Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    aramıza hoş geldin dostum. HUN u yani Mete'yi tanırım kötü birisi değildir. bana motora müşteri çıktığında olası problemleri söylediğini söylemişti. eğer bujilerin sağlamsa sorun ateşleme sisteminde olabilir. bildiğim kadarıyla bujiyi ateşleyen iki tane kondansatör gibi parça var bunlar sorunlu olabilir yüksek devirlerde deşarj olmakta geçikiyor olabilir. ya da en kötü ihtimalle sorun CDI beyin de olabilir. eğer motorun garantisi devam ediyorsa CDI garantiden değişmeli ve servis bu işlemi yapabilmeli. CDI beynin fabrika çıkış fiyatı kdv dahil 15,50 ytl civarı normalde servisler bunun üstüne kargo+işçilik ilave edip fiyat söylerler. fiyatı bilgin olsun diye söyledim. çok fahiş bir fiyat verebilirler. servisler tutturabildiğine fiyat söylüyorlar. sen kendin ed sipariş edebilirsin bu parçaları. buraya bakıver
    rampada hız düşmesesinin bir sebebi de HUN un makinasında standart arka dişli yoktur. normalde bizimkilerde 34 diş var onun makinasında 30-31 diş civarı dişli bulunmakta bu dişli torku düşürür son hızı arttırır.
    tekrar hayırlı olsun

motti60 senin makinanın yakıt sarfiyatı ne durumda ?

sağlıcakla
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mete kardeş sorun saklama yoluna gitmedi zaten biliyorum hatta kendiside şaşırdı bu soruna.bi kaç eksikliği vardı motorun bahsetti bana onlardan.
    birlikte de bindik bu bahsettiğim sorun yoktu.
    bu arada servis bana bi liste gösterdi
    CDI beyni 38.50 YTL görünüyor.
    aradaki fark fazla değil mi?

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    arkadaşlar 2005 model 14.000 km de ki macitimi satıyorum

habarınız olaaaa

http://www.motosiklet.net/forum/satm...ahibinden.html

net bilgiler için tıklayınız pazarlık payı vardır

HUN kardeşimin motorunu çok iyi bilirim tertemizdir

ancak sorunun ne olduğunu tahmin etmek zor deel gibi 2 buji al değiştir bide karbüratörü temizlet yağ seviesini kontrol fazla yağ olmasın

bol şans
    ...tın tın giderim abi....

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    bazi benzin vanatsından da yapabilir HUN un motorundaki sorun,,
    mesela benim motor yedek depodayken yuksek devirde gitmeme izin vermiyor..
    karbüratöre benzin yetiştiremiyor, benzin anahtarının değiştirmem lazım..

bende dün 5002 km ye geldim :D

motti60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim motor 36 ytl full'le 310 km gidiyor ama karburatör ayarsız onedenle çok veya az olabilir bilemiyorum.(bu arada depo jinlun )

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    MOTTI SENIN ALET 12 LITRE MI ALIYOR EGER OYLESE MOTORUN YAKISI 310 KM SEHIR ICI ICIN GAYET IDEAL BENIMKINI HIC ZORLAMADAN KULLANDIM FULL DEPO 320 KM GORDUM BAZEN TATLI SERT KULLANIYORUM O ZAMAN 270-280 ARASI DEGISIYOR
    BU ARADA HUN HOSGELDIN KARDESIM
    KM BU ARADA 8810 KM DEDI MASALLAH MACITIME

Motosikleti
    Dadyw Raptor
    Selamlar..
    Bir süredir forumlarda ciddi zaman harcıyorum. En sonunda bugün bu siteye üye oldum. Çıkan sorunları okudum, diğer markalarla karşılaştırdım, vs..
    Fakat tecrübelerinizden yararlanmak adına, iki motor arasında seçim yapmanızı isteyeceğim:

1) Mondial 250MCT

2) Regal Raptor

Satış sonrası servis-yedek parça ve çıkan sorunları da göz önünde bulundurursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Sevgili Dumanbey bulundugunuz konuma göre değişiyor bu servis olayı benim bulundugum yerdeki mondial servisi RR a göre daha iyi mondial servis konuasunda daha yaygın oldugunu zanediyorum.

regal raptor gerek sıvı sogutmalı olmasından dolayı mondialden biraz daha iyi ..
    ama mondial ide hiç yabana atma.. motorun sınırlarını biliyosan ve bakımıını yaptırıyosan arkaana bakmadan binebilisin.

BU arada arkadaşlar cuma günü edirneden istanbul a aileminyanına gitmeyi düşünüyorum
    hem ist da bi bakıma sokıcam motoruda
    200km yolu kirli zincirle yapmamak için bugun zinciri temizlemek için söktüm üzerinde JAPAN yazısı gördüm

Resmin üstüne tıklayın büyür..

acaba sadece benimkimi böyle hepsimi böyle kalitesi nedir?
    zincirimi değiştirmeyi düşünüyorum da

o-ring olarak hesaplı ve ömürlü neyi tavsiye edersiniz??

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Alıntı hdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete kardeş sorun saklama yoluna gitmedi zaten biliyorum hatta kendiside şaşırdı bu soruna.bi kaç eksikliği vardı motorun bahsetti bana onlardan.
    birlikte de bindik bu bahsettiğim sorun yoktu.
    bu arada servis bana bi liste gösterdi
    CDI beyni 38.50 YTL görünüyor.
    aradaki fark fazla değil mi?
    selam aramıza hoşgeldin bende aynı sorun oldu aynı anlattığın gibi
    servise gittim benzin filtresini değiştirdi sorun kalmadı para bile almadılar.
    hemen bi servise git filtreyi değiştir.

bu arada 10200km'deyim bende
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

motorla servise ilk girişim komikti
    usta motora şöyle bi baktı inceledi sonra biz mondial servisiyiz kardeş dedi

mondial servisinin bile motoru mondiale benzetememesi hoşuma gitti.
    harley mi sandı annamadım ki

benzin filtresi ile benzin musluğu ustanında bnmde aklıma gelmemişti
    ki bnm motorun benzin musluğu kırık
    biz cdi beyninden, bobinlerden falan şüphelenmiştik.

Motosikleti
    exile zincirin üstünde ne yazdığı önemli değil bence kardeş. isterse nasa yazsın markanın menşei önemli artık birçok yamaha ürünlerinde de çin damgası var ama biz markaya güvenip alabiliyoruz. ben oringli kore malı bir zincir buldum 75 lira. ama şu an daha önemli sıkıntılarım var birincisi yakıt sarfiyatı bir hayli arttı bujilerden şüpheleniyorum şu an erzurumda olduğum için ilgilenemedim motorla gerçi 4100 km oldu bakımını yaptırırken aradan çıkartıcam onu da

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

turunculu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar arka dişliyi degiştirdim 31 diş taktık performans süper oldu vibrasyonda bayağı azaldı tavsiye ederim hekese

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Alıntı turunculu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar arka dişliyi degiştirdim 31 diş taktık performans süper oldu vibrasyonda bayağı azaldı tavsiye ederim hekese
    Selam

Ben yaklaşık 7500 km 31 diş ile kullandım .30 dişe düşürmeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı tekno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam

Ben yaklaşık 7500 km 31 diş ile kullandım .30 dişe düşürmeyi düşünüyorum.
    usta kaç kilosun? böyle bir iş yapıcaksın? 100kg lik arkdlardan 31 dişte fazla performans alamadıgını duydum?

bende 55 kg yum 32 ye düşürmeyi düşünüyorum da..

Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta kaç kilosun? böyle bir iş yapıcaksın? 100kg lik arkdlardan 31 dişte fazla performans alamadıgını duydum?
    evet o gruba bende giriyorum

Motosikleti
    arkadaşlar şeytan dürttü arka dişliyi değiştiricem ybr ninki uyuyormuş herhal doğru mu? çok da düşürmicem 32 olarak düşünüyorum 4100 ü geçtik hala bakıma gidemedim makinamda ufak tefek sorunlar var bi de dün jikle kolunu kırıdm. 1 haftadır binmiyom ya öküz gibi asıldım kola o da teli bıraktı sağlıcakla.

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende 55 kg yum 32 ye düşürmeyi düşünüyorum da..
    Kemikli 85 kiloyum.Artçımda bi o kadar.Performanstan kastın ne anlamadım.
    Racing makina değil ki bu.Artçımla beraber 90-100 km hızla zorlanmadan istediğim yere gidiyorum.

Hemde daha düşük devirde ve daha az vibrasyonla.

Ha şimdi kalkışta hantallaştımı diyeceksin ama deminde söyledim racing makina değil bunlar.

Hem standart dişli ile 4. ve 5. vites arasında fark yokki.

Ayrıca ne kadar az devir, o kadar az vida kaybı,gevşeme, zırıltı , vs vs

Hoşçakal

Motosikleti
    yav ne geregı var dıslı degıstırmeye benım alet zaten 120 km dıyor ben zorlamadan kullanıyorum ortalama 80-90 bana yetıyor heryerede gırıp cıkıyor kerataben 60 km yum yetıyor denıldıgı gıbı yarıs motoru degıl bunlar gezı motoru kendılerı

bır de bu far ampulunden hıc memnun degıldım eskıden araba ampulu h4 takmıstım sonra sokup orjınale dondum baktım bı ıse yaramıyor olu gıbı yıne sokup araba ampulu 55/60w osram colormatık taktım ampul sadece 20 ytl tek fıyatı ama gayet canlı kısalar ıyıde uzaga atıyor uzunu bu far yapısı kaldırmıyor dagıtıyor zaten kendı ampulundede fazla ıs gormuyordu sıs lambaları gerektıgınde kullanıyorum kısayla beraber cap canlı oluyor heryer

sımdıde bır arkadasın yaptıgı gıbı muzık sıstemı yapacagım o 550 ytl ye mal etmıs ben kendım dızayn ettım ona benzer sadece hoparlor kablo vs zımbırtılar bıde kaplamaya bakalım yaklasık bana 40-50 felan olacak

yukarda 60 km yum yazmısım yanlıs olmus 60 kg mım olacaktı afedersınız

turunculu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya arkadaşlar arka çantaları söküp deri takmayı düşünüyom bide ön taraftan acayip zırıltılar geliyo acayip sinir bişi koruma demiri taktırdım bide o zırıltı yapmaya başladı ufff ya yinede seviyorum motorumu
    cok tatlı yaw bana aksesuar konusunda yardımcı olurmusunuz istanbul anadolu yakasından

Motosikleti
    VALLA ANKARADA PLSAYDIN SANA YARDIMCI OLURDUMON TARAFTAN DEDIGIN DISKTENMI MOTORDANMI CIZIRTILAR GELIYOR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler