Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    Alıntı ibrahim.karadeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar macitimin aküsü bitti sanırım.Vurdurmaya çalışıyorum ama olmuyor.Arka teker kilitleniyor motor fren yapıyor ..Sorun ne olabilir?
    vurdururken zaten kitler bunda anormal bi durum yokki
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı wolff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar sabah konuşması geçti ve şu an gelen bir haber üzerine motorumu satmaya karar verdim temiz bir tane 2. el nx4 falcon haberi geldi zaten uzun zamandır hazırlık yapıyordum. bugün kısmet olursa motorun ilanını veririm kapıda aslında bunu koye goturmek istiyordum ama bu sefer valide kesin vurur çünkü kapıda 4. motor olacak harbiden oyarlar beni (abimde 2 tane var)
    benim motorun resimlerini buraya yaza doğru koyacaktım ilk koyacagim resimler satılık ilanı olacakmış kısmet akşama doğru resimlerini koyarım kısmet olursa isteyenlerin bilgisine
    HAyırlısı olsun arkadaşım. Açıkcası ben de falcon arayışına girdim. şimdiden hayırlısı olsun.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    Arkadaşlar ikinci el ilanlarına bakıyorum da , MCT'lerin 2005 - 2006 ve 2007 modelleri arasında bir fark var mı?

Motosikleti
    Alıntı Batis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ikinci el ilanlarına bakıyorum da , MCT'lerin 2005 - 2006 ve 2007 modelleri arasında bir fark var mı?

Görünürde yok. Ama eski modellerinde olan bazı aksaklıklar giderilmiş. Bir de 2007 modellerinde fiyat farkkı verip çelik jant alabiliyorsun. Yıl farkı motorlara fazla km olarak yansır sadece.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250

merhaba

arkadaşlar merhaba bende bir mct sahibiyim. forumu epeydir takip ediyordum fakat üye değildim. herneyse herkeze merhaba buraya nasıl resim ekleyebiliyoruz bitarif ederseniz sevinirim (bilgisayardan pek anlamıyorumda)
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Motosikleti
    MONDİAL 250MCT 2006
    wolff , biraz bilgi verseydin motosikletin hakkında.
    batis dostum resimler ve detaylar burda yaziyor
    http://www.sahibinden.com/11100km_de...XQQdisplayitem

arbetus dostum eger benim falcon olayi olursa ben harbiden turnayi gozunden vurmus olacam daha motoru goremedim ama km olarakta cok iyi motorda cok temizmis arada olan kisi oyle soluyo tabi ben servise baktirmadan asla almicam servistede abim var dandik motoru al demezler bana oradan da sans var artik hersey hayirlisi diyorum

Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    wolff , pazarlık payı var mı?Kilometresi biraz fazla motorun.

Motosikleti
    Alıntı wolff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    batis dostum resimler ve detaylar burda yaziyor
    http://www.sahibinden.com/11100km_de...XQQdisplayitem

arbetus dostum eger benim falcon olayi olursa ben harbiden turnayi gozunden vurmus olacam daha motoru goremedim ama km olarakta cok iyi motorda cok temizmis arada olan kisi oyle soluyo tabi ben servise baktirmadan asla almicam servistede abim var dandik motoru al demezler bana oradan da sans var artik hersey hayirlisi diyorum
    Ben en az bi 10 tane ilan götürdüm ustaya adam resimelre bakarak hemen hepsini yırtıp attı XT600 almam konusunda sıkıştırıyorlar. bakıciz artık. ama enduro farz oldu bana artık. Eğer satmak isteseydim ben 2500 den aşağı vermezdim. Komik gelebilir size ama sizce haketmiyor mu bu parayı. Alan insanın aklıda şunu da yapayım diye bir eklenti kalmadı gibi.

Wolff kardeş senin makinada temiz çok km yapmış diye çekinen arkadaşlar çok kmli motorlara şüpheyle yaklaştıkları kadar 2005 km olup az km yapmış olan motorlarada kuşkuyla bakmalıdırlar. 2005 km olupta gerçekte 40000 i deviren ama halakm sinda 10000 bile göstermeyen çook motorcu tanıdığım var. Çok kmli motorda motorun ne akdar yol yaptığını biliyorsunuz. Bilerak alıyorsunuz. Ama ya bilmeden alacağınız düşük km li motor ya bizimkinden de fazlaysa?

Motosikleti
    MONDİAL 250MCT 2006
    wolff , pazarlık payı var mı?Kilometresi biraz fazla motorun.
    tabiki ufak bir pay biraktim pazarlık için ama çok ufak asıl rakam 2250 çunku ole bir hesap kitapla alacam ki hersey ucu ucuna bile gelmiyor olmazsa da o motoru bir sekilde alirim benim karaoğlanı ankarada arkadasıma hediye ederim boyayan.ama arbetusun da dedigi gibi km telini çıkartıp kullanan çok bilirim
    öle bir seye gerek duymadım çunku ustune oturup kullanan motorun temizliginide gorecek motorumla sadece su son 2-3 aydır ilgilenemedim benim motorum ustunde tozla dolasmazdı benim servisimle aram çok iyiydi ben hiç birsey bilmezdim ilk zamanlar sinyal ampulunu degistirmek için bile servise giderdim sonra ustamın yanına takılmaya basladım orada ustayı seyrettim kendim soktum taktım ögrendim her hafta sonu motor sıfır bir sekilde elimden gecti. cebimde param oldukca yagını degistirdim km gelmesini beklemedim.

ben motorumun bu parayı hakettigine inanıyorum aslında şu enduro olayına girecek olmasam kimse sattıramazdı bana çunku ilk motorum du ve eminim ben suan alacagim motorla yapamayacaklarımı bunla yaparım herseyini biliyorum artık. Heleki plakam artık özleşmistim gecen her minubusten bir dat sesi plaka degistir diye insansesleri veya arkadaslarımın geyikleri kız arkadaşım satmamam için yalvarıyor bekle biraz ben parasını veririm sana diyor satmak hiç istemiyorum ama kapıya 4.. motoru koyarsak abimide benide evden atarlar yoksa asla satmam

bu arada arbetus dostum bak bende elimden geldiği kadar motoruma baktım ama senin kadar bakmış olsam ve şu değişiklikler valla satmazdım mali imkanların enduro icin musaitse bu motoru sakla bence en azından bir süre bekleki hakettiği parayı vermeden kimseye verme bu arada benim ilan koydugum sitede motoru 4bin e satan da var ama o motor mu arbetusun ki mi derseniz arbetus çünkü motora orjinalliğini bozmadı sadece custom yaptı kendi zevkine göre yani gören hala bir chopper oldugunu biliyor.

Motosikleti
    250 MCT
    Arbetus veya anlayan arkadaşlar. Servisin değiştirdiği marş rölesi 1 gün sonra cırıldamaya basladı sanki zil takmıslar gibi zırıldıyor ve marş dinamosunu hareket ettirmiyor. Ne yapmalıyım. Röle yine bozukmu.Başka bir arızamı var.

Motosikleti
    Wolf dostum. iltifatlarına teşekkür ederim. benim e yer problemim var yoksa maciti çürüse de satmam. Ama tuutpra ölü bir fiyata da satmam. çürütürüm enduroyuda almam ama satmam.

Minarekentli arkadaşım, akünü bi kontrol et bence kornan canlı çalıyor mu? Malum havalar soğuk. Burada bile ilk çalıştırmada biraz ıkınıyor marş motoru. Başka bir motordan takviye ile çalıştırmayı dene.

Sağlıcakla.

Motosikleti
    250 MCT
    ARBETUS arkadaşım benim taksiden akuye takviye yaptık. Motorun aküsü canlı farlar yanıyor.Kornada canlı fakat yeni takılan marş rölesi zırıldıyor ve titriyor. Motora hiç hareket vermiyor.Parçam yeni değişti acaba bu takılandamı arızalı karlı olmasa servise uğrayacaktım . Yarın uğrarım artık. Motorunu satmana üzüldüm. Alacağın enduroyu inceledim hoş değil.Başka modele bakacaksan bir sey diyemem. Sağlıcakla...

Motosikleti
    Şu an motorumu satmayı düşümüyorum zeten. falconda neleri beğenmedin keşke onları da yazsaydın.

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an motorumu satmayı düşümüyorum zeten. falconda neleri beğenmedin keşke onları da yazsaydın.
    Sevgili Arbetus falkonda öncelikle dümdüz rahat değil ve gösterge namına birsey yok. Bence 250 mct vazgecme yoksa bende bu forma girmem. Bugun arıza bulundu. Bujilerden kmt dediler galiba onlardan alınacak. Zırıldamasının nedeni senin dediğin gibi akunun zayıflamasındanmış. Takviye yaparken çalışmamasıda Takviye kablosunun ince olmasından.Takviye kablosuda kaliteli olmalı onuda öğrendik. hoşçakal.

Motosikleti
    Enduro motorun oturuş pozisyonu dik olduğu için rahat geldi bana. macit ded egösterge yokki paşam kimin ihtiyacı ver göstergeye. Benim için tarzı ve motoru önemli bir kaç tane makinenın peşindeyim yamaha xt600 ü de aldım gündemime

Sağlıcakla.

Kornam bozuldu :(, anadolu yakasındayım, nereden ucuza korna bulabilirim acaba?

Motosikleti
    Alıntı tufanbaydemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bozuldu? Bir de anadolu yakasında nerdesin?

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı tufanbaydemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahminimce problemini söyleyeyim.korna, farlar ve bütün elektotronik aksamın kabloları ön farın içinde yer alıyor.bendede olmuştu bu sorun.bazen çalıp bazen çalmıyodu.bağlantı kablosu gevşemiş içten.ilk olarak ona baktır...muhtemelen sorun hallolur

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bozuldu? Bir de anadolu yakasında nerdesin?
    Sanırım titreşimden dolayı bozuluyor, Kornaya bastığımda tık diye bir ses geliyor kornanın olduğu yerden ama ses çıkmıyor. Elektrik geliyor ama korna çalışmıyor diye yorumladım.

Ümraniyedeyim.

Motosikleti
    HACI MURTAZA (BİSİKLETİM)
    pff bende bu motoru beyendim ama pff çok sorun yaparmı acep yaparsa bizim peder bey paso fırça kayar bana yok kullanmayı bilmiyon die :(
    herkez kapmış motorunu iyi ama ben nasıl motor sahibi olucammmm.Ağlamak istiiiyomm ya motorum yokkkkkkkkkk:salut:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler