Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ben de kışa aldırmayıp binenlerdenim ama şöyle: 3 kazak + 1 mont + 2 kaban üst üste giyiyorum sonra hareket edemiyorum tabi. Şu kıyafetlerden alsam soğuktan korur mu? Mont 250, pantolon 250, toplam 500 lira.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekno dostum altındaki motoru bindiğin çinli motorlarla karşılaştırman pek doğru değil. Bunum böyle olduğunu anlamak için mct ile uzun kmler yapıp cbf 250 binmeye de gerek yok. benim bulunduğum coğrafyada 1 saat boyunca 100 km sabit hızla gidilecek yer de yok. yolun kalitesi heryerde aynı değil ki zaten 100 km ile giden bir motorum ble olsa ben onunla 100 km sabit hızla gitmem bu motora zarer veriyor. Ancak şunu söyleyeyim ben motoruma uzun km yapıyorum 80-90-100 km değişken hızlarla gidebiliyorum. yolunu buduğumda da 110-120 yi denemeyide ihmal etmiyorum. Fakat MCT bahsettiğin kadar kötü değil. Be sana çok kaliteli 1 numara demiyorum bu motoru alırken herkesin kendine göre geçerli sebepleri var. Bu tarzda en uygun fiyatlı makina bu. artık eskisi kadar da çok problem çıkartmıyor. benim 100 km ile bir saat boyunca gitme arzum yok zaten insanın eli aynı konumda kalırsa okadar uyuşur. MCt aşağı yukarı 2 yıldır piyasada ve inanıyorum ki hangi açığı varsa şu anki modellerde kapatılmış durumda. Bir çin motoru en fazla neyi verebiliyorsa MCT onu veriyor tutup da honda cbf 250 ile ki tarzları bile aynı değilken kıyaslamak bana mantıklı gelmedi. Ben Virago250 de kullandım ama hiç bir zamanda neden mct aldım virago almadım demedim. Çünkü teiz bir viragoyu mct fiyatına bulamazdın bulsan bile çoktan "hışır" olmuştur. hem bir problemi olsa parçasını mct kadar kolay ve uygun fiyatlı bulamazsın. Bugün 250 cclik bir japon cruiserın 0 km fiyatı 8-9000 ytl civarında seyrederken bu sevdaya tutulanlara yaya olun demek ya da tarzı dışında bir makinaya binin demek tam objektif değil. niyetim seninle ters düşmek değil ki seninle bu platformda ciddi anlamda bir hukukumuz da olmadı. Ama ben diyorum ki karşılaştırıken en azından aynı tarz makinalarla fiyat performans ve kalite kriterleriyle karşılaştırmak daha objektif olurdu. Çünkü bu motoru soranların binmek istedikleri tarzın ne olduğu apaçık ortada. Sürç-ü lisan ettiysem affola

Sağlıcakla.
    Sevgili Arbetus

Öncelikle aşağıdaki okuyacaklarından dolayı kusurum varsa affola.

Seninle hiçbir şekilde hiçbir zaman polemiğe girmememe rağmen yazdıklarımı üzerine alınmana üzüldüm.Senin doğrularının ,benim ya da diğer arkadaşların doğruları ile aynı olmasını bekleme.Bu mümkün değil.

Ben ve grup arkadaşlarım olan diğer Mct sahiplari yaşadıkları sorunları, sıkıntıları göz önüne alıp yeni satın alacak arkadaşları bilgilendirmek istedik.

Oysa sen ısrarla bazı sorunları yaşamadığını yazıp , objektif davranmıyorsun.

Formu okursan bende bu motosikleti severek aldığımı yazmıştım.Hala daha da alınabilecek en iyi çin motoru olduğunu defalarca yazdım.Gerçekten sen bu konuyu neden üzerine aldığını ve agresifleştiğini anlayabilmış değilim.

Bizim görevimiz insanlara yaşadığımız sıkıntıları anlatıp onların ufuklarını açmak.

Formu okursan bazı arkadaşlar şasesinin kırıldığını yazmış.Bu olabilecek en majör hata.Sen yaşamın boyunca şasesinin kırıldığı herhangi bir araba, motorsiklet, bisiklet vs. bir şey de duydunmu?

Hiç mi trafik ışıklarından kalkarken vitese geçmeyip yol ortasında çaresizlik içinde kalmadın? Hiç mi kalkış anında direksiyonun dönük vaziyette arkanda çocuğun yada arkadaşın varken ve motorun daha 400 km deyken debriyaj teli kopup yere düşmedin ayağın ,kolun sıkışmadı?

Ama savunduğun motosiklette bu sorunu yaşayan birçok kişi var.Ne olur bana ve diğer arkadaşlara bu paraya bu kadar muhabbeti yapma.

Ülkemizde zaten ikitekerleğe önem veren kimse yokken en azından bindiğimiz motorun yukarıda bahsettiğim problemlerinden dolayı can güvenliği ile ilgili olan sorunları olmamalı diye düşünmekteyim.

Sonuç olarak beni yeni model Mctlerde bu sorunun halledildiği ilgilendirmiyor.Zaten bunu söylemek ne sana ne de başkasına düşer.Bırak onu üreten firma düşünsün.Ki sanıyorum çok ciddi boyutta düşünüyor.

Kazasız sürüşler dileği ile.

ARBETUS'un benim için ifade ettiği "Yoksa yoksa sende mi tatlı su motorcususun?" seklindeki tanımı bir ölçüde doğru. Bazı mazeretlerim var, bunları açıklamak uzun hikaye. Motosikletime fazla vakit ayıramıyorum. Ancak yazılanları okumak, arkadaşların tecrübelerini, duygularını paylaşması benim açımdan önemli. çok faydalanıyorum. Bu arada herkese iyi bayramlar.

eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    s.a askerdeyiz diye habire yapmısınız motorları geri kaldım sizden gelince fark atıcam ama demedi demeyin

arbetus sana fark atma sansım yok kardesim sen yine uzak ara birincisin sitenin idolü oldun moruk

iyi bakın kendinize geliyorum yakında aranıza dönücem ne kaldıki şurda 14 ay şafak 427 / mehtap 42

saygılar sevgiler ....
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

Motosikleti
    250 m.c.t.
    merhaba ben berkan sıteye yenı uye oldum bende 250 mct almak ıstıyorumm yorumların hemen hemen hepsını okuımadım cunku hepsı aynı yonde seyler bn hem ucuz hemde serı bı motor almak ıstıyorum yourmlarınızda serı bı motor oldugu vardı 0-100 km kac sanıyede cıktıgnı soylersenız ssevnırım cunku ben ucuz bı chopper almak stıyorum ve hızlanmasıda benım ıcın onemlı sımdıden tesekkur ederım

Motosikleti
    rmz 200 gy
    Başka Motor Al Bunu Boşver Tavsıyem Odur
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !! ::tutkuy::

Motosikleti
    250 m.c.t.
    ne yazkkı olee bı sanssım yok ya bu ya bu:D

eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    arkadasım diosun ki hem ucuz olsun hem seri olsun hem hızlı olsun 0 dan 100 km kac saniyede cıkar bu motorlar 10 dk cıkıo kardes sen bu tür seyler sorucana parcaları pahallımı servis ağı varmı yok mu bunları arastır
    bana sorarsan bu motor güzel al ;)
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

Motosikleti
    ZXMCO ZX150T-3
    Alıntı choppersile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    The Turk %100 haklı arkadaşlar.Problemsiz ve en güzel çalıştırma sistemi jikle ve marş...Gaz kolunu hiç kullanmadan...Bende keşfede kadar 2 buji takımı yedim...Ama bu sistemle hiçbir problem yok.

Hakanz koruma demirini nerde takdırdın.Çok güzel olmuş...Adres ve tel lütfen...
    iyi hoş da benim motosiklette jikle yok sanırım otomatik avans vede soğuklarda çok zor çalışıyor bunu nasıl halledebilirim?
    sahibinden.com
    ilan no:[COLOR="Red"]8384023[/COLOR] :cat:

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı tekno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Arbetus

Ben ve grup arkadaşlarım olan diğer Mct sahiplari yaşadıkları sorunları, sıkıntıları göz önüne alıp yeni satın alacak arkadaşları bilgilendirmek istedik.

Zaten bende bunu yapmaya çalışıyorum

Oysa sen ısrarla bazı sorunları yaşamadığını yazıp , objektif davranmıyorsun.

Sana yalan borcum yok yaşamadım

Bizim görevimiz insanlara yaşadığımız sıkıntıları anlatıp onların ufuklarını açmak.

Sende forumu tam okursan Ben ne yaşadıysam çözümüyle birlikte yazdım.

Formu okursan bazı arkadaşlar şasesinin kırıldığını yazmış.Bu olabilecek en majör hata.Sen yaşamın boyunca şasesinin kırıldığı herhangi bir araba, motorsiklet, bisiklet vs. bir şey de duydunmu?

bisiklet çok duydum. Motosiklet de duydum. Otomobillerin şasesi motosiklet ve bisikletten farklılar.Şasi kırılması kötü bir olay. Benim en büyük sorunum arka dişli takozların bitmesinden dolayı stoperi ve göbeği kırmamdı.

Hiç mi trafik ışıklarından kalkarken vitese geçmeyip yol ortasında çaresizlik içinde kalmadın? Hiç mi kalkış anında direksiyonun dönük vaziyette arkanda çocuğun yada arkadaşın varken ve motorun daha 400 km deyken debriyaj teli kopup yere düşmedin ayağın ,kolun sıkışmadı?

4000 km civarında yağsızlıktan koptu. Bunu da forumda yazdım. ışıklarda motoru boş viteste bırakmıyorum ki. vitese atma derdim olsun. ha bir keresinde ayakkabı bağı vites pedalına takıldı o zaman çok zorlanmıştım

Sonuç olarak beni yeni model Mctlerde bu sorunun halledildiği ilgilendirmiyor.Zaten bunu söylemek ne sana ne de başkasına düşer.Bırak onu üreten firma düşünsün.Ki sanıyorum çok ciddi boyutta düşünüyor.

bunun seni ilgilendirmediği aşikar. Ama almayı düşünen arkadaşlara bilgi olsun diye söylüyorum. İthalatçı firma da "Yoğurdum ekşiydi ama şimdi taze" demeyeceğine göre ben kendi gözlemlerimden yola çıkarak bunu söyledim.

Kazasız sürüşler dileği ile.

Tekno, ikimizde kutbun iki ucundayız ama bir sentezde buluşamıyoruz. Bunu bir kenara bırakalım, dediğim gibi ben yaşadığım problemleri buraya aktarıyorum. yazmış olduğum 1000 küsür mesajın büyük çoğunluğu bu başlıktadır.

Bu bayram vesilesi ile kendimi cuma günü gemlik'e attım. Demirci arkadaşım ile birlikte motorumun egzoslarını değiştirdik. Fotoları daha sonra yayınlayacağım. Geçen hafta almış olduğum benzinden dolayı motorum tekledi. benzini boşalttıktan sonra sorun giderildi. keyfi değiştirdiğim benzin borularında daralma olduğunu farkettik. onları da değiştirdik. artık daha çok keyif alıyorum makinamdan. Ön farı değiştirdim. plastik camlı orijinal fara 75 lira vermek yerine demir çerçeveli normal camlı farı 30 liraya aldım. Üstünde far kaşı da var. Hazır elim değimişken içini de 55 w lık 3 soketli otomobil ampulünden taktım. bu farı takmamın sebebi aydınlatmasından ziyade yolda patlarsa tüm benzin istasyonularında bu farlar mevcut. Ama benim planım daha önce de söylediğim gibi xenon kit takmak böylece lambanın çektiği akımıda düşürmüş olucam.hala orijinal 6 amperlik aküyü kullandığım için sorun yaratır diye düşünüyorum. Bir kaçdeğişiklik daha yaptım fakat aklıma gelmiyor şu anda. yılbaşından sonra depo ve çamurlukları boyaya göndericem. Fırınlanacak 5 günlük bir zaman boşluğum var. Bu zaman boşluğunda da egzosları nikelaja göndericem Bende hiç sevmediğim elektrik soketlerini değiştiricem Bazen kendi kendilerine çıkıyorlar. Motora çakmak soketi ekleyeceğim. Akü takviyesinde çok işe yarayacağını umuyorum. çakmak soketine uygun bir de akü takviye kablosu yapıcam. Br kaç yerine de polisaj yapıcam. ön amortisör borularını polisajla parlatıcam. Falan filan. Çok çalışmam lazım çoook.

Emrecim hayırlı tezkereler. Şafak karanlıkmış beyaw seninde. İzne geldiğinde görüşek artıkın senle. Yol yapalım. Gel bizim buralara.

Alıntı A_berkan_A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ben berkan sıteye yenı uye oldum bende 250 mct almak ıstıyorumm yorumların hemen hemen hepsını okuımadım cunku hepsı aynı yonde seyler bn hem ucuz hemde serı bı motor almak ıstıyorum yourmlarınızda serı bı motor oldugu vardı 0-100 km kac sanıyede cıktıgnı soylersenız ssevnırım cunku ben ucuz bı chopper almak stıyorum ve hızlanmasıda benım ıcın onemlı sımdıden tesekkur ederım
    Aramıza hoş geldin. 0-100 ü hiç ölçmedim açıkcası. Af buyur drag mı yapacan bu motorla? Şaka bir yana ilk kez başlıyacaksan seni tatmin edebilir.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motora çakmak soketi ekleyeceğim.

Arbetus, Atölye bölümüne yazmıştım bu konuyu henüz ses çıkmadı, yaparken görsel bir anlatımla siteye ekleyebilirsen çok sevinirim. Zira motora binemediğim şu günlerde, motorla uğraşacak bir işim olsun

Motosikleti
    Alıntı tufanbaydemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arbetus, Atölye bölümüne yazmıştım bu konuyu henüz ses çıkmadı, yaparken görsel bir anlatımla siteye ekleyebilirsen çok sevinirim. Zira motora binemediğim şu günlerde, motorla uğraşacak bir işim olsun
    Aslında birisi resimli anlatmıştı bunu ama tam hatırlamıyorum. Ben komple motoru soyucam ağır bakım adı altında yaptıklarımı resimli bi şekilde topic açıp yayınlayacağım.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250 m.c.t.
    ya bn bı tane ıkncı el bldum onu alıorum 3000 kmde 1700e oyuzden sordum 0-100km 5 6 sanıyeede cıkmasını beklemıyorumama heralde 15 snıyenın ustude deıldır gıbı gelıo merak ettıgm ıcın yoksa yrıs stessem honda cbr 125 e yonelırımm:D

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar.

26.09.2006 yılından beri 250mct kullanıyorum şu an, 11300 km civarındayım. Macitimden son resimler, Yeni yıla bu şekilde merhaba diyeceğiz

Pazar temizliği

Egzoslarım kesme değildir. içi dolu ses egzosudur. orijinalleri yatağımın altında

Kurulama ve parlatma işlemleri

Yaptığım değişiklikler;

- Arka jant (döküm) arka lastik(tubelles) kampana(janttan dolayı daha geniş bir kampana kullanıyorum).
    -Arka dişli 34 yerine 32 taktım.
    -Hava filtresi performans tipi, iridyum buji
    -Çaylak gidon.
    -Live to ride dikiz aynaları
    -Küçük sinyaller (ön) daha geniş sinyaller (arka)
    -Geniş CC bar minderi.
    -Konik gidon topuzları
    -Kırmızı şerti iptali(söktüm attım )
    -Katalizatör iptali( kendi istekleri ile kopup gittiler :D )
    -hakika cam metal çerçeveli büyük far. (İçinde 3 lü söket tipi 18 w ampul mevcut eski 35 w lık ampul kadar iyi aydınlatıyor.)

Yaptığım eklentiler

-Sis farları
    -SL150 cam aparatları ve renkli cam.
    -Regal raptor koruma demirleri
    -Koruma demirine ek pegler.
    -4 lü flaşör
    -Arka sinyallere ek led park ve fren lambaları.
    -Devir ve şarz göstergesi.
    -Püskül
    -Çamurluk üstü gözleri kırmızı yanan kartal kafası ve diğer aksesuar çalışmaları.

Aklıma gelenler bunlar. Ön çatalı değiştirip kalın teker takmayı planlıyorum. Parçaları buldum ama emin değilim işte.

Sağlıcakla.

Tanis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250
    Arbetus mükemmel olmuş, Macitci olarak senin yolundan ilerliyorum.. Şu arka jantdan yaptırmam gerekcek, çünkü 5000 km deyim akor telleri kırmadan başka en ufak bir sorun çıkarmadı Allah'a çok şükür, jant için bilgilerini bekliyorum eğer bende Jantı çelik yapabilirsem hiçbir sorun kalmıyacak sayende, Herkese İyi akşamlar..
    34 BD 9274 MCT 250

Arbetus mükemmel olmuş, bu motorun hakkını veriyorsun.Büyük bir İlgi ile izliyoruz. Bütün arkadaşların yeni yılını kutluyorum

Motosikleti
    Tşk ler arkadaşlar. Şimdi yeni çanta demirleri ve deri çantaları üzerinde çalışıyorum. En kısa zamanda sonucu sizlerle paylaşacağım.

Sağlıcakla.

Motosikleti
    rmz 200 gy
    Aslında birisi resimli anlatmıştı bunu ama tam hatırlamıyorum. Ben komple motoru soyucam ağır bakım adı altında yaptıklarımı resimli bi şekilde topic açıp yayınlayacağım.

Sağlıcakla.
    motoru bozma şimdi
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !! ::tutkuy::

Motosikleti
    Alıntı o_yagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru bozma şimdi

Bozmam merak etme. Ne yaptığımı biliyorum. Bunu bildiğimi de herkes bilir.

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    23000 km oldu. 2006 marttan bastık kontağa...
    kapadokyaya 1 , anamura 2 sefer gittim.
    idda da ediyorum daha da çok gidecem.
    allahım kem gözden korusun
    bakarsan bağ, bakmazsan hurda olur.
    çinmiş, hurdaymış, cartmış curtmuş, buyursun misafirimiz olsun görsün mct mizi
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler