Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 SFC Snappy x Kullanıcıları / Bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı Bado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yola cikarsin dinlendire dinlendire ama mesala ben uzun sure bi yere gittim zaman sele cok rahatsiz ediyo bi zaman sora, sepette takilir ama onu bilen birisi ayarlamsi lazim.
    teşekkürler bide bu motorla 80 in üzerine çıktımı çok titreşim olur mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

slm arkadaşlar bndede snoopy x var 2 aydır kullanıyorum ilk başlarda şanzımandan filan zırıltı geliyodu ve hoşuma gtmemişti servise söylediktn sonra yaptılar ve şu anda çok güzel oldu .d

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

servise götür motorun çok titredigini söyle ve düzeltiyorlar bnm motorsikletimde öyleydi zangır zangır otuodu ve şu anda hiç titreme yok

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    bu snappy'nin son hizi nedir acaba ? bende Mondial hyena X 100 var, 4. viteste 8700 devirde anca 80 yapiyor. daha da zorlamiyorum zaten 300km'de. snappy ile ayni motor var uzerinde sesi bile ayni, sadece manuel vites farki var.
    on disliyi buyuteyim diyorum ama o zaman da istanbulun asiri dik yokuslarinda zorlanacak.

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    snappynin motoru zaten güçsüz ki kırpılmış yani daha ekonomik olması için 80 km hız normal

Motosikleti
    gucsuz degil ya, gaz vermeye devam etsem 9500 devire bile cikar. 4. vites keske biraz daha uzun olsaymis 3 ile cok yakin ... 5 vitesli sanziman takmayi dusunuyorum.

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    bence orjinaliyle oynama derim ilerıde basını ağrıtır belliki bu motor sana yetmiyo en iyisi bunu sat 125 lik 5 vites motor al

valla ben 3 ay önce aldım motor dan çok memnunum yakıtı çok güzel hiç yakmıyor.. sadece far ın altındaki ve plakayı tutan gövdenin vidası düştü.. onuda motorcuya 1 tl karsılıgında taktırdım

S.A abiler bende snappy x almayı düşünüyorum bu gidişle alıcam galiba ;) ama aklımda bir soru (?) işareti var max kaç km hızı gören var? vede snappyinin iyi ve kötü yanlarını topl halde yazarsanız sevinirim?

cengizhankavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda varadero xl1000v
    bu motor için arka çanta takmak için demir bulan varmı?
    her yolculuk bir macera

Valla arkadaşım ben motorun her yönünden memnunum. Tek gıcık kaptığım sinyali açınca dit dit diye çok ses yapıyo. Onun haricinde sende memnun kalacaksın. Ayrıca en son gördüğüm hız çevre yolunda iki kişi 95 km/h.. He şunu da belirteyim kimileri diyor kilometreye aldanmayın sapma var diyenler var gps cihazıyla bizzat kendim denedim kesinlikle snappy de doğru gösteriyor.

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    hız isteyenler lifan tay 100 cub alsın 130 görüyo

Motosikleti
    Mondial Snappyx
    dıt dıt sesi için bende baştan sinir oluyordum ama şehir içinde faydasını görmeye başladım.sinyal verdiğinde yolda yürüyen insanlar bu ses sayesinde geri çekiliyor :D

Alıntı cengizhankavak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor için arka çanta takmak için demir bulan varmı?
    Sahibinden.com da satılık bi snappy e takıldığını görmüştüm ama dikkat etmedim. Gerçekten bagaj hiç yok arkaya çanta nasıl takabıliriz

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC snappy x
    S.a arkadaşlar bende kanuni seyhan 125 t vardı sattım ve gecen hafta 2.el snappy aldım motordan genel olarak cok memnumun gayet az yakıyo ama bazen ilk devirde bazen son bazen ortalarda gaz kesilip kesilip tekrar alıyo hızlanamyorum bunu hep yapmyo ama oldugunda cok sinirim bozulyor sizce neden kaynaklanyo bu sizdede oldumu bu olay yardımlarınızı bekliyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Çanta demirini soran arkadaşlar içinde ben aldığımda sahibi kappa canta taktırmış demirde taktırmış ama nerden taktırdığını bilmiyorum yakında resimlerini koyarım.

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı !.Hakan.! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar bende kanuni seyhan 125 t vardı sattım ve gecen hafta 2.el snappy aldım motordan genel olarak cok memnumun gayet az yakıyo ama bazen ilk devirde bazen son bazen ortalarda gaz kesilip kesilip tekrar alıyo hızlanamyorum bunu hep yapmyo ama oldugunda cok sinirim bozulyor sizce neden kaynaklanyo bu sizdede oldumu bu olay yardımlarınızı bekliyorum...

Merhaba hakan..o tekleme yada kesiklik snappy lerin klasik sıkıntısı..bunun sebebi de euro3 normuna uyum sağlamak amacı ile meydana gelen bir karbüratör hatası..sorun tamamen karbüratörden ;) ben değiştirdim 100 ukh karbüratörü ile servisinde..hem yakıtı daha da azaldı,hemde son hızında değişim oldu aklınızda bulunsun..

Motosikleti
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hakan..o tekleme yada kesiklik snappy lerin klasik sıkıntısı..bunun sebebi de euro3 normuna uyum sağlamak amacı ile meydana gelen bir karbüratör hatası..sorun tamamen karbüratörden ;) ben değiştirdim 100 ukh karbüratörü ile servisinde..hem yakıtı daha da azaldı,hemde son hızında değişim oldu aklınızda bulunsun..
    Benim motorda da var o sorun aniden gazladığımda tekliyor öksürüyor, vitesi boşa atınca aragaz vermeyince pöhh diye bi ses çıkartıp stop ediyor, aynısını rölantide gaz verince de yapıyor, ne saçma bişey bu Euro3

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda da var o sorun aniden gazladığımda tekliyor öksürüyor, vitesi boşa atınca aragaz vermeyince pöhh diye bi ses çıkartıp stop ediyor, aynısını rölantide gaz verince de yapıyor, ne saçma bişey bu Euro3
    Euro3 dediğimiz şey bizim motorlarda manifold çıkışına konumlandırılmış katalizör uydurması bir şeyden ibaret aslında..ama mondial in ilk euro3 deneyimi cup motor olan snapyy de bazı sıkıntıları da beraberinde getirmiş malesef..tüm snapyy lerde bu sıkıntı fabrikasyon olarak vardır..çözümü 35 tl vererek ukh karbüratörü ile değişim yapmaktır..motor ancak karbüratör değiştiği zaman kendine gelip düzeliyor...

Motosikleti
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Euro3 dediğimiz şey bizim motorlarda manifold çıkışına konumlandırılmış katalizör uydurması bir şeyden ibaret aslında..ama mondial in ilk euro3 deneyimi cup motor olan snapyy de bazı sıkıntıları da beraberinde getirmiş malesef..tüm snapyy lerde bu sıkıntı fabrikasyon olarak vardır..çözümü 35 tl vererek ukh karbüratörü ile değişim yapmaktır..motor ancak karbüratör değiştiği zaman kendine gelip düzeliyor...
    o katalizör zımbırtısını nereden söktürücez ? egzoz üzerinde mi motor içinde mi ?

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    bu arada bir ara satmaya niyetlenmiştim bazı arkadaşlarım hatırlayacaktır..elime geçen bir miktar nakit olmuştu değiştirecektim fakat vazgeçmiştim bir süre daha..bugun tekrar ilanı devreye alıyorum ve gözüm gibi baktığım snapyy mi bu sefer satıyorum..ilgilenen arkadaşlarımız olursa yabancıya gitsin istemem,her civatasına kadar kefilim..

ilan numarası : 68381938 dir..

Kesiklik yapma sorunu yasayanlardan biride benim evimden bahceye gidene kadar(900m/1km) sonunda motor ısındıktan sonra sanırım tekleme ortadan kalkıyor.pek beni üzen bi sıkıntı değil sizde devamlı sürmektemi belli km sonrası sona ermektemi ?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)