Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    zinciri o ring zincir ile değiştirdim

75 ytl vibrasyon azaldı çakır çukur ses kalmadı iyi bi iş yaptım vallaaa
    ...tın tın giderim abi....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    Alıntı metemen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zinciri o ring zincir ile değiştirdim

75 ytl vibrasyon azaldı çakır çukur ses kalmadı iyi bi iş yaptım vallaaa
    nerden aldın zinciri ? ya bide su dişli işine ne diosun ? gerek varmı bilemiorum ki yakın da oturuyoruz gerci cıkalım müsait oldugun bi aksam bi kullan benim motorumu emsalsizdir ondan sölüyorum gerek varmı diye
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    hayırlısı olsun metemen..

anlamadıgım bişey var.. şimdi zincir ses yapıyor 2 kiş ibiniyorum normal ses yok ..
    peki tek kişiyle ses yapmayan zincire iki kişi bindiğimizde amortisörün esneme payı ne olcak yada çok gergin zincirin sakıncası?

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    [QUOTE=Özer;739448]
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol Özer
    kışın arkadaki otopark gibi yere ağaç altına bırakmayı düşünüyorum
    bunun için o halat kilit çokk işe yarayacak gibi
    yazın da tam evin karşısındaki elektrik direğine bağlarım artıkk

şimdi gelelim yapacaklarıma
    hemen bir koruma demiri taktıracağım = Ok
    sis far takacağım, bayi ilk başta masraf yapma, farları güçlendir yeter dedi
    kornayı değiştireceğim = Kornası çok güçlü ! değiştirme-Far yeterli ama sis farları yakışır.debriyaj teli değiştirmeme gerek var mı bilmiyorum ama yedekleyeceğim = Ok
    bir de bulabilirsem reflektörlü bant ile motorun arkasına birkaç yapıştırma yapacağım, belki kötü görünecek ama geçende az kalsın bir motorcu eziyordumm :( = dikkatli olmak lazım! Allah korusun.

86.sayfadayım
    oku oku bitiremedimm = daha okuyacak mutlaka çook satır vardır ve olacak.bursaya gelirseniz beklerim arkadaşlar = [COLOR="Red"]nasip,kısmet olursa memnun olurum tabi.İnşallah, Seninde birgün İzmir'e yolun düşer ve tanışırız.[/COLOR]burada cumalıkızığa kahvaltıya falan geliyorlar motorcular
    daha bir sürü yere gidiyorlar
    şöyle bi tecrübe edimmm kocael istanbul balıkesir ayvalık gezicem kısmetsee
    Allah kaza ve acı gün göstermesin inşallah.

1

sağol özer
    bir süredir şehir dışındaydım
    giremedim nete

kısmetse bu pazar direksiyon sınavım varr ))

Motosikleti
    Honda CBF 150
    ozan bu pazarmı ? eminmisin sınav ? ablamnda sınava gircek sınavddan çıksın tatile gidecez de

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    selam millet nasılsınız.
    macit ile ilgili yeni birşey öğrendim. belki bileniniz vardır; motor yan ayakta iken gazı sonuna kadar açmaya çalıştığınızda biryerden sonra devir yükselmiyor. ama yan ayağı kapatıp bastığınızda deli gibi kükrüyor. biz bunu arıza sanıp motorda ne varsa baştan ayağa elden geçirdik. sübap ayarı karbüratör temizliği falan filan cahillik kötü bişey. bunun dışında arkaya bu ss motorlara takılan küçük sinyallerden taktım eskilerine oranla daha iyi görünüyorlar.dolayısıyla yatağımın altında duran üstten kapaklı plastik çantaları takabilirim diye düşündüm. taktım yarın gibi deri kaplatmayı düşünüyorum kısmetse. tüm bu işlemler için fotoğraf çektim ama koymicam siteye çünkü yorum yapan yok. mat siyah benzin deposuna hiç kimseden yorum gelmedi.

kızgınım size.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Ankaralılar nerdesiniz ya!!!!!!!!
    Bi denk getiremedik iki kişiyi yanyana şu koca şehirde...
    Valla sinirlenmeye başladım artık bu işe..
    Neyse benim MCT'nin bakım zamanı geldi (1000km), nereye, hangi ustaya götüreyim Ankara için tavsiyede bulunun bana beyler, tabi götüreceğim yer yetkili servis olmalı ki yanmasın garantimiz di mi ama..
    Bi de şu 31 dişliyi nerede bulup taktırabilirim Ankarada??
    Her iki konuda da ciddi ciddi tavsiye bekliyorum sizlerden, yardımcı olursanız sevinirim hatta...

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet nasılsınız.
    macit ile ilgili yeni birşey öğrendim. belki bileniniz vardır; motor yan ayakta iken gazı sonuna kadar açmaya çalıştığınızda biryerden sonra devir yükselmiyor. ama yan ayağı kapatıp bastığınızda deli gibi kükrüyor. biz bunu arıza sanıp motorda ne varsa baştan ayağa elden geçirdik. sübap ayarı karbüratör temizliği falan filan cahillik kötü bişey. bunun dışında arkaya bu ss motorlara takılan küçük sinyallerden taktım eskilerine oranla daha iyi görünüyorlar.dolayısıyla yatağımın altında duran üstten kapaklı plastik çantaları takabilirim diye düşündüm. taktım yarın gibi deri kaplatmayı düşünüyorum kısmetse. tüm bu işlemler için fotoğraf çektim ama koymicam siteye çünkü yorum yapan yok. mat siyah benzin deposuna hiç kimseden yorum gelmedi.

kızgınım size.

sağlıcakla.

erbetoooosss biraderim

kızma yahu öle parça parça motor sergilemen anlamsız kardişş

bakıyorum sadece bi depo ancak komple motor üstünde bi anlam ifade eder motorun üstündeki duruşu nasıl olur bi görelim oylama yaparız

Motosikleti
    Honda CBF 150
    metin abiye hak veriyorum kaldıki ben deponu görmemiştim bile eski sayfalara bakıp gördüm..

çoktandır istiyodun bi takta bizde görelim.. altındaki parlak boya duruyormu?

vernik vs. kalıcı olmasını saglamak için bişey kullandınmı? en ufaz bi harekette çizilip alttak iboya çıkmasın??

eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    bence de depo güzel olmus ama motorun üstünde görsek daha fazla sey söyleyebiliriz
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Ankara yeter!! Artık uyan istersen!!!!
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

cheronimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1. mondialin sitesindeki fiyatları hiç bir servis dikkate almıyor en az iki kat fiyat çekiyor. arayıp mondiale fiyatların güncel olup olmadığını sordum güncel olduğunu ama servislerin kargo ücreti ekleyebileceğini söyledi. doğrudan kendi adıma sipariş vermek istediğimde bayi üzerinden çıkmaları gerektiğini söyledi. vesselam mondialin sitesindeki fiyatlar taban ankarada debriyaj teli üzerinden yaptığım araştırmalarda en ucuzun odabaşı olduğuna karar verdim(10ytl)(diğerleri 15-20ytl ve hatta üzerine internet sitesinin güncel olmadığına dair nasihat)
    2. didim'de polis motoru olarak kullanılan bir mct250 gördüm dayanamadım genç polis arkadaşlara sorun çırarıp çıkarmadığını sordum. sorunlar:
    akord teli kırılması 7-8 defa
    zincir kırılması 1 defa
    elektrik aksamda arıza 1 dafa
    debriyaj teli koparma 1 dafa
    sonuçta 8.000 km.de ve eşek gibi kullanılan devamlı 2 kişi binilen bir çinli için gayet başarılı geldi, kendi mucit'ime güvenim arttı.
    3. ankaralılara uyanış çağrısına yanıt veremiyorum üzgünüm işlerim yoğun ama yakında yozgatlıları uyandırabilirim.
    4. benim de 2000 bakımım geldi de geçiyor, ben odabaşı'ya götürcem ama kimseye tavsiye etmiyorum bir önceki sayfada etlikten bir servis tavsiye almıştı.
    5. 11ykr/km yakıt için normal mi? bir de bu borudaki benzin neden kurur da 1 hafta yatan motor akü bitirene kadar çalışmaz, illa ki vurdurulmak ister? ayrıca benzin kapağı titremesine çözüm getirilebilindi mi?

teşekkür ve saygılar

Motosikleti
    Bobber VT600
    Alıntı cheronimo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. mondialin sitesindeki fiyatları hiç bir servis dikkate almıyor en az iki kat fiyat çekiyor. arayıp mondiale fiyatların güncel olup olmadığını sordum güncel olduğunu ama servislerin kargo ücreti ekleyebileceğini söyledi. doğrudan kendi adıma sipariş vermek istediğimde bayi üzerinden çıkmaları gerektiğini söyledi. vesselam mondialin sitesindeki fiyatlar taban ankarada debriyaj teli üzerinden yaptığım araştırmalarda en ucuzun odabaşı olduğuna karar verdim(10ytl)(diğerleri 15-20ytl ve hatta üzerine internet sitesinin güncel olmadığına dair nasihat)
    2. didim'de polis motoru olarak kullanılan bir mct250 gördüm dayanamadım genç polis arkadaşlara sorun çırarıp çıkarmadığını sordum. sorunlar:
    akord teli kırılması 7-8 defa
    zincir kırılması 1 defa
    elektrik aksamda arıza 1 dafa
    debriyaj teli koparma 1 dafa
    sonuçta 8.000 km.de ve eşek gibi kullanılan devamlı 2 kişi binilen bir çinli için gayet başarılı geldi, kendi mucit'ime güvenim arttı.
    3. ankaralılara uyanış çağrısına yanıt veremiyorum üzgünüm işlerim yoğun ama yakında yozgatlıları uyandırabilirim.
    4. benim de 2000 bakımım geldi de geçiyor, ben odabaşı'ya götürcem ama kimseye tavsiye etmiyorum bir önceki sayfada etlikten bir servis tavsiye almıştı.
    5. 11ykr/km yakıt için normal mi? bir de bu borudaki benzin neden kurur da 1 hafta yatan motor akü bitirene kadar çalışmaz, illa ki vurdurulmak ister? ayrıca benzin kapağı titremesine çözüm getirilebilindi mi?

teşekkür ve saygılar
    Benzin kapagı için anahtar giren kısma hafif silikon sür anahtarla içine hafif yedir ben sahsen öle yaptım ses kalmadı orda anahtarın cevrilmesine engel olmuyor hafif silikon

Bu arada arkadaşlar motorumu satıyorum virago 535 düşünüyorum satılırsa
    ilan ve motorun son hali burdadır
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4523518

Motosikleti
    -
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozan bu pazarmı ? eminmisin sınav ? ablamnda sınava gircek sınavddan çıksın tatile gidecez de

günaydın arkadaşlar

dün direksiyon sınavına girdim
    herkes ama herkes (ben hariç) sınava kendi motoru ile gelmişti
    bi yerde bi yanlışlık var ama bedeviliğim üzerimde iken yanlışlığın nerde olduğunu araştırmayayım daha fazla

kısmetse haftaya bugün de ehliyetime kavuşmuş olurum, sonracımaa da siyah bir tane macit

Motosikleti
    arkadaşlar depoyu takmadım çünkü denemek amaçlı elle boyadım. (kendi depomu diil) renk beni tatmin etti ilk fırsatta boyatıcam motoru. arka dişli takozlarım bitmiş iyiden iyiye hissetmeye başladım bunu arka dişli durduğu yerde nerdeyse yarım tur dönüyor dikkat ediyorum da bu topicte hep aynı muhabbet dönüyor. hiç gezi toplaşmayı düşünen yok. artık ben de uğraşmıyorum bu işle. biz adam olmayız aman diyim dizliğinizi ihmal etmeyin sadece düşmede değil bir aracın yandan çarpmasından da koruyor hafta sonu bir arkadaşım bir araç sürücüsünün kapıyı açmasından dlayı aracın içine davetsiz misafir olarak girivermiş. dizliğini evde bıraktığı için bacağında bir kesik var. Kahretsin ki ekipmanı almış olmakla Koruma sağlanmıyor bir de takmak gerekli ah bir de takmadan koruyanları çıksa

şaka bir yaa dikkat edin tatilimde 7000 tane ayrı maganda ve tehlikeyle karşılaştım tedbiri elden bırakmayın bu arada 7100 km oldum 10000 hedefime az kaldı. artık bu topice girip çıkmak tat vermemeye başladı ekşın mekşın yokmu yaw sizde?

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    -
    ekşın olsun tabii yaaaa
    sabırsızlıkla bekliyorum zatennnn
    bursaya 2 saat uzaklıktaki heryere gelebilirim diye umuyorummm
    ama önce biraz tecrübe kazanayımmmm

moto_yunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER-6N

şaka bir yaa dikkat edin tatilimde 7000 tane ayrı maganda ve tehlikeyle karşılaştım tedbiri elden bırakmayın bu arada 7100 km oldum 10000 hedefime az kaldı. artık bu topice girip çıkmak tat vermemeye başladı ekşın mekşın yokmu yaw sizde?

sağlıcakla.
    bir ekşın videom var işini görür mü?
    sıfır çizme çalışmam
    http://www.youtube.com/watch?v=LcPyhkqAJ8U
    tek teker çalışmam
    http://www.youtube.com/watch?v=5fpQDHPTinU

motoruma 2 senedir biniyorum artık sıkılmaya başladım bende böle işlerle uğraşmaya başladım....
    YUNUS EMRE KARAN
    www.facebook.com/yunusemrekaran
    https://www.youtube.com/channel/UCPdXVxbgO4Pwi0IZqVxcUDw

Motosikleti
    tek tekerini izlemiştim ekşından kastım gezi buluşmaydı ona bakarsa ben de botlarımı yere sürtüp kıvılcım çıkartıyorum ama çeken olmadı beni henüz

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    tek tekerini izlemiştim ekşından kastım gezi buluşmaydı ona bakarsa ben de botlarımı yere sürtüp kıvılcım çıkartıyorum ama çeken olmadı beni henüz
    başka nerden kıvılcım çıkartabiliyorsun egzostan felan olabiliyormu mesela

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    selam millet motoru sattım motorcluk hayatı bitti benim için sizlerle konuşmak birşeyleri tartışmak güzeldi.
    herkese hayırlı kazasız belasız sürüşler dilerim
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler