Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
49. sayfa BirinciBirinci ... 39474849

Mondial 125 MX - Grumble

Motovento
    REKLAM ALANI
    peypazar43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim orjinal 2 sene falan önce patladı sonra yerine taktığım da yamuk aydınlatıyodu çıkma sayılır zaten aldığım cub farından sökmüştüm. Sonra yine ucuz bişey taktım bu düzgün gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Bugün itibariyle motordaki bütün yağ kaçaklarını kestim, motora egzoz gazı dolmasına sebep olan şey geri dönüşüm sisteminin contasının yanmasıymış metal yorgunluğundan arada biraz boşluk yapmış da olabilir, Ben geri dönüşümü tamamen iptal edip deliğine civata sıkmıştım ama subap kapağını kapayan kapağa, deliği komple kapamak lazım asıl subap kapağına bişeyler tıkayarak. Şu an cıvatayı söktüm araya da sıvı conta sıktım, egzoz patırdıyor ama hiç değilse motorun içi gaz dolmuyor. Silindir üzerindeki alt piyano'nun O-ring'i şişmiş rengi atmış bi garip olmuş, oradan yağ geliyodu onu da değiştirdim 17 x 2.5 oring ama ben 17 x 2.62 bulabildim o da iyi oldu. Silindiri sökmeye gerek yok bu değişimi yaparken dikkat ederseniz piyanolar aşağı düşmüyor sadece motoru subap ayarının yapıldığı gibi senteye almak lazım, bu konuda motorun orjinal tasarımını yapan Honda'ya teşekkür etmek gerek.

Bende bi aralar denemek için o geri dönüşüm hortumunu çıkarmıştım egzoz fena çatırtı yapıyordu. Her gaz verdiğimde bum bum çatara patara 😄 . Açık egzoz var ama bende ondanda olabilir o ses 😁

Egzoz gazının motorun içine gittiğini nerden anladın ki ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı peypazar43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bi aralar denemek için o geri dönüşüm hortumunu çıkarmıştım egzoz fena çatırtı yapıyordu. Her gaz verdiğimde bum bum çatara patara �� . Açık egzoz var ama bende ondanda olabilir o ses ��

Egzoz gazının motorun içine gittiğini nerden anladın ki ?
    Motorun içinde korkunç bir basınç vardı her yerden yağ fışkırıyodu, motordan gelen havada da egzoz gazı vardı. Bi kere benzin de karıştı motor yağına baya çok hemde egzozda o kadar çiğ benzin nasıl oluyo onu da anlamadım doğrusu, heralde geri dönüşüm sistemi ya çiğ benzinleri topluyo kaçak olunca da motora giriyodu. Motordaki anormal sesler ve titreşimler de geçti geri dönüşümü açınca egzozu yukardan verince. Çok rahatladı motor. Gayet gereksiz ve sorun yaratıcı bir sistem olduğunu düşünüyorum bu Euro3 zımbırtısının ve subap kapağındaki deliğin.

peypazar43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Motorun içinde korkunç bir basınç vardı her yerden yağ fışkırıyodu, motordan gelen havada da egzoz gazı vardı. Bi kere benzin de karıştı motor yağına baya çok hemde egzozda o kadar çiğ benzin nasıl oluyo onu da anlamadım doğrusu, heralde geri dönüşüm sistemi ya çiğ benzinleri topluyo kaçak olunca da motora giriyodu. Motordaki anormal sesler ve titreşimler de geçti geri dönüşümü açınca egzozu yukardan verince. Çok rahatladı motor. Gayet gereksiz ve sorun yaratıcı bir sistem olduğunu düşünüyorum bu Euro3 zımbırtısının ve subap kapağındaki deliğin.
    Hayırlı olsun hocam sevindim sizin adınıza

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Selam arkadaşlar bende araniza katilma arefesindeyim mx grumble 125 alacağım 2012 model 15000 km fiyat 2 lira civari pazarlık falab 1900 e almayi düşünüyorum 100 lira adam dedi ki fren hidroliginin cami degisecekmis aku bitik o takilacak muayene yaptirilacak birdr diger masraflar 2.500 u çıkaricaz cepten amma velakin sizce alinir mi muayeneyi ona mi yaptiriyim kendim mi alayim veya fiyati uygunmu beni bilgilendirirseniz cok sevirin dedigim gibi yeni katilicam cunku size 2.el konusunda cahilim birazcik

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün Grumble'ımı teslim aldım, 210km yol yaptım bence fiyatına göre harika bi motor, 8 bin devirde 90km hız yapıyor fazlasıyla yeterli, rodaj bitince devamlı 90 gidilebilir. Egzoz sesi Yamaha YBR'ye çok benziyor, balansörlü motoru var, orjinal lastiklerinin yol tutuşu çok güzel, frenler güzel. Titreşim düşük devirlerde hiç yok ama 7 bin deviri geçince aynalardan hiç bişey görünmüyor. 250 lira peşin 2000 lira 12 taksit toplam 2250tl şeklinde satın aldım.
    Abi alali 4 sene olmus

REKLAM ALANI
49. sayfa BirinciBirinci ... 39474849

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)