Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı eMRe-81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok be abi yazın montun astarını cıkarıyosun oluyo yagmurluk gibi bide hoşuma gitmio abi koruma komik duruyo bence tabi herkesin kendi secimi...
    kışlık montun içliğini çıkardığın zaman beden otomatikman büyümüş oluyor veu bu sebepten korumalar olması gereken yerde olmuyorlar. bir sezon bu şekilde hld yagusa montumu kullandım. Köprü trafiğinde sıcaktan insanı bayıyor yinede. komik durduğu konusuna katılmıyorum çünkü supersport motor kullanıcılarının kullandığı deri montların çıkıntıları şeklinde bir görüntü veriyor. Ben denedim feyizoğlun da ve çok hoşuma gitti. hem bu tarz makinalara deri mont iyi gider. üzerinde de sağlam bir deri mmont alta da cheap. tak kaskını düş yola. yanlışsam düzeltin.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 250MCT 2006
    slm arkadaslar cok uzun zamandır yazmıyordum benzin sorunumu cok uzun bir sure once hallettim hatta bir ara sehir ici 400km yaptim motora hala biniyorum ama bu aralar motorum en bakımsız zamanlarını yasamaya basladı les gibi:( ve daha da onemlisi 10bin bakımı gecti daha yaptiramadim 100km gecti param olmadıgından bu haftada yaptıramicam onun için garaja cektim yagmur camur cabası eve gidincede yorgunluktan ve hava karardıgından temizleyip genel bakımlarını yapamıyorum.
    benim motor hala orjinal sayılır sadece aynaları değiştirdim ve cantalari cikarttim birde boyattım bir gun temizler guzel bir havada cekilmis fotosunu koyarim insallah mor sedefli siyah yaptirdim gunesli havada deli gozukuyor. bakım ne kadarki yaptıramıyorsun demeyin ön-arka fren balatası, debriyaj balatası değişecek sonra fren merkezi değişecek(yazın yağ eritti camını sızdırdı biraz japon sağ olsun her garantiden değiştirirler dedi ama bilmiyorum)

birde arkadaşlar direksiyon altındaki lastikleri eriyen oldumu (direksiyonu tutan vidalarin arasındaki) benimkiler zamanla parcalanmaya basladı ve varligi ile yoklugu belli olmaz oldu en ufak biseyde yamuluyor:(

cheronimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet wolff bende de oldu direksiyon contasını değiştirttim. şimdi daha sağlam gibi...

ozan_bursa tirterişimden yakınmış. insaf be abicim daha yolun başındasın, hele bir rodajını tamamla titreşim hatırı sayılır şekilde azalacak...

ayrıca motorda alarm bence çok gereksiz, sadece çocukların oyuncağı olup aküyü yer. yoksa hırsız bilmez mi hangi kablonun kesileceğini tüm kablolar ortada duruyorken...

koruma namına ne yapabiliyorsan senin ve ailenin yararınadır, yap. ne bizi üz ne onları. unutmayın trafikte çok lavuk var, biz mükemmel olsak bile sağımızdan sinsice ve son sürat geçen birine ne yapabiliriz ki? daha geçen gün kavga ediyodum puştun biriyle. sağa sinyal vermişim ağır ağır şerit değiştiriyorum, babası belli olmayan biri sağımdan nasıl bir süratle geldiyse aynada görmedim. bastı gitti. sonra ilerde büfede durmuş. yakaladım kalayladım. görmedim kardeşim daha ne diyo şeref sahibi olamamış dört ayaklı çocuğu...
    vesselam koruma şart, abartmamışsın eksik bile kalmış. hani bellik? hani dizlik, pantolon, bot?
    [B(+)]M.ÇEKİÇ
    Profesyonel F650GS ve TA hastası...
    [MCT]06BE996

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    body armor var
    bot var
    dizlik var
    mont var
    kask var

eksiğim
    eldiven bi de pantalon
    eldiven feyizoğlu dan beklemedeyşim
    pantalon şimdilik almayayım diyorum ama yağmurlar geliyor bilemiyorum

body armoru koyacak buyuklukte canta da bulamadım
    motordan inince yürüyemiyorum ben bu kıyafetle

şimdilik ihtiyacım olan
    motor koruma ile aynalar
    aynalar durmuyor durduğu gibi
    5 m gitmeden kayıyor

Ben de bugünlerde katkat giyiniyorum ilkokula giden çocuklar gibi.Y ol alırken iyi de trafikte durunca sıcak basıyor. Bu arada 1000 km yi devirdim geçen gün. 1,5 ayda yaptım biraz fazla geldi bana.

Motosikleti
    body armorun kumaşı file gibi bişy yürümekte nasıl zorlanıyosun onu anlamadım bi de benim gibi deri pantolon giyip bi güzel ıslansan herhal çakılırın motorun üstüne. :D senin body armorunun resmini yollasana bana bi o katlanıp küçülen bişey olması lazım parça parça değil mi seninki. alışırsın ozancım. eğer montun da korumalısya ikisini üst üste giydiğinde kıpırdamak zor olur sanırım.

sana ayna ve demir konusunda yardımcı olurum.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    -
    sağolasın Arbetus

montun korumalarını çıkarttım daha iyi oldu

body armor budur
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/s...4489&variant=A
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/s...4489&variant=B

resim ekleyemedim de
    bunun üzerine mont giyince kıpırdayacak yer kalmıyordu
    montun sügerimsi korumalarını çıkarttım daha iyi oldu
    alışıyoruz hem yavaş yavaş

ama katlayamıyorum bu body armoru

ben şimdi biraz motor süreyim
    bi yarım saat kadar
    sonrada arkadaşlara gideyim

yağmurda sürmek te zevkliymiş
    ama
    yan sehpa ışığına tilt oldummm

Motosikleti
    ozancım montun korumalıysa body armor giymesende olur.

Bunlar da benim ekipmanlarım;

sırtlık
    dizlik
    mont
    kask
    eldiven (yazlık)

Bunun dışında da Harley botlarım ve alman yapımı ismini bilmediğim dana derisi pantolonum var. var. Benim ekipmanlarım bu şekilde.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

şase Kirilirmi ? Kirilir

Merhaba arkadaşlar,

23600 km yol katettim ve yazım ekindeki fotoğraflara iyice baktıktan sonra mutlaka sizlerde şaşıracaksınız benim gibi!
    Bayram tatili için Köyceğiz'e gittik eşimle.Hiç bir sorun yaşamadık fakat dönüş yolunda ummadık bir sorunla karşılaştım
    İzmir'e 80-90 km kala Motosiklet yaylandıkça acaip bir lastikleşme ve her lakada bir vurma başladı (çekiç gibi ). Çok şiddetli yağmur yağdığı için durupta bakmadım.Fakat ertesi gün, Motosikletimi bir taraftan yıkarken bir taraftan da sorunun kaynağını aradım.Sorunun kaynağı fotoğralardan da anlayacağınız gibi,Kırılan ŞASE çıktı
    Düşünün, Şase sanki bir jilet ile kesilmiş gibi kırılmış!!!!!
    Motosikletlerinize dikkat edin arkadaşlar,Her fırsatta inceleyin ve hafife almayaın bu gibi sorunları.
    Gelecek hafta yeni şase geleck ve değiştireceğiz servi arkadaşımla ( Garanti kapsamında ) tabi.
    Sakın ola bu gibi kırıklarda '' Kaynak '' yapalım teklifini kabul etmeyin. Ben sürekli eşim yada çocuklarımla biniyorum! Düşünün..sert bir fren yapmak zorundasınız ve Motosiklet kontrolden çıkıyor Allah göstermesin hiç birimize.

eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    gecmiş olsun bu arada bi kere daha rastlamıstım sase kırılıması olayına bizimkilerin kronik özelliğimidir nedir
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Evet, Malesef bende daha önce rastladım bu soruna
    Kesinlikle olmaması gereken bir hadise ve bir o kadar da tehlikeli.
    Enteresan olanı da,Diğer arkadaşın şase'si de sol taraftan ve aynı noktadan kırılmıştı

MCT kullanıcıları,Lütfen dikkatli olun ve hafife almayın bu sorunu!

Motosikleti
    sanki orda ek varmış da ordan kırlmış gibi görünüyor. Bizim şase demirimiz o kadar da kaliteli değil. her zaman artçılı oalrak geziyorum. Umarım ben de yaşamam aynı hadiseyi.

BU da benim makinem bayağıdır resim koymuyordum.

Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    ya senin ön koruma demiri ne güzelmiş biraz fazla para verdin ama degmiş yani o ayaklıkları sen mi taktın koruma demirinin üzerine yoksa kendi parcasımı

Motosikleti
    250 mct
    mont muhabbeti dönmüş kaçırmışız.şöyle kendinden korumalı deri mont varmı piyasada ya gören varmı hiç ben görmedimde daha banada lazımda bi tane alamadım daha

Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    valla varda racing montu yani gitmio bizim motorun üstünde

Motosikleti
    Evet emrecim demire çok para verdim ama son kuruşuna kadar haketti. Hatta başka bir yerden 78 ytl fiyat almış olmama rağmen tabi 90 lira verip aldıktan sonra işlevselliği morelimi bozmadı. Bugün ar cc bar minderimi büyüğü ile değiştirdim. çok orijinal oldu highway hawk misali. o pagleri kendim montaj ettim 30 lira gibi bir maliyeti oldu bana. pegler mz pegi. Kelepçeleri bir motorcu abi Kawasaki VN800 üne sis farı taktırtmak için getirtmişti motorcu da fazaladan almış onları alıp taktım. rahat da oldu
    300 kmdir kullanıyorum nerdeyse. uzun yolda çok rahat ediyosun. tavsiye ederim.

Sağlıcakla.

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Mondial yedek parçaları satan bir arkadaşımda ''original'' MCT 250 Alüminyum arka jantı gördüm!gerçekten çok güzel ve fiyatı 165 YTL idi.
    Biraz ağır ama Tubeless olması ve lastik patlaması korkusu ortadan kalkıyor
    inşallah yakında ön jant da gelir ve takım halinde değiştirim.

15 Ocak 2008 gibi Yamaha'nın 650cc Dragstar'ını alacağım
    ne dersiniz arkadaşlar? fikirlerinizi rica ediyorum.

Motosikleti
    -
    fotolar çok güzel Arbetus (ben kırmızı şeritleri sökmeyi beceremedim)
    geçmiş olsun Özer

benim aynaların problemini ben çözdüm
    aynanın gidona bağlandığı yerde problem var
    aynanın sapılın debriyaj kısmına vidalandığı yerdeki dişler yalama olmuş ne takarsam takayım olmayacak
    debriyaj kolunun olduğu kısmın komple değişmesi gerekecek
    yarın servişs yolu gözüktü bana

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, Malesef bende daha önce rastladım bu soruna
    Kesinlikle olmaması gereken bir hadise ve bir o kadar da tehlikeli.
    Enteresan olanı da,Diğer arkadaşın şase'si de sol taraftan ve aynı noktadan kırılmıştı

MCT kullanıcıları,Lütfen dikkatli olun ve hafife almayın bu sorunu!
    Geçmiş olsun ;

Elbette kesinlikle olmaması gereken problem.Gerçi olmaması gereken ne var ise yaşıyoruz bu sorunları hep birlikte.

Bu paraya bu kadar maalesef.Ben 12500 Km deyim.Haftada bir tüm cıvataları sıktığım ve yetkili serviste bakımları aksatmadığım halde banada yeter artık dedirtti.Sizin sorununuzda tuzu biberi oldu.

İlk fırsatta değiştirecem bende motorumu.Bir daha açılmamak üzere çin defterini kapatacağım.

Tekrar geçmiş olsun .Saygılar

Motosikleti
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotolar çok güzel Arbetus (ben kırmızı şeritleri sökmeyi beceremedim)
    geçmiş olsun Özer

benim aynaların problemini ben çözdüm
    aynanın gidona bağlandığı yerde problem var
    aynanın sapılın debriyaj kısmına vidalandığı yerdeki dişler yalama olmuş ne takarsam takayım olmayacak
    debriyaj kolunun olduğu kısmın komple değişmesi gerekecek
    yarın servişs yolu gözüktü bana
    Garanti kapsamına girer sanırım diye düşünüyorum. olmazsa değiştirilir. ben 2 kere değiştirmek zorunda kalmıştım. ayna takarken yalam yeptırmıştım. Bugün yalova izmit arasındaki kçy yollarını keşfe çıktım. iznik yolu tarafında 10000 km yi devirmiş oldum. Güzel bir duygu.

Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial yedek parçaları satan bir arkadaşımda ''original'' MCT 250 Alüminyum arka jantı gördüm!gerçekten çok güzel ve fiyatı 165 YTL idi.
    Biraz ağır ama Tubeless olması ve lastik patlaması korkusu ortadan kalkıyor
    inşallah yakında ön jant da gelir ve takım halinde değiştirim.

15 Ocak 2008 gibi Yamaha'nın 650cc Dragstar'ını alacağım
    ne dersiniz arkadaşlar? fikirlerinizi rica ediyorum.
    Mondial in komple döküm jantlarının fiyatı 270 ytl civarı. servis arkadaşın istere mondialden ertesi gün elinde olur.

Ben de Kawsaki en500 Endurolar arasında gidip gelmekteyim. F650 Pegaso ve kle500 boyum hangisine yeterse artık.

Sağlıcakla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler