Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    evet ankaradaki dostlar tatung ile irtibata geçebilirler. geziler falan düzenler kendisi.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    qpeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben de geldim

Merhaba arkadaşlar,
    Aylardır bu sitede takip ettiğim forum sayfaları arasında en faydalı bulduğum başlığın burası olduğunu çok rahat söyleyebilirim. Nihayet uzun bir bekleme süresinden sonra ehliyetimi de bu hafta içinde alıp, rahat rahat kendime uygun bir mct arayabileceğim. Görünüşü ve fiyatının yanında bu başlıktaki yardımlaşma ve bilgi akışı, bu motosikleti seçmemde çok etkili oldu. Hele bir de kredi kartına taksit yapan bir ikinci el bulsam ne güzel olur Ama burada biraz tereddütüm var: sıfır mı, ikinci el mi? "sağlam bir ikinci el" demesi kolay, nereden bulunur ki?
    Ayrıca, imalathanemde bulunan torna da (cnc de var) ihitiyaç sahiplerinin kullanımı için hazırdır.
    Özgür Aslan - G.O.Paşa/İstanbul

arbetus dostum yardımın için teşekkürler.ama bu ayaklığın yüksekliğini falan nasıl kontrol ettircez ki?bizim servis böyle şeylere "önemli değil,bin gitsin" tarzında yaklaşıyor.yani anlıyacağın benim kendim halletmem gerekiyor.kal sağlıcakla.

Motosikleti
    Alıntı fuzuli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arbetus dostum yardımın için teşekkürler.ama bu ayaklığın yüksekliğini falan nasıl kontrol ettircez ki?bizim servis böyle şeylere "önemli değil,bin gitsin" tarzında yaklaşıyor.yani anlıyacağın benim kendim halletmem gerekiyor.kal sağlıcakla.
    fuzuli kardeş ayakılığın açısını biraz aşağı düşüreceksin. vites pedalımızın ortasındaki milin sağında ve solundaki somunları gevşet sonra o çubuğu ileri veya geri döndürdüğünde pedal yukarı ve aşağı iner uygun pozisyonu bulunca da somunları tekrar sık.
    @apeg dostum bu şekilde düşündüğün için sana teşekkür ediyorum. biz elimizden geldiğince eğer çevrenden tanıdık güvenilir birinden bulabilirsen MCT al derim. ama şu an 250 CC lik cruiserlar arasındaki en ucuzu mct sanırım 3250 ytl fiyatı var. 2. elleri taksitle alabilirmisin bilemiyorum ama mctyi 24 ay taksitle alabilirsin tercih senin. ayrıca aramıza bir tornacı nın bulunması büyük bir olay açıkcası kafamda şekillendirdiğim bir çok şeyi birlikte hayata geçirebiliriz.

arkadaşlar motoruma geçen haftalarda taktığım devir göstergesi ve şarz göstergesini nihayet bağlatabildim. bağlamak çok basitmiş akşam saatlerinde bağlattığım için tam inceleyemedim ama kesinlikle söyleyebilirim ki göstergelerin aydınlatmaları çok dandik bugün onları söküp ledlerle değiştiricem. devir göstergesinin bağlantısı çok basit devir sayacının kablosunu ateşleme bobinlerinden herhangibirine bağlıyorsunuz kontaktan sonra elektrik veriyorsunuz aydınlatmayı da parklata bağlıyorsunuz hepsi bu.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

nizamo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX250 IRONMAX
    merhaba...

geçen gün yardımlarınızla motorumdaki problemin zincirden kaynaklandığına ikna olduktan sonra, motorumdaki zinciri sabahın ilk saatlerinde değiştirmiş bulunuyorum.

ilk başlarda orjinaline göre, oldukça kalın olduğunu düşündüğüm o-ring zincirim, yerine takıldıktan sonra oldukça hoş bir görüntü oluşturmasının yanısıra, zinciri değiştirmeden önceki problemim de çözülmüş oldu.

Yaşadığım bir şanssızlığı da aktarmadan geçemeyeceğim. Oturduğum semt olan sefaköydeki mondial servisimize gidip ellerinde o ring zincir olup olmadığını sorduğumda, olmadığını ama alıp gelirsem takabileceklerini söylemişlerdi. Kendi semtimizin serivisine yaptırmak dururken başka bir semtte yaptırmak olmaz mantığını güderek (ki ne kadar saçma bir mantık olduğunu bu gün anladım) güngörene sancar motora sadece zincir almak için gittim.

Zinciri alıp geldikten sonra akşamleyin servise gittiğimde işlerinin yoğun olduğunu gördüm ve istersen yarın sabah erkenden geleyim ustam, senin kafan da daha rahat olur diyerek (hala iyimserlik) eve gittim ve sabah olmasını bekledim.

Evet bu sabah oldu ve gittik sefaköy servisine. Ustamız zincire baktı baktı, o zincir bu motor için çok kalın, bu zincir oturmaz bu dişlilere dedi. Benim moral bozulmaya başladı tabii. Bir taraftan sancara kızıyorum, yahu arkadaş mct için istediğim zincir yerine bana başka bir zincir mi vermişler demeye başladım. Ondan sonra usta gitti içeri yedek parça deposuna, dişlileri aldı ölçtü biçti. Bu zincir buna olmaz dedi. Yahu usta dedim, bu adamlar bana mct zinciri diye verdi, olmayacağına emin misin. Yani adamlar da mct ye bunu takıyorlarmış dedim.

Takabiliyorlarsa git onlar taksınlar diyence benim şalter atıverdi. Doğru gaza bastım, ilk iş güngörene gittim. Dün akşam zinciri aldığım ustaya çıkıştım biraz. Yahu usta bana doğru zinciri verdiğine eminmisin diyince adam şöyle bir suratıma baktı, gel dedi. Kendi motoru üzerinde bana aynı zinciri gösterince bir şey diyemedim.

Lafı uzatmadan (gerçi baya bir uzadı ama ) zinciri takması için beni biraz ön sıralara almasını rica ettim ve başladım beklemeye. Adamlar güzelce söktü önceki zinciri, yerine takacaklar, aaa takozlar bitmiş, takozları yaptıralım, aa tel kırılmış derken bir işle bir çok sıkıntısını da yaptık bir iki saat içinde. kırılmış ve önemsemediğim km telimi de değiştirince tam oldu.

Şimdi bunları neden anlatıyorum. Adam gibi bu işi yapmaya niyeti olan insanlarla karşılaşmak ne kadar da zor. Yani burada iyi niyetle kendi semtimizin insanının kazanmasını isterken, yine bizi başka yerlere kanalize ediyorlar. şayet gerçekten servisinden memnun olan arkadaşlarım varsa, avrupa yakasında hem maddi açıdan, hem de manevi açıdan germeyecek servis tavsiyelerinizi bekliyorum.

Küçük istek, uzun zamandır, arka stop camım çatlaktı ve geçen hafta artık kırıldı. Sadece cam olarak buradaki servislerde bulamadım. Eğer bana bu konuda yardımcı olabilecek olan arkadaşlarımız varsa memnun olurum.

Uzun oldu ama okuduğunuz için teşekkürler

Saygılar
    Salih GÜLHAN
    HAYATTA; YAPABİLEN YAPAR, YAPAMAYAN ELEŞTİRMEN OLUR...

Motosikleti
    Alıntı nizamo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba...

geçen gün yardımlarınızla motorumdaki problemin zincirden kaynaklandığına ikna olduktan sonra, motorumdaki zinciri sabahın ilk saatlerinde değiştirmiş bulunuyorum.

ilk başlarda orjinaline göre, oldukça kalın olduğunu düşündüğüm o-ring zincirim, yerine takıldıktan sonra oldukça hoş bir görüntü oluşturmasının yanısıra, zinciri değiştirmeden önceki problemim de çözülmüş oldu.

Yaşadığım bir şanssızlığı da aktarmadan geçemeyeceğim. Oturduğum semt olan sefaköydeki mondial servisimize gidip ellerinde o ring zincir olup olmadığını sorduğumda, olmadığını ama alıp gelirsem takabileceklerini söylemişlerdi. Kendi semtimizin serivisine yaptırmak dururken başka bir semtte yaptırmak olmaz mantığını güderek (ki ne kadar saçma bir mantık olduğunu bu gün anladım) güngörene sancar motora sadece zincir almak için gittim.

Zinciri alıp geldikten sonra akşamleyin servise gittiğimde işlerinin yoğun olduğunu gördüm ve istersen yarın sabah erkenden geleyim ustam, senin kafan da daha rahat olur diyerek (hala iyimserlik) eve gittim ve sabah olmasını bekledim.

Evet bu sabah oldu ve gittik sefaköy servisine. Ustamız zincire baktı baktı, o zincir bu motor için çok kalın, bu zincir oturmaz bu dişlilere dedi. Benim moral bozulmaya başladı tabii. Bir taraftan sancara kızıyorum, yahu arkadaş mct için istediğim zincir yerine bana başka bir zincir mi vermişler demeye başladım. Ondan sonra usta gitti içeri yedek parça deposuna, dişlileri aldı ölçtü biçti. Bu zincir buna olmaz dedi. Yahu usta dedim, bu adamlar bana mct zinciri diye verdi, olmayacağına emin misin. Yani adamlar da mct ye bunu takıyorlarmış dedim.

Takabiliyorlarsa git onlar taksınlar diyence benim şalter atıverdi. Doğru gaza bastım, ilk iş güngörene gittim. Dün akşam zinciri aldığım ustaya çıkıştım biraz. Yahu usta bana doğru zinciri verdiğine eminmisin diyince adam şöyle bir suratıma baktı, gel dedi. Kendi motoru üzerinde bana aynı zinciri gösterince bir şey diyemedim.

Lafı uzatmadan (gerçi baya bir uzadı ama ) zinciri takması için beni biraz ön sıralara almasını rica ettim ve başladım beklemeye. Adamlar güzelce söktü önceki zinciri, yerine takacaklar, aaa takozlar bitmiş, takozları yaptıralım, aa tel kırılmış derken bir işle bir çok sıkıntısını da yaptık bir iki saat içinde. kırılmış ve önemsemediğim km telimi de değiştirince tam oldu.

Şimdi bunları neden anlatıyorum. Adam gibi bu işi yapmaya niyeti olan insanlarla karşılaşmak ne kadar da zor. Yani burada iyi niyetle kendi semtimizin insanının kazanmasını isterken, yine bizi başka yerlere kanalize ediyorlar. şayet gerçekten servisinden memnun olan arkadaşlarım varsa, avrupa yakasında hem maddi açıdan, hem de manevi açıdan germeyecek servis tavsiyelerinizi bekliyorum.

Küçük istek, uzun zamandır, arka stop camım çatlaktı ve geçen hafta artık kırıldı. Sadece cam olarak buradaki servislerde bulamadım. Eğer bana bu konuda yardımcı olabilecek olan arkadaşlarımız varsa memnun olurum.

Uzun oldu ama okuduğunuz için teşekkürler

Saygılar
    Salih GÜLHAN

stop camı içinburadan sipariş verebilirsin. en son 6 lira falandı.

sağlıcakla.

Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    merhabalar arkadaşlar. TATUNG kardeşim bende ankaradayım ve organizasyonlarınıza katılmak isterim lütfen bilgi verirmisin bana e mail adresim tanerkesen@gmail.com

motorumun resimlerini çektim fakat sizlerle nasıl paylaşacağımı bir türlü çözemedim bilgisi olan lütfen cevaplasın nerden ve nasıl ekleniyor.

bu arada arbetus kardeşim koruma demirini buldum benim bir abim var ulusta yiba çarşısında konyada bir usta bulmuş getirtti bayaa bi cebelleşmeden sonra zorlaada olsa takabildim yaklaşık 2 saat kadar sürdü eğdik büktük vs. resim leri koyunca fikrini almak isterim. 40 ytl ye aldım umarım iyidir.

herkese kazasız belasız bol rüzgarlar dilerim hoş ve esen kalın.

Taner KESEN
    ANKARA

Motosikleti
    tanerkesen kardeş resimlerini bekliyorum.
    sağlıcakla.

Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    ya hocam ekliycem de nasıl yapılıyor bilmiyorum birisi izah ederse macit imin resimlerini paylaşıcam sizlerle.

sheltox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda vfr800
    Arkadaslar hepinize merhaba; 150ZC clubunden sheltox

evet arkadaslar motorumu yeni bir vitesliyle degistirmek istiorum fakat ne alacagima karar veremiorum alternatifler arasinda mondial 150 mct , kanuni caracal 200 , yada honda cbf150 var aslina bakilirsa caracalin motor hacmine gore dusuk gucu sebebiyle eledim fakat hem mondial ve honda arasinda kaldim biraz sacma gelcek amma , mondial secme tercihim dis gorunusu havasi(biraz aksesuarla) ve cift silindirli olup 19 bg gibi bir guce sahip olmasi , honda tercihim ise kalite , sorunsuz kullanim ve 150 cc motora gore yuksek verim en azindan 120 km ye kadar rahat cikio , bende uzun yol dusundugumden bu iki model kaldi geriye , pekiiii simdi size soruorum siz ne dersiniz mondialin performansi, max hizi , araliksiz gidilebilecek km , yasattigi sorunlar , genel anlamda bir sorun yasatirmi yolda birakrmi acaba diorum bana bu konuda biraz yardimci olursaniz super olacak simdiden tesekkurler hepinize........
    fariniz acik , tekerleriniz duz bassin....

Motosikleti
    Alıntı tanerkesen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya hocam ekliycem de nasıl yapılıyor bilmiyorum birisi izah ederse macit imin resimlerini paylaşıcam sizlerle.
    dostum bana maille koyayım olmazsa forumun arama motorundan resim eklemeyi arattır bulacaksın.

eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    selam dostlar uzun zamandır gerek iş dolayısıyla gerek telefon tellerinin kopupta internete gireremem dolayısıyla sizlerden ayrı kaldım hani motorda bişi var gitmiyo diodum ya nerdeyse motorun yagını 6 aydır değiştirmiyodum servise gittiğimde su yagıda bi kontrol edin dedim yag cubugu kupkuruydu :( adam biton laf etti su yagına bak bari die bujiler yanmıs onlarıda degiştirdim şimdi gaz sonsuz maşallah eski performansına kavustu motorum arbetus yine esiyosun sitenin vazgecilmezlerinden oldun kanka seninde maşallahın var ;)
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

poseidon23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VESPA 250 İE
    Hepinize iiyiii sohbetler arkadaşlar benim şu zincir sesinden ve depo kapağı sesinden cilerim tepemje çıkmaya başladı ne yapayımda bu sessizliği yakalayalım :D
    İ.OLCAR..........................

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cdd

merhaba motorcular. bende cruiser choper sevdalısı bi motorcuyum, tam motorcuyum denilmez, yaşım 17 ve ehliyet sınavlarını bitirdim elime geçmediği kaldı. elimde 4000ytl var. bi motosiklet alacağım ve bu motor ya kanuni caracal ya da MCT olacak. caracalı araştırdım MCTnin verdiği sonrunların yarısı yok. ama o 200cc, güç olarakta farkı var ama tip olarak ikisi de doyurucu, caracal 3551 ytl bu 3250 ytl, caracalın cantları çelik böle hesaplarsan caracal daha uzuza geliyo. SİZE soruyorum 2 hafta sona birini alacağım hangisi? benim şu ana kadar ehliyetsiz kullandığım bi peugeotcobra var. Allah için 5255 km yaptım bi tek parçası değişmedi hiç yolda kalmadım moped başına 80 rahat yapıyo. bir defa bakım yapılmadı servise gitmedim, sadece buji temizliği istiyo keşke MCT de böle bi makina olsa da alsam, bu kadar sorunsuz bi bisikletten sonra bana biraz nazlı gelecek galiba bu büyük makinalar? KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN...

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba motorcular. bende cruiser choper sevdalısı bi motorcuyum, tam motorcuyum denilmez, yaşım 17 ve ehliyet sınavlarını bitirdim elime geçmediği kaldı. elimde 4000ytl var. bi motosiklet alacağım ve bu motor ya kanuni caracal ya da MCT olacak. caracalı araştırdım MCTnin verdiği sonrunların yarısı yok. ama o 200cc, güç olarakta farkı var ama tip olarak ikisi de doyurucu, caracal 3551 ytl bu 3250 ytl, caracalın cantları çelik böle hesaplarsan caracal daha uzuza geliyo. SİZE soruyorum 2 hafta sona birini alacağım hangisi? benim şu ana kadar ehliyetsiz kullandığım bi peugeotcobra var. Allah için 5255 km yaptım bi tek parçası değişmedi hiç yolda kalmadım moped başına 80 rahat yapıyo. bir defa bakım yapılmadı servise gitmedim, sadece buji temizliği istiyo keşke MCT de böle bi makina olsa da alsam, bu kadar sorunsuz bi bisikletten sonra bana biraz nazlı gelecek galiba bu büyük makinalar? KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN...
    Seni Zealsun Prince 150-19 topiğinede bekleriz. Sorunsuz makine arıyorum demişsin ya, o açıdan..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni Zealsun Prince 150-19 topiğinede bekleriz. Sorunsuz makine arıyorum demişsin ya, o açıdan..
    bune abicim yaa yapacaksan reklam özelden at adama ne diyosan.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bune abicim yaa yapacaksan reklam özelden at adama ne diyosan.
    Şakacı şey seni..
    25 şakacı
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şakacı şey seni..
    25 şakacı

kızdım!
    25 kere kızdım ama şimdi geçti.

eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    Alıntı poseidon23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize iiyiii sohbetler arkadaşlar benim şu zincir sesinden ve depo kapağı sesinden cilerim tepemje çıkmaya başladı ne yapayımda bu sessizliği yakalayalım :D
    depo kapagı bi şekilde halledilio ama zincir sesi sabit arkadasım
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

Motosikleti
    aslında zinciri sağlıklı bir şekilde yağlayıp gerersen minimum a indirebilirsin sesi.
    sağlıcakla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler