Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MX - Grumble

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı peypazar43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    380 km Ankara çok değil yani basar gelirim tabi gelirse motor sıkıntısız bi yemeğin lafı olmaz hocam ayıpsınız �� kendim yapabileceğimi bilsem 2 değil 3 saat gitsin ��
    Buraya kadar motor da ölür sen de bitersin ustaya götürsen daha ucuza gelir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peypazar43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya kadar motor da ölür sen de bitersin ustaya götürsen daha ucuza gelir.
    Amaç gezi ustaya götürcek olsam çoktan götürmüştüm kendim yapmak istiyorum yapıcam da bu silindir üst kapağını sökmek için 8-10-13 t kol yeterli olur mu ?

Motosikleti
    12'lik L kol lazım silindir saplamalarını sökmek için, lokma takımının içinden çıkan aletler girmiyo arka saplamaların oraya, motoru indirirsen başka tabi. Dediğin koldan ve lokma takımından olursa da iyi olur çoğu lazım zaten.

Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    O zaman takımı edinip yapmam lazım bu işi. Saplamaları sökmek için depoyu da mı sökmek lazım ve kolayca sökülüyormu depo ?

Motosikleti
    O zaman takımı edinip yapmam lazım bu işi. Saplamaları sökmek için depoyu da mı sökmek lazım ve kolayca sökülüyormu depo ?
    Depoyu sökmezsen karanlıkta kalır çalışma alanın, belki sökemeyebilirsin de. Yan kapakları ve seleyi söktükten sonra depoyu sökmek için sadece bir cıvatayı sökmen yeterli, sonra çekince geliyo ama şamandıranın kablosunu fişten çıkar ve depoyu yerinden çıkartırken takılan kablolara dikkat et kopartma bişeyi.

Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Depoyu sökmezsen karanlıkta kalır çalışma alanın, belki sökemeyebilirsin de. Yan kapakları ve seleyi söktükten sonra depoyu sökmek için sadece bir cıvatayı sökmen yeterli, sonra çekince geliyo ama şamandıranın kablosunu fişten çıkar ve depoyu yerinden çıkartırken takılan kablolara dikkat et kopartma bişeyi.
    Hocam kusura bakmayın tek siz olduğunuz için mx kullanıcısı o yüzden size soruyorum sorularımı ..

Benim sele biraz açılıyo yukarıya doğru 5 cm felan. Komple seleyi sökmek için hangi vidayı sökmemiz lazım

Motosikleti
    Hocam kusura bakmayın tek siz olduğunuz için mx kullanıcısı o yüzden size soruyorum sorularımı ..

Benim sele biraz açılıyo yukarıya doğru 5 cm felan. Komple seleyi sökmek için hangi vidayı sökmemiz lazım
    Solda motoru orta sehpaya aldığın tutamaçın arkasında anahtar yeri var oraya anahtarı tak çevir sonra arkada bi tane mandal var onu çekerken seleyi arkasından yukarı çek eline gelir. Seleyi kaldırmaya devam et elinde kalacak sele Depoyu geri takarken çok sıkma vidasını sele oturmuyo sonra.

Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Ben o anahtar sokulan şeyi kask bağlama olayı sanıyodum 😄 o mandal nerde tam anlamadım. Şuan benim sele önden kalkıyo birde

Motosikleti
    Ben o anahtar sokulan şeyi kask bağlama olayı sanıyodum �� o mandal nerde tam anlamadım. Şuan benim sele önden kalkıyo birde
    Kask bağlama demirinin arkasında mandal var, sadece anahtarı çevirdiğinde çekebileceğin bir mandal. Sele önden kalkıyorsa yanlış oturtulmuştur. Ben oyuna giricem bişey sorarsan hemen cevap yazamayabilirim.

Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Tamamdır sağol iyi eğlenceler sana

Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Kask bağlama demirinin arkasında mandal var, sadece anahtarı çevirdiğinde çekebileceğin bir mandal. Sele önden kalkıyorsa yanlış oturtulmuştur. Ben oyuna giricem bişey sorarsan hemen cevap yazamayabilirim.
    Ön fren balatalarından ses gelmeye başladı garc curc diye 😄 onları değiştirmem lazım. Mondial Servisine sordum 20 tl dedi . Internetten hangi balatayı alayım hangisi uyar buna hocam ? Link olarak bekliyorum rialli de olabilir ..

Motosikleti
    Ön fren balatalarından ses gelmeye başladı garc curc diye �� onları değiştirmem lazım. Mondial Servisine sordum 20 tl dedi . Internetten hangi balatayı alayım hangisi uyar buna hocam ? Link olarak bekliyorum rialli de olabilir ..
    Çinli 150'lik scooter'ın balatası MX Grumble'ın balatasının birebir aynısı. Ondan takabilirsin.
    http://www.kalyoncumotor.com/150-hs-...&category_id=0
    Balata bu, fren kaliperin de paslanırsa çok kötü olursa 150'lik scooter'ın kaliperini takabilirsin. Benim elimde kaliper vardı Gokart yapıcam diye aldığım motorumun fren kaliperi eskiyince verimsiz çalışmaya başlayınca onu taktım.

Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Çinli 150'lik scooter'ın balatası MX Grumble'ın balatasının birebir aynısı. Ondan takabilirsin.
    http://www.kalyoncumotor.com/150-hs-...&category_id=0
    Balata bu, fren kaliperin de paslanırsa çok kötü olursa 150'lik scooter'ın kaliperini takabilirsin. Benim elimde kaliper vardı Gokart yapıcam diye aldığım motorumun fren kaliperi eskiyince verimsiz çalışmaya başlayınca onu taktım.
    Tamamdır bundan sipariş geçicem. Kargo fiyatı hakkında bilgin var mı ?

Motosikleti
    Tamamdır bundan sipariş geçicem. Kargo fiyatı hakkında bilgin var mı ?
    Kapıda ödeme ile 10 lira.

Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    2-3 parça bişi eklesem de mi 10 lira olur yoksa artar mı ?

Motosikleti
    2-3 parça bişi eklesem de mi 10 lira olur yoksa artar mı ?
    Kaç parça alırsan al 10 lira.
    http://www.kalyoncumotor.com/ybr-ark...&category_id=0
    Arka fren balatası da bu. Windy ve Space uyumlu arka balatamız ve fren göbeğimiz.
    http://www.kalyoncumotor.com/dp8ea9-...&category_id=0
    Al bu da buji, ucuz ama kaliteli bir markadır.

Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Kaç parça alırsan al 10 lira.
    http://www.kalyoncumotor.com/ybr-ark...&category_id=0
    Arka fren balatası da bu. Windy ve Space uyumlu arka balatamız ve fren göbeğimiz.
    http://www.kalyoncumotor.com/dp8ea9-...&category_id=0
    Al bu da buji, ucuz ama kaliteli bir markadır.
    Buji ve fren balatasını sepete ekledim. Var mı başka önerin almışken tam alayım

Motosikleti
    Buji ve fren balatasını sepete ekledim. Var mı başka önerin almışken tam alayım
    Ön far ampülü al patlayabiliyo falan diyecektim de 5 lira fiyat koymuşlar pahalı bence burdan almaya gerek yok.

Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Aynen ben philips ampul aldım çok memnunum. Orjinal ampülü 1 ayda 3-4 kere patladı değiştire değiştire gına gelmişti

Motosikleti
    Benim orjinal 2 sene falan önce patladı sonra yerine taktığım da yamuk aydınlatıyodu çıkma sayılır zaten aldığım cub farından sökmüştüm. Sonra yine ucuz bişey taktım bu düzgün gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Bugün itibariyle motordaki bütün yağ kaçaklarını kestim, motora egzoz gazı dolmasına sebep olan şey geri dönüşüm sisteminin contasının yanmasıymış metal yorgunluğundan arada biraz boşluk yapmış da olabilir, Ben geri dönüşümü tamamen iptal edip deliğine civata sıkmıştım ama subap kapağını kapayan kapağa, deliği komple kapamak lazım asıl subap kapağına bişeyler tıkayarak. Şu an cıvatayı söktüm araya da sıvı conta sıktım, egzoz patırdıyor ama hiç değilse motorun içi gaz dolmuyor. Silindir üzerindeki alt piyano'nun O-ring'i şişmiş rengi atmış bi garip olmuş, oradan yağ geliyodu onu da değiştirdim 17 x 2.5 oring ama ben 17 x 2.62 bulabildim o da iyi oldu. Silindiri sökmeye gerek yok bu değişimi yaparken dikkat ederseniz piyanolar aşağı düşmüyor sadece motoru subap ayarının yapıldığı gibi senteye almak lazım, bu konuda motorun orjinal tasarımını yapan Honda'ya teşekkür etmek gerek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)