Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 SFC Snappy x Kullanıcıları / Bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı Haydars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar; Mondial Snappy ile bugün itibariyle 125 KM'ye ulaşmış bulunmaktayım.

Motoru aldığım gün depoyu 18 liraya fullemiştim. Evet 18 liraya fullendi.
    Ve tam 125 KM yol yaptım.

Yedek depo olduğunu zannediyordum. Ama yanılmışım. Yolda kaldım
    Benzin musluğunu yukarı çevirmeye çalıştım fakat yedek konumu yokmuş. Sadece aç-kapa yapılabiliyor.

Allahtan yolda kaldığım yere yakın benzinlik vardı ve gidip yine depoyu fulledim. Yine 18 liraya fullendi.
    Bu arada benzinin litresinin 5.09 liradan aldım. Snappylerin benzin deposu 3 litre 800 gram.

Bu motorlarda yedek depo 100 grammış. Ama benzin musluğunda yedek konumu yok.
    Sadece benzin göstergesi 100 gram benzini göstermeden kırmızıya iniyor.

Motor yeni olduğu için yüksek rölantide çalışıyor. Rodaj süresi dolduktan sonra rölantiyi kısıcam. O zaman daha az yakar.

Geçen sene MOTORAN marka KÖYLÜ tip motorum vardı. Zangır zangır titriyordu. Yolda parçaları dökülüyordu.

Çin malı motorlar içerisinde Mondial'in harbiden kalitesi var.
    Snappy'de titreşim çok çok az seviyede. Rahatsız etmiyor. Yolda parçalar dökülmüyor.
    Ayrıca tüm parçalar fabrikada çok iyi sıkılmış. Hiçbir parçası gevşek değil.

Snappy aldığım için memnunum.

Sadece motor soğukken ilk çalıştığında karbüratörde acayip bişeyler oluyor. Motora gaz verince hemen yemiyor.
    Sanki sürahiden su içerken su ağzımıza fazla gelmiş boğuluyormuşuz gibi bişeyler oluyor. Gazı fazla verince yemeye başlıyor.
    EURO 3 dedikleri yeni model araçların karbüratörleri böyle olduğunu öğrendim.

Bi arkadaşımda 2013 model Ford Connect araba var. Sıfır aldı. Onun arabasıda gaz verirken böyle şeyler yapıyormuş.
    EURO 3 olduğundan böyleymiş.

Motor ısındıktan sonra herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.

Ben aldım, kullanıyorum, memnunum. Herkese tavsiye ederim.

Herhangi bir sorun veya sıkıntı yaşarsam yine yazarım sizleri bilgilendiririm.

verdiğin bilgilere göre

1 litreyle 33 km gitmissin
    100 km de 3.04 litre yakıt tüketimi

97 cc olan 100 mg prince mondial motorumla
    genel yakit olcumleri
    1 litreyle 38 km
    100 km de 2.6 litre yakit tüketimi

sürekli dur kalk yaparak şehiriçi geziyorum

denememin birinde 10 tl benzinle sehirici 92 km gitti
    1 litreyle 45 km şehiriçi
    100 km de 2.2 litre yakit tüketimi

neden yazdim bunları
    acaba cup mu alsaydım diye düşünüp duruyordum
    su anki olcumlere göre seninki daha fazla yakıyor
    ayni yaksa bile 100 mg prince derim gene de

motorum 700 km lerde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba arkadaşlar. Bugün yakıt tüketimi üzerine bilgi vereceğim.

125 KM'de motorumun deposunu fullemiştim.
    Bugün 267 KM'deyim. Benzin göstergesi kırmızı göstermeye başladı. Benzinliğe gittim yine fulledim.

14 Liraya 2 litre 800 Gram benzin aldım. Fullendi. İçinde 1 litre varmış.

1 litre benzin 45 km daha yol götürür dersek, bir depo benzinle tam 187 KM yol yapılabiliyor.
    Yani 18 liraya 187 KM yol yapılabiliyor.
    Motorumun rölantisi yüksek olmasına rağmen bu kadar az yakıyor.

Şaşırtıcı gerçekten. Az yakması ile bu motor çok cazip.
    Ayrıca bu motorlar vergiye tabii değil.
    Bugün motosiklet vergisi 105 TL. Her yıl 105 TL cebimizde kalıyor. Bu açıdan yine çok cazip.

Ayrıca geçen gün yolda giderken birşey fark ettim.
    CUP motorlarda ön panel dizleri koruyor. Dizler rüzgar görmüyor. Bu açıdan yine artısı var.

Şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım. En sert çukurlara girdim.
    Daha yeni motorla 2 kişi en dik rampalarda zorladım.
    Arabaların bile zor çıktığı dimdik yokuşu bu motor 2 kişi 1.viteste çıktı.
    Çıkmam demedi!! Daha önce 100'lük MOTORAN KÖYLÜ motorum 2 kişi çıkmıyordu.
    Snappy çıktı.

Mondial gerçekten mükemmelliğin markasıymış. Memnunum.

Motosikleti
    mondial 100 sfc snappy x
    Bende diyorum niye sigorta yanıyor 5 tane sigorta yaktım akü kutup başının orda var onu en sonunda yular gibi kablo bağladım devam bişey çıkacak ya far patlıcak bişey olacak bekliyorum.

100 sfc snappy x sahibiyim ve şu anda 3150 km de. daha önceki motor tecrübelerime göre gayet verimli bir motor.
    yıllar önce bionik, filinta ve peugeot motorlardan, java nın 350 lik modellerini de kullandım. ardından ramzey 100 cup ve şimdi de snappy. titreme hemen hemen tüm motorlarda olur zaten. arabalarda bile meydana gelen titreşim motor takozları ve kasanın büyüklüğü nedeniyle emilirken, motorlarda gövdenin titreşimi yok edemeyecek kadar küçüklüğünden kaynaklanıyor diye düşünüyorum.
    sonuçta bu motorların da çapı belli. çok fazla konfor sürat aranacak kadar büyük motorlar değil.

yakıt tüketimine gelince, tüm cuplar ortalama olarak 10 km de 80 km ortalama hızda düz yolda 1 lt ila 1,3 lt arasında tüketime sahiptir. önemli olan devir ayarı ve vites geçiş aralığının iyi kontrol edilebilmesi.
    4. vitese gelinceye kadar motoru daha fazla hız yapmak için yüksek devirde kullanılması, yakıt tüketimini arttıracaktır. bu durum sadece motorlarda değil tüm araçlar için böyledir.

herkes umarım kazasız, kendisine ve çevresine zarar vermeden kullanırlar.

yakıt konusunda merak eden arkadaşlar için: antalya - alanya arası 125 km de tek kişi 12 tl tüketim.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy X
    arkadaşlar bende de bu motordan var benimki neden kilometrede 15 kuruş yakıyor? 100 km'de 3 litre...

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı horzumoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 sfc snappy x sahibiyim ve şu anda 3150 km de. daha önceki motor tecrübelerime göre gayet verimli bir motor.
    yıllar önce bionik, filinta ve peugeot motorlardan, java nın 350 lik modellerini de kullandım. ardından ramzey 100 cup ve şimdi de snappy. titreme hemen hemen tüm motorlarda olur zaten. arabalarda bile meydana gelen titreşim motor takozları ve kasanın büyüklüğü nedeniyle emilirken, motorlarda gövdenin titreşimi yok edemeyecek kadar küçüklüğünden kaynaklanıyor diye düşünüyorum.
    sonuçta bu motorların da çapı belli. çok fazla konfor sürat aranacak kadar büyük motorlar değil.

yakıt tüketimine gelince, tüm cuplar ortalama olarak 10 km de 80 km ortalama hızda düz yolda 1 lt ila 1,3 lt arasında tüketime sahiptir. önemli olan devir ayarı ve vites geçiş aralığının iyi kontrol edilebilmesi.
    4. vitese gelinceye kadar motoru daha fazla hız yapmak için yüksek devirde kullanılması, yakıt tüketimini arttıracaktır. bu durum sadece motorlarda değil tüm araçlar için böyledir.

herkes umarım kazasız, kendisine ve çevresine zarar vermeden kullanırlar.

yakıt konusunda merak eden arkadaşlar için: antalya - alanya arası 125 km de tek kişi 12 tl tüketim.

12 tl ÷125 km
    =0.096 kurus yakmissin km de

2 litre ×4.90 tl benzinin litre fiyati
    =9.8 km basi maliyetin (agzi duz km de 10 kuruş, 10 km= 1 tl
    100 km 10 tl, 125 tl 12.5 tl (12.25)

özetle 2 litre /100 km yakit tuketimin var sehirdisinda
    5. viteste düşük devirde sabit hızla gidersen daha da düşebilir

100 mg prince de 1.8 yakalayan var hizi kac bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Alıntı fatihkesan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende de bu motordan var benimki neden kilometrede 15 kuruş yakıyor? 100 km'de 3 litre...

sehirici bol dur kalk yapiyorsan 2.6 gibi yakabilir
    rodajdaysa da fazla yakabilir
    hava filtresi temiz degilse de
    buji kurumlanmissa da
    gaza cok yuklenirsen de

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Alıntı Haydars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bugün yakıt tüketimi üzerine bilgi vereceğim.

125 KM'de motorumun deposunu fullemiştim.
    Bugün 267 KM'deyim. Benzin göstergesi kırmızı göstermeye başladı. Benzinliğe gittim yine fulledim.

14 Liraya 2 litre 800 Gram benzin aldım. Fullendi. İçinde 1 litre varmış.

1 litre benzin 45 km daha yol götürür dersek, bir depo benzinle tam 187 KM yol yapılabiliyor.
    Yani 18 liraya 187 KM yol yapılabiliyor.
    Motorumun rölantisi yüksek olmasına rağmen bu kadar az yakıyor.

Şaşırtıcı gerçekten. Az yakması ile bu motor çok cazip.
    Ayrıca bu motorlar vergiye tabii değil.
    Bugün motosiklet vergisi 105 TL. Her yıl 105 TL cebimizde kalıyor. Bu açıdan yine çok cazip.

Ayrıca geçen gün yolda giderken birşey fark ettim.
    CUP motorlarda ön panel dizleri koruyor. Dizler rüzgar görmüyor. Bu açıdan yine artısı var.

Şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım. En sert çukurlara girdim.
    Daha yeni motorla 2 kişi en dik rampalarda zorladım.
    Arabaların bile zor çıktığı dimdik yokuşu bu motor 2 kişi 1.viteste çıktı.
    Çıkmam demedi!! Daha önce 100'lük MOTORAN KÖYLÜ motorum 2 kişi çıkmıyordu.
    Snappy çıktı.

Mondial gerçekten mükemmelliğin markasıymış. Memnunum.
    18÷187
    =0.0962566845

km de 10 kurus yakıyor motorun
    100 km de 10 tl
    100 km de 2 litre

uzun yolsa normal
    sehiriciyse super

bende yeni aldım snappy x

henüz 40 km. de 10tl lik benzin aldım. yarıda duruyor. rodajı düzgün yapmak için ıspartadan denizliye dogru giderken yagmur yagması sonucu geri döndüm. ilk yagmur yagdıgında lastikler fena kayıyordu, kendimi düşmekten zor kurtardım. yagmurda sabit gazla giderken, motor bir hızlanıp bir yavaşladı. Sizce bu normal mi?
    titreme olayı şimdilerde fazla gibi.

şimdilik bilgilerim bundan ibaret.

Arkadaslar 100 sfc snapay x kullanıyorum motor 2200 km geçtim 2 lt benzinle 80 km gidiyor acaba niye fazla yakıyor yardımcı olurmusunuz.

Motosikleti
    Mondial 125 mg sport
    iyi aksamlar plakanin bagli oldugu plastik aksam kuyruk yani koptu dubaya vurdum degisimi icin parca aldim acaba kendim degistirebilirmiyim sinyal vs baglanti ne sekildedir acaba arkadaslar motor arkadasiminda ondan motoru servise goturemiyorum kendim halledebilirmiyim acaba simdiden tesekkurler..

arkadaşlar mondialın en son cıkan modeli sfc snappy midir satan varsa alabilirim direk nakit vericem ege bölgesi

nasıl açacaz

snappy aldık tam açılmadı ne yaparsak açılır bi yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı kadirxky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    snappy aldık tam açılmadı ne yaparsak açılır bi yardımcı olursanız sevinirim
    5.000 -10.000 km yap açılır sanıyorum
    ilk 1000 veya 2000 km motoru fazla sıkıştırma

Arkadaslar mondial snappy x aldim yarin sanayiye geliyo paketle. montajini sanayide yapicaklar kac gunde cikar bide tahmini plaka ucretini yazarsaniz sevinirim yer marmaris yas 18

merhaba arkadaşlar 100 lük mondial snappy motorum 1 haftadan beri su gibi benzin yakıyor bunun nedeni nedir acaba

merhaba ilk motorum olarak snappy aldım.benim sorunum motoru ilk çalıştırdığımda hareket edrken ani hızlanmalar yavaslamalarr yasıyorrum.buda denge konusunda sorun olusturuyor.bir diğer sorun motor 40-50 km hıza ulaştışında sanki önden ruzgar yemiş gibi aniden yavaşlama ve tekrar hızlanma yaşıyorum.bu sıkıntıyı bir kaç arkadaş dile getirmiş bu bize denk gelen bir sorunmudur yoksa tüm bu modellerin sıkıntısımıdır.ve çözümü konusunda yardımcı olursanız sevinirim servis bir çözüm bulamadı.şimdiden teşekkürler ve iyi günler kazassız belasız sürüşler diliyorum.

abaf11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 SFC
    Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 97cc Kmt Cub var.
    610km de suan.
    Bugun 110km geldim.Hizini zorladim.
    4.viteste 6.000 devir 70km dahada gitmiyor.
    orjinal Lastikler kavramiyor asfalti.
    az cok titresimde var.
    karsidan gelen Ruzgar basinci var.
    1.82boy-78kg
    bu millet nasil gidiyor 85-95-100 yada 110km pes yani
    yoksa masalmi hepsi
    Benim Mondial snapy 100 alalı 3 ay oldu fazla zorlamıyorum,birkaç denemem de 90 ı gördüm ama gerçek hızmı yoksa ibremi öyle gösteriyor bilemem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Mondial Snappy şehir içi ve kısa mesafelerde tahminimin çok üstünde iyi çıktı.Genelde çin malları kötülenir ama,başlangıç motoru olorak vede bu paraya değer.75 e kadar titreşim hissedilmiyor.75 den sonra biraz var.Yakıt formdaki arkadaşların dediği gibi düşük.Aynalar arkayı tam göstermiyor özellikle sol ayna.Hız yaptığında ayna kapanıyor.Aynalar değiştirilebilinir.Lastiklere güvenmemek lazım tutuş çok zayıf.Şehir içi kullanış mükemmel manevra,bisiklet rahatlığında.İzlenimlerim bunlar.

Motoru alali 2 ay oldu 1300 e dayandi tabi ben sure icinde cogu zaman agresif kullandım yeri geldi suyun icinde gittim yeri geldi son gaz kokledim yeri geldi bos vites te bagirrttim bi kerede yapma abi be benimde canim var demedi bi kere yolda bırakmadı (benzinligi az metre kala benzin bittiği icin yolda kaldim 20- 30m) benzin alinca takir takir calisti fakat ledlerden sol taraf komple yanip sonuyor onceden yoktu bu olay neden oldu anlamadim onu kendim duzeltebilirsem duzeltirim olmazsa tamirci yolu gözükür baaka hiçbir sorun yok bu paraya cok iyi gidiyor yakit desem zaten 10tl aliyom 5 gun tam gaz gidiyom cok cok cok az yakiyor cogu zaman 2 kisi bindik toplam 130-140 kilo hicbirsey demedi sadece 1. Viteste gazi kesince one dogru atiyo motor freni galiba 2 de sorum yok 2. Viteste 40 45 görüyorum 3de 65 oluyo 4 de 70 80 son 2 kişi titreme var ama 20 sn son gaz verince ondann sonra titriyor yani devirde gidince sorun yok aklima gelen bunlar yeri geldi cross oldu yeri geldi yuk motoru oldu ama hic yolda bırakmadı

Motosikleti
    mondial snappy
    Kolay gelsin arkadaşlar benim sorum yağ değişimi ile mondial 100 cc snappy motorumun yağını kendim değiştirdim içine 1 litre shell 10w40 koydum.
    servis 800 gram yağ koyuyordu acaba benim 1 litre yağ koymam motora zarar verir mi fikirlerinizi almak istiyorum arkadaşlar saygılarımla..

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı by Bilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin arkadaşlar benim sorum yağ değişimi ile mondial 100 cc snappy motorumun yağını kendim değiştirdim içine 1 litre shell 10w40 koydum.
    servis 800 gram yağ koyuyordu acaba benim 1 litre yağ koymam motora zarar verir mi fikirlerinizi almak istiyorum arkadaşlar saygılarımla..
    bizim servis de 800 gram yag koymaya çalıştı
    motorun yağ kapağındaki 1.0L yazısını gösterdim ve 1 litre koydurdum

kitapciga da bakabilirsiniz
    yag çubuğundan da kontrol edebilirsiniz
    1.0 koyuyorum bir zararini göremedim

bir de yağ çubuğunu çevirerek yerine oturtup kontrol etmek var bir de bastırıp cekerek yerine oturtmadan kontrol etmek var

ikisi farklı sonuc verir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    selamlar. bende dün almış bulunmaktayım şuan 10 kmde birinci vites çok dengesiz çok ileri geri yapıyor ve gaz çekince sanki arkadan biri vuruyor bunun çözümü yokmudur

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)