Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    katalogdan ziyade birçoğu diğer ülkelerde kullanılıyor. en azından standart değilde mesela sis farları ve jantları sonradan da alabilsek olurdu. ben hala çelik jant diyorum. çünkü telli jantın temizliği ve bakımı zor. çok uğraşıyorum ben.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    Merhabalar

Uzun zamandır ayrı kaldığım bu mekandaki tüm yazılanları çizilenleri okudum inceledim.

<<<<<herkez sorunlardan sıkıntılardan dem vuruyor. Peki hepimizin mct si aynı fabrikada imal edilmiş değil mi benim ki başka yerde seninki baçka yerdemi imal edilmişl>>>>>>>

Bakın dostlar bizler 250 mct kullanıyoruz bu makinalarıda 3-5 milyara lıyoruz yani siz ne zannediyordunuz aldığımız bu makinaların taş gibi olduğunu mu yanlıııışşşş tabiiki değil

Ama şu an 16.000 km de bir mct kullanıyorum ben bu kadar zamandır tek sorun yaşamadan kullandım ben bu motoru ama hep baktım hep baktım ilgilendim zorlamadım bu makinelerin hakkı belli 90 km bundan sonrası sıkıntı yaratır.

Her hafta debriyaj telini yağlarım

Her hafta lastik havalarını kontrol ederim

3000 de bir yağı değiştiririm

15 günde bir hava filtresini temizlerim

Her hafta zinciri gerer benzin mazotla temizler ve yağlarım

Her ay jant tellerini akort ederim

vs vs vs

Bunları kaçımız yapıyor kaçımız motorumuzla ilgileniyor

En önce motoru sevmek lazım ilgilenmek lazım kısmet olurda bir gün görüşürsek macitleri yanyana koyarız bakalım benimki 16.00 km gibi duracak mı....

ÖNCE BAKIM BAKARSAN GİDER

BAKMASSAN GİTMEZ düz mantık
    ...tın tın giderim abi....

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    metemen ağzına sağlık.
    at binicisine göre kişner...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    arkadaşlar dün akşam 4 lü flaşör montajı yaptım işlem için tüm krom grenajları söktüm. Söktükten sonra farkettim ki şu deponun önündeki plastik kapaklar olmayınca ayrı bir hava veriyor. sol taraftaki zaten kırıktı komple söksem mi kararsız kaldım?

bu arada flaşörü ayrı röleyle tek butona bağladım çok güzel oldu sisleri almadan sislerin de tesisatını çekicem. bu arada hala kafama göre sis bulamadım deli olacam yakında.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Bobber VT600
    arkadaşlar acil ihtiyactan motorumu satıyorum burdan bilgilere ulaşabilirsiniz
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=27258

Motosikleti
    mct250 siyah,kawasaki zzr 1100
    dostlar merhaba bende uzun zamandır yazamıyordum nedeni ise askerde olmam. bitilis tatvandayım asker olarakişallah 3 ay sonra bitiyor askerlik. motorun bütün bakımlarını yapıp garaja çektim.ilk başta askere gitmeden satayım diyordum iyiki satmamışım gelmeden önce 2 sisfarı taktım sisybarı değiştim.deri çantalarım bitmişti onları takmıştım.dönüşte kerataya binip istanbul izmir yapacamehliyetide aldım allahtan. amagelmeden önce kawasaki vn1500 olan bir arkadaşla anlaştım eğerbir aksilik olmazsa onuda alacam hemde komik bir fiyata benim için büyük bir rakam ama o motor için bedava motorada 5.000 ytl işallah ben dönene kadar satmaz diyeceğim şuki mctmi gerçekten çok seviyorum.burdan herkese çok selamlar dostlar. allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin herkese.
    Başkalarının düşünceleriyle akıllı olacağıma, kendi adıma deli olmayı yeğlerim.

Motosikleti
    5000 ytl mi bedava valla cbr fiyatına vn1500 kaçırırsan iki yakam elinde olur haberin olsun

Şaka bir yana neden okadar ucuz ki acaba fazla mı motor yoksa problemi mi var?

chimeraby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar.. Sizden bir ricam olacak,motoru elinin altında olan bi arkadaş sissy barının tampona bağlandığı yerdeki vidalarının arasını bi zahmet ölçebilir mi? Bi de bunlar düz bi hizada mı,bağlantı demiri eğimli gözüküo ama sanırım vidaların birbirine hizası düz olsa gerek.. Sizden ricam bunu bi zahmet ölçmeniz,bir de tampon genişliğinizi (dolayısıyla sissy barın genişliğini) de söylerseniz çok sevinirim.. Şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    Mondial 250 Mct
    Arbetus kardeşim ses çok güzel oldu.. ilk egzoz zaten çürümüş heralde bi koydum löp die çıktı 2. si 2 dakka uğraştırdı.. ama çok basit bi olay ve ses ne abartı oluo ne orjinal kadar komik. bence müthiş oldu.. eline ağzına sağlık warmı başka pratik modifiyen uygulayalım hemen

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @kozmiktohum arkadaşım aslında çok basit ben kendim açtım. hemen tarif edeyim sana;

Gerekli Malzemeler;

1 adet matkap,

1 adet orta kalınlıkta metal matkap ucu

50 cm lik inşaat demiri(kalınlığı bizim egzostların ortasındaki borulardan küçük olacak)

pense yada kargaburnu ve düz tornavida (ıskarpina vazifesi görecek başka birşey de olabilir.)

eye.

Hazırsan Başlayalım

öncelikle daha rahat çalışman açısından sağ taraftaki çantayı ve demirini sökmeni önerimim sana.

matkapla egzostdan çıkan ince borunun çevresini (dıştaki Nikelaj boruya mimkin olduğunda yakın seviyede) birbirine yakın olacak şekilde delikler açıyoruz metal zaten çok yumuşak olduğu için hemen deliniyorlar. daha sonra bu delikleri ıskarpina yada düz tornavida ile birleştiriyoruz. birleştirme işleminden sonra (en sıkıcı ve uzun süren bölüm ) inşaat demirimizi egzost borusuna sokarak çizgisel ve dairesel hareketlerle sallıyoruz (ilk susturucuyu tutan puntoların kopması için) arada bir penseyle geri çekmeyi de ihmal etme tabi. puntolar kırıldıktan sonra pense yardımı ile boruyu çekip çıkartabilirsin. aynı işlemi diğer susturucu içinde yap. daha sonra estetik görünmesi için kalan çapakları eye ile almayı ihmal etme ondan sonra orijinalmiş gibi duruyor. Ben gebze Yenimahalle de oturuyorum istersen uygun bir zamanda buluşup bu konuda yardımcı da olabilirm hem de fotoğraflayıp siteye koyarsaka diğer arkadaşlarımız da yararlanabilir.

bunun dışında başka egszost açma yöntemleri de var onları da anlatayım yeri gelmişken;

bu işlem için çekiç ve egsozt borusu boyunda ucu sivri bir demir.(tüm 2 zamanlı motorcu ustalarında bulunur tıkalı egzostları açmak için) bu çubuk egzosta sokularak yavaş yavaş çekiçle tıklanarak son susturucuya kadar delinir. bu işlemde ses çok az değişiyor ancak zamanla değişiklik hissedildiği vurgulanıyor. ben egzostlarıma bu sistemi de uyguladım ancak sabredemedim ilk susturucularıda söktüm sesi tatmin edici düzeyde ancak ikinci işlem olarak ilk susturucuyu tutan puntoların bulunduğu perdeleri de sökmeyi planlıyorum.

eğer istersen kaydeettiğims sesi dinleyebilirsin bundan birkaç mesaj önce linkini vermiştim. yalnız kapalı ortamda çektiğim için sesi biraz yankılı çıktığından dolayı cross motoru gibi olmuş en kısa zamanda açık alanda çekip yayınlicam.

sağlıcakla

Motosikleti
    Alıntı muratebesek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arbetus kardeşim ses çok güzel oldu.. ilk egzoz zaten çürümüş heralde bi koydum löp die çıktı 2. si 2 dakka uğraştırdı.. ama çok basit bi olay ve ses ne abartı oluo ne orjinal kadar komik. bence müthiş oldu.. eline ağzına sağlık warmı başka pratik modifiyen uygulayalım hemen
    ndemek kardeş aydınlattıysam sizi ne mutlu bana. 3 basit güvenlik için önemli modifiyem daha var. 1. sini gerçekleştirdim en kısa zamanda ayrıntılı yazıcam.
    2. sini kısmetse bu akşam yapıcam. 3. sü için malzeme almaya vaktim olmadı henüz.
    şimdi bunlar ne diye soracak olursanız:

1. tek buton ile 4 lü flaşör
    2. sisteme fazla yüklenmeden çalışabilen sis farı
    3. frene basıldığında flaşör gibi yanan stop lambası.

4 lü flaşörü diğer mct ci arkadaşlardan farklı olarak ayrı bir butona bağladım tek butonla çalışıyorlar.

normalde piyasadaki farlar 2x55 w gücündeler ve mevcut sistemimizi uzun kullanımlarda sistemimizi olumsuz etkiliyor. bunun yerine 2x35 w h3 ampullü sis farınu denicem bakalım nasıl sürecek. bizim standart akülerimiz 12/6 olduğu için diğer cruiserlardan daha fazla zorlanmakta.

son olarak ikli bir flaşör alıp stop lambama takıcam frene bastığımda yanıp sönerek sürücülerin daha fazla dikkatini çekicek.

aslında kafamda çok şey var sezona kadar hepsini yapıp buraya koyucam.

kolay gelsin merak ettiğiniz birşey olursa ben burdayım
    saygılar.

darkgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...
    arkadaşlar bu yaz epey bi yol yapmak istiyorum hız konusuna gelince 75 - 90 arası giderim fakat motorun devirini kısaltıp bu hızlarda rahat bir şekilde gitmek istiyorum.Yani dişliyi küçültmeyi ön ve arka dişli leri kaça kaç yapmam lazım veya sadece arka kaç diş olması lazım rahatlaması için yanlış anlamayın hız yapmak istemiyorum
    DUR DURULMAYACAK TEK RAKİP ZAMANDIR!!!

Alıntı chimeraby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.. Sizden bir ricam olacak,motoru elinin altında olan bi arkadaş sissy barının tampona bağlandığı yerdeki vidalarının arasını bi zahmet ölçebilir mi? Bi de bunlar düz bi hizada mı,bağlantı demiri eğimli gözüküo ama sanırım vidaların birbirine hizası düz olsa gerek.. Sizden ricam bunu bi zahmet ölçmeniz,bir de tampon genişliğinizi (dolayısıyla sissy barın genişliğini) de söylerseniz çok sevinirim.. Şimdiden teşekkürler..
    E arkadaşlar bi yardımcı olsaydınız.. Çok mu zor geldi? Canınız saolsun..

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    chimeraby dostum,aklındaki projeyi bende denemek istedim sisibar ile ilgili tüm oynar parçaların sipariş listesini mondial parça kitabından seri no ları ile çıkarıp fiyat aldım 114 ytl tuttu.kendin değilde demirci ustalarına taktırırsan sagını solunu eğer,keser biçerlerse uyar senin sl 150 ye. Ben 100 ytl ye depo kılıfı,sisibar,elcikte deri püskülleri ve koltukta işçilik yaptırdım. Kısacası kafandan geçen ekonomik de değil,ayrıca birazda sanatçı usta istiyor. Selamlar.

Viceroy yardım yine sl ciden geldi desene Saol,sen gerçekten çok ucuza yaptırmışsın ya.. Sadece sissy bara 100 diolar buralarda.. Seninkini fotoları bi yollar mısın bana? Özelden atıyorum adresimi.. Grsrz..

darkgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...
    Alıntı darkgt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu yaz epey bi yol yapmak istiyorum hız konusuna gelince 75 - 90 arası giderim fakat motorun devirini kısaltıp bu hızlarda rahat bir şekilde gitmek istiyorum.Yani dişliyi küçültmeyi ön ve arka dişli leri kaça kaç yapmam lazım veya sadece arka kaç diş olması lazım rahatlaması için yanlış anlamayın hız yapmak istemiyorum

arkadaşlar yokmu yardım edicek biri yaw
    DUR DURULMAYACAK TEK RAKİP ZAMANDIR!!!

Motosikleti
    eski sayfalarda yazıyordu hatta resmi bile vardı ayrı başlık da açmışsın hiç gerenk yoktu sanırım 31 dişli olacaktı.

Motosikleti
    250 mct
    bende 31 diş diye hatırlıyorum. eski sayfaları göz gezdir yada mct sayfasının içinde dişli kelimesini arattır...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Alıntı darkgt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yokmu yardım edicek biri yaw
    MERHABA

bende dişliyi değiştirdim ama ben kendim yaptırdım arka dişliyi söktüm ölçülerini aldım ve çizdim sonra sanayide 4mm sac ile yaptırdım bazı mevcut dişliler döküm olduğu için kırılması daha kolay ufak bi çatlakta kırılabilir bunu düşünerek 4mm saç bükülür ama kırılmaz dedim yaptırdım orjinali 34 dişliydi ben 30 dişe düşürdüm kaç aydır öle kullanıyorum memnunum isteyen olursa yaptırabilirim tekrar fiyatı derseniz 25-30 ytl 'e felan olur heralde diye düşünüyorum

saygılar.
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Motosikleti
    250 mct
    4 dişli birden düşürmüşsün. ilk kalkışta hantallaşmadımı makina?

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650

Kaliteli grup, seviyeli bilgi paylaşımı....

Sevgili dostlar;
    Sitedeki en düzgün, seviyeli , geyik değil bilginin paylaşıldığı bu topikte hepinizi tanımış olmaktan mutluluk duyuyorum...

Neden böyle veda tadı var derseniz yazımda;
    İlk göz ağrım, bana bu yaşam tarzını sevdiren, kara sıpam ki en güzellerinden biridir bu sitede; 250 MCT ile yolları ayırma vaktim geldi keza...

Bizim sıpalar hep diyorum orta ve kısa menzil için üretilmiş keyif makineleri...
    Ama bendeki iki teker aşkı menzil dinlemez oldu...baktım ki kış gelmiş, yağmur yağmış deli gibi ben gene yollardayım...baktım ki dünyada eşi olmayan karıcığımda da acaip bir motor aşısı varmış...

Çarşamba günü itibarı ile artık bir BMW sahibiyim...F650...
    Oooo hocam, enduro fln ne yaptın sen diyebilirsiniz ama canım vatanımın yolları maalesef biliyorsunuz işte...her çukurda ah uh demekten ve bel ağrısı çekmekten, bir de uzun yolda kaptırmış giderken tatlı tatlı yokuşa sardığımda 2 kişi nefesimin kesilmesinden artık fenalık geçirdik ailecek ve böyle bir karar verdik...

Bu bağlamda, ben hepinize güzel motorlarınızın üzerinde keyifli ve kazadan uzak sürüşler diliyorum...

Arzu eden arkadaşlar ya da yakın çevresinde motor sahibi olmak isteyen var ise ltf bana ulaşsın...o kadar emek verip gözüm gibi baktığım sıpamın yabancıya gitmesine gönlüm razı olmaz...sizlerden , kıymet bilen bir adama (veyahut hanıma ) rast gelmesi beni de mutlu eder....

özelimden yazarsanız elimden geleni yapmaya çalışırım....fotoğraftı, aksesuardı, yapılan modifikasyonlardı...

Sevgiler, selamlar bütün MCT Riderlara....yollarınız açık,, tekerleriniz düz bassın...
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler