama diğer şeritte de sivil araçlar var.

Bu arkadaşı kaybettik, allah rahmet eylesin ama kalanları bilinçlendirelim bari.

100 küsür hp az bir güç değil arkadaşlar, kontrolsüz olursa çok rahat insan öldürür. Otobanları caddeleri pist sanıp deli gibi gazlamayalım nolur.

Bir arkadaş yukarıda "fena gidiyordu, dünkü sürücüye benzemiyordu" demiş. Kime göre fena gidiyordu? Neye göre dünkü sürücüye benzemiyordu?

Ben A2'yi 1997 de aldım, 20 yıldır bu alete biniyorum. 10 motor değişmişimdir, 200-250 bin km tecrübem vardır. Değil virajda, düz ve bomboş otobanda bile 200 km/h hıza çıksam düzlük bitmeden gazı kapatırım. O hızlarda arkamızdan kolay kolay taşıt gelmez ama ilerde sağ şeritte bile bir araç varsa yaklaşmam ona o hızlarda.

Bilmiyorum belki de ben çok korkağım, ya da kötü sürücüyüm!

Böyle videolar izleyip/çekip birbirimizi de gaza getiriyoruz işte, aslında sırf bundan dolayı birkaç yıl önce bu tür videolar yayınlamayı yasaklamıştık sitede. Yasak hala devam ediyor ama çok fazla göze batmayınca arada kaynıyor demek ki.

Bir çoğunuzdan büyüğümdür, size abi tavsiyesi; asla kamera takıp bu tür videolar çekmeye yeltenmeyin. Çünkü ister istemez daha hızlı ve riskli görüntüler yakalayıp yayınlamak için kendinizi tehlikeye atabilirsiniz, dürtülerinize engel olmak zordur.

Nolur trafiğe açık alanlarda riskli ve hızlı sürüşler yapmayın, çıkışını görmediğiniz virajlara yüksek hızda girmeyin.

Ben de çok istiyorum gazlamak, deli gibi viraj dönmek ama bunun yeri cadde değil. Gelin bir kaç kişi birleşip pist günleri yapalım, bariyer yok kamyon yok.

Allah ölen arkadaşımıza tekrar gani gani rahmet eylesin.

Allah anasına babasına, varsa karısına çocuğuna sabırlar versin.

Bu ve bunun gibi kazalar da genç arkadaşlarımızı motordan soğutmasın, kaza ve ölüm her canlı için var. Temkinli olup her önlemi aldıktan sonra gerisi kader.

Ülkemizde her gün 12 kişi ölüyor trafik kazasında, bu bayram ölü sayısı 108. Daha da tatil bitmedi, Allah artırmasın ama artar istatistiğe bakarsak.

Eee araba içinde her gün 10 kişi ölüyor diye hangimiz arabaya binmeyi bırakıyoruz? Hepimizin yakınlarında trafikte araba kazası ile ölen birileri vardır, hiç duydunuz mu "ya arabada çok insan ölüyor binmeyin şu arabaya" diyeni?

Yani motosiklet kazaları sizi korkutmasın ama temkinli olmanız için bir uyarı olsun.

Allah bu arkadaşımıza da tekrar rahmet eylesin, sevenlerine sabırlar versin.
    videoyu izleyince ben de gerildim resmen..çizgi, konumlanma, planlama yok anlayabildiğim kadarıyla...böyle bir sürüş keyif de vermez...

allha tekrar rahmet eylesin..umarım daha çok bilinçleniriz. bilinçli olmak elbette kazayı kesinlikle önlemez ama elimizden geleni yapalım

Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Motordan gayet memnunum ama ısınma sıkıntısı beni çok üzdü gündüz yol yapamıyorum 90 km sabit hızda dahi şase ye çıplak elle değilmiyor fazer. 8 çok güzel bi motor ama sıcakta üzerinde duramıyorsam benim ihtiyaçlarımı karşılamıyor demektir yaklaşık 3 aydır şehir içi ve kısa uzun mesafelerde kullandım gayet memnunum ama uzun süreli sürüşler için bana uygun gelmedi tabi bu göreceli bi kavram enduro ya geçmeye karar verdim aslında niyetim seneye super tenere almaktı ama şimdilik dl 650 düşünüyorum birde uzun yol yapan arkadaşlar benim gibi sıkıntı çeken oldu mu yoksa bu konuyu ben mi abartıyorum

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Motordan gayet memnunum ama ısınma sıkıntısı beni çok üzdü gündüz yol yapamıyorum 90 km sabit hızda dahi şase ye çıplak elle değilmiyor fazer. 8 çok güzel bi motor ama sıcakta üzerinde duramıyorsam benim ihtiyaçlarımı karşılamıyor demektir yaklaşık 3 aydır şehir içi ve kısa uzun mesafelerde kullandım gayet memnunum ama uzun süreli sürüşler için bana uygun gelmedi tabi bu göreceli bi kavram enduro ya geçmeye karar verdim aslında niyetim seneye super tenere almaktı ama şimdilik dl 650 düşünüyorum birde uzun yol yapan arkadaşlar benim gibi sıkıntı çeken oldu mu yoksa bu konuyu ben mi abartıyorum
    Dediğin gibi, kişiden kişiye değişebilir bu durum. Ben henüz Fazer 6 kullandığım zamanlarda Fazer 8'i test sürüşü yaptığımda bu durum benim de dikkatimi çekmişti. Motorun sıcaklığı şasiye geçiyor ve bu da bacak kısmını rahatsız ediyor. Fakat ben Fazer 8 aldım ve bu durum ekstrem derecede rahatsız edici gelmedi. Ki uzun yola defalarca çıktım ve tamamı, sıcak havada, güneşin tepede olduğu saatlerde, sıcak memleketlerdeydi..
    "CaRPe DieM"

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Isınma sorununu ben de daha önce dile getirmiştim, ama bu motorun hararet yapması veya aşırı ısınması değil yanlış anlaşılmasın. Motorun dışarıya yaydığı ısıyı bacaklarımda çok hissediyorum.

Oturuş pozisyonu ile de alakalı olabilir.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Evet motor aşırı ısınmıyor dışarıya fazla ısı yayıyor gece sürüşlerinde hararet 75 76 derece civarında gündüz ise 85 90 derece civarında ama güneşin etkisiyle resmen alev esiyor oturuş pozisyonu ile ilgili tavsiyesi olan varsa denerim

Motosikleti
    Motorun üzerine ne kadar çok yatarsanız,sıcaklık alttan gelip,yukarıda yüzünüze kadar çıkıp, sürekli türbülans yapıyor. Kolların açısını hafif dikleştirince(duruşu bozmadan,kolları dimdik yapmadan)sıcaklık yukarıya çıkmıyor.
    Bacak tarafındaki sıcaklığı çözmenin yolu yok,bacaklarınızı uzaklaştırsanız sürüşünüz bozulacak vs...Beni de aşırı rahatsız etmiyor.Bu pantolon ile de alakalı bence! Bende kevlar kot var,yazları kullanıyorum pek bir sıkıntı yaratmıyor ama 2dk dahi olsa ince bir pantolon ya da şort giyerseniz bacaklar kavruluyor.

mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    motordan bende memnunum. ancak kot pantolonla kullandığım zaman sıcaklık rahatsız ediyor. yazlık motosiklet pantolonunu giyince rahatsızlık vermiyor. pantolonun kumaşından sanırım gelen sıcaklığı içine fazla yansıtmıyor

Motosikleti
    tracer 900
    CBF 1000 alın sıcaklıktan şikayet edenler

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 1000 alın sıcaklıktan şikayet edenler
    Çomak sokma arkadaşım
    erro bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)