Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
44. sayfa BirinciBirinci ... 344243444546 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125 MX - Grumble

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 Mx Grumble
    Biraz öyleyim sanırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peypazar43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Bu motora uyacak egzoz var mi ? ve ne gibi degisiklikler yapilabilir motora görüntü acısından

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    motorun yakıtı nasıldır? kuruş hesabı olarak veya 100 km de kaç litre yaktığını söyleyebilirmisiniz. ve motoru 150 lik yapsak yakıtında ne gibi değişme olur sizce?
    2M is my life
    Music & Motorcycle

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Arkadaşlar bu motor kampanyaya girmiş sizce alınır mi prince var di sattim cok küçük geliyordu bu nasıl gelir boyum 1.93 yakit nasıl prince 10-12 kurus yakıyor teşekkürler şimdiden

Motosikleti
    mondial 125mx grumble
    Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim bugün mondial 125 mx grumble aldım motor hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    OSİMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı AYDIN45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim bugün mondial 125 mx grumble aldım motor hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    Biraz biz bilgi alsak olur mu motor nasil memnun musun boyu falan nasıl

Motosikleti
    mondial 125mx grumble
    Motordan memnunum hemen hemen 150 lik honda büyüklüğünde çalışma sesi falan çok güzel aldığıma pişman değilim hızıda bana yetiyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

Bu motoru nasıl açmalıyım nasıl açmamı tavsiye edersiniz

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    arkadaşlar bu motorun şasesi mg cg grubuyla aynı şasemi?

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    merhaba arkadaşlar mart ayında sattığım 100 MG Sport modelinden sonra motorsuz olmayınca uygun bir motor arayışına girdim.
    fiyatı modeli v.s hoşuma gittiği için bu modeli alarak aranıza katıldım.
    motor hakkında deneyimli arkadaşlar deneyimlerini yeni kullanıcılarla paylaşırlarsa çok memnun olurum.

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    merhaba arkadaşlar.mr150 vulture ve honda cbf150 ye sahip olup
    ,kaderin cilvesi sayesinde şu anda motorsuzum.
    imkanlarıma göre bu motoru beğendim.biraz da önden cbf yi andırıyor.
    sizden ricam bu motorun perfonmansı nasıl,kronik arızaları nelerdir.
    yakıt ne kadar yakmaktadır/100km.litre olarak.
    not;elbette bir cbf perfonmansı beklemiyorum.cbf çok özel bir motor.fiyatı da öyle.bir bayii aradım "ellerinde mx125 grumble kalmadığını ,mg150 verebileceklerini belirttiler.mg150 kullanan var mı aranızda.
    teşekkür ederim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    14900 km'de motor gidiyom ben dedi epey uğraştırdı iş arasında 130 lira masrafla yola çıkardım yeniden. Egzantrik dişlisine bikaç parça metal sıkışmış aynı durum bikaç vites dişlisinde de vardı. Krank dişlisini tornada söktürdüm yenisini taktırdım. Cg şanzımanı aldım debriyajın takıldığı mil kısa geldi motoru kapadıktan sonra fark ettim eski mile yeni dişlileri geçirip devam ettim marş dişlileri hariç bütün dişliler değişmiş oldu. Sekmanları ayarlamaya epey çalışmama rağmen kaçak var yağ yakmıyor ama çok hava atıyor karter dışarı. Bunun sebebi ısrarla 125'lik üst kapakla 150'lik silindir kullanmam da olabilir. Üst kapakta da hasar var emme subabı başını yemiş biraz ama iş görüyo şehiriçi. Gelecek ay 200+ cc modifiye yapıcam o zamana kadar idare ediyorum.

cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Hocam benim motor şuan 15 bin km de. Orjinal 125 lik hiç oynamadım bende bi kaç performans için 150lik veya komple 200 modifiye yapmak istiyorum. Ne kadar tutar 150 cc ve son hızda artma olur mu ?

Motosikleti
    Alıntı peypazar43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim motor şuan 15 bin km de. Orjinal 125 lik hiç oynamadım bende bi kaç performans için 150lik veya komple 200 modifiye yapmak istiyorum. Ne kadar tutar 150 cc ve son hızda artma olur mu ?
    125cc en son 122km, 150cc en son 128km gördüm ama yokuşlarda 125'liğin 70'le anca çıktığı yerde 150'lik 90 yapıyor. 150'lik yapmak çok kolay ama 200cc ciddi modifiye demek 200'lük krankların rulmanları kartere büyük geliyo değiştirmek gerek rulmanları. 200'lük yapacaksan da yine balansör kullan ona göre krank ve 200'lük balansör ağırlığı al. 150cc de sadece piston-silindir değişiyo 80 lira falan kalitelisi. Ben Mondial 150KN orjinal silindiri almıştım. Ek olarak motoru 150'lik yapınca titreşimi azalıyo çünkü balansör 150'lik pistona göre ayarlanmış.

Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    O zaman 200e hiç girmiyim 150 yapayım. Üsteki mesajınızda 150 silindirden üst kapak gitti demişsiniz. 150 silindir randıman vermiyomu pek ? 125 ile 150 cc arasında yakıt farkı çok farkeder mi hocam ? Birde son kendim yapabilir miyim acaba genelde motor hariç bütün bakımlarımı kendim yaparım Youtube felan video izlesem yapabilir miyim elim anahtar tutar lokma setinide alırım ☺️ Teşekkür ederim cevabınız için

Motosikleti
    O zaman 200e hiç girmiyim 150 yapayım. Üsteki mesajınızda 150 silindirden üst kapak gitti demişsiniz. 150 silindir randıman vermiyomu pek ? 125 ile 150 cc arasında yakıt farkı çok farkeder mi hocam ? Birde son kendim yapabilir miyim acaba genelde motor hariç bütün bakımlarımı kendim yaparım Youtube felan video izlesem yapabilir miyim elim anahtar tutar lokma setinide alırım ☺️ Teşekkür ederim cevabınız için
    150'lik haliyle 125'lik üst kapak 10500km yol yaptı, hâla da yapıyor. Sıkıntı dediğim 125'lik üst kapağın yarım küre hacminin 150'likten küçük olmasından dolayı sıkıştırma basıncının çok artmasından meydana gelen bişey. Aslında gücü artıran bir durum ama üst kapak contasını patlattı bir kere o da 2-3 liralık conta sorun değil. Ama randıman vermese 1000km'de dağılırdı üst kapak demekki sıkıntı yok. Benim subap başını yiyen şey muhtemelen egzantrik dişlisi zarar gördüğünde motor zamanlaması kaydı o durumda motor işte 1 dakika falan çalıştı subabın başını yemiş Silindiri kendin değiştirirsin de pistonu söküp takarken piston pimini sabitleyen yaylı parçaları motorun içine düşürme karter deliğine bez sıkıştır açık yer kalmasın mutlaka.
    150'lik yakıt artmaz hatta bazı durumlarda 125'likten daha az yakar verimli yanmadan dolayı.

Şunu izle motoru sıfırdan toplarsın

Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Tekrar teşekkür ederim 😊 Bu işlemi yaptıktan sonra sente ayarına gerek Oluyo mı zor bişi diyorlar. Motoru haftaya muayene sokucam sonra 150 silindir + 38 dişli yapıcam arka tekeri. Var mı hocam başka önerin

Motosikleti
    Tekrar teşekkür ederim �� Bu işlemi yaptıktan sonra sente ayarına gerek Oluyo mı zor bişi diyorlar. Motoru haftaya muayene sokucam sonra 150 silindir + 38 dişli yapıcam arka tekeri. Var mı hocam başka önerin
    Sente ayarı değil ama subap ayarı gerekli olabilir. Emme ve Egzoz subaplarını iteceklerini(demir çubuklarını) birbiriyle karıştırmayın ki subap ayarınız olabildiğince az değişsin. Subap ayarını ben göz kararı yapıyorum egzoz biraz daha bol emme daha sıkı. Çok hafif boşluk olacak gözle zar zor görülen. Bu arada ben motoru 150'lik silindirle geçirdim muayeneden

Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Anladım. Dün birde motorun arka tekerinden çatır çatır ses gelmeye başladı sanıyorum ki rulmanlardan.. Daha 3000 km önce değiştirmiştim. Rulmanları nasıl değiştirebilirim var mı pratik yolu ? Birde hangi rulmanı almam lazım hocam ?

Edit: demekki sorun olmuyor silindir 😊

Motosikleti
    Anladım. Dün birde motorun arka tekerinden çatır çatır ses gelmeye başladı sanıyorum ki rulmanlardan.. Daha 3000 km önce değiştirmiştim. Rulmanları nasıl değiştirebilirim var mı pratik yolu ? Birde hangi rulmanı almam lazım hocam ?

Edit: demekki sorun olmuyor silindir ��
    Arka tekerden gelen ses dişli göbeği rulmanından da gelebilir jant rulmanlarından da gelebilir. Söküp bakmak lazım. Rulmanları kendin değiştirebilirsin bir demir çubukla ters yönden vurunca çıkıyor. Rulman ölçülerini www.mondialyp.com sayfasından bulabilirsin.

Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    Bugün şu işlerimi halledip söküp bakıcam hocam ona göre sanayiden alırım rulman takarım sağolun ilginize

REKLAM ALANI
44. sayfa BirinciBirinci ... 344243444546 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)