Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 SFC Snappy x Kullanıcıları / Bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-acil-acil-garantili-snappy-112501479/detay/

Satıyorum arkadaşlar ilgilenen varsa irtibata geçsin
    Artun K.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

benim 100 cup sfc snapy vr sport orjinal 120 neti var :D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı mehmet070 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 100 cup sfc snapy vr sport orjinal 120 neti var :D
    Helal sana kardeş, bende mondial hyena var Sfc ile aynı fabrikadan çıkma. Uçurumdan düşermiş gibi dik yolda bile 115'i geçiremedim.
    mehmet070 bunu beğendi.

benim motor diger sfclerden biraz degişik:D :D

Motosikleti
    modial 100 sfc snapy x
    arkadaşlar fabrika hatası cıktı karbüratörde servise gittim yeni karbüratör istedi taktılar 1,5 ay filan oldu şim bu gün motorum tam gaz vwerin boğulma yapıyor neden olablir ? yarım gazda gayet normal gidiyor ? lütfen acil yardım edin

Motosikleti
    Mondial 100 sfc snappy x
    Debriyaj baskı balata degistiricemde bana kaça patlar beyler bilgisi olan varmı ??

Motosikleti
    Çelk 125 Mavi :D
    Arkadaşlar bence mavi çelik var orjinal yakıt ve eski tadı kalmaığı için onu satıp sfc basic alıcam vede ehliyeti alcam az yakmasından doluyı ve yorumlara bakarak sağlam olduğunu gördüm 1 sorun karbüratör galiba oda bazılarnda bide bu açma işi nasıl olucak

100 SFC Snappy X var bende ben 100.km yeri gördüm motorla ama hertarafı titriyor :S hiç anlamadım servisi yok çünkü 2.el aldım titreme sorununu ne geçirir devir yükseldimi sele titriyor öntakım komple titriyor :S 2 kişi bayır çıkamıyorz çıkmıyor tek kişi süper harika çıkıyor ama 2 kişi hemen kaliyor :S bune ne yapılabiliri ? Belki bayır çıkarken yararı olur diye shark perfornmans egzoz alıcam titreme sorununu hiç sevmedim ne yapcağımı bilmiyorum devir artımı yandık :S

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    arkadaşlar konuyu buraya açıyorum kusura bakmayın bi kardeşimde mondial 100'lük snappy modeli var ve yağı değiştirmek istiyor fakat ses geliyo biraz makinadan normalde eski yağ 10/40 mış şimdi 15/40 koymayı düşünüyoruz aranızda deneyeniniz var mı yag numaralara göre biraz daha kalın galiba bi zararı olur mu sizce ? sizlerle paylaşmak istedik sonuçta kullandığnız makinalar sizler daha iyi bilirsiniz die düşündük ilginiz için şimdiden teşekkürler..
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

S.a bu snappy x in beyazı var mı? sitesinde beyaz var olarak gözüküyor ama ne sahibinden.com da nede başka bi yerde gördüm.heryerde gri var oda sitede gözükmüyor.beyazı sipariş edicem ama gri gelmesinden korkuyorum.

Birde kullanma kılavuzunda 1,5 yedek depo yazıyor o ne anlama geliyor

iyi geceler,
    bende SFC Snappy X aldim hatda 1 haftada 1500KM yol yapdim :D. Simdi Modifiye asamasini gectim. Su gaz kesiciyi istiyorum nasil yapilacak bi bilginiz var mi?

eyvallah

arkadaşlar yaklaşık bir yıldır bu motoru kullanıyorum oncelikli olarak sunu belirtmek isterim bu motor tamamen orijinal halde 115 km hıza ulasablir fakat bunu yapmanız için arkanıza sağlam bir ruzgarı almanız gerekiyor yoksa duz yolda 95 100ü gecemiceginizi söylemek isterim motoru cok zorladığınız takdirde iğrenç bir plastik kokusuyla karşılasıyosunuz bu motorun yapacağı 1.viteste 35 2.viteste 65 3.viteste 93 4. viteste 115 ama dedgim gibi bunu arkanıza rüzgarı alırsanız yaparsınız. cok takıntınız yoksa titreşim o kdr rahatsız etmio fakat arkadaki kişi için aynı seyi diyemeyeceğim alan arkadaş herseyden once arka lastiği dublexe çevirmeli bnce ilk motora başlayan bi arkadaş için ideal olabilr cunki parçası ucuz ama bir sure sonra yetmediğini goreceksiniz

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aramızda hiç ön siperlik takmış olan var mı?

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    Topic durgun halde herkes motorlarını sattı galiba

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vedkum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topic durgun halde herkes motorlarını sattı galiba
    Canlandıralım o zaman topici

Başlangıç motoru olarak aldım. İlk motorum olduğu için çok fazla kıyaslama yapamayacağım. Tecrübe edinip Honda cbr250'ye geçmeyi düşünüyorum. Eğer motor hakkında konuşmak gerekirse:

Çok tecrübem olmamasından dolayı ve ilk motor heyecanım olmasından dolayı kitapçığa tamamiyle uydum. Rodajı tamamlayana kadar Her 500km'de bir castrol motor yağı alarak değiştirdim. Bakımları 500-2000-4000-6000... diye gidiyor kitapçığa göre.

Titreşim denilmiş ama 80km hıza kadar beni rahatsız eden bir titreşimi yok. Bu yaz gerekli ayarlamaları yapıp uzun yol yapmayı düşünüyorum. Eksi yönlerine gelince:

- Aynaları kalitesiz. uzun yolda, yüksek süratte ayna içe doğru geliyor düzeltmek zorunda kalıyorsunuz ki kesinlikle çok tehlikeli. Aynalar değişmeli bence.

- Lastikler kötü. Allah'a emanet gidiyoruz gibime geldi. 1500kmde ön lastik patladı. Yol tutuşu da kötü bence. Kaç bin liralık motorlarda bile fabrika çıkışı lastikler kötü oluyor bu yüzden firmaya suç atmaya gerek yok canını seven lastikleri değiştirsin !

- Demirler titretiyor motoru. Motorumuzun dış aksamı plastik olduğu için konulan demir yerler yüksek devirlerde yani biraz gaz verince titreyebiliyor. Kimisi bu demirleri çıkararak sorunu çözüyor. Ben motorumu çok yıkadığım için demirlerin arasına temizlik bezlerimi koyuyorum titreşim yapmıyor hiç.

-Farımız yetersiz gibi geldi. Ayrıca Farımız titreyebiliyor. Kafa kısmını açıp farla plastiğin arasına sünger koyarak bu titreşimi kesebiliyoruz.

Ben ince eleyip sık dokuyan birisiyim bu yüzden tüm sorunları yazdım buraya. Bu yazdığım eksi yanlar çoğu Çin malı motorda var zaten onu da söyleyeyim.

Genel olarak alınabilecek bir motordur. Ona iyi bakarsanız sizi üzmez hız konusunda gelince : 80km hıza kadar hiç zorlanmadan çıkıyor. Ve yukarıda dediğim gibi titreşim sürücü kısmında yok denecek kadar az, ama artçı ne durumdadır orasını bilmiyorum Düz yolda 100-105km'ye çıkıyorsunuz. Yokuş buldu mu 120ye geliyor. Lakin bu motorun ibresine göre... ibremiz bana BAYA bir BONKÖR geldi. 100lük bir motorun 120-130 yapması bence imkansız. Ama o değerleri ibrede görüyorsunuz bu da size zevk verir mi bilmem ki o kadar hız sadece test amaçlı yapılmıştır. Kimseye önermiyorum kesinlikle çok tehlikeli.. ( hız değerleri kişiye göre değişiklik gösterir. Ben bu değerleri 50 kiloyla, artçı olmadan ölçtüm. Kilo arttıkça performansı eksi yönde değişir kesinlikle )

Yakıt konusunda bütün cup motorlar cimri zaten. Dip gazda bile 2 litreyi geçmedi yakıt tüketimim.

Bu motoru çoğu kullanan modifiye yapıyor. Ben orjinal halini sevdiğim için böyle bir şeye gerek duymadım. Yapılan modifiyelerden apaçi tarzı olanları kesinlikle önermiyorum. Amartisörleri kesmekmiş, aynaları sökmekmiş bunlar ölüme bir adım daha yaklaştığınız şeyler. dediğim gibi yapmayın şu motorlara şu eziyetleri !! Kendinizi de motorunuzu da sevin...

Aklıma geldiğince yazdım. Daha da tecrübelerim oldukça buradan aktarırım.

Saygı ve sevgilerimle, tekeriniz düz bassın...

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    Teşekkürler.

bu hafta bende snappy aldım. Peşin 1900 TL'ye aldım.
    Ruhsat+plaka+sigorta derken toplam 2300 TL'ye bana geldi.

Karbüratörde birşey var gibi. Tekleme yapıyor gibi. Ama motor ısındıktan sonra geçiyor.

Bakalım kullandıkça olumlu olumsuz yönlerini söylerim.

Motosikleti
    Derbi ETX
    hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

Merhaba arkadaşlar; Mondial Snappy ile bugün itibariyle 125 KM'ye ulaşmış bulunmaktayım.

Motoru aldığım gün depoyu 18 liraya fullemiştim. Evet 18 liraya fullendi.
    Ve tam 125 KM yol yaptım.

Yedek depo olduğunu zannediyordum. Ama yanılmışım. Yolda kaldım
    Benzin musluğunu yukarı çevirmeye çalıştım fakat yedek konumu yokmuş. Sadece aç-kapa yapılabiliyor.

Allahtan yolda kaldığım yere yakın benzinlik vardı ve gidip yine depoyu fulledim. Yine 18 liraya fullendi.
    Bu arada benzinin litresinin 5.09 liradan aldım. Snappylerin benzin deposu 3 litre 800 gram.

Bu motorlarda yedek depo 100 grammış. Ama benzin musluğunda yedek konumu yok.
    Sadece benzin göstergesi 100 gram benzini göstermeden kırmızıya iniyor.

Motor yeni olduğu için yüksek rölantide çalışıyor. Rodaj süresi dolduktan sonra rölantiyi kısıcam. O zaman daha az yakar.

Geçen sene MOTORAN marka KÖYLÜ tip motorum vardı. Zangır zangır titriyordu. Yolda parçaları dökülüyordu.

Çin malı motorlar içerisinde Mondial'in harbiden kalitesi var.
    Snappy'de titreşim çok çok az seviyede. Rahatsız etmiyor. Yolda parçalar dökülmüyor.
    Ayrıca tüm parçalar fabrikada çok iyi sıkılmış. Hiçbir parçası gevşek değil.

Snappy aldığım için memnunum.

Sadece motor soğukken ilk çalıştığında karbüratörde acayip bişeyler oluyor. Motora gaz verince hemen yemiyor.
    Sanki sürahiden su içerken su ağzımıza fazla gelmiş boğuluyormuşuz gibi bişeyler oluyor. Gazı fazla verince yemeye başlıyor.
    EURO 3 dedikleri yeni model araçların karbüratörleri böyle olduğunu öğrendim.

Bi arkadaşımda 2013 model Ford Connect araba var. Sıfır aldı. Onun arabasıda gaz verirken böyle şeyler yapıyormuş.
    EURO 3 olduğundan böyleymiş.

Motor ısındıktan sonra herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.

Ben aldım, kullanıyorum, memnunum. Herkese tavsiye ederim.

Herhangi bir sorun veya sıkıntı yaşarsam yine yazarım sizleri bilgilendiririm.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)