Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    Alıntı kozmiktohum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet motoru sattım motorcluk hayatı bitti benim için sizlerle konuşmak birşeyleri tartışmak güzeldi.
    herkese hayırlı kazasız belasız sürüşler dilerim

...tın tın giderim abi....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı metemen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka nerden kıvılcım çıkartabiliyorsun egzostan felan olabiliyormu mesela
    egzostları ortaan kesersen kompresyonda çıkar alev arkanı dönüp mangal da yapabilirsin
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar depoyu takmadım çünkü denemek amaçlı elle boyadım. (kendi depomu diil) renk beni tatmin etti ilk fırsatta boyatıcam motoru. arka dişli takozlarım bitmiş iyiden iyiye hissetmeye başladım bunu arka dişli durduğu yerde nerdeyse yarım tur dönüyor dikkat ediyorum da bu topicte hep aynı muhabbet dönüyor. hiç gezi toplaşmayı düşünen yok. artık ben de uğraşmıyorum bu işle. biz adam olmayız aman diyim dizliğinizi ihmal etmeyin sadece düşmede değil bir aracın yandan çarpmasından da koruyor hafta sonu bir arkadaşım bir araç sürücüsünün kapıyı açmasından dlayı aracın içine davetsiz misafir olarak girivermiş. dizliğini evde bıraktığı için bacağında bir kesik var. Kahretsin ki ekipmanı almış olmakla Koruma sağlanmıyor bir de takmak gerekli ah bir de takmadan koruyanları çıksa

şaka bir yaa dikkat edin tatilimde 7000 tane ayrı maganda ve tehlikeyle karşılaştım tedbiri elden bırakmayın bu arada 7100 km oldum 10000 hedefime az kaldı. artık bu topice girip çıkmak tat vermemeye başladı ekşın mekşın yokmu yaw sizde?

sağlıcakla.
    artık yaz geldi kız arkadasını alan atlasın gelsin kararlastıralım bi pazar catalcaya gidelim inceiz magaralarına piknik falan filan 10 motor olsak yeter gerci biz 3-4 motor her hafta takılıoruz biyerlere yada deniz falan yapalım siz karar verin

selam millet motoru sattım motorcluk hayatı bitti benim için sizlerle konuşmak birşeyleri tartışmak güzeldi.
    hayırlısı olsun kardesimde .. niye motorculuk hayatını bitirdin anlamadım motoru yükseltmek gibi bi derdin de yok anlasılan ?
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

Mondial Igrenç Bir Marka Kimsye Tavsiye Etmem Sakinnn

mondial RE aldım henuz 2. haftam 5 buyuk sorun yasadım igrenc bir marka sakın uzak durun
    motor üzerinde iken şu yayalardan nefret ediyorum

Motosikleti
    mondial re? ne bak bakalım bizim kullanıdğımız modelle aynı mı? varsa bi derdin uğur mondial firmasıyla muhattap ol. anlat o zaman 5 büyük sorunun neymiş?

emre ya istanbulun o yakası bana uzak pek tercih ermiyorum oralara gelmeye özellikle de metrobüs inşaatı varken. bolu'ya bandırma'ya giderim ama istanbul trafiğine mümkün olduğunca girmek istemem.
    sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

merhaba arkadaşlar.ben yeni üye fuzuli.ben de bi mct 250 kullanıcısıyım.bu formu keşfedeli iki gün oldu.çok faydalı bilgiler edindim.emeği geçen herkese teşekkürler.bu arada benim çözemediğim bir sorun var.makinayı çalıştırıp hafif gaz verince gıcık bi ses geliyor.hani arabalar kayış kaydırınca bi ses çıkar ya.onun gibi bi şey.servise sordum,titreşimden dolayı dedi ama nerden geldiğini o da bulamadı.bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.teşekkürler.

Alıntı fuzuli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.ben yeni üye fuzuli.ben de bi mct 250 kullanıcısıyım.bu formu keşfedeli iki gün oldu.çok faydalı bilgiler edindim.emeği geçen herkese teşekkürler.bu arada benim çözemediğim bir sorun var.makinayı çalıştırıp hafif gaz verince gıcık bi ses geliyor.hani arabalar kayış kaydırınca bi ses çıkar ya.onun gibi bi şey.servise sordum,titreşimden dolayı dedi ama nerden geldiğini o da bulamadı.bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.teşekkürler.
    motor çalışırken hafif gaz verince motr titremez titreşimden oldugunu sanmıyorum.ses tama olarak hangi bölgeden geliyor eksoza baktınmı içerisinde ki saçta sorun olabailir.
    Hayat boş pompala çoş.

Motosikleti
    Bobber VT600
    Alıntı fuzuli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Seslerin cıkabilecegi yerler

1 ) benzin kapagındaki anahtarın girdigi yuvarlak kısım etrafına hafif silikon sıkman yeterli olacaktır..
    2) depo önündeki ve yandaki nikalaj kısımlaronları sökü depoya degen yerlere cift taraflı plastik bir bant yapıştırman yeterli olur ve ön kısımdaki nikalaşın üst taraftaki vidayı gecşemiş olabilir..
    3) öndeki korna nın arkadaki somun gevşemiş olabilir..
    4) kilometre saati gevşek olabilir sıkmalısın
    5) So olarak sanırım sendeki gaz verince güclü bir titreim sesi alıyorsun yolda giderkende artıyordur artcı ayaklıklarına bir bak derim ordan geliyor olabilir..

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    hop çatalca benden sorulur...

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    hayırlısı olsun diyelim. ama bu sevda kolay bitmez. sanmam
    yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!!

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    o şeytan küçükte olsa hep içinde Erman usta.. bi gün bi arkdaşının motoruna yapışırsan şaşırma.

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT

en sonunda mct ye yolcu sepeti buldum kocalinde imalat yapıyorlar ümraniyede ve çatalcadada yerleri var

ahmet usta diye birisi yapıyor

fiyata aparatlar ve montajda dahil

buda internet siteleri çok kıyak yaw valla

www.kocaermakina.com

Motosikleti
    Sepet hoş bir eklenti ama biraz görsellikten yoksun. sepet de olsa biraz motora uymalı.

örnek;

sağlıcakla.

Motosikleti
    250mct
    hepinize selam, ben izmirden yaman, 2005 ten beri mct kullanıyorum, günlük hayattan fırsat bulamadığım için şimdiye kadar hiç uğraşacak vaktim yoktu, bu aralar biraz tadilat yapmaya heveslendim, neler yapabilirim diye internette araştırma yaparken sizi buldum, başlığın 111 sayfasınıda üşenmeden okuduktan sonra üye olmaya karar verdim.
    çevremdekilerin ''çin malımı o? anaa mondialmiş at gitsin, ona binilirmi vs.vs.'' şuursuzcasına söyledikleri sözler yüzünden bu aletten soğumak yerine tam tersine motorum konusunda fanatikleşmiş durumdayım. artık nedense diğer motorlar hiç ilgimi çekmiyor.
    Diğer başlıklara pek takılasım yok, dolayısı ile tanışma olayını pas geçip ilk yazımı direk buraya yazdım.
    aranızda el emeği tadilatlar konusunda oldukça deneyimli arkadaşlar var, örneğin uzun ön maşa, kesik arka çamurluk, custom gidonlar, eksozlar,sissy bar... bunları yapmak gerçekten her yiğidin harcı değil, herkesin becerebileceği işler değil, el emeği ve ustalık isteyen işler, bunlar yapmak kadar yaptıracağın yeri bilmek de önemli, sonuçta işi bilmeyen birinden böyle bir iş beklerseniz mctniz yerine bi hilkat gribesine sahip olma ihtimaliniz var, giden para da cabası...bu konularda tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum, yardımlarınızı esirgemeyiniz:D
    birde merak ettiğim bir konu: estetikle ilgili taktire şayan çalışmalarınız var, peki performans arttırmaya yönelik modifikasyonda bulunan oldumu hiç aranızda?
    geçmişim mucizelerle dolu, geleceğimse düşler alemi..

eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    mondial re? ne bak bakalım bizim kullanıdğımız modelle aynı mı? varsa bi derdin uğur mondial firmasıyla muhattap ol. anlat o zaman 5 büyük sorunun neymiş?

emre ya istanbulun o yakası bana uzak pek tercih ermiyorum oralara gelmeye özellikle de metrobüs inşaatı varken. bolu'ya bandırma'ya giderim ama istanbul trafiğine mümkün olduğunca girmek istemem.
    sağlıcakla.
    aslında doru sölüyosun gerci trafik genelde aksam saatleri oluyo pazar sabahı ne trafiği olcak insaat ta zaten k.çekmeceye kadar ondan sora bişi yok gerci dediğim gibi pazar sabah zaten tüm yollar bomboş yine konusuruz bu konuyu sen bence bi daha düşün

en sonunda mct ye yolcu sepeti buldum kocalinde imalat yapıyorlar ümraniyede ve çatalcadada yerleri var

ahmet usta diye birisi yapıyor

fiyata aparatlar ve montajda dahil

buda internet siteleri çok kıyak yaw valla

www.kocaermakina.com

abi nedir bu yaa ) aman sakın derim bu motora gidermi abi sepet kapıcı motoru gibi olmus
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    Sepet hoş bir eklenti ama biraz görsellikten yoksun. sepet de olsa biraz motora uymalı.

sağlıcakla.

tamamda barış alternatifin yok anadın mı
    bizde koyarız sepete far vs incik boncuk süs felan nolcekk

Motosikleti
    tamamda barış alternatifin yok anadın mı
    bizde koyarız sepete far vs incik boncuk süs felan nolcekk
    kanka sana BMW sepeti bulalım o daha yakışıklıdır. sonra gider burdan bağlantı aparatını alırız. olmadı mct trike yaparız.

@hezeyan dostum aramıza hoşgeldin umarım aradığnı bulursun. performans arttırmaya gelince dişli küçültme açık egzos ve performans filtresi gibi çalışmalarda bulunuldu. Ama ne tür sonuçlar alındı bilemiyorum. Sonuçta altımızdaki motor gezi motoru 70 km sabit hızla gidilmeyecek yer yok tabi şehiriçi hariç

sağlıcakla.

hdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

29/07/2007 günü Eskişehir MT den Viper_1 ile yaptığımız gezi.
    Eskişehir’den başlayan gezimiz Bilecik üzerinden devam etti.haritada görünmese de Gemlik’ten sonra K.Kumlaya’da uğradık.günü birlik olarak toplam 400 km civarında yol yaptık.
    11.300 km. 3 ayda yaklaşık 4.500 km yaptım.bnm ibremde son süratim 110 km olarak göründüğünde aynı anda sürat cbf 250’de 120 km olarak görülüyor. Kayda değer bir sorun yok.
    Sevgilerle..

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    arka dişli ile oynamak isteyenlere bildiriyorum

dişlinizle oynamayın

hdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    25 kere hayırdır abi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler