Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Honda VFR800X Crossrunner Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merak edip arastirdim.
    Motorda revizyon var 5hp artis ve alt orta devirlerde tork daha etkili olacak sekilde.
    Abs+elcik isitma ve 2kademeli torque control sistemi standart olacak sekilde uretimde.
    Sele farkli.Yukseklik ayarlabilir 2cm kadar.
    Led Far sistemi sahane olmus onuda belirteyim. Arka fren lambalari +sinyaller degisik otomatik kapanan sinyal sistemi
    Hafifletilmis jantlar
    Farkli karenaj tasarimi.
    Suspansiyon sistemi gelistirilmis bence muthis bir suspansiyon sistemi var.
    Gosterge paneli degisik
    +vites ve yakit gostergesi.
    Frende revize var yazmislar ama teknik detayi bilmiyorum.
    Yakitta %10a yakin dusus varmis
    Kisacasi butun eksikleri gidermisler farkli ve daha pahali bir uretim olusmus...
    Lastiklerde degisme var yanilmiyorsam.
    Ort. Yakit 6.2 gosteriyor rodaj sonrasi rahatlikla 5lere iner diye dusunuyorum. Sert kullanan bir soforum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Önceki serisini kullandım. Yeni serisi pahalı geliyor ancak fiyatını da hakettiğini düşünüyorum. Yamaha tracer'a göre kesinlikle daha üstün, güvenli ve kaliteli bir motor.
    dyavol-77 bunu beğendi.

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Cevaplarını için teşekkürler. Peki ağırlık konusuna ne diyorsunuz. Özellikle şehir içi ve asfalt dışı kullanımda. Ve 4 silindirin şehir içindeki performansı. Dur kalk dur kalk
    The Albatros pır pır High. TAaa Far Saw.

Cb650f ten (211kg) inip crossrunner a(242kg) binmek arasinda daglar kadar fark gormedim.
    Bende sehir ici agirlikli kullaniciyim. Crosstourer alacaktim fakat mukemmel bir honda bayii beni bu motor almam hususunda ikna etti.
    Boy 1.83 kg 100
    Trafikte 150km dir bir problem yasamadim.
    Lakin garajdan cikarmasi filan biraz rahat deil onu diyim.ozaman agirlik hissediliyor.
    Ben cok memnun kalacagimi dusunuyorum.
    Performansi gayet yerinde tork kontrol ile dizginleniyor adeta.Motorun sogutma sistemide cok etkili dur kalk trafikte. Rodajin bitmesine fazla yok ama havalar iyice sogudu fazla yol yapamayacagim gibi.
    Isin ozu sehir ici icin gayet kullanisli geldi bana

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Crosstourerla crossrunner arasında çok fark olduğuna inanıyorum en önemlisi hemen görünen araziye uyumlu telli jant
    The Albatros pır pır High. TAaa Far Saw.

dogukanbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Mt07 kullanıp aranızda crossrunner a geçen var mı? Sanırsam mt07 imi satıp vfr800x alacağım bu hafta...

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Alıntı dogukanbalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt07 kullanıp aranızda crossrunner a geçen var mı? Sanırsam mt07 imi satıp vfr800x alacağım bu hafta...
    Mt07 kullanmadım. Ancak merak ettiğiniz birşey varsa, buyrun sorun.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı vsvr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt07 kullanmadım. Ancak merak ettiğiniz birşey varsa, buyrun sorun.
    İlk öncelikke fabrika çıkış lastikleri nasıldır. 7bin devir aldı 5.5 lt ortalama yakıt tükemi deniyor. Zaten 7bin üzerinde vtec devreye giriyor ve 4silindir coşmaya başlıyor. Açıkçası kafamdaki bir çok modelden sonra crossrunner a karar verdim.

Mt07 çok kıvrak ve hafif. Crossrunner şehir trafiğinde ne kadar kıvrak. (Biliyorumki bu motor kullanım alanı elbette şehiriçi değil). Selesi ne kadar rahat özellikle uzun yolda? Şehiriçi ortalama yakıt tüketimi? Şehirler arası yakıt tüketimi? Maksimum ulaşabiliği hız değeri nedir? Kesici kaçta devreye giriyor? Frenler kombine midir? Frenlemesi nasıldır? Ön cam yeterli mi? (Mt07 den sonra bana yeterli gelecektir elbette)

Bide sizin belirtmek istediğiniz eksi yanları var mıdır? Bu motoru aldın ama lastikleri hemen değiştir. Şunu yap bunu yap. Vs..

Motorun eksi bir yönünü göremedim. Tam istediğim özelliklerde bir yol endurosu gibi duruyor. Dün honda marmarada motoru gördüm ama 2 metre yanına kadar bile giremedim. Etrafını motorlarla çevirmişler. Ay sonu motor fuarı için honda türkiye rezerve etmiş. Satışını bile yapmıyorlar. Kapora bırakırsınız fuar sonrası satışını yaparız size diyorlar.

lentini75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X CR 2015
    Merhaba ben motoru Ağustos 2015 ten beri kullanıyorum, elimden geldiğince sorularınıza cevap vereyim.

Lastikler Pirelli Scorpion trail, lastikler şehir içi kısa mesafede geç ısınır ancak traction controlun düşük ayarında tutarsanız patiye girmez. Isınınca lastiklerin asfalt performansı çok iyi bence. Çakıl, mucur köy yolunda da süperdir.

Motor Vtec li biliyorsunuz ve Vtec 6.500 devir gibi açılıyor. Dolayısıyla 6.500 devir altında yakıt tüketiminin rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum ancak; şehir içinde aynı kullanım şartlarında MT-07 yi kadar az yakamaz. Şehir dışında da Vtec dahi açsanız MT-07 den fazla yakmaz ayn hızlarda. Bu araç uzun yol canavarı bence.

Boyunuz 1.75 üzeriyse motorun ağırlığnı şehir içi trafiğinde hissetmezsiniz. Üstelik torku da tam güç modunda güzel geliyor.Dolyaısyla ben kıvrak olduğunu dahi düşünüyorum.

Sele çok rahat. Hele arka sele daha da rahat ve büyük. Uzun yolda benzin alma ihtiyacı olmazsa 250-300 km den önce mola vermezsiniz.

Ancak; park etmek, parktan çıkarmak, ağırlık dolayısıyla zorlar, motoru asla geri-geri çıkartmak zorunda kalacağınız ters eğimli rampaya park etmeyin, tek başınıza çıkartamazsınız.

Devir kesici 10.000 de devreye giriyor diye hatırlıyorum emin değilim,

Hız konusu rüzgar yol durumu ağırlık gibi etkenlere göre değişir bilirsiniz. Bu motorda maksimum hızdan ziyade, yüksek hızdaki stabilite daha çok hoşunuza gidecektir. Ben maksimum 240+ hızlara ulaştım. Full çantalıyken 220 den sonra ancak kafa salliyor ki takdir edilmesi gereken nokta bu bence.

Frenleri bence çok kaliteli, kombine evet, sıkıntı yaşamazsınız.

Ön cam bana yeterli geliyor, boyunuz 1.80 üzeri ise internette cam satan arkadaşlar var.

Işıklandırması ise mükemmel , böyle bir şey , yok , yani full led ve otoban da mesela uzunları yaktığınız an önünüz resmen açılıyor.

Dediğim gibi bence motorun eksisi yok , ancak önü arkasından daha sportif, sanki farklı motorları bir araya getirmişler gibi. Satarsam muhtemelen bu sebepten satarım. Mt 09 tracer kadar hoş görünmüyor. Tracer da bu motorun rakibi olamaz tabi hız, stabilite ve konfor konusunda. Bir de şu far, sinyal, korna kontrolleri diğer motorlardan farklı onu sevemedim.

İkinci el sitelerinde gayet uygun full sıfıra yakın km lerde satılanlar var ve bence çok hesaplı olabilir sıfırına göre.[COLOR="Silver"]

[
    emc2 ve ertanakbas bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı lentini75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben motoru Ağustos 2015 ten beri kullanıyorum, elimden geldiğince sorularınıza cevap vereyim.

Lastikler Pirelli Scorpion trail, lastikler şehir içi kısa mesafede geç ısınır ancak traction controlun düşük ayarında tutarsanız patiye girmez. Isınınca lastiklerin asfalt performansı çok iyi bence. Çakıl, mucur köy yolunda da süperdir.

Motor Vtec li biliyorsunuz ve Vtec 6.500 devir gibi açılıyor. Dolayısıyla 6.500 devir altında yakıt tüketiminin rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum ancak; şehir içinde aynı kullanım şartlarında MT-07 yi kadar az yakamaz. Şehir dışında da Vtec dahi açsanız MT-07 den fazla yakmaz ayn hızlarda. Bu araç uzun yol canavarı bence.

Boyunuz 1.75 üzeriyse motorun ağırlığnı şehir içi trafiğinde hissetmezsiniz. Üstelik torku da tam güç modunda güzel geliyor.Dolyaısyla ben kıvrak olduğunu dahi düşünüyorum.

Sele çok rahat. Hele arka sele daha da rahat ve büyük. Uzun yolda benzin alma ihtiyacı olmazsa 250-300 km den önce mola vermezsiniz.

Ancak; park etmek, parktan çıkarmak, ağırlık dolayısıyla zorlar, motoru asla geri-geri çıkartmak zorunda kalacağınız ters eğimli rampaya park etmeyin, tek başınıza çıkartamazsınız.

Devir kesici 10.000 de devreye giriyor diye hatırlıyorum emin değilim,

Hız konusu rüzgar yol durumu ağırlık gibi etkenlere göre değişir bilirsiniz. Bu motorda maksimum hızdan ziyade, yüksek hızdaki stabilite daha çok hoşunuza gidecektir. Ben maksimum 240+ hızlara ulaştım. Full çantalıyken 220 den sonra ancak kafa salliyor ki takdir edilmesi gereken nokta bu bence.

Frenleri bence çok kaliteli, kombine evet, sıkıntı yaşamazsınız.

Ön cam bana yeterli geliyor, boyunuz 1.80 üzeri ise internette cam satan arkadaşlar var.

Işıklandırması ise mükemmel , böyle bir şey , yok , yani full led ve otoban da mesela uzunları yaktığınız an önünüz resmen açılıyor.

Dediğim gibi bence motorun eksisi yok , ancak önü arkasından daha sportif, sanki farklı motorları bir araya getirmişler gibi. Satarsam muhtemelen bu sebepten satarım. Mt 09 tracer kadar hoş görünmüyor. Tracer da bu motorun rakibi olamaz tabi hız, stabilite ve konfor konusunda. Bir de şu far, sinyal, korna kontrolleri diğer motorlardan farklı onu sevemedim.

İkinci el sitelerinde gayet uygun full sıfıra yakın km lerde satılanlar var ve bence çok hesaplı olabilir sıfırına göre.[COLOR="Silver"]

[
    Arasında kaldığım motorlardan birisidir muhterem mt09 tracer. Ama hakkında çok olumlu dönüşler alamadım. Kullananların %70 i hiç bulaşma diyorlar. Onun için vfr800x düşünüyorum ciddi ciddi...

lentini75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X CR 2015
    Alın hocam alın, aslında bütçe olacak S1000 XR veya Multistrada ya yürümek lazım. Ama bu motor parasının karşılığını fazlasıyla veriyor. Bu sınıfta led far, traction control, elçik ısıtma gibi özellikler az değil bence....

Motosikleti
    2015 Honda VFR800x Crossrunner
    Arkadaslar slm, 2015 model vfr800 x ile araniza katildim. Su an ki tek sorun 193cm boy yuzunden ruzgarla ugrasmam. Onun haricinde hersey super.
    Yurtdisi forumlarda benim boyumda olanlarin hangi cami takarsa taksin memnun kalmadiklarini ama ayarlanabilir cam aparati takarak sorunu coZduklerini okudum. Palmerproducts diye bir firmadan siparis verdim bakalim. Gelince yorumlari yazarim.
    Diger sikinti ise egsoz, malum
    Honda illa akrapovic takman gerek yoksa garanti iptal diyor. Acikcasi hem o kadar parayi vermek istemiyorum hem de sesini orjinal egsoZdan cok farkli bulmuyorum.
    Aranizda 2015 modele egsoz uygulamasi yapan var mi?

Crossrunner mı Africa Twin mi karar veremiyorum yardım lütfen

okb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct250, yamaha r6, cbr1000rr, Crossrunner (15)
    Palmerproducts'tan aldığınız ürün geldi mi? kullandınız mı?
    link gönderebilir misiniz? benimde ihtiyacım var.
    188cm boyum ve aynı sıkıntıları bende yaşıyorum.
    sadece üstten değil yanlardan da gövdeye rüzgar alıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Alıntı Marcellous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar slm, 2015 model vfr800 x ile araniza katildim. Su an ki tek sorun 193cm boy yuzunden ruzgarla ugrasmam. Onun haricinde hersey super.
    Yurtdisi forumlarda benim boyumda olanlarin hangi cami takarsa taksin memnun kalmadiklarini ama ayarlanabilir cam aparati takarak sorunu coZduklerini okudum. Palmerproducts diye bir firmadan siparis verdim bakalim. Gelince yorumlari yazarim.
    Diger sikinti ise egsoz, malum
    Honda illa akrapovic takman gerek yoksa garanti iptal diyor. Acikcasi hem o kadar parayi vermek istemiyorum hem de sesini orjinal egsoZdan cok farkli bulmuyorum.
    Aranizda 2015 modele egsoz uygulamasi yapan var mi?

Palmerproducts'tan aldığınız ürün geldi mi? kullandınız mı?
    link gönderebilir misiniz? benimde ihtiyacım var.
    188cm boyum ve aynı sıkıntıları bende yaşıyorum.
    sadece üstten değil yanlardan da gövdeye rüzgar alıyor

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Alıntı karamehmet84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crossrunner mı Africa Twin mi karar veremiyorum yardım lütfen
    Daha fazla asfalt sürüşü varsa hedefinizde, Crossrunner. Yol beni nereye götürürse giderim diyorsaniz, Africa twin. Uzun yolda Crossrunner'in daha keyifli olacağını düşünüyorum.

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Herkese Merhaba

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...84342495/detay

İlanda ki motorumu satıyorum. Son yılların modası olan all rounder motorlara alışamadım.

Halen karenajlı sportouring'lerden vazgeçebileceğimi düşünmüyorum.

İlgilinen arkadaşlara gerek özel gerek telefon ile yardımcı olabilirim.

Herkese iyi sürüşler, tekeriniz hep düz bassın.

Motosikleti
    HONDA NC750X DCT
    merhaba Arkadaşlar VFR800X de combine abs varmı yurt içi yurt dışı teknik verilerini okudum sadece ABS deniyor bilgisi olan varsa sevinirim

Motosikleti
    VFR 800
    Hayır CBS sistemini Honda kaldırdı. Yurt içi ve yurt dışı satılan ürünlerinde CBS yok.

Motosikleti
    HONDA NC750X DCT
    verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim birde hondanın orijinal çantalarının dışında farklı marka arka ve yan çanta kullannan varmı arka tutamaklarının farklılığından dolayı mevcut olan diğer markaların çanta demirleri uyumluluk göstermiyor şu anki aracımda shad sh36 kullanıyorum çok memnunum fakat çanta demiri bulamadım vfr800x e uyan

Motosikleti
    VFR 800
    Shad'ı ülkeye bildiğim kadarıyla MOTOVENTO ve ANES motor getiriyor hangisi ithalatçı emin değilim.

Tavsiyem shad'ın kendi sitesinden motor model ve yılına göre arama yapıp buradan araştırmanız. Eğer yurtçinde bulamazsanız ebay yada amazon tarzı mutlaka paypal ile ödeme kabul eden bir yer site olsun.

Şu anda VFR 800F'im de kappa yan çantalar givi topcase kullanıyourum ve hiç bir sıkıntıda yaşamadım.

VFR800x'i me herhangi bir şey takmadan satılığa çıkardım zaten.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)